Art. !4. Er nullen buitengewone vergaderingen mogen beroepen worden door de leden die bijzondere mededeelin- O'ï gen of voordrachten zouden te doen hebben. De vraag hiertoe zal in de gewone vergadering aan het Bestuur overgelegd worden. Art. iö. Het zal toegelaten zijn in de zaal, gedurende al de gewone vergaderingen, drank te slijten en tabak te roo ken. Degene die, gedurende de werkzaamheden der vergade_ ring, van dit vermogen zou misbruiken, mag door het Bestuur uil de Maatschappij gebannen worden. - „H .S'i Wijze van aanveerding der leden. Art. 10. De werkende en bijtredende leden worden aanveerd op voerstelling van een werkend lid. Art. 17. De naam van den verzoeker wordt, gedurende acht dagen, aangeplakt in de gewone vergaderzaal. Na dat tijdstip wordt er overgegaan tot eenc geheime stemming on der de werkende leden. Art. 18. Bet Bestuur mag, op voorstel der werkende leden, personen, vreemd aan de stad, die zich in het beheer der kunst en letteren eene zekere faam verworven hebben., den titel van briefwisselend lid aanbieden. Deze hoedanigheid is voor de personen, die er het voorwerp van zijn, enkel een vereerende titel zij nemen geen deel in de gewone werk zaamheden der Maatschappij en zijn vrij van alle kosten. Geldmiddelen en Onkosten. Art. 1De geldmiddelen der Maatschappij zullen be staan in de jaariijksche bijdrage der werkende en bijtredende leden, de bijzondere giften, de subsidien van den Staat, de Provincie of de stad, die de Maatschappij geradig zal vinden af te smeeken. Art. 20. De jaariijksche bijdrage der werkende leden is 0 franken, en die der bijtredende 8 frank. Het bestuurlijk jaar der Maatschappij begint telkens met den eersten Maart op dien datum zullen de bijdragen der werkende en bijtre dende leden voorop moeten betaald worden. Die in den loop van het bestuurlijk jaar in de Maatschappij treden, betalen voor dat jaar naar evenredigheid van den nog te verloopen tijd. Art. 2i. Die sommen zullen besteed worden tot huur, bemeubeling en onderhond eener zaal, lich en vuur gedu rende de vergaderingen of bezoeken der leden, inschrijving op vlaamsche tijdschriften en aankoop van boeken. Onder geene voorwendsels zullen zij mogen gebruikt worden tot feest- of gastmalen. Art. 22. Telken jure in den loop van Maart, zal de Sc- kretaris een kort verslag doen over dc werkzaamheden van het afgeloopen dienstjaar. Denzelfden dag zal de Trcsoricr eene rekening aanbieden van de ontvangsten en uitgaven dei- Maatschappij gedurende hetzelfde tijdverloop. Bewaring der boeken en tijdschriften. Art. 23. De boeken en tijdschriften zullen in eene daar toe bestemde kas, geklasseerd en bewaard worden. Zij zullen ingeschreven worden in eene daartoe bestemde boekenlijst. Art. 24'.De boeken en tijdschriften zullen stondiglijk mogen ter beschikking gesteld worden van de werkende en bijtredende leden, indien zij er den Boekbewaarder de vraag toe doendeze leening zal op een daartoe bestemd register bastatigd worden. Eik blad of boek zal men maar veertien dagen in bezitting houden. Degene die bladeren of boeken zullen verloren of beschadigd hebben, zullen verplicht zijn er de weerde van te vergoeden. Buur der Maatschappij Art. 25. Het bestaan der Maatschappij heeft eenen on- bepaalden duur. Echter als er maar twee werkende leden meer zijn, zij is van rechtswege ontbonden, en over al het- gene de Maatschappij bezit moet er beschikt worden op de volgende wijze De kunstvoorwerpen en archieven worden geschonken aan het Stadsmuseum en de boeken en tijdschriften aan de Volks bibliotheekde meubels moeten verkocht worden ten voor- decle det behoeftigen. Eindelij ke schikking. Art. 20. Er mogen gecne veranderingen aan dit inrich tend reglement toegebracht worden, ten zij in eene daartoe opzettelijk beroepene vergadering, waar ten minste twee derden der werkende leden aanwezig zijn, en enkelijk op de schriftelijke aanvraag van drij werkende leden. Aldus dit reglement opgemaakt *en vastgesteld, door de ondergeteekende Stichtende Leden der Maatschappij K.UNST- cn LKTTERKBING, te Yperep, den 0 Februari 1867. volgen de Boek- en Steendrukkerij van Engel Vau EcckEaout, Dixmudesthaat, n' 89, te Yperen.

De Toekomst (1862-1894) | 1867 | | pagina 3