1111. MM. zijn rechtstreeks naar het paleis van hel gouver nement getrokken en hebben zich onmuklelijk op hel balkon vertoond, alwaar zij den défilé der troepen van de brngsche bezetting, alstnede der vcrschillige maatschappijen hebben bijgewoond. Alhoewel het onweder nog altoos voortduurde, was de geestdrift overgroot. Na den défilé van den stoet zijn den Koning en de Koningin binnen bet gouvernementshotel getrokken en na er bet ontbijt te hebben genomen, hebben zij de hoofdkerk bezocht, waarna zij zich naar bel plein van Maele hebben begeven 0111 er de loopstrijden bij te woonen. Het weder was toen hersteld. Bij hunne terugkeer was de Groote Markt opgepropt van volk. In hel gouvernement-paleis getrokken, hebben llii. MM. zich nogmaals aan hel balkon vertoond, terwijl zij door de geestdrifligstc toejuichingen werden begroet. 's Avonds ten 7 ure werd door den burgemeester, in name der stad, IIII MM. een banket aangeboden en ten 10 ure bad de algemeene verlichting plaats, gevolgd door een groot vcne- tiaansch best op bet water. üp dit venetiaansch feest is de Koningin een schoon Album behaudigd geworden, hetwelk de namen bevat der damen die de lijst geteekend hebben voor het opmaken der boot, ter cere van II. M. Dit feest dat uitmuntte in pracht en rijkdom, overtrof alles wal men lot nu aldaar in dit vak gezien had en zal voorzeker de Bruggelingen lot eer verstrekken. Na het eindigen van bet venliaansch feest zijn de Koning en de Koningin terug naar Brussel vertrokken. Ilct was alsdan 1 -2 ure. De provinciale geneeskundige commissie heeft aan de dagbladen bet volgende bericht medegedeeld Sedert het hecrschen van den cholera zijn talrijke hulpmid delen, eenigen, die geen kwaad kunnen, doch anderen die zeer gevaarlijk kunnen werken, bij middel van dagbladen en plakbrieven aangekondigd geworden. Vele personen, die aankondigingen geloovende, en bedro gen door baatzuchtige beweringen en logenachlige beloften, hebben van die geneesmiddelen gebruik gemaakt en verwaar loosd bij tijds eenen geneesheer te roepen. De geneeskundige commissie, overtuigd dat de voordeden van alle geneesmiddelen afhangen1° over de juiste eigen schap van het geneesmiddel volgens den graad en het karakter der ziekte; 2" over zijne toepassing op gepaslen tijde, verwit tigt het publiek, dat het gevaarlijk is een geneesmiddel tc ge bruiken, zonder cene voorafgaandclijkc vaststelling der ziekte, dat, indien ccnige dier hulpmiddelen in zekere bepaalde ge vallen nuttig toegepast zijn geworden, er geen enkel is dut in alle gevallen ongestraft kan gebruikt worden. Uit llijsel, meldt men de aanhouding van den heer Vaubant-ïerrière, onder beschuldiging van bedriegclijk ban kroet. Men leest in de loile. Bclctc, van 26 oogst 1806 De Koning zal in de maand Seplemb. zijne omreis in België' eindigen, zie hier: 1" September, S'Truiden en Hasselt. 2" en 4", kamp van Beverloo. 4", terugreis naar Brussel door Tongeren. 11", tc Namen. 12", 's avonds, aankomst te Arlon. 15",'s avonds, wederkomst te Brussel. 17", Doornijk en 18" Kortryk. Het gemeente-bestuur van Antwerpen heeft met alge meene stemmen besloten dat vooitaan al de stukken van bestuur, die maar in ééne taal opgesteld zouden zijn, in de vlaamsche taal zullen verschijnen. Te beginnen van 1" dezer zijn afgeschaft op den ijzeren- weg van Westvlaandcrcnde express-konvooien tussehen Oostende en Parys van 10 u. 15 m. 