Stads-nieuws. - Verschillige Tijdiiigen. - Kunst- en Tooneelnieuvrs. Bekendmakingen. Stads Nieuws. VIJFDE JAAR ZOADAR 8" APRIL I860. N"211. Maandag laatst, in den namiddag hebben de Pompiers onzer stad, al het braridtuig waarvan zij beschikken, uitgebracht en op de Groote-Markt beproefd, liet bevel van bel korps was overgelaten aan den lieutenant Brunfaut. Onze brandspuilers, na verschillige werkingen met de pompen, hebben hunne ladders tegen den iiallegevel gerecht, de zelve beklommen ca bij middel van kleine ineen schuivende ladders waarvan zij voorzien waren, met ongemecne snelheid tot aan het dakveurst ge klauterd, onmiddelijk gevolgd door de lans- en darmdragers. In eénige oogenblikken zag men. op geheel den ooslvleugcl van liet groot gebouw, al de spuiten in werkzaamheid. Wij hebben alsdan over bare hooge walerdracht kunnen oordeeleu en ge zien dat ecne het uurwijzer van den toren bespoel- de. Daarna werd aan liet bovenvenster van het Nieuwwerk vastgemaakt den linnen reddingszak die tot op den grond dalende aldaar door twee of drie mapnen schuinsch gespannen gehouden was om alzoo in voorvallende omstandigheden eene zachte helling aan de te verlossene personen aan te bieden. Tol proefneming hebben beurtelings eenigc Pompiers zich daardoor zonder eenig hinder laten beneden glijden. Andere oefeningen volgden bier- op, na welke hel korps, voorafgegaan van muziek, en vergezeld van de brandgezellen watervoerders die in deze buitengewone werkingen hadden mede- geholpen. aftrok naar het wapen-magazijn. Een schielijk onweder, dat boven de stad is uit geborsten. heeft een groot getal nieuwsgierigen van de markt verdreven. Echter hebben het onze moe dige Pompiers niet opgegeven, maar onder de grol lende donderslagen, den regen en de kletterende hagelsteenen hunne werkingen voortgezet. liet nut van eene instelling als die der Pompiers is onbetwistbaar en ook door allen gewaardeerd. Reeds in verschillige mociclijke brandrampen hebben zij bewijzen gegeven van goede orde, ver standhouding en geoefendheid. Aogtans hebben wij hier op te merken dat zij beboeren veel meer be! brandtnig alzoo te beproeven, want volgens men zegt hadden deze buitengewone oefeningen, ten minste op deze schaal, sedert 1841 geen plaats meer gehad. Dit is T eenigste middel om met ken nis van zaken te kunnen oordcelen, wal bet mate rieel hier of daar gebrekkig is. of verbeteringen zou kunnen ondergaan. Terwijl wij van brandtnig spreken meenen wij het hier niet ongepast den wensch uit te drukken welhaast hetzelve te zien volledigen door eenen brandwagen waarop altijd eene spent met de noo- dige behoorten in gereedheid zou staan en die, in geval van brandramp in onze naburige gehuchten en gemeenten, slechts door een of twee paarden te bespannen ware, ten einde spoedige hulp te kun nen bieden. Wij herinneren ons dat over twee jaar, toen den dubbelen brand van Brielcn en Jacobs voorviel, hiervan sprake was, maar, vol gens wij weten is lot lieden nog hier aan geen ge volg gegeven geweest. Nogtans het ware te wen- schcn dat men niet wachtte van dit door ailen herkende noodzakelijk vervoertuig te doen maken, tot datwij nieuwe ongelukken te betreuren hebben. De bl ieven voor de rcdaklie, dc boeken om in ons bkdje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij don uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. t.NSCHRI.l VING Voor Yperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. -i-00, vóórop te betalen. Builen stad, zelfde prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in hij den drukker' van dit blad, alsook bij allo post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 ccnlinien den drukregelde Plakbrieven van Yorkoopingen. Verpachtingen enz. en andere Berigten, ten burcele van ui! Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd lot het verval van den dag der verpachting, des oversiags óf anders. Alle in tee kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onverguld in dit bladje Ie laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats bobben. Den tweeden paaschdag is in deze stad een feest gevierd geweest dat door alle vlaamsche taal- en tooneelminnaren moet goedgekeurd worden. Daar werd om drij ure's namiddags in de afspanning hel Zweerd door de leden der maatschappij de Kunst is o.ns vermaak en ecuige zeer verdienstige kunstoe fenaren een gastmaal gegeven ter eere van den heer Bruno Buseyne, die sinds 1811, beurlelingsals lid der maatschappijen voor kenspreuk voerende Men doet wat men kan en niet wat men wil,

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1