ME KOOPWAREN, EXPROPRIATION IFUNE -ÉCLUSE IMPROPRIATION D'UNE ÉCLUSE, Verschillige tijdingen. KOOPDAG HÜISRAAD9 TE YPRE. Dinsdag'. 1411 Juli 1868. POUR CAUSE D'ÜTILITÉ PUBLIQUE. CONSTRUCTION a iCommes. POUR CAUSE D'ÜTILITÉ PUBLIQUE. CONSTRUCTION a Comines. om 9 ure 's; morgens juist, zal er leu huize alwaar Catharina Bevroede, weduwe van Joseph Deveu- ser, winkelierster, te Ypre, Boterslraat, 62,onlangs overleden is, koopdag gehouden worden, van al hare nagelatene Meubelen en Koopwaren, bestaande namelijk in: Koper-, Tin-, Ijzer-, Glas-, Gleis-, Blik-, Steen- en Aardewerk, Kommoden, Kleer- kassen, Lessenaars, Tafels, Stoelen, Stoven, Slag- horlogien, Spiegels, Bedsteden, Matrassen. Sar- gien, Baskul, Schalen met Koperen en IJzeren Gewichten, en meer andere goederen alsdan aan te bieden. En de Koopwaren in alles wat Porcelein-, Gleis-, Glas-, Steen- en Aardewerk aangaat, te lang om te melden. Met den gercede gelde, door 't ambt van E.-L. STRAGIER, Deurwaarder Ie Ypre. Extra it prescril par l'art. 2 de la loi du 17 Aont 1855. Par Exploit enregislré, cn date du quatre Juillel courant, signilié par le Ministère de THtiissier STRAGIER, a Ypres, EE lat Beige, poursuites ct diligences de Monsieur le Minis!re des Travaux Publics, a fait citer devant le Tribunal Civil d'Ypres, a l'audience du 29 courant le'sieur Henri Debackerel et son épouse dame Sophie Catteau, propriétaires et cullivateurs a Comines, aux fins d'entendre staluer sur ies indemnités a payer du chef de l'emprise de 5 arcs 60 cenliares de Terrain avec Batiments, a effectuer dans la commune de Comines, sur la propriété des eités, section C, nu méro 700. L'avoué poursuivant, L. VANHEULE, av'. Exlrait prescrit par Vart. 2 de la loi du 17 Jout 1855. Par Exploit enregislré, cn date dn six Juillet courant signilié par le Ministère de l'Huissier Hippolyte SJXOECK. a Gaud. l'État Beige, pour suites et diligences de Monsieur le Minislre des Travaux Publics, a fait citer devant le Tribunal Civil d'Ypres, it l'audience du 29 courant Monsieur Edmond D'hane-Steenhuyze, propriélaire a Gand, aux fins d'entendre staluer sur les indemnités a payer du chef des emprises suivanles, a effectuer dans Ia commune de Comines, sur les propriétés du cité, savoir 45 ares 29 cenliares des numéros 522% 522% 696, 697, 698, 699 et 701 de la Sec- lion C, (Prairies, Terrain, Bailment, Maison et Éeurie). L'avoué potjrsuivant, L. YANHEULE av'. ten. Niettegenstaande,zttllen wij hem laten weten dat het aan het Nieuwsblad»iet behaagt dat al die vuilpotterij door zijne tusschenkomst ten dage wordt gebracht. Misschien zal de heer Opsteller aan de begeerten van het ijpersch vnilbladje voldoen, maar het zon ook kunnen zijn dat hij die begeerten aan zijne hielen vaagt. Wie heeft er den droom van het Nieuwsbladdaags na de kiezing, vergeten Niemand. Het Nieuwsblad zag Sodoma, en broeder Nijmphus verscheen met de wraak Gods op zijn voorhoofd, in eenen profetischen zin, voor zijnen verdoolden o-eest. O droevig Nieuwsblad wees verzekerd dat broeder Nijmphns, tegenstrijdiglijk aan hetgene gij zinspeelt nopens eenen pater uit Italië, nooit geen kandidaat van de Kamers zal worden. Gij vergeet te zeggen dat die pater jesuït, welken pij bedoelt, voor geene vuilnissen het klooster heeft moeten 'verlaten, maar wel omdat zijne oogen op al die schrikkelijke wandaden, bedriegerijen en schijnheiligheden van het zwarte volk zijn opengegaan,; en, om aan de algemeene bedorvenheid te ontsnappen, heeft hij in tijden den plas van modder en vuiligheid ontloopen. Neen, Nieuwsbladgeen zulke paters, broeders of slun- senmarchands voor kandidaat; hunne plaats is buiten de Maatschappij, in het diepste der onderaardsche kelders van het rasphuis, waar broeder Nijmphus met zooveel zijner on gelukkige gezellen, gedurende 15 jaren zijnen paternoster zal mogen knabbelen. Saint en de