Vei'schillig.e lijdingen. De ondergeteekénde Ch. Bulckaert, landbou wer tot Reninghelst, maakt bij dezen ruchtbaar, ten voordeele der onderlinge Brandverzekerings- Maatschappij Les Bekjes Rêunis, gevestigd tot Brussel, dat bij, na door het vuur een gedeelte zijner hoppe le zien verbranden, op den ast, den 2111 September 1866, onmiddeiijk de schade die hij door dit ongelukkig voorval geleden hacl, na wenschcn is ingestaan geweest, en de betaling daaraf bekomen heeft, die hij van de voorzeide maatschappij ontvangen heeft in klinkende geld speciën. In teeken der waarheid heeft hij deze verklaring vrijwillig afgeleverd, alle landbouwers aanradende zich te doen inschrijven en deel le nemen in de Brandverzekerings-MaatschappijLes Bekjes Ré- itnis voornoemd. Reninghelst, 4" October 1866. goed le besturen, nooit aan het hoofd zullen geraken, terwijl min bekwame maar meer begoede, meer populaire, meer vriendelijke, altijd zullen gelukken. Men denkt dat men de zaak van dezen die men kiest moet doen, terwijl men de zaak van de stad, het is te zéggen zijne eigene zaak, moet bewerken, want de zaak van allen is deze van eenieder in het bijzonder. Hetgeen wij hier zeggen, gebeurd bijna overal; overal in gemeente-, provinciale-of wetgevende ki'fzingèngaat 'men met die zelfde beweegredens voort en dit is nochtans een die pe misslag. Van een anderen kant, aanziet de kiezer het ook als (en grooten dienst die hij bewijst aan iemand, met voor hem te stemmen en denkt nooit dat dezen die zijne talenten, z.jne kennissen zoo ten dienste der algemeene zaak stelt, zWf een dienst aan de algemeenheid bewijst, en in plaats dat hij de kiezers zon moeten bedanken om dat zij hem gekozen heb ben, het de kiezers zijn die hem zelf zouden moeten bedank' n om dat hij bet beheerder zaken van de algemeenheid heeft willen ter harte nemen. Andere kiezers worden er ook soms gevonden die zeggen bet is mijsgeiijks wie gekozen is, öf M. X of 31. Y; biide zijn brave heeren. Dit is wederom eene valsche redenering, want in dergelijke zaken, is het niet genoegzaam braaf te zijn; er moet nog ge zien worden van dezen le kiezen die bekwaam is om in den vooruitgang mede te werken en den bloei en den voorspoed der stad te helpen ontwikkelen*. Er zijn er nog die een ander slach van onverschilligheid hebben en verwaai loozen naar de kirzing te gaan, zeggende het zal op mijne stem niet naar aankomen. liet is dus eene plicht voor iederen kiezer, van zich wel van de gewichtigheid der kiezingen te doordringen en van nooit, ais het zijn kan, te verwaarloozen er deel aan te nemen. Zijn keus moet dan ook vallen op menschen die alreeds dienst bewezen hebben, die bekend zijn ais diensten te kunnen be wijzen en die met den geest van vooruitgang bezield zijn. Dit doende zai hij zijne plicht als burger gekweten hebben en tot den voorspoed der algemeene zaak ten volle medegewerkt hebben. ADV. RL. De Malle-Poste die placht 's avonds na het aankomen van het laatste konvooi naar Langemarck te vertrekken, zal, te be ginnen nut 20" dezer, 's morgens ten 6 ure van Yperen wegrijden. (Standplaats Café des Brasseurs, bij de Statie). Charles Bnlckaert. Opper-agent te Yperen, 31. A,c Vanden Bogaerde, Klooster Poort, n° 3. Maandag laatst zijn eindelijk de zooiang gewenschte wer ken begonnen lot het leggen van eenen ijz n n weg van Niruport naar Dixmucie. 