Versehillige tijdingen. De verzenders, die het gebruik van een expres vragen, zullen de kosten er van betalen volgens de tarieven in gebruik. Eet adres der telegrams met den post te verzenden tot de bestemming, moet aanduiden het telegrafisch buicel van waai de verzending moet gedaan worden. Op die briefwisselingen welke dit niet aanduiden zal men het van rechtswege op schrijven. De telegrams op het poslbureel gedaan, zullen moeten aan geboden en gefrankeert worden. Zij zullen binnen de uur dei- aanbieding verzonden worden. Er zullen bureelen voor het bestellen der telegrams in de zelfde voorwaarden gemaakt worden bij al de statiën der ijzeren wegen van den Staat die geene telegrafische werktuigen hebben. Volgens eene Italiaansche correspondentie zou het Pauze- lijk gouvernement bericht zijn dat, na de Paasch-fcesten er eene brigade van hetfransch bezetting-leger Rome zal verlaten. Het gemeente-bestuur van Kortryk heeft het voorstel, den heer Steiner de Sladstooneelzaal gedurende de maanden Maart en April toe te staan 0111 er 5 fransche vertooningen te geven, door 7 leden van den raad voorgesteld, verworpen met 10 stemmen tegen. De gemeente raad wil niet dat men gedurende den Vasten vertooningen geve! De Gouverneur van Antwerpen heeft, per brieve, de ste- deraad van Mechelen verzocht op het besluit dat hij genomen heeft zijne dooden op volgnummer, zonder geloofs of ander onderscheid te begraven terug te komen. In antwoord op dezen brief hebben alle de leden van den raad (min drij), op nieuw dit besluit gestemd Gisteren nacht hadden wij, voor de vroeg naar huisgaande eene luchtverschijning: het was ten 2 ure 11 rnin. maan- éclips. De pekkers zullen de éclips wel kunnen bewonderen hebben. Wil men ten alle tijde des jaars radijzen hebben, zie hier het middel: Doe het radijzen-zaad 24 uren in het water liveeken; het nat zaad in een klein zaksken doen en hét in de zon leggen24 uren later is het zaad geschoten. Zaait het alsdan in eenen bak met wel gevette aarde, en van tijd tot tijd met lauw water besproeien. In korte dagen zullen de radijzen als kleine bollekens en zeer goed oin eten zijn. Indien men in den winter, als het vriest, radijzen wil eten, zaagt eene stande door en vult eene der twee halve standen met goede aarde, zaait er het geschoten graan in en overdekt het met de andere helft der stande. Dan draagt men alles in een goeden kelder en dagelijks met lauw water besproeien. In min dan eene week heeft men door deze middels radijzen zeer lekker om eten. De zee-kapitein Ch. Atibin, onlangs te Londen aangeko men, meldt ons dat hij den 4 sept. '1804, zich in zee op 1190 zuid-breedte en 9" oost-lengde, ten 7 ure la min. 's avonds hij eene soort van paling van 200 a 290 voeten lengte gezien heeft. Zijne dikte was van rond de 5 voet, hij maakte weinige beweging en geen gerucht om te zwemmen. Zou deze visch het zee-serpent niet zijn waarover men over een jaar gespro ken heeft? Te Turin in Italië is er laatst een afgrijselijk feit begaan. Eene oude arme vrouw had eenen welsleilenden zoon,die in de hoofdstad woonde, zij ging hem eenen avond eten vragen. De zoon had van ver zijne moeder zien komen aangesukkeld en deed zeggen dat hij niet te huis was. De vrouw zette zich op een steerlen zitbank buiten aan de deur neder. Bij stonden deed zij vragen of haar zoon was teruggekomen en ontving altijd hetzelfde antwoord. Hij had het hert zijne ongelukkig-e moeder heel den nacht buiten te laten 's anderendaags vond men haar dood, door honger en kou bezweken Volgens doktor Constantin Simonides, zou M. Daguerre tijdens zijne reis naar den berg Atlios in het convent Dionv- sius het geheim zijner uitvinding ontdekt hebben. Dus zou de uitvinding van den Daguerreotype bestaan sedert 441 tot 521 en uitgevonden geweest zijn door zekeren nionik Pausélénus. M. de Morny, voorzitter