Verschilligc tijdingen. Officiële akten. De Woekeraar Den Zondag speelt de familie Délaux den Maan dag de maatschappij de Flaamsche Sier, en den Dinsdag, nogeens het gezelschap Délaux. De vertooning die Dinsdag laatst plaats moest hebben is verschoven geweest tot op lieden Zondag. Dinsdag aanstaande vertoonen de fransche kome dianten La Grace de Dien,eed allerschoonst stuk. (Zie daarover onze 4e bladzijde). De Ylaam che Ster geeft Maandag Tamboer Janssens, het stuk dat men sedert geheel hel sai- zoen gedurig gevraagd heeftüe halve frank van Jantjeinsgelijks gevraagd, zal men ook dezen avond geven. (Zie derhalve onze aankondigingen). De mannen der 3e kompagnie Burgerwacht zijn vermaand om Zondag toekomende, 18 februari, zich te bevinden ten Stadhuize (in de Blauwe zaal), ten einde over te gaan tot de kiezing van twee Onder-Luitenanten die in deze kompagnie ontbra ken. liet Staatsblad hield eergisteren een besluit in bij hetwelk de Burgerwacht van S1 Gillis (Braband) opgeschorst is. Het Senaat heeft deze week het voorstel der afschaffing der doodstraf verworpen. Deze Kamer heeft gedurende de afgcloopene week het budjet van binnenlandsche zaken gestemd. In de verledene eeuw heeft de runderpest ook in Vlaan deren gehecrscht, en er werden toen ook maetregelen genomen door de Algemeene Staten van Vlaanderen gelijk aan deze die de minister van binnenlandsche zaken genomen heeft. De inwooners vanVeurne-Ambacht beweerden dat de Algemeene Staten hun geene bevelen te geven haddendat zij eenen vrijen Staat uitmaakten, en zich niet gingen ondergeven aan de maatregelen die genomen werden. Zij weigerden hunne dieren te dooden en namen van hunnen kant andere maat regelen om de pest te beletten. De Algemeene Staten van Vlaanderen gaven voor antwoord Het is wel; doet naar uw goeddunken; maar wij zullen gezondheidspalen stellen en uw vee niet laten inkomen.En wat gebeurde er? Vlaanderen behield zijn vee, en Veurne-Ambacht verloor tot zijne laatste hoornbeest toe. liet gebeurde van dien tijd bewijst hoe noodig eene wet is die maatregelen voorschrijft om het opkomen der runderpest zoo veel mogelijk te beletten, en het voortzetten van dien vreeselijken geesel tegen te houden. Wij lezen in het weekblad la l'aix Er is kwestie van in het ministerie van buitenlandschc zaken, een krediet te vragen van 70,000 fr. om de onkosten te betalen der terugkomst van de Belgen die in mexikaansche dienst zijn. De houding van Amerika en het verlangen uit gedrukt door onze landgenooten van zoohaast mogelijk hun vaderland weder te zien, hebben het gouvernement aange dreven om die uitgaaf aan de Kamers voor te dragen. Overeenige dagen heeft er te Wielsbeke een zonderling voorval plaats gehad Peter, meter en vroedvrouw waren naar de kerk gegaan met een kind om het te laten doopen. In het naar huis keerengelijk het maar al te veel gebeurt, hadden zij buitenmate in 't glas gekeken en als zij bij de moe der kwamen, konden zij niet anders dan de bunsel geven, zonder kind zij hadden het verloren Groot misbaar! Men ging aan 't zoeken en gelukkig vond men hetmaar moeder naakt, aan eene doornhaag liggen. Hoe was dit gebeurd? Otn den kortslen weg te nemen was men door eene doornhaag gekropende bussel was losgegaan en het kind was ter aerde gevallen zonder dat men zulks had opgemerkt. Onlangs is er te Titnenilz (Duitscliland) een boer in zon derlinge omstandigheden omgekomen. Die man hielp een zijner buren, die zonder de medewerking van eenen been houwer eene koei wilde doodenhij hield de koei bij de hoorens opdat de slag die het beest moest afmaken mei zou gemist worden. Doch op het oogenblik dal de andere boer den hamer ophief om er de koei meê af te maken, deed deze eene beweging ten gevolge van welke het hoofd van den dirnslbewijzer de plaats van den kop der koei innam, en hij bekwam den vcrsclwik- kelijken slag van den hamer. De dood volgde na ecnigc oogen- blikken tijdverloop. Gioote plakbrieven kondigen de karnaval-feeston in de naburige steden van Dixtnude en Veurne aan, wij hebben nog niets voor Nieuport vernomen alwaar het steeds zoo vrolijk werd gevierdt. Het Senaat die gewoonlijk zoo spoedig de zaken afdoet, heeft zich eene geheele week bezig gehouden met te beraad slagen over de wet op de bedelarij. Het schijnt dat hel Senaat de zaken diepgrondig wil onderzotken, want tot hiertoe heeft inen nog niets gehoord van het verslag over de wet op het kiesbedrog, dat door de Kamer in den laatsten zittijd is ge stemd. Het ware nochtans hooge tijddat die wet gestemd wierde, indien men ze nog dit jaar in uitvoering wil stellen. Wij lezen in de Tijd, vlaamsch blad van Brussel het volgende <i M. de Minister van openbare werken maakt bekend door den Moniteuraan de ondernemers van Belgie en van den vreemde, dat de prijzen die zijn aengeboden geworden bij de toewijzingen en de hertoewijzingenvan 31 Januari, voor de ouderneming der leverancie van het materieel der ijzeren wegen, hem onaanmerkelijk hebben toegeschreven, hij tot JJH FEBRUARI aanstaandeaanbiedingen zal aanveerden voor de aanneming der verschilligc loten. -Den 29 januari heeft te Aelst .de kiczing plaats gehad van een gemeenteraadslid, in vervanging van M. F. Evil, overleden. De kandidat der Liberale Vereeniging, M. J. De Brandt, heeft eene groote mederhe'id bekomen. Eene afgrijselijke misdaed heeft den ln februari te Brussel, in de Menagiestraat plaats gehad. Zie hier de inlich tingen welke wij hebben kunnen inzamelen. De genaamde Schoikin, daglooner van beroep, keerde des namiddags om 3 1/2 ure terug in zijne wooning. Hij vond zijn klein (i jarig dochterken alleen te huis en leverde zich op het ongelukkige kind over aan eene daad welke men geenen naam kan geven. Vervolgen, bracht hij haar met een mes eene wonde toe, waaraan het meisje reeds in het S'-.Jans hospitaal is bezweken. De ellendelingwelke door de policie is aangehouden, leidde een losbanding leven, en sedert langen tijd behandelde hij zijne vrouw op eene barbaarsche wijze. Meer dan eens had hij haar met den dood bedreigd, en deze bedreigingen hadden de arme vrouw zoodanig afgeschrikt, dat zij zich niet te bed dorst begeven, alvorens haren man in slaap was. Dit voorval heeft een pijnlijken indruk te weeg gebracht onder de talrijke bevolking van den wijk. Bij koninklijk besluit wordt het tooneelstuk in 3 bedrijven Een nieuw balcke Rijke, door F. van den Branden, voor de gouverncmentspremie goedgekeurd. MENGELINGEN. Een woekraar had op korten lijd Een overgroot fortuin verkregen. Hij zwoer, t was niet door ontrechtvaardigheid Of bedrog neen alléén door Godes zegen En om zijn dankbaar hart aan God te loonen, En welligt ook met heimelijk vertrouwen, Dat God hem daarvoor later zou beloonen, Hij liet een groot gasthuis voor d armen bouwen.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2