Stads-nieuws. - Verschillige Tijdingen.-Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. VIERDE J'AAU. ZONDAG 3" DECEMBER i860. N° 193. De personen die een abonnement ne men op in: toekomst, voor 1866. zullen de nog voor Nieuwjaar verschijnende nummers GRATIS ontvangen. Wij stippen nogeens met eene onuitsprekelijke voldoening den nieuwen zegenpraal aan die M. Lafaut, onzen schranderen vlaamsehen dichter, op den prijskamp der Veldbloem, te Brussel behaald heeft. (Zie ons kunst- en Iclternieuws). De heer Lafaut ontvange onze gelukwenschen over deze uitmuntende onderscheiding die hem niet alleenlijk vereert in zijnen eigen persoon, maar ook Ypercn incer en meer nevens andere vlaamsche sleden doet uitschijnen. Zondag laatst was het dc eerste dagderze/nfau/. Daartoe zijn er vreemde heeren predikanten aan gekomen.Sedert gaat erop de verschillige uren des dags, wanneer er gepredikt wordt, t zij in het fransch, 't zij in het vlaamsch, naar de vier kerken onzer stad, eene ontellijke menigte de sermoenen bijwonen. Zondag avond gaf de Vlaamsche Ster hare tweede abonnemenls-vertooning. Wij vervoegen ons met het schoon en talrijk publiek dat dien avond in de zaal tegenwoordig was, om te zeggen dat alle drij de stukken en dc tweespraak waarlijk goed en naar ieders verlangen zijn afgeloopen de liefhebbers en liefhebsters, allen even gelijk, heb ben zich voornamelijk toegelegd om hunne rollen goed te studeren. Het publiek heeft eenen goeden avond doorge bracht, en verlangt te welen wanneer de liefheb bers der Vlaamsche Ster nogeens eene vertooning geven. Daarop valt het ons gemakkelijk Ie ant woorden, daar deze maatschappij op iederen laat- sten Zondag van elke maand eene vertooning geeft, dus op Zondag 31" December, zijnde Nieuw jaar-avond. Eer wij eindigenmoeten wij nog eene bijzon dere melding maken om het schoon aria voor fluitdat de heer Schmidt, muziekant-gagist bij het 10e reg' alhier, voor tussehenpoos gaf. Ver scheidene malen onderbroken door luide toejui chingen, luisterde het publiek nog, toen hij reeds geëindigd had met spelen, zoodanig had hij de aan hoorders betooverd. Laat ons bekennen dat men met zulke talenten in Yper geen mangel aan tijdverdrijf kan aan treffen. Maandag avond, om 7 ure, vierden de werkende leden der Ypersehc Koormaatschappij het Sle- Cecilia-feest, door zich te vereenigen op een prachtig Souvé, in den Gouden Arend, hun lo kaal, op de Groote-Markt. Men telde onder de vijf of zes genoodigden, den heer senator Baron Maze- man, beschermer der maatschappij. Woensdag, in het avond-sermoen, was er een beschonken soldaat in de kerk van Sl Nicolaus te genwoordig. Na eenige keeren zijn schako op zijn hoofd geplaatst te hebben, en luidop in zijn eigen geredeneerd te hebben, begon hij herhaalde malen te trekken en te stooten aan een vrouwspersoon die nevens hem geknield was. Wanneer dat spel nu al eenigen tijd geduurd had, en het gemor der geloo- vigen verwekte, schoot de man of vader van de beledigde vrouw in gramschap op en draaide den piot zulk eene welgepaste kokarde, dat zijn ehako, dien hij toen op het hoofd had, wel vijf stappen verspaasde. DE TOEKOMST, Dc brieven voor de redaktie, do boeken 0111 in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: Voor Ypercn, per driemaanden, fr, 1-00; perjare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Yerkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. T--j"-<sXsHy'ti"

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1