VerscliiSlige lijdingen. Moge Bisschop Faicl lange zijne schaopen weiden.» <i Ik liepe alle daege dooi- 'l vier voor den bisschop laict. ,i Wie een bisschop geene eere biedt Verdient den naem van Veurnaer niet. Narden Foulry will sterven alle dage voor den Bosschop Faict. Dan, bij den ingang der stad (Ypersch voorgeborcht), bij de woonst van een koopman in brijken, (en die, zoo men zeg de, over eeuige jaren de plaats van stedenraad betrachte) zag men de volgende verzen 'k Fn zou my voor niemand geneeren Om voor den bosschop te passeren lin my ook voor niemand zwichten Om voor my den bisschop te verpliglen Wilt gy burgemeester en schepen Met my Woensdag kommen elen Wy zullen voor u het zelve doen. De drang van het volk en de iichljeus die bijna allen uitge waaid waren, zijn oorzaak dat wij hier of daar misschien ecu woorp niet goed gelezen hebben en de laatste reek op ééne na, was het ons tccnemaal onmogelijk iets beduidens er uit op te maken. Indien er tc Yperen dergelijke verzen moglen den dag zien, zijtzeker dat onze lezers, voor souvenirdie binnen acht dagen ook in de Tor komst zullen vinden. De majoor Tydgadt, in Mexiko gesneuveld, is een geboren Gentenaar, broeder van den heer advokaat Tydgadt, bastierder van den dierentuin. De luitenant Palinart die zich insgelijks onder de gesneuvel den van het gevecht van Tacamburo bevindt, is zoon van den kolonel plaatscommandant dier stad. liet gebeurd dikwijls dat, in openbare verkoopingen, eenige persoonen, vooral koopmans of voortverkoopers, tc zamen overeenkomen om niet op te hoogen, en aldus de voor werpen aan leege prijzen tc doen verkoopen, waarna zij de winst, door die samenspanning te weeg gebracht, onder eik ander vcrdeelcn. Dit is een misdrijf, dat door de wet gestraft wordt. (Art. 412 Strclwelboek.) De korrektionneele rechtbank van Brugge had Vrijdag over eene zaak van dit slacht te oordeelen. Het gemeente-bestuur aan Oostende had cene klacht inge spannen tegen de genaamden Jan Claeys, Ed. Billiaert, van Oostende, Ant. Beernaert en J, Van Caillie, van Biugge, en Aug. Verhelle, van Gent, onder beschuldiging van eene sa menspanning van dit slacht gevormd te hebben bij eene ver- koopmg te Oostende, ten voordeele van dit bestuur. Na lange plcidoojen, heeft de rechtbank Ed. Billiaert en Ant. Beernaert vrijgesproken, maar zij heeft Claeys, Van Caillie en Verhelle veroordeeld tot 500 l'r. boete en de kosten van het proces. Het recensement der goederen van de doodc hand, door het gouvernement aan de Kamer beloofd, wordt met veel spoed voortgezet. Men zal mogelijks voor het openen van den aanstaanden zittijd er den uitslag van kunnen bekend maken. Men kent nog niet juist de uitgestrektheid van die onroerende goederen, maar wij denken te kunnen verzekeren dat zij om trent een zesde van het belgisch grondgebied beslaan of 500,000 hectaren. Een gedeelte dezen eigendommen dient tot openbaar gebruik, anderen zijn verhuurd en brengen inkom sten op; deze opbrengst mag men zonder overdrijving op het twingtigste gedeelte der totale inkomsten van onroerende goe deren in Belgie gelegen, schatten. Een groote Prijskamp voor Zangkunde zal te Hooi plaats hebben, den Zondag 15 oogst aanstaande, onder de bescher ming van Stads-rrgering en gegeven door de maatschappij Dc Liefhebbers, Een geschenk zal opgedragen worden aan ieder bestierder der maatschappijen die in elk vak de eeiste prijs zal bekomen hebben; alsook aan de bestierders in den eere-kamp. Te Parys worden de slekken zoo algcnieenhjk voor eene lekkere spijs aangenomen dat men voorstelt eene merkt-plaats er voor te laten houden, üc aanhangers van Epicura vinden