Stads-nieuws. - Verschillige Tijdingen. - Kunst- en Tooneeluieuws. Bekendmakingen. Stads Nieuws. Yi.lFDK JAAP». ZONDAG 27» -MGI 1866. N" 218. Zondag had het 1' zomerfeest in den hot der Concorde' (buiten) plaats. Niettegenstaande het Mei-weder veel te wenschen liet, was er veel pu bliek en de Damen zijn maar vertrokken na de uitvoering van het laatste stuk muziek, gegeven door onze stads-muziek (de Pompiers). In den nacht tusschen Dinsdag en Woensdag laatst is er brand ontslaan ten huize der weduwe Francois, in de Mondstraat, recht over de yoel- volkskazcrne. Korts na twaalf ure, de zoon, die in eene beneden kamer slaapt, werd door den rook uit zijnen slaap getrokken, het was tijd: reeds was eene geheele kas met kleêren, die nevens zijn bed stond, vernield. Uit zijn bed springen, twee ruiten verbrijzelen en om hulp roepen, was eerder gedaan dan hier beschreven. De geburen zijn toe gesneld en hebben zich meester gemaakt van het vernielend element: maar reeds had het vuur eene grootc schade veroorzaakt. De zoldering van het eerste verdiep is gedeeltelijk verbrand en de kas met al wat ze inhield, kleêren, lijnwaad, kousen, schoen (van moeder en zoon), alles is vernield. De schade, die betrekkelijk de fortuin dier mensehen zeer groot is, beloopt tot ongeveer 600 franks. Het algemeen gevoelen is dat het vuur door de brandende ascli cener tabakpijp in de beurs van het een of ander kleedingstuk zal begonnen zijn. Donderdag namiddag, op het Minne-Plein, heelt het kader der Ypersche Burgerwacht zich geoefend om heden Zondag zich goed uit den slag te Lrek- ken, want na de wapen-inspeklie die zal plaats hebben zullen er ongetwijfeld eenige kri jgsbewe gingen uitgevoerd worden. BE TOEKOMST, ''■'fnvrViniVKlNn^ ~"<lekl>IamIhcvcV.'vupingen, VerpaeHliu^.» en/ on andere Derijrtcu .lm Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waai d< vctkoopitv .n, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Eergisteren in den nanoen heelt er een zeer treurig voor val plaats gehad. M. Ferryn, onz; stadsgenoot, thans brouwer te Mecssen, van deze piaats naar Meesscu mei zijnen camion rijdende, is bij de Vcurstraat bijna verongelukt. Jfet peerd is op de vlucht, geloopen en is met mannen en wagen den gracht in getuimeld. Een twaalftal personen zaten op den camion die in hunnen val allen meer of min kneuzingen ont vangen hebben. lil. Ferryn is grooteiijks aan bet hoold ge wond, en Mev. Vicloór ecnen arm en eene rib gebroken. Dil is nu hetgeen vlug verteld is, hopen wij dat de wezentlijkheid niet zoo erg zijn zal. Wij hebben deze week het hoogzaal, in de werkplaats van M. Thoris ten toongesteld, gaan bezichtigen enjwij mogen zeg gen dat er in lang te Yper zulk werk niet is gezien geweest,, zoowel ten opzichte van uitvoer als van samenstel. Dit hoog zaal is beschikt voor de kerk van Westvleteren en is maar jïteer zichtbaar tot Maandag morgend. Wij wakkeren de lief hebbers en kenners van scltoone kunsten aan om in tijd's te gaan zien vóór men het af slaat en vervoert. Eenige leden der Maatschappij de Vlaamsche Ster gaan heden,"Zondag, naar Moorseele op den tooneelkundigen Prijskamp mededingen. Het vaandel (Koninklijke geschenk) doel zijne tweede reis; men herinnert zich dat de eerste reis over een jaar naar Tlueit was, alwaar de maatschappij, ne vens deze van Iseghein den prijs van luister behaalde. (Vervolg). Maar Pauw sprak Piet, toen ik hem Donderdag avond wederzag gij buiderdet daar verledene week zoo ombarmhertiglijk tegen den aankomenden franschen zwaai in Yperen, tegen de fransche dagbladen, verfranschte maat- schappijen, enz., enz., maar houdt gc dan de 1 laamscke Ster voor nietsch 11a, de Vlaamsche Ster ja, dat is wat ons hier slechts overblijft van al wat vlaamsch is dat is liirr, zoo als andere tooneelmaatschappijen des lands, met andere voorslaanders, schrijvers, dichters, welke God dank, langs wijd en zijd op klimmen, nog de eenigste worsteling om onze moedertaal weer uit de kluisters .te wringen, waar zij ongelukkiglijk zoo diep iïgeslapen ligt; maar wist ge, Piet, wat terugwerking

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1