Stads-nieuws. - VerschilligeTijdingen.-Kunst- en Tooneclnieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. VI KR DE JAAR. ZONDAG i 1" JUNIJ 18(k). N" 108. BE ÏBEKOIST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaalst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor Vperen, per drie maanden, fr, 1-üt)per jare, l'r. 4-00, vóórop te betalen. Ruiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij don drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eenlimen den drukregel de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn yratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar dn verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hébben. AI wie op de 'fföEKttASSS'ir een tthoiiuement iireuit. vooi* des» 8" trimester 1865, /.tti ïttn hedentot lantden ilnnij annnlatiisdr, kindje tittAVSS ontvangen. Burgerwacht. Schieting voor al de leden der Burger wacht en der Halve Baiterij, tot hel winnen der prijzen jaar lijks door het Gouvernement vergund. Maandag, 19, 26 Juni; idem 5, 10, 17 en 24 Juli. Voor deleden der schulters-maatschappij van voetvolk en kanonniers Maandag, 14, 21 en 28 Augusti; 4, 11 en 18 September. Ten 6 ure des avonds, op het Minneplein, zullen de krijgs behoeften uitgedeeld worden en de schieting zal onmiddelijk aanvang nemen. Be schutters die na de 2" ronde aankomen, zullen 1 kogel verliezen 2 na de 5° ronde, enz. Wanneer een der schutters door noodzakelijke beletsels op eene schieting niet tegenwoordig ware, zal hij de naaste schieting 10 kogels schieten. Indien hij tweemaal reekswijs afbleef, verliest hij dit voorrecht. De tenue is niet bevolen, tenzij door buitengewoon bevel des majoor-kommandants. Ton S ure zullen de vaandels op Sl Maartens-toren het te genbevel aankondigen. (Dagorde van 4 Juni 1863, n° 62.) Sinxen-misdag was liet feest buiten de Mecnenpoort. De plaats waai' het nieuw fabriek, zooals men in den wandel zegt, zal staan, was zindelijk opgetooid. Wimpels en vaandels ont braken er niet. Prijzen voor mannen en vrouwen waren te winnen met alle slach van spelen, zooals seultje steken zak ken loopen, mast-klimmenbollen, kaarten, wit en zwart, enfin, van alles. Men gaf er eten en drinken gratis: het is niet noodig hier te zeggen dat er voor's anderendaags nog over gebleven is Builen de genoodigden van beide kunne, waren er nog bij duizenden nieuwsgierigen die deze volks-feest bij woonden. Eenige der genoodigden, voornamelijk de prijswinnaren, waren 's anderendaags nog op toer. Zoo men zegt, Dinsdag avond, ten 8 ure, stond geheel het Zaalhof over einde. Eenige beschonkene bewoners van dat oord hebben zich voorde eene of andere beuzelarij niet wel verstaan en zijn aan het vechten geraakt, zoowel dat zij de kleederen van elkanders lijf gescheurd hebben. Het schijnt dat het speltjo tot omtrent 10 lire geduurd heeft. Wij weten niet of er gevolg aan gegeven wordt. Woensdag avond, met 7 ure, speelde het muziek van l 6de regiment in de vcstingshoven, dicht bij de statie. Men zegt dat men aizöo eenen dag per week muziek zal hebben teil ware de regen of ander slecht weder er tusschen kwame. Om te volkomen aan het gegronde verlangen van het Stads bestuur, dat wil dat er hem rekening gedaan worde van het gebruik der hulpgelden aan het een of ander geslicht of ge nootschap door hem verleend, heeft de maatschappij De Vtaamsclie Ster hare rekening van 1864-186!» ter zijner overzicht ingezonden. Maandag aanstaande doet Mgr. Faict, bisschop van Brugge, zijne intrede in onze stad. De straten alwaar die hooge gees telijke gaat doortrekken, zullen versierd zijn. Volgens dat er Zondag lest op den predikstoel afgekondigd werd zal de stoet bestaan uit de geestelijkheid der vier ker ken, liet bisschoppelijk kollegie en eenige zinnebeeldende groepen. Mgr. komt met den trein van 11 -43's middags, gaat langs de Vleeschhouwerstraat, Ti mpclstraat, Boterstraat, Groote-Markt, Rijsselslraat, enz. De burgerwachten die den stoet willen vergezellen moeten zich ten 11 ure op de Esplanade bevinden en de groote klee ding dragen. Bij iedere kompagnie zijn er ten dien einde lijsten rondgestuurd waarop men teekenen moet; het schijnt dat deze lijsten nog al goed slagen, voornamelijk bij de halve- balterij, alwaar er reeds een goed twintigtal namen op staan. Mogt het schoon weder dit feest begunstigen, men zou zeker zijn dien dag een groot getal menschen van het omliggende in onze stralen te ontmoeten. Vaandels en zinnebeelden gaan er niet ontbreken en de opschik der straten gaat, zoo het schijnt, zeer schoon zijn. Zoo...., sprekende van opschikken en zinnebeelden, zijn wij Maandag laatst te Veurne geweest. Aldaar was insgelijks liet feest luisterrijk. Ziehier eenige letterlijke opschriften die, door hunne aar digheid, in het oog sloegen

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1