Stads-nieuws. - Verschillige Tij dingen.-Kimst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads Nieuws. VIJFDE JAAR. ZONDAG 16" DECEMBER 1866. Nó 247. Zaterdag avond, omtrent 7 1/2 ure, hoorde men in het gebuurte der Toekomst zulk een geweldig gekraak en gedruis van gebroken glas dat iedereen vroeg: Och God wat is dat Wanneer het ons te weten kwam, was het de zoldering van hel lijn waad-magazijn der heeren Facon, palende aan het hotel T Klein Yper, die inviel, door dien men eenige duizende kilogr. kolen aldaar gelegd had en dat de balk, buiten ieders weet, in slechten slaat was. Iedereen was sedert twee uren uit het maga zijn vertrokken, anders waren ze plat Gcene ongelukken zijn te betreuren en de schade is onbeduidend. Zondag namiddag, in het hotel IIet Zweerd, vierde ons korps Pompiers, algemeen op een ban ket vergaard, den feestdag zijner patroones, Sinle Barbara. Des morgens in del! 1/2 mis had het muziek zich laten hooren, en het korps, in groote kleeding en met wapens, was deze plechtigheid gaan bijwonen. Onze liefhebbers der Sterke hebben Zondag laatst dc tweede vertooning van hun abonnement gegeven voor een oprecht uitgekozen gezelschap dat van alle kanten der stad was toegeloopen. Met ge noegen bemerken wij dat er telkenmale meer pu bliek tegenwoordig is; 'l is te zeggen dat men van nu af eene volle zaal vindt, en moet het zoo voort gaan, men zalwelhaast eenc grootere zaal reklamec- ren. Het tooneelfeesl bestond uit Jcefeu Wantje, door Onderaal, Studentenliefde, door Geireqat, en Vader Cats, door Fan Peene. Bij dat was er nog eene verrassing: M. Schmidt, de kundige lluilistvan het 10e rog1, heeft de aanhoorders diep door zijn talent getroffen en de bravos wel verdiend. Wat zeggen nu van de Sterrelingen? Niets dan dat hetYpersch publiek uiterst te vrede is over zij nen avond en verlangt naar eene naaste verlooning. Iïet stuk der Studentenliefde alléén was zijn geld weerdde verschillige schoone effekten door den schrijver gezocht, zijn buitenmate door de akleurs verwezentlij kt en doen eere zoowel aan de eene als aan de andere. Mejuffer liermans, die eene echte kunstenares is, heeft zich in alle drij dc stukken zeer wonderwel uil den slag getrokken, ook hebben de spelers dikwijls toegejuicht geweest. Het juffertje had in alle drij de stukken eene leene- maal verschillige afgeteekende rol die zij met alle mogelijk talent heeft doen uitschijnen, zij heeft baar publick betooverd. Het schijnt dat men bij de Sterre nu bezig is met hel stuk De Visschers van Blankendeuge aan te leeren. Indien het waar is mag men zich nog- eens aan eencn uitgelezen avond verwachten, die, naar alle waarschijnlijkheid, den 1" Zondag van 't jaar zal plaats hebben, zijnde Drij-Koningendag. Dc wckelijksche zang-avonden, die alle Donder dagen in den Gouden Arend plaats hebben, blijven voortdurend van langst om meer bezoekers heb ben, de eer-leden stromen cr naartoe en huiten een lekker glas bier, ontmoeten zij er nog de puik van stads burgerij en veel officieren onzer bezel ling. Onze artiest-schilder, M. Cericz, heeft twee kod dige schilderijen verveerdigd voor dc Parysehe ten toonstelling van 1867. Ten einde iedereen te DE TOEKOMST. De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 39, toe gestuurd worden. INSCHlïIJYiNG Voor Yperon, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. 4-00, vóórop (e betalen. Duiten stad, zelfde prijs met verboog van bet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 1-J cenlimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureel e van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags ol' anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, lieef't regt driemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, ouvcrgcld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Mc personen die een» abonnement nemen op «Ie TOEKOMST, voos» 1867, zullen «Se nog vóór Nieuwjaar verschij nende niimnicra gratiss ontvangen. ...■■na-p-S-w-

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1