Stads-nieuws. - Verschillige Tijdingen,- Kunst- en Toonccliiieirvvs. Bekendmakingen. Stads nieuws. VIJFDE JAAK. ZONDAG 28" JANUARI 1866. N" 201 Verleden Maandag gal' de Vlaamsche Ster onzer stad. hare 4e abonnements-vertooning. ledermaal dat deze liefhebbers op bet tooneel komen, is de zaal te klein. Van waar komt dien toeloop? wat is er de oorzaak van? Omdat de Ster aan bel vlaamsch tooneel zulk eene goede wending beeft weten te geven dal men beden, zonder stoffen, mag zeggen dal men te Yperen vlaamsche vertooningen ziet geven welke men in de grootc steden zelden ontmoet: omdat de lief hebbers der Vlaamsche Ster noch tijd, noch on- kost ontzien om schoone stukken op le voeren, die onder bet oogpunt van muziek, kostumen en uit voer niets te wenscbcn laten. De vertooning van Maandag beeft er ons een staalken van gegeven en bet publiek is daar om ons gezegde te bewaarheden. Nu, hecren en damen liefhebbers, gaal voort in uwe pogingen en wij voorspellen u eene schitte rende belooning, want Vlamingen die zich zooveel moeite geven om hunne taalgenoten zulke puike tooneelavonden voor te dragen en daardoor het VLAAMSCH te doen beminnen en als andere talen te achten, dat alleen zal u voldoende genoeg zijn om alle andere belooningen te vergeten. Gij verdient allen lof, maar indien wij hier gee- nen toezwaaien dan is bet omdat wij bet in de Toekomst niet willen doen, omdat dit blad uitge geven is door een uwer leden en dat men daardoor hem zou kunnen verdenken zijn eigen lof te willen zingen. Maar men spreke aan bet publiek en men vrage hem wat men zegt van de vertooning der stukken Matroos, Soldaat en Sjouwerman, van Sn zette, en van Karl ine, en dat men wete dat ze uitgevoerd zijn door mannen die tol's avonds ten 8 ure werken en dan hunne rollen studeren De uitgever zal mij toch veroorloven dat ik hier, zonder achterdocht van opspraakeen welver dienden lof loezwaaie aan den heer J. Mailliard die. door zijne Flikkers ran 'nen ouden Danser, bet publiek zoowel voldaan beeft (Ingezonden) Woensdag namiddag beeft er op de speelplaats van bet Stads-kollegie een ongeval plaats gehad. Een leerling, met matheien spelende, werd zij deling door oenen anderen leerling gestoken,en val lende, brak bij zijnen arm. Het is bijna ongelooflijk boe het kon gebeurd zijn; want de jongen zat reeds plat ten gronde toen bij omver viel; niemand kan bet zich voor stellen. Dat er liefhebbers van komedie te Yperen wo nen is zeker eene waarheid, en wij hebben bet Donderdag avond kunnen bestaligen, Van 6 ure 's avonds was de stadstooneelzaal zoo opgepropt dat er bijna niemand meer plaats kon vinden. Het muziek van bet korps Pompiers onzer stad opende bet feest met de Africaine, van Meyerbeer, liet is niet noodig te zeggen dat na de uitvoering van bet stuk de bravos niet ontbraken waarmede de liefhebbers-muziekanten begroet werden. Dan was bet. de benrt der toonecltroep van M. Délaux. Het stukje Piccolet heeft bet publiek bovenmate verlustigd; la Petite Fadette is meesterlijk ge speeld geworden en Mme Délaux heeft zekerlijk de talrijke toejuichingen die zij ingeoogst beeft, in de volle maat verdiendde kooren en mise-en-scène zijn voortreffelijk, en de kostumen laten niets te wenschen. Het laatste stukje: Les Enrages, deed hertclijk lachen,ook als het gegeven wordt door de hecrcn Délaux fils en Jules en dan door de twee DE TOEKOMST, •De brieven voor de redaklic, de boeken om in ons bladje géjlaalsl te worden, moeien vrachtvrij den uitgever, Dixmudc-straat, 26, toe gestuurd worden. 1NSC1UUJ VING Voor Ypcrei., per drie maanden, fr. 1-00 per jaro, Ir. 4-00, vóórop le betalen, liuiten stad, zelfde prijs niet verhoog van hel port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, ;ilsook hij alle posl-dirokleitrs. BEKGNDJIAKINGEN 12 centime» den drukregelde Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslag» of anders. Alle inlee- kenaar voor één jaar, heeft regt d riemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, imvergeld in dit bladje te laten inlijven. lir worden wekelijks Afdruksels van dil blad gratis in de voorminaisle herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopiugen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1