Verschillige lijdingen. Bij gevoegde Jurés. 21. Devliegher, Robert, gemeenteraadsheer te Oedelem. 22. Deman, Edmondus, grondeigenaar te Brugge. 23. Deltour, August, fubrie.kani te Kortryk. 24. Vierstraete, Jan, gemeenteraadsheer te Cortrmarck. 23. Malingreau, Eniile, grondeigenaar te S'Kruis. 20. Van Woumcn, Karei, senateur te üixffiude. 27. Jooris, Emile, grondeigenaar te Brugge. 28. Jonckheere, Leon, gemeenteontvanger te Beveren. 29. Dullaert, Amandus, zaakwaarnemer te Iïrugge. 50. Bossuyt, Jan, burgemeester te Cortemarck. 1Mazeman-Vantroostenberghe, Antonius, te Brugge. 2. Dobbelaerc, August, doktor in medecyne tc Brugge. 5. Chalant-De Busschere, grondeigenaar te Brugge. 4. Van Steenkiste, Karei, geneesheer te Brugge. Den 3 dezer,te Parys in de Clichy-Dreef, stierf schielijk een ouderling van 84 jaren. De zoon die met zijnen vader in woonde deed het doode lichaam in een slach van vuilnis-kot nederleggen. 's Anderendaags, wanneer de dienaren der he graaf-plechtigheden zich aanboden, deinsden zij verschrikt achteruit, wanneer zij ontwaarden dat het hoofd van het lijk door de ratten was afgeknaagd De politie-kommissaris werdt geroepen en heeft, met behulp eens geneesheeren, dit belreu- rig voorval bestatigt, meest toeteschrijven aan de onvergeef lijke onverschilligheid van den ontaarden zoon. Men weet dat in Nederland de afschaffing der doodstraf wordt voorgestelduit officiële dokumentcn blijkt, dat het wets-ontwerp in gereedheid is gebracht; het werd den7 april aan den Raad van State toegezonden, doch tot nu toe heeft die Raad nog geen advies aan den Koning doen kennen. Dat advies wordt evenlwel binnen kort te gemoet gezien. Er zal te Brussel ten standbeeld opgericht worden ter nagedachtenis van Jenneval, vervaardiger der Brabanconne, en die in de revolutie het leven verloren heeft. Eene kommis sie, samengesteld uit de leden van Kamer cn Senaat, zal het bestuur dezer manifestatie op zich nemen. De uitvoering van het monument, hetwelk bij inschrijving zal worden ingericht, zal aan M. Fraikin worden toevertrouwd. De tijdingen uit Mexiko melden, dat keizer Maximiliaan eene proklamatie heeft uitgevaardigd, waarin hij verklaart dat de republiek door den nationale» wil heeft opgehouden, en dat Juarez en die zijner aanhangers, welke na een bepaal den tijd, onder de wapens zouden gevat worden, door de mi litaire rechtbanken zullen gevonnisd worden. Zie hier de tabel der doode of afgemaakte hoornbeesten in Westvlaanderen, tengevolge der runderpest, sedert haren oorsprong tot den 24 October 4805 Zwevezeele, van 3 september, 1 afgemaakt ziek dier. Breedene, 7 tot 50 dito, 2 afgemaakte zieke dieren, llulsle, 42 lot 20 sept., 4 afgemaakte, 13 verdachte, totaal afgemaakte, 17. Rolleghem-Kapelle, 45 sept., 1 afgemaakt ziek dier. Deerlyk, 14 sept., 1 afgemaakt ziek dier. Steene, 24 sep. tot 14 oct., 1 dood, 50 afgemaakte, 4 ver dachte, totaal afgemaakt, 54. bendelede, 4 October, 1 afgemaakt ziek dier. Wulpen, 11 dito, 4 dood, 1 afgemaakt, 1 verdacht, totaal afgemaakte, 2. Varssenare, 14 tot 22 dito, 5 dood, 14 afgemaakte, 4 ver dachte, totaal afgemaakt, 15. Ilouttave, 44 dito, 5 afgemaakte, 4 verdacht, t. afgem', 4. Sint Kruis, 47 dito, 1 afgemaakt ziek dier. Mariakerke, 4 8 dito, 1 afgemaakt ziek dier. Oostkerke, 4 1 dito, 5 verdachte, totaal afgemaakt, 3. Zedelghem, 25 dito, 2 dood, 2 afgemaahte, 2 verdachte, totaal afgemaakte, 4. Dc tijdingen, die wij in ons vorig nummer mededeelden, volgens de runderpest zou gedrongen zijn te Aelst in eene sto kerij, alwaar zich 400 vette beesten bevonden, wordt dooi' het Journal de Gartd gelogenstraft. liet blad zegt gemach tigd te zijn te verklaren dat