Kunst- en Letternieuws. Priesterlijke benoemingen. Officiële akten. ^BURGERSTAND. Huwelijken. dertig vloeien, moeten wij het brievenport melden, hetwelk van 40 op 50 c. zal verminderd worden en van 60 op 50 c., in geval van niet frankecring. Het port der gedrukte stuks, van Frankryk naar Belgie ver zonden, zal van 10 op 6 centiemen worden gebracht, per 40 grammen, ten voordeele der dagbladen en tijdschriften. De niet periodieke schriften zullen enkel nog een franke- rings-taks te betalen hebben van 5 centiemen per 40 gramm". Handelspapieren, onder band, zullen tusschen de inwoners der beide landen worden uitgewisseld, mits eene frankerings- taks van 50 centiemen per 200 grammen. De overmaking der sommen van 200 fr. en minder, zal bij postmandaten kunnen plaats hebben, en gechargeerde brie ven, bevattende verklaarde waarden, zullen van eene der twee landen in het andere kunnen worden gezonden, wanneer hunne cirkulalie op belgiesch grondgebied door eene wet zal gemachtigd zijn. Het tijdstip op hetwelk deze konventie van kracht zullen zijn, zal later bepaald worden. Donderdag had de laatste der vier eklipsen van het jaar 1865 plaats. Het was een zon-eklips, gedeeltelijk zichtbaar in Europa en Zuid-Amerika en geheel in Noord-Amerika en in West-Afrika. Het begin van den eklips was om 1 ure 54 min. nanoen, het grootste punt ten 5 ure 22 min. en het einde, bij het ondergaan der zon, ten 6 ure 2 min. De grootte van den eklips was het 55 honderdste der zonneschijf. In den Moniteur leest men het volgende besluit van den minister van openbare werkende kleur der zegels, bestemd tot het frankeren der voorwerpen langs den post verzonden, is vastgesteld als volgt Zegels van één centiem grijs. twee blauw. vijf roetbruin (bistre), ii tien grijs. i> blauw. roetbruin. ii ii veertig karmijnrood, ii ii een frank lilakleurig. De metsel- en aardewerken van den ijzeren weg van Oostende naar Armentières, zijn de verledene week te Thour- out begonnen. Wij vernemen dat, om den grootcn onkost te vermijden, voortspruitende uit de duurte van 't vleesch, men in het leger de ondervinding doen wil van het gezouten amerikaansch vleesch. Deze proefneming geschied in een onzer regementen. Het parket van Maestricht heeft vervolgingen ingespan nen tegen de beenhouwers dier stad, welke verledene week verklaard hadden den prijs van het vleesch tien centen te ver- hoogen. Het parket grondt zich op de volgende beweegredens: dat zij het art. 449 van het strafwetboek, artikel welk alle sa menspanning en overeenkomst verbiedt, tusschen personen die dezelfde waren verkoopen, hebben geschonden, door den prijs te verhoogen boven den prijs van de vrije konkurrentie. De openbare schuld der Vcreenigde-Staten beliep den 50 september 2746 millioenen dollars; dit bewijst dat er eene vermindering is van 12 millioenen voor de maand september. Twee Franschen, van Parys gekomen en vergezeld van cenen doktor en hunne twee wederzijdsche getuigen, hebben zondag morgend, rond 6 ure, een tweegevecht met den sabel geleverd op het grondgebied van Mecnen. Zij waren 's morgens te Ilalluin afgestapt in het hotel den Hert. Een der vechters is aan den rechter arm gekwetst en heeft eene lichte ■wonde in de zijde. De onaangeraakte is de zoon van cenen brouwer te Parys. De andere zijn onbekend. Dezer dagen heeft men aan den ingang d<r Schelde een buitengewoon grooten visch gevangen, welken men veronder- H'n ïuSSI I0"-611 ?ah:isch te ziJ'n- weegt, naar men zegt, 10,000 kilos en heeft eene lengte van 10 meiers en eene breedte ven 5 meters 50 centimeters. De zaak van het half millioen van den onderpastor Sam per, van Ingelmunster, komt voor de correctionncele recht bank van Kortryk verzonden te worden. Hij is bctipt van aftroggelanj en misbruik van vertrouwen. In ons laatste nummer waren wij metden naam niet bekend van de prijs in het deftig opstel alleenspraken (kampstrijd van Thielt). Het is M. A.-C. Vander Cruyssen, van Kortryk. Proficiat M. Coevoet, onderpastor te Eessen, is onderpastoor te Ise- ghem benoemd; hij wordt te Eessen vervangen door den heer Slosse, onderpastoor te Autrvve. SI. Vandaele, onderpastoor te Proven, wordt onderpastoor teBIerckem, in vervanging van SI. De Lancker, die in dezelfde hoedanigheid overgaat naar Proven. Koninklijke besluiten van 10 October 1865, verleenen aan de hierna genoemde gemeente-besturen, de volgende hulp sommen voor de verbetering der beurtwegen dezer gemeen ten Vlamertinghe en Elverdinghe, 4000 fr. Sleessen, en Nieuwkerke, 5000 fr. Rousbrugghe-Haringhe, 5000 fr. Aan de besturende commissie van den steenweg van Sleessen door Pioegsteert, naar Armenliers, 4606 fr. Aan de be- turende commissie van den steenweg van Elverdinghe naar Doesinghe, 5000 fr. Aan de besturende commissie van den steenweg van Crombeke naar Poperinghe, 4000 fr. MENGELINGEN. Raad. Een meisje dat de schoonheid maar In kleedren zoekt en krollend haar Verfoei haar steeds, mijn beste Piet: En zwoer zulk eene u hare trouw, Neem haar toch nooit voor uwe vrouw, Zij is het niet. Slaar't Vlaamsche meisje, rein en goed, Dat niets voor 't rijk der mode doet, Dat iedereen naar waarde aanziet, Nooit kwaad van andre lieden zegt, De boter bij het vischje legt, Die is het, Piet. (Th. Van Rijsivyck}. De Pressc van Weenen verhaalde dezer dagen de volgende wetenswaardige anekdoot i' SI. X., grondeigenaar dier stad, bezit eene bevallige 4 5ja- rige dochter, welke zeer vroeg rijp is en reeds veel kommer heeft veroorzaakt aan haren vader, die sedert twee jaren we duwenaar is. i' Hij dacht een tweede huwelijk aan te gaan, een weinig voor zichzelven en een weinig om beter zijn kind te kunnen bewaken; hij deed buiten wete zijner dochter eene huwelijk- aanvraag in de dagbladen afkondigen. ii Onder de brieven, welke hij zich post-restant had doen toezenden, wekte er een bijzonder zijne aandacht op, door zijnen inhoud, in weêrwil het geschrift er van veranderd was. De oorzaak dier schriftverandering schreef hij toe aan de ze digheid der schrijfster en aan haren wcnsch om onbekend te blijven. ii Er werd eene samenkomst in den tuin Scharzenburg ge geven en aangenomen. De weduwenaar begaf er zich heen op het bepaalde uur. Doch men oordeele over zijne verbaasdheid, toen hij zich tegenover.... zijne eigene dochter bevond. Van 18" tot 20" Oct. 1S65. GEBOORTEN" Mannelijk geslacht 2) zamen yó Vrouwelijk 13) üaeden, Désiré, koetsier, en Degryze, Adelia, naaister. Pieters, Ifonoré, timmerman, en Allaeys, Sylvia, naaister.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2