Ycrschilligc lijdingen. Priesterlijke benoemingen. Boerenhuwelijkskantate, zoek naar eten. De langoor dit niet wel ken nende zal zicli van adres bedrogen hebben. Sedert eenige weken hooren wij gedurig klagen overliet weinig verlicht zijn der Lombaardstraat (van de Rijselstraat tot den Berg van Bermherlig- lieid). Wij meenen het goed met deze leemte aan te stippen omdat wij overtuigd zijn dat deze zaak bestaat buiten de wete van dezen wie het aangaat; inderdaad waarom zou de Lombaardstraat een reverbère min hebben dan het Armen-Meisjen- straatje, dat langs de eene zijde geen één burgerhuis heeft en dat nochtans maar even lang is. Deze te genwoordige opmerking, wij zijn er zeker van, is dén wensch uiten der geburen en talrijke voorbij gangers die aldaar reeds dezelfde bemerking meer dan eens deden. Het verslag der koophandelskamer van de distric ten Yperen en Dixmude eindigt met aan het gou vernement het volgende voor te stellen i° Het brievenport gelijkvormigop tien centimen te brengen; 2° de gelijkvormige laks voor liet ver voer der reizigers en der koopwaren op alle de ijzeren wegen des lands; 5° in afwachting dat de douanen afgeschaft worden, volledige wederkee- righcid in de douaan-traktaten, en vrijstelling van rechten voor al de grondstoffen. - -a—a»™, ^'""^uiflatfHgijiprogfcm^aamgBflws^swsgs rnssm> 010 TiiïïiT - Men schrijt uit Londen, 17 november Verschrikke lijke overstromingen richten op dit oogenblik verwoestingen aan in Lancanshire en Yorkshire. Deze ramp is onverwachts voorgevallen, alhoewel men ze had kunnen voorzien, want nog nooit heeft men in t noorden van Engeland zuik een regen- achtigen zomer en herfst gehad. In de verwoeste provinciën staat eene onmeetbare massa water. Boomen zijn uitgerukt, huizen zijn ingeslagen en een groot deel dt r bevolking is moeten vluchten; bij honderde menschen zijn met booten uit hunne huizen afgehaald. Eenige personen zijn verdronken. De stroom rukt eene menigte le vende en doode dieren mede, benevens alle slach van voor werpen. Duizende familien bevinden zich alzoo op een oogen- blik van alles beroofd, zonder schuilplaats, tot den bedelzak gebracht. Alle Belgen, getrouwd of ongetrouwd, die van den krijgs dienst niet vrijgesteld, en geboren zijn in den loop van den 1 januari tot den laatsten december 1847, zullen zich vóór den 20 januari naast, voor de loting der militie van 18C7 moeten doen inschrijven. De jongelingen die hun 19° jaar bereikt hebben en begee- ren ecnen vrij willigen dienst aan te nemen, in afkorting van het aandeel manschappen, kunnen zich tot dies vóór den 5 fe bruari naast aanbieden. Eene premie van 03 fr. 49 c. zal, ingevolge het koninklijk besluit van den 0 maart 1817, aan ieder vrijwilliger toegestaan worden. Men bemerkt dat het ieder keer regent, als de koning zich in eene plechtigheid vertoont: hij kwam te Gent, en 't regende; hij ging naar Luik, en 't regende; hij ging naar Dergen, en 't goot water; hij ging naar Brugge, en er vielen stortvlagen hij begaf zich naar Beverloo, en 't regende. Ee nige dagen geleden opent hij den wetgevenden fzittijd, en 't regent Maandag avond is te Cureghem een brand uitgeborsten in de bougiè'n-fabriek van M. De Itoubaix. Het vuur verspreide eene verbazende helderheid en kon op zeer groolen afstand worden opgemerkt. Door spoedige toi gebrachte hulp is men het vuur meester geworden, doch niet dan na groole schade te hebben aange richt. Er waren 10 bluschpompen werkzaam. Eene werk plaats van dit gesticht, waarin 500 werklieden gebezigd wa ren, is gansch bevrijd gebleven. De schade wordt berekend op 550,000 fr. Het geslicht was verzekerd door (i verschillige kompagnien. liet is nauwelijks vier jaren geleden dat dezelfde fabriek totaal door een brand werd vernield. Twee en twintig officieren van In t helgisch-mexikaansch legioen zijn uit Mexiko te Brussel aangekomen. Twee hunner beklagen zich bitter over de despotieke mishandelingen van het keizerlijk mexikaansch staatsbestuur, tegen hunnen kolo nel Van der Smissen, en maken eene afschildering van de verliezen en de ellende, die het belgiesch legioen, in den strijd tegen de Juaristische republikanen heeft moeten ondergaan. Engelsche ingenieurs doen op dit oogenblik peilingen in de zeeë'ngte lusschen Kales en Dover. Deze bewtrking slaat in verband met het ontwerp van eenen onderzeeschen tunnel lus schen Frankryk en Engeland. La Liberie, een parijzer dagblad van M. Girardin, stelt de volgende kwestie Inlusschentijd onderhoudt Europa een effectief van 5,815,874 mannen onder de wapens. Het onderhoud van dit kolossaal leger kost drij miljard en half per jaar, dat is 51 p. c. van ai de uitgaven. a Met deze som, aan vredeswerken besteed, kan Europa jaarlijks voor bij de 20,000 kilometers ijzeren wegen bij het bestaande spoornet voegen. ii l)t' kwestie, welke wij heden willen stellen, is dez Is het beter voor een groot land, vele spoorweglijnen en weinig sol daten te hebben of veel soldaten en weinig spoorweglijnen M. Claereboudt, coadjutor te Wevelghem, is coadjutor be noemd te Kortryk. M. Nyssen, coadjutor te Wulveringhem, is coadjutor be noemd te Wevelghem. De heer J. Seghers, pastor-deken tc Kortryk, heeft zijn ontslag gegeven. MENGELINGEN. Ecs'stc Triendcnstcui. Thans vrouwe, gister nog een meisje, Gedoog dat 'k U mijn tuiltje aanbied' Ik wensch u op het huwlijksreisje, Het grootst genot, het minst verdriet Dat weldra U een rei van kinderen, Geluk en heil niet komen minderen, Maar steeds verdubblen jaar tot jaar. Ziedaar mijn wensch. - Hoor. Een wensch voor haar Meisjesstemmen. Mathilde Die wilde Geen maagdenjuk meer; Maar wezen Genezen Waar 't hart haar deed zeer: En Karei, De parel Der jongens, die had Lang blijkbaar, O kijk.... haar Gczuchten bevat.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2