VeFScliilSige tijdingen. Kunst- en letternieuws. Officiële akten. 2d= VERVOLG. Als ge meent dat tusschen Pieter Dingemans en Pauw, uwen ootmoedige~n dienaar niets gesproken wordt dan over de kwestie van Yperen, uithangborden, vlaamsche zaak, rap port De Laet, enz., enz., dan hebt ge het fel mis, goedwillige lezer; want daar wij twee slenteraars zijn, lezen wij soms al eens eene groote gazet en spreken al hier en daar met een groot man, en uit lezen en hooren en gezeggen en klappen maakt men ook zijn politiek. Als Dingemans zich met politiek bezig houdt dan hangt hij den geleerde uiten doet gelijk veie andere kwakzalvers, die, als ze eene mondsvol la tij n kennen, willen doen gelooven dat ze wat meer beteekenen dan een gewoon tweevoetig dier. Zie dan hier hoe Piet den hedendaagschen toestand uitlegt Quod erat demonstrandum hetgeen in het goed vlaumsch wil zeggen nu om het even. om de slachting aan te vangen zij kunnen elkanderen niet aan randen, omdat de eene en de andere mogendheid den aanval Oostenryk en Pruisen staan van wederzijde gereed o chting aan te vangen zij kunnen eikanderen niet verfoeien en laken noch de eene noch de andere moet zich verweren, omdat de eene noch de andere niet aangerand werd - noch de eene noch de andere kan of mag den oorlog beginnen, omdat er geen casus belli (weêral latijn) bestaat noch de eene noch de andere kan vrede maken, omdat er geen begin van oorlog geweest is zij kunnen geenen wa penstilstand besluiten, omdat zij tot hiertoe elkander nog niet voor vijand aanzien zij moeten hunne lichtingen, wervin gen en wapeningen niet sluiten, omdat zoo als ze van weers kanten bekennen en schrijvenzij nog niet gewapend hebben zij kunnen des niet te min in geene verhandeling komen want het geen er daar diplomatiekelijk te doen valt, is lang afgedaan tusschen beide landen kunnen geene on derhandelingen hernomen worden; want deze hebben nooit ofliciëlijk verbroken geweest. Dus noch Oostenryk, noch Pruisen, kunnen, zoo als de toestand nuis, noch elkander aanranden, noch zich verdedigen, noch oorlog voeren, noch vrede maken, noch wapenstillen, noch zich openlijk voor vijand erkennen, noch ontwapenen, noch onderhandelen Neen. Oostenryk en Pruisen zijn dan in eene volkomene wer keloosheid gebracht? Dus de huidige toestand kan niet veranderd worden Maar wat niet kan veranderd worden kan ook niet ver beterd worden. Ergo een toestand die niet kan veranderd of verbeterd worden, is ontegenzeggelijk de beste der toestanden. Ten slotte, de huidige toestand is de beste en daarmee punctum. En indien er een kongres tusschen kwam Dan zal welligt de toestand veranderen, en dan is alles om zeep Pauwken. Een vleeschhouwer onzer stad stelde ons gister het volgende bewijsstuk in handen, waarvan wij den naam van den veearts en dezen der gemeente verzwijgen. X....ghem, den 10 april 18GG. Een witte grisde koe is by my P.... Wkommen te ver- claeren van twee keeren in vallende siekte gevallen te hebben die gekogt is door de non van het clooster tot Qghem aen sieur T.... te X....ghem. PWvétérinaire. KERMISSEN DER MAAND JUNI. 1" Zondag. Loo. Voormezeele. Iets aardigs viel de verledene week in eenen rechtbank voor. Een getuige werd geroepen, de Voorzitter vraagt hem zijnen naam, en ziehier zijn antwoord M. de President, ik heelFrederik Vercrabbenals ik zeg Frederik, ik mis, het is Lowij, maar wij zijn tweelingen, M. de President en der is renen van ons dood en mijne motdei en weet niet of het Frederik of Lowij is, zoo dus M. de Presi dent, dat ik ook niet vvrte als het ik of mijn broeder is die ge storven is. De verledene wet k hebben de heeren Frans Huyghe en David Schuypmans, landbouwers te Avtcappelle, ieder door de post van Veurne, ecnen brief ontvangen, die bedreigt hun ne hofsteden inbrand testeken. De politie van dit feit onder richt zijnde, waakt en doet vlijtige opzoi kingen om deu dader te kennen. PROVINCIALE KIEZING. UITSLAG. Dixmude, MM. Vandromme-Dassonville. Caslelein-Vanhille. Ghistel, 3151. Heyvaert. Van Sieleahem. Kortryk, 3151. Buyse-Van Isselstein. Vanden Bulcke, (Belleghem), De 31ulié-De Bien. Soudan-Boulez. Baron ADelfosse, (Espierres. J. Mullier-Blangy, (Mouscroen). J. Lagae. Bleessen. 3131. J. Carpentier. De Meester. Oostende. 3131. Guillaume De Brouwer. Janssens, Rousselaere, 31. Horrie-Deckmyn. Thielt. De twee katholijke kandidaten zijn gekozen. Thourout. 3131. De Crombrugge-De T'Serclaes- Cesar De Lafontaine. Bonte-Lecomte. De Schietere de Lophein-Ptcsteen. Veurne, 3133. De Keuwer. Desmedt-Bernier. Wervick. De Twee katholijke kandidaten zijn gekozen. Huidige toestand: 42 katholijke leden; 42 liberale. Uitslag van den prijskamp van letter-, tooneel nn zangkun de, uitgeschreven door de maatschappij JJoor Christus iconden wees zonder zonden, te Bloorseele, op Zondag 27 mei laatstleden. Tweespraken, deftig vak, cenige prijs, A. Delava en 11. Goeminne, Deinze. Idem, eervolle melding, G. Mailliard en F. Laurie, Yperen. Alleenspraken, deftig vak, eerste prijs, A. Pil, Dixmude. Tweede prijs, E. Vandevelde, Lokeren. Eervolle melding, G. Mailliard, voornoemd. Boertige alleenspraken, eerste, P. Therry, Gent. Tweede, G. Mailliard, reeds tweemaal genoemd. Eervolle melding, A. Delava, voornoemd. Zangkunde, prijs, E. Wante, Berckfcm. Eervolle melding, Janssens, Kortryk. Grootste getal, Kunstbare Blinnebroeders, Blecnen. Verstafgelcgenste, vier liefhebbers van Gent. Luisterlijkste intrede, de Vloeiende Herten, Kortryk. Bij koninklijk besluit van 29 mei is 31. Iweins burgmeester der gemeente Zonnebeke benoemd, in vervanging van 31. Van Eecke, overleden.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2