Verscliïllige lijdingen. Kunsl- en letternieuws. Officiële akten. Be Engel en hel Kind. MENGELINGEN. Victor Yande Wfghe, en De Engel en iiet Kind, door de heer Van Aertselaer, leeraar bij Stads Middelbare School, liet vergenoegt ons deze gedichten in ons bladje te mogen opne men met smaak werden zij in den Kring afgeluisterd; met smaak zullen zij bij onze lezers ontvangen worden. (Zie onze mengelingen). Wij weten niet wat er van waar is, maar dezen morgend liep het gerucht in stad dat Mevr. G. De Wilde (die lang te IJperen heeft gewoond),t'e Brussel door twee rijtuigen over reden en aan hare wonden bezweken is. Men schrijft uit Antwerpen, 17 dezer Eene droevige gebeurtenis is eergisteren namiddag de ka zerne van St. Joris komen in opschudding brengen. De sol daten waren voor't grootste deel op hunne kamer verzameld, waar zij zich aan versehiliige werkzaamheden onledig hielden, toen eensklaps eene sterke ontploffing van een vuurwapen ge hoord werd. Men snelde dadelijk naar de plaats, van waar het gerucht gekomen was en waar men nog eene rookwolk ten hoogezag stijgen, en vond er een jongen soldaat liggen, die zich, bij middel van zijn geweer, een kogel door het hoofd gejaagd had. De jongeling lag dood ten gronde, met het hoofd in een plas bloed, dat langs eene wonde in den schedel uitstroomde. Eenige stonden vroeger had men hem kalm op de sponde van zijn bed zien zitten, met zijn geweer in de hand, welk men dacht dat hij bezig was met kuischen. Omzijn besluit uit te voeren, heeft hij eerst den loop van het wapen in zijnen mond gestoken en vervolgens den haan overgestooten met den laadstok. Iets buitengewoon is, dat zijne gelaatstrekken niet misvormd en schier niet samenge trokken waren of dat de schedel niet verbrijzeld was, zooals meestal het geval is bij eene zelfmoord met ten vuurwapen, waaruit men besluit dat de lading buskruid zeer zwaar moet geweest zijn. In den schedel was slechts eene kleine ronde opening, juist groot genoeg om er den kogel te laten door gaan. De gezelfmooide was een miliciaan|van I8GS en dus onge veer 21 jaar oud. Over eenige dagen was hij van een bepaald verlof teruggekomen, en niets kon doen vermoeden dat hij tot zulk een uiterste besluit zou overgegaan zijn, waarvan tot hiertoe de oorzaak niet gekend is, en dat bij zijne kameraden eene diepe ontroering heeft verwekt. Men leest in een blad van Tongeren Eene afschuwelijke kindermoord komt alhier gepleegd te worden. Verleden Vrijdag heeft het gerecht van Tongeren te Iloes- selt doen aanhouden, en in het gevangenhuis alhier vastzetten, Anna Somers, echtgenote van Kersten, dezer stad, van wel ken zij sedert verscheidene jaren geheel gescheiden leefde, als beticht van kindermoord, in de volgende omstandighedan Dinsdag te voren zou zij te Tongeren bevallen zijn van eenen jongen, dien zij in stukken zou gesneden hebben en ver volgens in eene marmit gekookt; deze omstandigheid werd eerst Donderdagss avonds ontdekt door eenen gebuur, die, eene stoof willendefinzelten, met het uitnemen van twee kar reden in den haard, eenen doek gewaar werd, en denzelven uittrekkende, er het kooksel van het kind, tusschen schavelin gen en hout stekende, in gevonden heeft. Dadelijk ging de getuige er kennis van geven aan het gerecht, dat onmiddelijk feu streng onderzoek der zaak begon, ten gevolge van welk de aanhouding der beklaagde bevolen werd. Deze bleef hardnekkig de gruweldaad loochenen en toen haar het gekookt overblijfsel van haar wicht voor oogen ge hot: fi werd, antwoordde zij dat het alzoo ter wereld geko men was. Een schrikverwekkende brand heeft een deel van Kon- stantinopelen vernield. Schade 12 miljoen Te Zandvoorde is een natuurwonder te zien. Het is een paard, dat maar twee achterpooten heeft en geenen sleert. Minkan het dier in geen van bride geslachten rangschikken. Er blijkt uit eenen brief van M. den gouverneur van West-Vlaanderen, gedagleekend van 24 Februari, dal In t verbod van vereenigingcn van runddieren zich uitstrekt over alle slach van verzameling van runddieren, aan verscheidene eigenaars behoorende, welkdanig er het oogwit van zij het moet dus ook verstaan worden van verzameling te weeg ge bracht door het gemeene weiden,'t zij in bijzondere of ge meente weiden, t zij op landen of grazingen onderworpen aan de losse weiding. Wij hebben gezeid dat meer dan een vrijwillige mexika- ner die men dood geloofde, wedergekeerd was, wanneer hun ne ouders voor hen reeds lijkdiensten hadden dom celebreren. Dit feit is onder andere, te Oostende, over eenige dagen gebeurd. De zoon van den portier van het oud arsenaal, den genoemden Certain, die zijn vader sedert de ongelukkige ge beurtenis van Tacamburo dood geloofde, is met de andere vrijwilligers op de lihdne naar zijn land teruggekeerd. Nau welijks te Antwerpen toegekomen,heeft hij zich naar Oostende begeven, waar zijn vader, die rekende hem nooit meer terug te zien, bijna van aandoening en blijdschap opzijn aanschou wen gestorven is. Het was Vrijdag, 2!) Maart 18G7, de 19* verjaardag der zaak van Risquons-Tout. De Maatschappij De Jonge Tooneelliefhebbers van Brussel hebben te Oostende den 1" prijs van blijspelen behaald, met het stuk: De Vogels voor de Kat, door II. Michiels. Vooruit! van Deijnze, heeft den I" prijs der dramas, en MejufFer Hermans,de prijs van uitmuntendheid van uitspraak. Koninklijke besluiten van 31 December I8GG en van 11 Maart 18G7 staan de volgende subsidien toe aan de Akade- mien en Teekenscholen, ten einde hun middelen te verschaffen om hun onderwijs te verbeteren nn modellen tc koopen. na melijk Kor tri jk, 300 fr.; Dixmude, 200; Veurne, 200; Poperin- ghe, 200; Itousselaare, 500; Thourout, 200; Wervick, 200" IJperen, 1500. Een Koninklijk besluit van 14 Maart meldt dat er post zegels van G en 8'centiemen zullen gemaakt worden. Bij Koninklijk besluit van 21 Maart 1867, is M. A. Van Eecke, kandidaat-Notaris te Nieukcrke, notaris te Wervick benoemd, in vervanging van M. Forrest, overleden. Bij Koninklijk besluit is er 585 fr. pensioen toegestaan aan Mevr. Dehuyssere (w° van M. Bouckenaere, greffier van het vredegerecht van het 1° kanton van IJperen). Op eene wicge neêrgebogen, Zat, schittrend als iiel licht der zon, Een engel lustig zich te spiegelen Gelijk in 't water eener bron. i> Bevallig kindje, mij zoo lijkend, Kom, sprak hij zachtjes, koin met mij Deze aarde toch is u niet waardig, Neem ginds uw' plaats in de Englcnrij.

De Toekomst (1862-1894) | 1867 | | pagina 2