te Aelst, iu het geslicht van den stoker Van Assche, alwaar den 28 October eene koei is ge slacht, de lijkschouwing van het dier, afgemaakt uit voorzorg, bewezen heeft dat het zelfs niet hesmei was. De runderpest die in Engeland heerscht, is ver van te verminderen. Volgens officiële verslagen zijn in do laatst ver- loopene week 1,875 hoornbeesten aan de ziekte bezweken, terwijl de vorige week het cijfer tot 1,791 beliep. Sedert het begin der ziekte zijn er aldaar 17,075 stuks hoornvee aange tast, waarvan 0,800 zijn bezweken, 7,012 zijn afgemaakt en alleenlijk 848 heeft men er van kunnen genezen. Vrijdag avond hei ft M.Vigneau met zijn toestel, genaamd branduitdoover te Antwerpen nieuwe proefnemingen ge daan, welke, even als de vorige, ten volle gelukt zijn. Deze proefnemingen hadden plaats op het fort Herenthals, helwe.k door de stadsregering gereederlijk ter zijner beschikking was gesteld. Het aanwezige publiek, waaronder wij M. Van Put, dd. bugremeester, schepen cn verschillige gemeente-raadsleden opmerkten, bestond uit ongeveer 200 persoonen; de proefne ming, welke tegen 7 ure aangekondigd was, begon eerst ten 8 ure. Te midden van het fort was eene houten barak opge timmerd van ongeveer 4 meters hoogte en vierkant; rondom waren de planken, langs den buitenkant, met takkebossen be kleed. Deze, hoe ontvlambaar ook uit hun eigen, werden nog met petroleum overgoten, alvorens in brand gestoken tc wor den dc vlam liep snel voort cn welhaast stonden de takkebos sen in vollen brand. Nu verscheen M. Vigneau met zijn toestel, hetwelk zeer eenvoudig is en veel gelijkenis heeft met het kasje dat een li- monadeverkooper op den rug draagt. M. Vigneau droeg hi t insgelijks op den rug vastgegespl; aan hetzelve was een kleine darm bevestigd. Met den hoed op en decigaar in den mond, naderde M, Vigneau tot op een paar meters afstand de vlam men en toen hij er het door hem toebereide water opspoot, werden de vlammen, die reeds zeer hevig waren, onmiddelijk uitgedoofd. Deze eerste proefneming werd met een daverend bravogeroep begroet. Vervolgens werden er een hoop takkebossen binnen in dc barak op elkander gestapeld, welke, na insgelijks met eene groote hoeveelheid petroleum begoten te zijn, met fakkels in brand werden gesteken. De vlam sloeg welhaast boven door de planken der barak; maar even spoedig als de brand zich had ontwikkeld, werd hij ook door M. Vigneau uigedoofd alle middelen om het nog rookende hout daarna weêr te doen ontvlammen, bleken vruchteloos te zijn. MENGELINGEN. Remedie tegen de verkoudheid. Men gaat, 's avonds ten 9 ure (al hoesten), naar het huis van eene goede kennis, men praat dear een beetje (altijd al hoesten), men doet daar een glas brandewijn branden, met eene goede brokke suiker, cn men neemt dit in al hoesten. Dan doffeit men zich goed in zijnen pardessus en zijne echarpe en men meent te vertrek ken maar men moet nog altijd hoesten. Wanneer de vlaag over is, dan doet men nog een glas brandewijn op dezelfde wijze gereed gemaakt, al hoesten, binnen, cn men vertrekt voor goed. Op straat, zet men ccnen goeden stap door om gauw te huis te zijn. Wanneer men eene herberg voorbij komt die nog open cn waar er nog volk is, gaat men al hoes ten binnen, vraagt men eencn druppel brandewijn met suiker, en men drinkt, tusschen vlagen boest, negen of tien pinten vcrsch bier of uitzet, afgewisseld door het zingen van eenige liedekens. Daarna vertrekt men naar huis, en als er nergens niets meer open is gaat men naar zijn bed cn 's anderendaags 's a''es gedaan; uitgenomen dat men nog een weinig hoest als men bij den vriend komt.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2