Verscliiilige tijdingen. Kunst- <fc Letternieuws. 2. Gedeeltelijke vernieuwing van het comitéde uittre dende leden zijnMM. Carton, llenri, Van Renynghe, Van Biesbrouck, Van Alleynes-Schokkeel, De Heegher J., Becuwe, Facon, Bevos Karel, Coinyn Lodewijk. 5, Voortzetting der beraadslaging over de kwestien voorgesteld van de Jandbouwcomicen, door M. den Minister van binnenlandsche zaken, opzichtens de verplichtende keu- De jaarlijksche stierenkeuring zal plaats hebben op de vol gende dagen en plaatsen, telkens om 10 ure voormiddag, te weten i Te PROVEN, Dinsdag 25 april, voor de gemeenten Slavele, Beveren, Rousbrugghc-Hai inghe, Proven, Watou, Poperin- ghe, Crombeke, Weslvleteren en Oostvleteren. Te YPEREN, Maandag 1 mei, voor de gemeenten Noord- schote, Reninghe, Bixschote, Zuydschote, Woesten, Boe- singhe, Elverdinghe, Brielen, Yperen, Vlamertinghe, Dicke- busch, Reninghelst, S' Jan en Langhemarck. Men schrijft uil Farys, dat er aldaar eene derde zang- maatschappij tot stand is gekomen, hebbende voor kenspreuk Eendracht maakt macht, en die enkel uit Belgen bestaat. De maatschappij heeft eenparig gestemd en voor doel aangeno men, om al de stukken van de maatschappij uitgaande, in het vlaamsch op te stillen, alsook enkele viaamsche kooren aan te leeren. Dit is etne les voor vele viaamsche zangmaatschap pijen, welke zich uitsluitend op het aanleeren van fransche stukken toeleggen Ons land is met zvvitsersch zilvergeld overstroomt, en de wijl het niemand meer wilt ontvangen dan met een verlies van 20 p. c., ontstaan er dikwijls moeielijkheden door. Alzoo ge beurt het onder ander dat, werklieden, welke dit geld in be taling hebben gekregen, er niet dan inet verlies kunnen van afgeraken. Het aantal der talen, dat op deze aarde gesproken wordt, bedraagt 80(14, waarvan 587 in Europa, 896 in Azië, 276 in Afrika en 1264 in Amerika. De bewooners der aarde behoo- ren tot 1000 verschillende godsdiensten. Hel getal der man nelijke aardbewooners komt nagenoeg met dut der vrouwe lijke overeen, zoodat ieder meisje cenen man kan krijgen, bijaldien de rechte verdeeling maar plaats heeft. H t geza- mentiijk aantal der bewooners van deze wereld wordt op Tl00 millioen berekend. Elk jaar sterven er 50 millioen en worden er eenige millioenen meer geboren, zoodat omstreeks op elk second een sterfgeval en eene geboorte plaats grijpt. De ge trouwde menschen leven langer dan de ongetrouwde, hetwelk de oude vrijers ad notam mogen nemen. Men spreekt van een buitengewoon huwelijk, hetwelk kortelings te Gheel zal plaats hebbben. Het paar dat zich in den echt gaat vereenigen, heeft gezamentlijk twee armen en drij beenen. De toekomende bruid heeft geene armen en de bruidegom slechts een been. God verleene hun overvloedigen zegen op aarde 1 Vólgens de laatste statistiek is de middenlengde van 's meoschens leven in Belgie vastgesteld als volgt Op 100 menschen, zijn er 53 die tot aan den ouderdom van 5 jaren komen; 50 tot 10 jaar; 43 tot 20; 35 tot 30; 27 tot 40; 20 tot 50; 15 tot 60, 7 tol 70, en alleenlijk 4 lot 80. In Belgie leeft men gemeenelijk langer dan in Frankrijk en min lang dan in Engeland. Verschillige brieven uitPuebla en Tacubay, in date van 8 febr., door officieren van 't belgisch-mexicaans-legioen ge schreven, zijn met den laatsten courrier teBrussel aangekomen. Deze brieven bevestigen dat al het slecht nieuws dat men lot heden in de gaetten gelezen heeft, ongegrond is, want in deze brieven staal er geen één woord die betrek heeft op het eene of andere voorval van betreurlijk omkomen van officieren, onder-officieren of soldaten. Alleenlijk zijn er zeven mannen die aan het last van den overvaar, aan het veranderen der luchtstreek, niet kunnen wederstaan hebben. Het gerucht loopt te