Vcrschilligc lijdingen. ten zelfden dage geschied, is door zelfde besluit ge wettigd. In al de kerken des bisdoms is Zondag laatst een mandement afgelezen, waarin gebeden voor den Paus gevraagd worden, die zich volgens alle waar schijnlijkheid, door het vertrek der fransche troe pen uit Rome, in moeiclijke omstandigheden zal bevinden. Den Heere Güstaaf VAN MELDERT, BURGEMEESTER TE I1AALTERT, Bij zijne herkiezing, den 30'1 October 1860 Men leest in het Fremdenblalt van Weenen Te Ilech- nit, komitaat van Eiseinburg (Hongarie), is erheen man die dooi' krankzinnigheid eenc ijstlijkc daad gepleegd heeft hij heeft vier kinderen vermoord en hunne herten opgeeten, denkende daardoor onzichtbaar te worden. l)e moordenaar is aangehouden. De Meitse meldt dat de gendarmerij van Herstal een proces-verbaal opgemaakt heeft tegen een geestelijke der om liggende dorpen van Luik, die Zondag laatst, na de aflezing des mandements van den bisschop, in zijnen predikstoel, scheldwoorden juitgc proken heeft tegen den persoon van eenen vreemden vorst. Het Senaat is op Maandag, I 7 Decern!)., bijeengeroepen. Een spaansch sterrekundige doet de volgende voorzeg ging ten aanzien van den slerreregen van den 1 5 en 14 novem ber «'Alhoewel het mij voorkomt, zegt Inj, dat dit verschijn sel heel natuurlijk is geweest, geloof ik dat het voor dit jaar zeer strenge koude aankondigt, meer algemeen, dan men nog in deze eeuw heeft gehad en vergezeld van hevige winden en overvloedige sneeuw.Dit is den uitslag mijner berekeningen.» De kosten der volksoptelling welke in Belgie zal gedaan worden op 51 December van dit jaar, zijn geschat op 1)50,000 frdit zij omtrent 11 centimen per inwoner. Daal de volksoptelling in Belgie met de grootste bijzonderheden gedaan wordt, is deze som weinig aanzienlijk, vergeleken bij de kosten, welke eene dergelijke operatie aan andere landen kost. De oostenrijk'sche volksoptelling van 4857 heeft omtrent 4,200,000 fr. gekost, dit zij 14 centimen per hoofddeze van 4801 in Engeland heeft gekost 250,000 p. st. of 22 centimen per hoofd; en eindelijk de volksopteliing van 4800 in de Yereenigde-Staten beiiep tot 4,850,000 dollars, 't is te zeg gen op meerdan 50 centimen per hoofd. Men schrijft uit Dixmude Even als in vele andere steden van het land, komen er al hier ook pmissischc steenkolen aan. Deze week zijn binnen onze haven drie schepen, met die brandstoffen geladen, toege komen. Die kolen, door hunne goede hoedanigheid, zullen veel aftrok vinden en waarschijnlijk de prijsverhooging der inlandsche kolen tekeer gaan. MEXIRÖ. De tijdingen uit dit keizerrijk zijn steeds verward. Van den eenfen kant zou de keizer zich te Orizaba bevinden en zou hij zelfs geneigd zijn naar de hoofdstad te rug te keeren. van den anderen kant komen lijdingen toe, volgens welke het vertrek van keizer Maximiliaan als een stel lig feit wordt gemeld; zeffs zou de vorst tegen den 4 5 dezer te Gibraltar aankomen. Wal er van zij, wij gelooven dat de keizer zal eindigen met te abdikeeren en naar Europa terug te keeren. -l)en 25 november heeft in den Rochet' de Caticale het jaarlijks banket der doofstommen plaats gehad. Sedert ver scheidene jaren hebben de doofstommen van Belgie de ge woonte zich den 25 november in eene der grootc steden van het land te vereenigen, om de verjaring te vieren van den abt de l'Epée, hun doorluchtigen weldoener. Dit jaar was het de beurt der doofstommen te Brussel om hunne konfraters uit de provincie le ontvangen55 doofstommen hadden den oproep der maatschappij van doofstommen te Brussel beantwoord. De grootste gulhartigheid hield niet op te heerschen en er wer den verscheidene redevoeringen uügevingerd en toasten voor gedragen. Dinsdag nacht, rond 5 ure 's morgens, hei It een brand het huis bewoond door Benoil Sclioonari t, le Rousbruggc, in de Crombekestraat, alsook twee daaraan palende schuren, be- hoorende aan Louis Ruyssen en sieur Verlinde, in asschu gelegd. Al de vruchten van den lesten oogst welke de schuren bevatteden, zijn er in gebrand. Men ieesl in het Journal des Débats, de volgende lij ding, welke wij onder alle voorbehoiidiiig overnemen Er blijkt uit bijzondere correspondencien, welke wij voor ons hebben liggen, dat de gezondheids-toestand der keizerin van Mexiko nog niet verbeterd is. Men meldt als stellig, dat de koning der Belgen eerlang naar Miramare zal vertrekken; naar men zegt, zijn de perso nen, welke hem zullen vergezellen, reeds aangeduid men zou reeds van nu af, in die residcncie, toebereidselen maken voor de aankomst van kiizer Maximiliaan. Vrijdag acht dagen heeft de maatschappij van Rhetorika van Veurnr, met algemeene stemmen den heer August De Ceunvnck, neef van den heer burgemeester, tot haren hoofd man gekozen. Als prins is, insgelijks met algemeene stemmen, den heer Charles Claereboudl uitgeroepen geweest. Het gerucht loopt le Brussel dat generaal Chazal zal eindigen met de poi tei'euille van minister van oorlog weder aan te nemen. Wij vernemen met spijl, zegt de Gazette Beige, dat onze landgenoot, de heer Franz Jehin Prnme, geboreu le Spa, violoncellist van Z. M. den koning der Belgen, zich op de ofli- ciëele lijst der slachtoffers van de Evening Star bevindt. De liefhebbers van oesters mogen hunne tanden begin nen scherpen. Er is eene medediging tegen de oostendsche oesters opgekomen, die zoo schrikkelijk duur blijven. Sedert eenige dagen zijn er op onze markten (schrijft men uit Ant werpen) zeeuwscae oesters verschenen, die meri bij de koop lieden aan 7 fr. het honderd koopen kan. MEN GE LIK GEM. i«*iü7 'iV-V.r- De kiesbus giet ten tweeden maal In Haalterts vrij gemeentezaal Uw' naam vooruit Vrasa Meinier! I Een naam die uit 't verleden gloort, En hoopvol aan de toekomst, T oord Met 't zegeiiebt verheldert. 'l Geschut barst los, het vaandel zwiert, 't Is 't dankbaar volk dat blijde viert d' Herkozen burgemeester; Schoon ver van 't dorp ik voeg mijn' stem Bij 't vreugdgejoel en 'k zing voor hem -Dat kracht mijn zang begeester'. Proficiat... mijn waarde heer, Aan u alleen kwam vrij deze eer, Blijf op uw zetel tronen Uw burgerhart blijft ons verpand, Blijft burgervader de onderstand Van uwe dierbre zoneu. De broedernijd viel dan ter neêr, En bukte voor uw trouw beheer, Eu voor uw heerlijk streven. Zij is dan weg, die twecdraclilswolk Die donker zweefde boven T volk Die wolk hebt gij verdreven Geen andrc die men kiezen kon, Geen ander die als gij verwon

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2