Verschilligc tijdingen. Kunst- en Letternieuws. Een serjant en een karporaal deden den dronk aard de kerk uitgaan en leidden hem naar de ka zerne alwaar hij, zonder twijfel, eenige dagen koffer zal hebben. Maandag aanstaande, ter gelegenheid van liet Ste Barbara-feest, zal er ten 11 1/2 ure, in Sint- Maartens-kerk, eene mis gezongen worden waar het korps Pompiers onzer stad tegenwoordig zal zijn. Gedurende de mis zal het muziek van dit korps eenige stukken uitvoeren, waaronder men zal hooren1° Ouverture, les Montenegrins (Limnander). 2° Fantaisie sur VAfrleaine (Meyerbeer). Getimbreerde in te vullen Telegrammen, voor den dienst van 't inwendig Belgie, zijn verkrijgbaar aan SO centimen, ten bureele van den post, van den telegrafdienst en in de ijzerenweg-slatie. Deze formulen kunnen dienen om van den taks van SO cri te genieten, die maar met I860 toepas selijk is. aij,vWjLjt_Lj::^nx^iTC j- Een priester, genaamd Watsel, is over eenige dagen in de kerk van Kreibitz (Bohcmen) schielijk overleden, binst een sermoen dat hij deed. De laatste woorden welke hij uitsprak, waren deze: Ja, er is eene helhij viel achterover en was dood. Dit voorval herrionert ons Palmer, een vermaarde engel- sehe tooneelspeler, de eerste rol in het stuk de Vreemdeling vervullende, die, over eenige jaren, op dezelfde wijze gestor ven is zijne laatste woorden hadden veel betrek met deze des priesters Watsel, hij zegde Hier namaais is er een an der en beter leven! hij zonk neder om zich nooit meer op te richten. Zekere heer Perrv, zegt de Brisbane Courrier, die men in den Busli (wildernis in Australië) verloren geloofde, is te Clermont aangekomen, na vijf dagen en vijf nachten zonder eten doorgebracht te hebben. Doordien hij blind was geworden met ia hel maneschijn geslapen te hebben, had hij zijnen weg verloren, Geheel blind, doolde hij verscheidene dagen rand, tot dat hij op den weg geraakte die naar de statie Griffiths leidt. - L'Italie meldt dat het panzelijk gouvernement gewei gerd heeft eene postale overeenkomst met Italië te sluiten. De tapijten-fabriek des heeren Réguillard-Rousscl en Chocquel, te Tourcoinje, is dinsdag nacht door ecneu brand vernield geworden, ifet is een groot ongeluk voor de talrijke werklieden die aldaar dagelijks hun bestaan vónden. Mejuffer Patti slaagt het geheel goed in Florencia, schouwburg Pagciano. Om ouze lezers een gedacht te geven van de ongelooflijke begeestering der menigte, zullen wij zeg gen dat de stallen alleen, die men gemeenlijk 3 fr. betaalde nu maar meer verkrijg'baer zijn voor 7a fr.! Te San-Francisco is er den 8 oct., ten 1 1/4''s namid dags, eene aardebeving ontstaan. De grond heeft op en neêr gegaan gelijk de haren der zeede lucht Was ontsteld, geen een huis of het is gescheurd of geschonden geene menschen- levens zijn te betreuren. Te Brooklyn, Richardson-straat, n° 32 (New-York), werd de policie geroepen. In eene soort van vochtige kelder vonden de bedienden een vrouwenlij!;, dat tot den staat van geraamte was veranderd in eenen anderen hoek bevond zich den man die schier het bewustzijn verloren had, en in het midden van hel vertrek vier kleine jongskens, waarvan de oudste :j jarcu bereikt had. De vier ongelukkige schrpseikens waren zoodanig ineengekrompen en uitgemergeld dat zij bij na de lucht niet verdragen konden. De naam van dal ongelukkig huisgezin is Rnfcl. Zij waren van üuitscliiand, en de man reeds 2 maanden ziek zijnde eu noch vrienden of keiHiissen in het land vindende, was de vrouw van honger vergaan, Zondag laatst omtrent