Versclïillige lijdingen. MENGELINGEN. Kortryk, 2. Dewilde, S'NicoIaas, 1. Lieven Gocthais, Gent, 2. Ed. Hamman, Oostende, 2. Kiersb.ick, Gent, 1David Denoler, Gent, 2. Nolennan, Gent, 1üe- papeleu, Gent, I. Vanhove, Ronse, 1. Velge, Kortryk, 1. Ed. Wautermaertens,Kortryk, 1. Van Loo, Gent, 1 Steendrukplaat. Gedurend de maan April laatst zijn er 18!) schepen ge heel vergaan; onder dit getal telt men 90 engelschc, 19 fran- sche, 12 zweedsche, 10 noordweegsche, 9 amerikaansche, 9 hanoversche, 7 hollandsche, 4 oostenrijksche, 29 van ver sclïillige vlaggen. .21 schepen worden verondersteld, ten gevolge van lijdin gen, met man en muis verloren te zijn gegaan. Het getal schepen, in Januari verloren gegaan, beliep lot 410, in Februari tot 208, in maart.tot 269; te samen 947. Wanneer men de schepen bijvoegt in April verloren gegaan, zijnde 189, dan heeft men een totaal van 1,136 schepeu, van 1 Januari tot HO April verloren gegaan. Donderdag laatst bereikte Prinses Charlotta, thans Kei zerin van Mexico, haar 26° jaar. Het Crédit Communed van Antwerpen, die in verschei- de steden van het land Succursalen of agenten bezit,heeft hare betalingen, ten gevolge van den krisis, opgeschorst. liene korrespondenlie uit Gleiwitz (Pruisen), door den BoersenZeitung medegedeeld, verhaalt het volgende zonder ling incident De mannen der landwehr waren op het punt van te ver trekken. Het konvooi was gereed; doch do vrouwen der sol daten verzelteden zich tegen het vertrek, en wierpen zich, in hare wanhoop op da rails voor hel stoomtuig. Men kou geen geweld gebruiken. Wat gedaan in dien toestand De statieoverste stelde haar voor hare mans te vergezellen, doch in ofzonderlijke waggons plaats nemende. De arme vrou wen stemden erin toe. Toen het konvooi vertrok ver roerden de waggons niet, de statie overste had ze afgehaakt. Gelukkig had hij zich vóór het vertrek des tréins uit de gaten gemaakt, anders zouden die ongelukkigen hem eene kwade poets gespeeld hebben. Uit officieele stukken blijkt dat het Zwitsersch leger met 1 Januari telde 199,064 man; hiervan behoorên lol dat ge- deele hetwelk ten allen tijde gereedmoet zijnonderde wapenen te komen, 85,470 man, tot de reserve 64,549 man. Het getal scherpschutters is 14,170 man, infanterie 157,296, cavalerie 4314, artillerie 17,263 en genie 2950 man. Verleden zaterdag heeft men het lijk van den veldwach ter van Courteneuille-la-Paille (Frankryk) in eene schuur opge hangen gevonden. Men mag zeggen dat die ongelukkige zich officieel en in de uitoefening zijner bediening heeft opgehan gen. Het volgende proces-verbaal, dat men bij hem gevonden heeft, is er het bewijs van Ik ondergeteekende Amabel-Jan Chalot, gezworen veld wachter der gemeente Courteneuille-la-Palle, besta tig en cer tifier, dal ik heden woensdag 23 Mei 1866 ten 3 ure des na middags,in mijne schuur overgegaan heb tot mijne ophanging met eene koord, tot dat ik volkomen dood zijn zal. Verklaar door het tegenwoordige dat ik tot dien vreeden zelfmoord ben aangedreven door de beledigingen en andere mishandelingen mijner vrouw, welke mij somtijds heeft willen dooden met den sabel die de wet mij gemachtigd had te dra- gen. Dien ten gevolge maak ik een proces-verbaal op tegen mijne onwaardige echtgenoote, als schuldig zijnde aan vrij willigen mannenmoord en zeg, dat het tegenwoordige zal in handen gegeven worden van den keizerlijken procureur, die er gebruik zal van maken gelijk het behoort. Tot bewijs der waarheid heb ik het tegenwoordige als stel lig en waar zijnde geleekeud. Si K 'B1 MC Mi MC S .V ft.' (2sl0 Vervolg). IV. De tranen ontfloodcn den «togen der vrouwe, En smachtend in snikken, ais kropte haar 't hart Hoe is hel toch mooglijk zoo vrouwen te tergen Uw' woorden verwekken me een' grievende smart. O waren de jongens zoo als g' hel u voorstelt, Een waren de meisjes zoo als ge het zegt, Dan zoude ik wel willen dat twee of drie knechtjes In stede van meisjes ons kroonden den echt... Doch slechts uit de wieg, of als stoeiende dwergen Zij kruipen en fladdren het huis op en néér; En razen en schreeuwen en vechten en breken Als driftige guiten daar henen daar wéér. Zij zitten te paard op de knieën van vader In plaats van de school, zij verkiezen het spel, En tiert dan de vrouw om dat woelen en dralen, Dan snauwt u de man laat ze doen, dat is wel. Zoo groeien ze ook op en zoo nadien de stonden Der loting.... eischend, 6 grievend gebod, Dat zonen van 't harte der moeder komt scheuren Men voert zc bij 't leger en daar..,, wat lot Zij tuischen en spelen, en drinken en klinken, En loopen en zwieren, zoo lang als het geld, (In zweel en in tranen door tie ouders verzameld) Ilen toelaat dit kwisten op 't joelende veld. V. De dag ging voorbij en nog zeventien aodre, En dagelijks was het daar 't zelfde gezang Van meisjes, van jongens; van beter, van slechter, Toen eensklaps de strijdstond het vrouwtje had prang Waar rijdt doktor Vroed op zijn bruintje gezeten Waar derwaarts zoo ijlings Naar d'hoev'e van Peer Is t ziekte Wel neen, want nog heden koopt Mietje Een klein. En daarom rijdt de doktor zoo zeer.... (Slot ZondagVicron Vande Weghe. Een Goochelaar (in 'i fransch Escamoleurj, was onlangs op eene gemeente in het Veurne-Ambacht. Die heer gaf eene bui- (engewoone vertooning in het Gemeente-Huis alwaar veel publiek tegenwoordig was. De ongelooflijkste loeren verbaasden de menigte: pijkc vrouw danste op het kommandovan den goochelaar: een ring werd van den vinger eeener rijke boerin in het binnenste eens cilroens, die nog in eene groote raap zat, overgebracht; hi, maakte warme kafe met zaagmeel; legde een slot aan den mond eens aansehouwers, enz., enz. Een landman die nogal slim is, en op zijne parochie ais een laar U,eU,~ doorging, begaf zich bij den gooche- Mijnheer, ik die een levende mensch hen, zoudt gij mii in een kalf kunnen veranderen J Wel ja ik, vriend. Ja, maar gij zult mij seffens wéér veranderen, niet waar! Zeker, plaatst u daar. Ik ben er. De Goochelaar maakt op den grond eenen grootcn cirkel doet de boer or in knielen, geeft hem twee brandende koer sen m de handen, doel hem wijd, zeer wijd gapen, en laat hem daar zitten.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2