helzeer natuurlijk dewijl de Romeinen er groote li. f hebbers van waren. Volgens M. üupinet, een schrijver uil de XV I eeuw, waren er ten zijnen tijde geen gastmalen waar nieu dit gerecht niet opdischte. Ziehier wat doktor Ilubbai' over hel huwelijk schrijft Op 100 personen zijn er maar 65 die in den echt Inden; 5 daarvan scheiden zich 8 verlaten hun medepaar; 14 leven als honden en katten 50 leven zonder eenig belang en 10 zijn misschien gelukkig. De Gazette de Moscou meldt ons dat de stad Kozlovv (gouvernement van Tambow) door eenen overgrooten brand vernield is. Begonnen den 'J Mei ten 2 ure 's namiddags, ge- durend een onweder, heeft hij in weinige uren 1500 huizen, 1)00 winkels en 4 kerken vernield. Een priester en meer dan 50 vrouwen en kinders zijn in de vlammen omgekomen. Yerscheide plaatsen van douanier gaan binnen koit openvallen. De jongelingen welke die zouden verlangen tc bekomen,moeten hunne aanvraag sturen tot den minister van financiën of den directeur der belastingen van dc provincie die zij bewooncn. Niemand wordt toegelaten, die niet ten minste 21 jaren en ten hoogste 55 jaren oud is, die niet on gehuwd of weduwnaar zonder kinderen is, en die geen gebo ren of genaturaliseerde Belg is. Bij dt aanvraag moet gevoegd zijn een uittreksel uit hunnen kerstenbrief, een certificaat van goed gedrag, door de bevoeg de overheid hunner woonplaats afgeleverd, en een certificaat vaststellende dat zij aan de wetten op de militie voldaan heb ben, en zoo zij in het geval zijn, aan de wetten op de bur gerwacht. De volkskamer was Zaterdag in geen genoegzaam getal leden om te beraadslagen, het vervolg voor het wetsontwerp op de werken van openbaar nut, is voortgezel. Men zegt dal na deze beraadslaging een enkel ontwerp nog zal voorgedragen worden, de wet op dc vreemdelingen, daar na zal de zitting gesloten worden. Het Senaat is in vergadering geroepen, Dinsdag 6 dezer, om 2 ure namiddag. Verscheidene dagbladen melden dat 500 vrijwilligers zich reeds hebben aangeboden om hunne ongelukkige land genoten te gaan wreken, in het noodlottig gevecht van Ta camburo gesneuveld. Eene menigte officieren zouden ook reeds den minister van oorlog de aanvraag hebben gedaan om bij het belgisch-mexikaansch legioen tc mogen gaan dienst nemen. Dit getuigt dat ons leger vele dappere en onver- schrokkene mannen telt. Er zijn de strengste bevelen gegeven om de negers van Noord-Carolina te dwingen op hunne planterijen te blijven. M. Johnston machtigt al de soldaten en officieren, tot den graad van luitenant, van het zuiderlijke leger den eed van getrouwheid af te leggen en beloofd hun de vergetelheid van iiet verledene. Generaal Basile-Duke, het bevel voerende over het detache ment, hetwelk M. Davis begeleidde, heeft zich den 11 mei te Augusta (Georgië) overgegeven en zijne onderwerping aan 't noordelijke gouvernement gedaan. MM. Breckenridge, secre taris van oorlog en Benjamin, staatssecretaris van het zui- derlijke bestuur, welke zich met Basile-Duke van M. Davis hadden gescheiden, zijn er tot hiertoe in gelukt aan de opzoe kingen der noorderlijken te ontsnappen. Men denkt dat zij zich naar Shreveport (Louisiana) begeven hebben, alwaar de zuiderlijke generaals Kirby Smith, Brice, Buckner en YVir- Adams het nog vol hielden, en die, even als Mograder, hevel hebber over de zuiderlijke troepen in Texas,schijnen besloten te hebben den strijd voort te zetten. MEXIKO. De lijdingen uit Mexiko gewagen van een aantal gevechten op verschilligë plaatsen geleverd. De repu- blikaanschc partij heeft cringe goede uitslagen bekomen. De

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2