Gent dat M. Th. Villegas-Krainp, agent van den nalionalen bank, schielijk verdwenen is; in zijne kas-eene redelijke leemte latende. Journal de Gand) In Normandie is er een schelmstuk gepleegd, die dat van Lapommerais herrinnert. Een geneesheer, om eene vrouw te kunnen trouwen, zou niet geaarzeld hebben den man en zijne eigene vrouw te vergiftigen Vele fransche gazetten schrijven dat het hestuur reeds orders gegeven heeft om de stukkeu van 20 en 50 centiemen voor goed uit den handel te trekken, en wakkert iedereen aan om die geldstukken zooveel mogelijk in do slaats-kas te doen terug keeren. Het is te hopen dat er welhaast overvloed van nieuwe stukken zal zijn, anders ware het voorden koophandel eene ware plaag in de wisseling. Te Favril (Frankrijk), zijn er Maandag avond zes men schen vermoord: Lagillière, Martial, 45 jaren, landbouwer Babianne, 19 jaren, en Isidoor, 15 jaren, zijne zoonen Dé- sirée Largillière, zuster van Martial, 45 jaren, en Léopoldine, 19 jaren, hare dochtir.De vrouw van Martial leefde nog,maar zij is deerlijk gewond. De vrouw is sedtrt overleden. Men schrijft deze slachting aan de wraak toe. Alle maatre gels zijn genomen om de moordenaars te vangen. Een heel regiment omzet het bosch Mormale, waarin men vermoed dat de booswichten gevlucht zijn. - Verschillige korrespondentien uit Griekenland spreken van eene misdaad, welke den 12 februarij laatstledin, in het dorp Trataiiio, in Tryphilië, is gepleegd. Een priester, Elias Cecasis genaamd, celebreerde dc mis, toen hij plotseling in de hevigste stuiptrekkingen ineenzakte. Men snelde hem ter hulp, en daar men vermoedde dat er vergiftiging was, onderzocht nun den wijn, die in den kelk waswelhaast zag men dat er vergif in was en de gerechter- lijke overheden werden dadelijk verwittigddoch men is er niet in gelukt den pleger dier heiligschendende misdaad te ontdekken. De generaal Rélegef, op zekeren lijd Ie Petersburg, een order aan de pompiers uitvaardigende, schreefde spuit gasten zullen zorg moeten dragen dat hunne pompen in be hoorlijken staat zijn, vooral daags vóór den brand. -De heer Bieswai, vader van den provincialen raadsheer van Rousbrugge, is "Woensdag te Veurne schielijk overleden. Zaterdag heeft aldaar de plechtige te aarde bestelling plaats gehad. Men leest in de l'l'nion financière, dat het gouverne ment voornemens is de kamer de toelating te vragen eene lee- ning van 60 miljoen aan te gaan. Deze leening zou aan 4 1|2 p. h. en aan pari, bij middel van openbare inschrijving wor den verwezentlijkt. Zij zou bestemd zijn om groole werken van openbaren nut uil te voeren en voor uitgaven betrekkelijk het onderwijs. De algnneene opbrengst der muziekfeesten, ingericht door de officieren van het leger inde verschillige steden van Westvlaanderen, ten voordeelt der slachtoffers van de mijn ramp van Dour, beloopt tot fr. 54,478-84 c. Men maakt zich in Engeland gereed om luisterlijk de vijftigjarige verjaring van den vrede met Frankrijk te vieren, of, gelijk de Engelschen het in hunne taal noemen de Juhilé van den vrede. Dit feest zal in junij plaats grijpen, en in dier wijze de droevige gedenkenissen van Waterloo vervangen, en zoo door eene vrede en hartelijke verbintenis der twee volken. Dezer dagenis te Brussel overleden, M. Joseph Lebeau, oud-lid van het Naitonaal Congres en lid der Kamer van volks vertegenwoordigers. De kommissie, ingesteld om den prijs van viaamsche too- neelkunde toe te kennen, heeft met eenparigheid den eersten prijs toegestaan aan den gepensioneerden kolonel Van Geert, voor zijn drama Jacob Van Artevelde. Verschenen en verkrijgbaar: De Veroordeelde, drama, in 3 bedrijven, door Ed. Van Driesschc, prijs 1 fr.; ter pers

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2