Stads-nicuws. - Vcrschilligc Tijdingen.- Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmaking Stads Nieuws. Verscliillïge lijdingen. VIJFDE JAAR ZONDAG 20" AUGUST! 4866. N° 234 Dc Maioor Kommandanl brengt, tor kennis der leden van de Burgerwaclil dat de Nationale scliijf- schieting welke le Brussel plaats zal hebben gedu rende de viering der verjaarfeesten onzer onafhan kelijkheid, zal beginnen den Zondag 23 September om den Dijnsdag 2 October gesloten te worden. Het vervoer der Burgerwachten op den ijzeren- weg zal met verminderde prijzen gedaan worden. Dc leden der Burgerwacht die van voornemen zijn, aan deze schieting deel le nemen, kunnen zich doen inschrijven in hel kantoor des Komman- danlsOudekleedermarkl, 25, van den 25 Au- gusli tot 5 September, van twaalf lot één uur namiddag. De inschrïjvinglïjst zal gesloten worden den 6 September 4866. A. IIYNDERICK. BE TOEWiST Do brieven voo'r do miaktio, do boeien om in ons bladjo geplaatst lo wordeni moeten vrachtvrij den uitgever Dixmude-straal, 26, loe- -<-oo- n», ir. 4-oo, voorop te beialen. Builen stad, zeilde ges prijs IT bur kenaar voor Er worden wekelijks der in ons hlsd aangemelde goederen, plaats hebben. ogen, enz. en andere Berigten, ten ovorslags ol' anders. Alle inlee- 11-óón har hoeft regt driemaal een bcrigl van zes regels, zijn beroep bel rollende, onvcrgcld in (lil bladje Ie laten inlijven, en wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, i Ter gelegenheid van den dubbelen verjaardag der geboorte en trouw van II. M. onze welbeminde Koningin, bad er Don derdag middag, alhier op de Groote-Markt, cenc monstering plaats door het 10° regement onzer bezetting. De vergadering der schnldeisschcrs der failliet Vandcrmcu- len beeft Donderdag laatst pluais gehad. Zie hier de slaat van zaken Het actief beloopt tot 571,000 fr. en het passu f tot 737,000 Ir.; maar in het eerste komen er weerden voor die weder gc- eischt worden als in bewaring gestelde gelden die den schuld- eisschers in liet algemeen niet toekomt. Zoo als de zaken cene wending nemen is het te vreezen dat, vóór dc er nog eenen hoop processen zullen uitspruiten. effen inn De Leden der Koorzangmaatschappij uit den Gulden A rend hebben Vrijdag avond hunnen Directeur, den heer Lodewyk Baratto, vereerd met ecne serenade, ter gelegenheid van zijnen feestdag. Zij hebben hem dan van zijne woning naar hunne vergaderingzaal geleid alwaar zij hem een gouden zakuurwerk ten geschenke hebben aangeboden uit er kentenis voor de diensten die hij met loffelijken iever en on baatzuchtigheid ten voordcele der Maatschappij aan den dag legt. KERMISSEN. 5" Zondag van oogst. Voormczecle. Thourout. 4" Zondag. Sl Jan (Bartholoméus of Iloogcn-zieken). Zillcbeke (gfoote kermis). Rousselacre. T' Zondag van September. Iseghcm. Zonnebeke. If on hem 2" Zondag. Dadizeele. IIollebcke. Ter gelegenheid van Zillebeek's groote kermis is er een ui» uwe vervoerdienst tusschen deze gemeente en onze stad (en vice-versa) ingericht; voor verdere inlichtingen men ver- voege zicli bij de ondernemers Baai, Sis en C", te Zillcbeke. Vertrekuren Van Zillcbeke naar Yperen, Groote Markt, ten 4 ure 's noens. Van Yperen naar Zillcbeke, Labatoir-kaai, ten 1 uré 's nachts. BURGERWACHT. Men leest in de Gazelle de Lièijc In de keek van Sombre (Te, even als in veel onzer kérken, slaat een II. Itochus aan welken de geloovigen in de gewoonte zijn te offeren om van de besmettelijke ziekten behouden te wezen. De pastor dier gemeente, een man volgens ons met gezond verstand, komt aan zijne parochianen te kennen te gé ven dat de II. Itochus geen geld van doen heeft en verzoekt dat zij het liever zouden besteden om hunne woningen ge zonder te maken en zich wat beter te voeden, II. Roehus, zegt deze herder, verkoopt zijne diensten niet en er komt hoege naamd geen geld bij to pas opdat hij goed zou doen. Wij vernemen, zegt het Advertenlic-bladvanVeurne, uit goede bron, dat al de burgmeesters dezer provincie, uilge- noodigd zijn om zich naar Brugge te begeven den 27 dezer maand, ten einde er hunne Majesteiten hunne gclukwenschin- gen aan te bieden. Dc Koning der Belgen heeft ter beschikking van den heer Minister van Binnen la ndsebe Zaken de som gesteld van vijf-en-twintig duizend franks, bestemd om uitgedeeld te

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1