Verschillige lijdingen. Verschillige leden hebben romancen gezongen of op de piano kundige stukken uitgevoerd. Onnoodig te zeggen dat alles wel en in volle broederlijkheid geheel laat is afgeloopen. De hceren officieren van het I0C reg' hebben de leden (met hun huisgezin) der sociëteiten de Con corde, van Sl Sebastiaan, van de Koorzangers enz, uitgenoodigd, ten einde cenc feest (Soiree militaire) bij te wonen, die zal plaats hebben in Slads-Tooneelzaal, op Zondag, 17 dezer, ten 6 u. 's avonds. De cijbelschulters-maatschappij der burgerwacht van Yperen had besloten Zondag, 17 dezer, een banket te houden ter gelegenheid van den 75" ver jaardag van Z. M.; maar gezien den gezondheids staat waarin onze Koning zich bevindtis dit feest onbepaald uitgesteld. Men schrijft uit Luik Gazelle de Liege, den 9 November 1865): Mijnheer D'Arbrefontaine, in de Grelry-straat, slachtoffer eener brandramp die hem hoven de honderd duizend franken schade veroorzaakte, acht het zich eene plicht te verklaren dat hij, over de handelwijs der maatschappij van wederzijdsche verzekering Les Beiges réunis, en zijn voorna men agent M. Lambert-Jamme), zeer te vreden is; hunne vrije en billijke handelwijs, innig met hare samenstelling van wederzijdsche hulp verbon den, beveelt bun onder alle oogpunten aan. M. D'Arbrefontaine is ter zijner heele voldoe ning schadeloos gesteld geweest en verzoekt ons deze daadzaak ruchtbaar te maken als blijkteeken zijner erkentenis. Ilel jaar 48GG is het G5790 der Juliaansche tijdrekening en het 2GÏ9C der fondatie van Rome, In dit jaar zullen er 5 eclipsen zijn; waarvan twee ma an verduisteringen en cl rij zon- verduisteringen. Twee zullen te Parys zichtbaar zijneene aan de maan denöü maart,en eene aan de zon den 8 October. Een Te Deum zal Zaterdag, IG dezer, in al de hoofd kerken der steden gezongen worden ter gedachtenis des 7he verjaardags der geboorte van Z. M. onzen welbeminden Koning. In de buitengemeenten zal men deze plechtigheid uitstel len tot den Zondag 17 der loopende maand. Maandag avond laatst is het schouwburg van Angers (Frankryk) gansch afgebrand. Kiezingen van Doornik: stemmers, 172G: voor M. Bara, 1572 stemmen ;)witte briefjes, 147nietige, 7. Waarom er zooveel witte briefjes waren is omdat de Courritr de l'Escautdaags te voren, de katholijken aan gemaand had om door dat middel tegen de kiezingen te pro testeren. Men schrijft uit DoornikNa dat de uitslag der kiezing gekend was, ten 5 ure 's namiddags, zijn de kiezers op de Groote-Markt vergaderd, hebben van dahr, muziek vóórop, de voornaamste straten der stad doorkruist en zijn alsdan naar de woonst van den minister liara gegaan. Het volk was ontellijk. Dooi' trippelendeen begeesterde toejuichingen ge roepen is M. de minister op den balcon verschenen bij hem waren de hceren Crombez, Aliard, De Roche en Sacqueleu. De kiezers hertelijk bedankende, heeft hij er bijgevoegd dat het hem goed doet, midden een aantal schriften ons ïuet de in palming van den vreemde bedreigende,zoo eene ontzaggelijke menigte te zien, die, op eenigc uien afstand der grenzen too- nen, hoe diep nog de heilige liefde tol het vaderland en de vrijheid in aller herten geprint is. Donderende handgeklap bejegende deze zoo wel gepaste aanspraak. Tot geheel laat in den avond was in de stad de opgetogen heid groot, en wat den minister Bara betreft,zijn het noch de bezoeken, noch de beloogingen, noch de serenaden niet die hem ontbroken hebben.' Gedurende den nacht tusschen 2 en 3 dezer maand, is tusschen Jemelle en Namen de koffer, de weerden bevattende, op de post-male verloren of gestolen geweest- liet moet tus schen Dinant en Namen geweest zijn dat den koffer weg ge raakt is hij hieldt voor eene w eerde van ongeveer GO duizend franken papier in. {Niettegenstaande de opzoekingen der policie, blijft alles duister. Een grooten brand in eene stokerij heeft te Mareuil, bij I'arys, plaats gehad en 5 belgiesche werklieden zijn er in omgekomen. Volgens de laatste tijdingen is Z. M. on?en beminden Koning in eenen staat van allergrootste afgematheid. De berichten betreffende den koning worden al meer en meer onrustbaar. Ziju toestand is, naar het schijnt hopeloos. Leopold zal misschien maar weinig levensdagen meer hebben, tenzij er nieuw wonder (gelijk reeds dikwils gebeurd is) den zieke de krachten hergeve, welke hij in toenemende mate verliest; die hoope is echter zeer flauw. De lijder is zoo zwak dat al de schildwachten om het kasteel zijn ingetrokken, om dat de stap dier militairen de rust van den zieke stoorde. Drij geneesheeren zitten eiken nacht voor het bed des Konings. Koning Leopold is nu 75 jaren oud; in de laatste jaren werd hij door zware ziekten getroffen en slechts, dank aan zijn sterk gestel, weêrstond hij die hevige aanvallen. In verschillige bisdommen zijn publieke gebeden voor geschreven om van den Hemel de herstelling van den Koning te bekomen. Geen enkel geval van besmettelijken lijphus is deze week in ons land bestatigd geweest. De inlichtingen die wij ontvan gen nopens den gezondheidstoestand dezer huisdieren, in de localiteiten waar de runderpest geheerscht heeft, zijn hoogst voldoende en doen verhopen dat wij welhaast van dien schrikkelijken gecsel zullen verlost zijn. -Er is op dit oogenblik te Parys eene conferencie verga derd. Zij heeft voor doel tot eene verstandhouding te komen tusschen Frankryk, Italië, Zwitserland en België, om in die verschillende landen dezelfds munt-eenheid in te voeren. Die conferencie heeft nog maar eene enkele zitting gehouden, op welke men over de algemeene grondbeginselen beraadslaagd heeft. Maar de basis van 835/000 zilver op 1G5/qoo hoper kan reeds als aangenomen beschouwd worden. Ons land is vertegenwoordigd door piM. Fortamps, senateur, directeur der bank van België en Kreglinger, kommissaris van ket gou vernement bij de bank. Te Barberaz, in Savoye, is een 92jarige grijsaard, ge naamd Francois ürivet, overleden, welke zich in den buiten- gewonen toestand bevond van de kinderspelen van het vijfde geslacht zijner familie te kunnen hijwonen, dit is te zeggen dat Drivet het geluk had een meisje, dat reeds vier jaren oud is, op de knien te laten dansen, van welk meisje zijne eigene kleindochter grootmoeder is. Het is bij misgreep dat vele personen denken dat depost- conventie met Irankryk gesloten, met 1 november in voege was gebracht. Het is maar te rekenen van I januari I86G dat men de simpele brieven ten pr ij ze van 50 c" kan verzenden. Volgens eene mededceling der regering van Dour, beeft zij tot 1 oclober laatstleden voor de slachtoffers der ramp al daar uitgeborsten, ontvangen de som van 243,480 fr. 52 c. - De stadb' Pierre, de tweede stad der franscbe kolonie Martinique, is door een hevigen brand geteisterd de helft der stad is cenc prooi der vlammen geworden.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2