's morgens, en van Moescroen (van Parys komende) naar Oostende van 1 u. 15 m. des avonds. De Koning van Porlugaal heeft aan onzen Koning de eereteekens gezonden der drie vereenigde orders van Christus, van den II. Bencdictus d'Aviz en van den 11. Jacobus. De afge zant van Porlugaal beeft Maandag die eereteekens overhan digd. Te Berne is uit Aleppo de treurige tijding ontvangen, dat op 22" Juli, in Mesopotamia, tussehen den Euphract en den Tigris, iu de nabijheid van Diarbckir, 111 een onttrek van 50 uren, 10 dorpen met hunne geheele bevolking, ten gevolge van bet zich plotseling openen der aarde, zijn gezonken en verdwenen. Nadere bijzonderheden omtrent dit schrikkelijk voorval worden nog niet medegedeeld. De beroembe generaaUPi im, graaf von Heuss, die zulke groote rol heeft gespeeld in de laatste omwenteling iu Spanje, is thans te Oostende, met een groot getal officieren, the aan gemelde revolutie met den generaal hebben deel genomen. De kermissen van Wel leren en Gceraardsbergeu zijn, uit hoofde van den cholera die aldaar vele slachtoffers maakt, uitgesteld. Iu een blad van Belgics eerste koophandel stad lezen wij «(Terwijl 1111. MM. zich op het stadhuis bevonden, wissel den MM. Van Put en dTIane-Steenbuyse ccnige woorden iu het vlaamsch, denkende door den Koning niet gehoord te worden Mijuheeren, zegde de Koning met een weiwillen den glimlach, vertelt gecne indiscreties, want ik versta uwe taal 111 en Z. M. begon de oude teksten tc lezen onzer antwerp- sclie kosluimcn, die den plafon der zaal versieren. Wat aan gaat de Koningin, hervatte de Koning, deze spreekt het vlaamsch volkomen goeden dit is ook algemeen in het vlaamsch kamp gekend.» Volgens de wet moeten de herbergiers geijkte liters, halfliters, enz., bezitten. De pint- of halfliler-glazen moeten niet geijkt zijn, doch, wanneer de verbruiker bet verlangt, is den herbergier gehouden den inhoud iu cene geijkte maal te meten. Aldus kan de verbruiker zich overtuigen of het glas niet te klein is en hij niet bestolen wordt. In dien zin heeft dezer dagen de rechtbank van enkele policie van Bergen uit spraak gedaan. Over de hoppe oogst tc Poperi.nghe rekent men op een goed derde opbrengst van tenen gewonen oogst. Een kweeker het ft reeds eenige duizende kilos op stam verkocht tegen 225 fr. de 50 kilos. Te Aclsi wer ll er weinige hop te koop ge steld, men vond koopers aan 155 a 140 fr. de 50 kil., den 16" aug., feest van Sint Hoe li us, patroon van den hoppc- handel, was er aldaar plechtige uitreiking der prijzen aan dc landbouwers voor de best gekweekte en bezorgde bop. Er zijn in Bclgicn 065 vrouwen- en 165 mannenkloos ters. -Ilet was den 24" oogst de 56° ^verjaardag van bel begin der Belgiesche revolutie en de 204° verjaardag van de Sint Barlholomeus nacht. Ofschoon wat laat, gaat de stad Parys een standbeeld oprichten aan de nagedachtenis gewijd eencr haren meest ver dienstelijke zoonen Bcranger. Het gedenkmaal gaat geplaatst worden bij hel huis waarin den vermaarden dichter gestorven is. De vrede tussehen Oostcnryk en Pruissen is gesloten. De staten van Hanovcr. Hessen, Nassau en de vrije stad Frankfort, zullen voortaan onder Pruissen staan. Zij zullen on derworpen zijn aan dezelfde wetten en op denzelfden voet worden ingericht. De Kamers van Berlyn zijn ongeduldig 0111 onmiddeiijk dc Pruissischc Constitutie aan de geannexeerde staten toe te pas sen. M. De Bismarck loont zich echter tegenstrijdig daaraan en zou willen dat de kroon zich een jaar willekeurig bestuur voorbehoudt. Wal Italië en Oostcnryk betreft, dc onderhandelingen tc Parys over den afstand van Venetië, zijn zonder groote moeielijkheden geëindigd en de definitieve sluiting van den vrede tussehen die beide landen kan zich ook niet lang meer laten wachten. Niettegenstaande de geldelijke schadeloosstelling, door het Weener-gouvcrncment gevergd, voor dc verdedigingswerken van den Vierhoek, schijnen buitenmate groot te zijn. Ook "c- looft men, om alle vertraging in het teckenen van den vrede te vermijden, dat dc twee belanghebbende mogendheden zich tot de tusschenkomst van keizer Napoleon zullen wenden.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2