Stads-nieuws. - Vcrschïllige Tijdingen. - üimst- en Tooiieclnicuws. Bekendmakingen. Stads Nieuws. Vcpscliiiligc lijdingen. VIJFDE JAAR. ZONDAG 2" SEPTEMBER 18G6. N" 232. Bezoek van IIII. MM. den Koningen de Koningin le Brugge. TOEKOMST. De brieven voor de rcilaklie, de hoeken om in ons bladje geplaatst le worden, moeien vrachtvrij don uitgever, Dixmude-straat, 20, Oie- gesluurd worden. I SSC11 IÏ1.T VJ NGVoor Yporci., por drie maanden. Ir, 1-00: perjure, fr. 4-00, vóórop le betalen. Builen slad, zelfde prijs mol verhoog van hol port. Men schrijft in hij don drukker van dit blad, alsook bij alle posl-dirokleurs. BEKENDMAK1NGEN 12 eentimen don' drukregeldo Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, on/., on andere Beriglen, Ion hurcele van dil Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd lot het verval van don dag dor vcrpacliling, dos ovorslags of anders. Alle inlce- keuaar voor één jaar heo.lt regt driemaal con horigl van zos regels, zijn beroep betredende, onvergebl in dil bladje te lalon inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis ia de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Onze stad geniet bij voortduring van ccnen uitzonderlijken gezondheids-staat, en naar onze wete is tot heden nog geen inwoner aan den cholera bezweken, terwijl deze verwoesten de ziekte overal meer of min slachtoffers maakt. Een zeker getal personen van lirnggc, trokken Zondag laatst door onze stad, zich begevende naar Popcriiighe om hoppe te plukken. Onder deze bevond zich ernc vrouw aange daan met cholera. Men heeft haar onmiddelijk naar het Gast huis gedragen alwaar zij afzonderlijk verzorgd is. Maandag is eëne vrouw uit Brussel hier aangekomen met den ijzeren-weg om de begraving cenen harer bloedverwanten hij te wonen. Schielijk overvallen zijnde van de besmettelijke ziekte die in de hoofdstad heerscht, heeft men haar naar liet Gasthuis overgebracht alwaar zij 's anderendaags overleden is. Vrijdag namiddag, ten 5 ure, had de tcr-aardbestelling plaats van onzen braven medeburger, M. August Joye. Die heer, overleden na cenc smertclijke ziekte in den ouderdom van 47 jaren, laat cenc ontroostbare weduwe en drij kinderen na. Hecht van karakter en onbewimpeld met de zijnen, werd hij algemeen geachtiedereen heeft hem willen een laatste vaarwel zeggen en op den dag zijner begraving kon men als dan zien hoe zeer hij bemind was. Koininandant der Halve Batterij Kanonniers (Burgerwacht) is hij met de eer der wa pens hegraven geweest. Drij ecre-pelotons en de burger- en militaire-overheid onzer stad vergezelden het lijk. Twee lijk- reden werden over zijn graf uitgesproken, een door den heer Majoor-Kommandant en een door doctoor Dalmole (deze laatste uit naam der Halve Batterij). Beide lijkredens hebben zoodanig de omstaanders getroffen dat er velen tranen gestort hebben. Ten zelfden dage ('s morgens) had de begraving insge lijks met de militaire eerbewijzing plaats van M. Bullyiiek, gepciisionnéerde regentents-doctor. Wij vernemen met genoegen dat M. Abry, Kolonel Kom- mandant van het 10° regement, alhier in bezetting, tot den graad van Generaal-Majoor verheven is. Sedert 1" September zijn cr postzegels van li c" uitgegeven. Deze van 1, 2 cn li c" kunnen maar gebruikt worden voor liet verzenden van gazetten, gcdruksels, koophandel-papieren of koopinans-slalen. Wij vernemen dat M. de rechter Van Pract als eerste kandi daat tol de plaats van Voorzitter der rechtbank van eersten aanleg van Kortryk voorgesteld is. L'Èclto dc tlruxclles, in zijn nummer van 10 oogst II,, sprekende over de goede hoedanigheden van liet pruisisch ka non cn wederleggende dc aanlcekeningen van M. Xavier Itay- niond over dc vergelijkingen met de fransclie arlillcrij, haalt ons den naam aan van majoorTerssen.Wij bemerken ter zijner eerjtal men hem le rechte plaatst onder de uilmunlendste cn kundigsle officieren der belgicschc arlillcrij. l)ie enkele aan haling omliuldt zijn naam met meer glans dan renen ronkende artikel ten inzichtc geschreven. Yper haalt eer over zulke kin- ders, want majoor Terssen, afkomende van eerlijke burgerou ders, heeft door eigene verdiensten zich tol deze hooge plaats weten te verheffen. KERMISSEN. 1" Zondag van September. Kemmcl. Hcninghe. Staden. Gorleniarck. Ecsseu. Keyem. Houlhem. Iseghem. Zonneheke. 2" Zondag. Dadizeele. Hollebeke. Moorseele. Ilandzaeme. Zuydschote. Weslkerke. De Kermisfeesten te Brugge zijn begonnen Zondag 20" Oogst met de opening der tentoonstelling van Schoone Kuns ten en een Festival van Harmonie-en Fanfaren-maatschappijen. Dit Festival heeft van I tot 11 ure geduurd cn de medin- gende maatschappijen waren ten gelalle van 23. 's Anderendaags, 27", kort voor den middag, zijn den Koning en de Koningin met een klein gevolg te Brugge aan gekomen. Zij werden in de statie verwelkomt door den heer burgmeester, aan het hoofd van den gemeen te-raad. Al de straten waar onze soevereinen moeslen doortrekken waren buitengewoon prachtig versierd. Niettegenstaande er een zwaar aanhoudende regen viel, waren de'straten dicht be zet door cenc ontelbare menigte die de doorluchtige bezoekers niet de ha telijkste toejuichingen hebben begroet.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1