middag. De man en de kinderen zijn door de openbare weldadig heid geholpen. In de kerk van Gomen zijn nieuwe zitplaatsen in don koor geplaatst, met dubbele rol, gelijkvormig den bouwtrant der kerk; kenners gewagen er van met veel lof. Langs de wan den is een half verheven beeldwerk geplaatst, verbeeldende de II. Apostelen met den Zaligmaker en de Moeder-maagd, liet gewrocht is gebeiteld door den heer Dumon, beeldhou wer te Brugge. Te Thielt is in den nacht tusschen donderdag en vrij dag. (8 dagen geleden) de vrouw van Emanuel Vandenabeele, met naam Sophia Van Trooys, van eenen frisschen drieling van het vrouwelijk geslacht bevallen. Vrijdag is hij gedoopt moeder en kinderen zijn zeer welvarend. Htt kicskollegie van het arrondissement Doornyk is le gen den o december aanstaande bijeengeroepen, ten einde over te gaan tot de keuze van eenen volksvertegenwoordiger, in vervanging van M.J. Bara,totministervan justicie benoemd. Wij lezen in den Courrier du Commerce Wij ontvangen lijdingen over den gezondheidstoestand des konings. Wij moeten met spijt onze lezers bekend maken, dat de genqesheeren van Z. M. zeer ongerust zijn. Zij mogen, om zoo te zeggen, het paleis niet verlaten zonder er terstond terug geroepen te worden, op bevel van Z. M. Sedert zondag heeft d' Kccpl opgehouden zijne zorgen den koning toe te dienen. - Sedert eenige dagen ontwaart men boven de stad üix- mude op nieuw eene menigte zwaluwen, hetgeen voorzeker als eene zeldzaamheid kan aangehaald worden, gezien het ver gevorderde jaargetijde. De te maken ijzeren-weg tusschen Nieuport en Dixmude mag als eene afgedane zaak beschouwd worden. Reeds hebben de concessionnarissen een verdrag gemaakt met eene maat schappij van uit te voeren openbare werken, gevestigd in de hoofdstad, om de linie mét het eerstkomende goed jaargetijde daar te stellen. Het doet ons genoegen deze tijding te kunnen aankondi gen het leggen van eenen ijzeren-weg van Dixmude op Nieu port is immers eene bron van voorspoed voor geheel onze omstreek. De te nemen richting van Dixmude op fRousselaere is nog niet beslist. Bot er hooper Onder de petitiën, waarvan in de Kamer der Volksver tegenwoordigers mgdedqyling is gedaan, bemerken wij deze van de genaamde De Groof, van Brugge, die eene subsidie vraagt,om hem te helpen in het bekostigen van een door hem uitgevonden toestel, om ballons te bestieren. Een nieuw ongeluk, hetwelk bewijst hoe gevaarlijk het is spelden ot naalden in den mond te nemen,heeft din 20 nov. te Weenen plaats gehad. De dochter van eenen ambtenaar hield zich bezig met de toebereidsels van hare toilelle voor haar aanstaande huwelijk. Gelijk het dikwijls gebeurt, nam zij eene naald tusschen de tanden. Ongelukkig zwelgde zij dezelve in.De geneeskundige hulp is zonder uitslag gebleven. Eenige uren later stierf de ongelukkige in de armen van haren verloofde. Uitslag van den prijskamp der maatschappij de Veldbloem, te Brussel, uitgeschreven voor het opstellen van Liederen, in de nederlandsche taal. Volgens verslag van den Jurij, Ij nov. 18(13, waren 18 stukken ingezonden, beslaande uit gemoedelijke liederen, va- derlandsche liederen en kluchtliederen. Prijs. Vaderlands lied: 51. II. Groeser, van Antwerpen, met zijn stuk: AAN VLAANDEREN LAND. Pnjs. Gemoedelijk lied M. Jules Van Herendael, lid der maatschappij de Veilkrans, van Antwerpen, met zijn stuk ÜW DROOMAan een meisje. Prijs. Kluchtlied: M. J.Lafaut, professor van middel baar onderwijs, tc Yperen, nut zijn stuk: WICHELARIJ.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2