31en kan gemakke ijk beseff n nu wat vreugde deze gebeui tenis door de Ni> uportnuren onthaald is geweest, wanneer men overlegt wat voordeden zulkdanige werk. n aan de stad zullen brengenj doordien ze daardoor aan het tiet der staatsspoorwegen verbonden, voortaan met alle voorname punten va.iBelgië en van den vreemde in betrekking zal gebracht worden. In dt n loop dezer wiek hebben bedienden van den fisc eene belangrijke ontdekking gedaan. In eene hofstede te Bix- schote,alwaar zij dachten eene geheime brouwerij te vinden, troffen zij in de plaats eene boerin aan die bezig was met aardappelen te koken in een forneis. (Ingezonden). Zondag morgend om 7 ure, is er in het paleis, te Brus sel, in eene kamer afhangende van de appartementen des Koniirgs, brand uitgeborsten. Het vuur smeulde, naar het schijnt, reeds van den vorigen dag, nabij eene slecht gebouw de schouw. De laatste nachtronde, welke om 3 1/2 ure plaats had, merkte niets oper was zelfs geen rook in de kamer. Itond 7 ure brak het met zeker geweld uit; doch men was er spoedig bij en toen de pompiers ter plaatse kwamen, was het vuur uitgedoofd. E rstliep het gerucht dat de schade op 3 a 4 honderd dui zend fr. beliep; de tapijten, behangsels, en de meubelen wa ren sterk beschadigd, alsook sommige kunstwerken, door den Koning uit Egypte medegebracht, en een tamelijk groot getal schilderij' n, onder ander een Christus van Rubens. Inlichtin gen uit goede bron laten toe te verzekeren dat de schade echter niet meer dan 40 a 30,000 fr. beloopt. Den 12" dezer is te Brussel de groole nationale schijf- schieling begonnen, die 12 dagen zal duren. Rond de 1,100 engeische schutters nemen er deel aan; rekent daarbij nog een groot getal fransche, hollandsche, zwitsersche, enz., en men zai een gedacht kunnen maken van de beweging die thans in Belgie's hoofdstad heerscht. Al deze vreemde schot- terszijn bij hunnen doortocht door de verschillende steden des lands, even als bij hunne aankomst te Brussel, op de schitterendste wijze ontvangen geweest. Aan het Ilötel de Relle-Vtie en andere gehouwen is de en geische vlag naast de nationale geheschen. Ook ziet men aan de voorgevels van verscheidene logementen en bijzondere huizen fransche, zwitsersche en duitsche vlaggen, ter eere der vreemde schutters, die aan de nationale schieting komen deel nemen. De volgende prijzen zullen aan de vreemde schutters uitge reikt worden: den Koning en de Koningin geven elk een prijs van 1000 fr. en het geschilderd portret van den overwinnaar; de Graaf van Vlaanderen een prijs van 300 fr. en het gepho- tografieerd portret van den overwinnaar; de Graaf van Hene- gauwen een kunstwerk van 300 fr. en een bloemtuil van ge maakte bloemen van 100 fr.; het Gouvernement geeft een prijs van 300 fr. en couverts met de wapens van Belgie het eerste legioen der burgerwacht tOOO fr.; het tweede legioen G00 fr.; de anderen 400 en 300 fr.; de jagers-scherpschutters 300 fr.; de artillerie eene zilveren vaas de Graaf de Itenesse een jacht-karabijnenz. Ziekte van Keizer Napoleon. Volgens berichten uit Parys is de gezondheidstoestand van den Keizer zeer slecht. Z. BI. lijdt aan den suikerpisvloed diabeteen de ziekte heeft in de laatste dagen eene zoo groote uitbreiding genomen, dat de wetenschap den moed laat zinken. Andere slechte teekens voegen zich bij de eerste: des mor gens verkeert de Keizer in eene slaperigheid waaruit hij niet dan met moeite te trekken is kortom de toestand is niet gunstig en de industrieele weerden ter beurze lijden er Gevoe lig door. Wij willen hier al de onrustbarende gezegden, die in om loop zijn, niet aanhalen genoeg dat er geen mijsterie meer gemaakt wordt over den toestand. In 't Palais Royal volgen de konferencjè'n elkander snel op; bij de gewone elementen die er zich opdoen, voeft zich nu hel militaire element, hoewel niet zoo talrijk.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2