der wetgevende Kamers van Frankryk, is Vrijdag morgend ti n 8 ure overleden. Sedert drij dagen is het leven van Julius Cesar, geschre ven door Napoleon 111, te koop bij al de boekhandelaars van Frankrijk. Jackson Haynes, de amerikaansche schaatsrijder, is te genwoordig te S'-Petersburg. In zijne laatste vertooning ontving hij 1500 roubels. Een der stoutste en kundigsle toe ren die hij deed is van achterwaarts te schaatsen <.n zich achterover te hellen tot dat zijn haar den grond geraakt, dan zich zonder hulp, altijd al schaatsen, wederom op te richten. Men melt uit Westerwytwerd Naar men verneemt had over cenige dagen alhier het navol gende voorval plaats. Een alhier wonende landbouwer had een stierkalf geslacht, zonder het te hebben aangegeven. Toen hij er bijna mede klaar was en verder afhakken wilde, zag hij toe vallig- uit zijn venster, en wat zag hij toen Twee ambtenaa- ren naderen met rasse schreden zijne woning. Goede raad was hier duur; wat aan te vangen maar onze landbouwer deukt kort beraad, goed beraad, hij zegde tegen zijne vrouw bc- geelt u te bed, en houd u onpasselijk, waaraan dadelijk dooi de gehoorzame vrouw wordt voldaan, ten einde haren echt vriend uil zijne moeijelijke positie te redden, waarop de land bouwer het geslachte kalf neemt en dat in de wieg onder de kens stopt en het kleed erover, en daarna heel bedaard gaat zitten wiegen. Toen de ambtenaren de woning binnen traden werden zij verzocht niet te luidruchtig te zijn daar de vrouw onpasselijk te bed ligt, en over cenige dagen een kleintje had gekregen. Op de vraag of liet een zoontje of dochtertje was, antwoorde men, een zoontje. Hierop zagen de ambtenaren de woning na. Nadat men hiermede eenige tijd in woning en schuur bezig was geweest en niets verdachts had gevonden, keerde men in de woonkamer van den landbouwer terug; op de vraag of men het kabinet ook wilde nazien sloeg men zulks van de hand. Vervolgens vroeg de landbouwer of de hccrcn ook ecu klein borreltje wilden gebruiken, 0111 eens op den kleine te drinken, daar dit zoo gebruikelijk was. I11 den be ginne echter wilde men zulks niet, maar 'ten laatste op lang en vriendelijk aanhouden van onzen goeden landman, stemde men toch voor een kleintje. Daarop werd ingeschonken, en op de jonggeborene en kraamvrouw gedronken, waarna men vriendelijk afscheid van elkander nam, zonder dat de ambte naren iets hadden ontdekt. Wij vernemen van eene ooggetuige dat men, op dit oogcnblik, 111 het werkhuis van den heer Vanrenlerghem, werktuigkundige te Thourhout, een uurwerk bewondert dal door hem, voor den kerktoren der gemeente Oostvleteren, ge maakt is, welk als een waar meesterstuk kan doorgaan. dI-zc persoon, een deskundige, is verwonderd, dat zoo een kunste naar zich op zoo eene kleine plaats, als Thourhout, wilt op houden ware hij te Parys, zegt hij, op korten tijd zoude hij een kapitalist zijn. Dit is het eenigste uurwerk niet welke de heer Vanrenler ghem gemaakt heeftvan de voorgaande niet sprekende, zullen wij enkel zeggen dat in 1804 hij een geplaatst heeft op den kerktoren te Xevecote en dat in de stadsrekening van Veurne van 18(53, als eene eervolle melding, eene kleine som is gebracht over t herstellen en behoorlijk in orde brengen der stadshorlogie, daar reeds verscheidene aanmerkelijke sommen daartoe nutteloos uitgegeven waren. Binnen kort gaal de rijke gemeente Ramscapelle, bij Veurne, die nog geene gemeentehorlogie bezit, zich een der gelijk meesterstuk aanschaffen. De vastenavond-vacancie is ten einde. Dinsdag namiddag- ten 2 ure, heeft de Kamer van Volksvertegenwoordigers hare werkzaamheden hervat. Het eerste punt aan hel dagorde is het wels-onlwerp betrekkelijk de vrijheid van leening op intrest. De gepensionneerde luitenant-generaal La Coste, opper-

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2