kost. Dinsdag namiddag is er te S' Juliaan, gemeente Lange- marck, eene hofstede, bewoond door Ch. Degrijze, den prooi van het vuur geworden. De gebouwen, die oud en slecht wa ren, lagen welhaast ingestort ongelukkiglijk waren er een vijftal kostelijke koeien in 't stal, welke men den tijd niet ge had heeft te redden. De pompiers van Langemarck, onder het beleid van den heer Pohcie-Commissaris Seys, hebben duch tig gearbeid doch, niettegenstaande ai hunnen spoed cn in gezien den grooten afstand, wat te laat aangekomen zijnde, zijn hunne pogingen vruchteloos geweest; zij konden slechts eenen gloeienden brandstapel blusschen. Dit ongeluk wordt algemeen toegeschreven aan de kwaadwilligheid. De schade voor den pachter wordt berekend op 7ooo fr. en voor den eigenaar op 28oo. Niets was tegen brand verzekerd. De plaats van Bouwmeester der stad Veurne staat open. Jaarwedde 1800 fr. Men vervoege zich bij het gemeente-be stuur vóór August! 18(18. Men schrijft uit Westvletèren Een brand is den (i dezer, ten 6 uren's avonds uitgeborsten in de woonst van sieur Bernard Saesen, werkman, welk huis aan M. Behaghe-Huyghe., te Belle toebehoord. Het vuur werd er in gestoken door twee. jonge kinderen die met solferstekjes speelden. Een fransch dagblad meldt, dat de dierentemmer aan de araerikaansche Cirk gehecht, die de verledene week vertoonin gen te Antwerpen heeft gegeven, door zijne leeuwen is aange vallen. Op het oogenblik dat hij het hok verliet, zou de leeu win hem de poot op de schouder hebben gelegd en na aldus eenige seconden hem vast gehouben te hebben, haar slachtof fer evig schuddende, zou met een geweldige slag hem de linker arm uitgerukt hebben.De dierentemmer gevallen zijnde, zou door de overige leeuwen verscheurd zijn geworden, die zich op hem hadden geworpen en hem met hunne machtige klauwen de borst opschrapte, indien men er niet in gelukt ware hem uit hel hok te rukken. Het dagblad voegt er bij dat de toestand van den ongelukkige wanhopig is. Men schrijft uit Oostende, 4 juli De express trein der algemeene maatschappij van exploitatie, eergisteren avond ten C ure 15 minuten naar Mons vertrokken, is op 4 kilometers van Oostende van de sporen geloopen. Tot hiertoe kent men de oorzaak niet. Geene reizigers zijn gek west, maar de treinoversle is zwaar gewond, de machinist en de stoker hebben kneuzingen be komen. Een bijzondere trein uit Thourout vertrokken, heeft de reizi gers van den onlriggelden trein opgenomen en heeft ze lot aan Kortrijk gebracht. De rechterlijke overheid van Brugge heeft zich gisteren ter plaats begeven om het onderzoek te doen. Wij vernemen dat den spoorweg van Blankenberghe naar Ileyst binnen kort voor het pupliek zal geopend worden. Men schrijft uit Geeraadsbergen, 5 juli: Men leest in den Onpartijdige dezer stad Ziehier wat er in de naburige gemeente van Geeraadsber gen, deze week is voorgevallen. Een lijkdienst moést aldaar plaats hebben en na dat de verschillige toebereidsels vastgesteld waren, vroeg de herder v'an Iaan eenen der bloedverwanten Bij welken drukkergaan .de doobeelddekens gedrukt wor den Bij den drukker van den Opartijdige. Indien gij bij den drukker van den Onpartijdige gaat, dan verklaar ik dat niet een dier beeidekens in de kerk zal uit gedeeld worden, (sic). Daar de fa'millië uit eerbied voor de kerk en voor den overledene, de lijkdienst in eene polietieke manifestatie niet wilde laten veranderen heeft zij aan de broederlijke bevelen van den liefdadigen herder van I. gehoorzaamd.De doodbeeldekens j'jn bij eenen anderen drukker vervaardigd en zijn, God dank, •n de kerk uitgedeeld geweest Is het de krislelijke of broederlijke liefde dii an de herder van Ibeveelt, aan polietieken haat een voorkeur te geven Is het, het gebed tot God geef ons heden ons dagelijks brood die hij uit politieken haat aan zijnen evenmensch ontneemt a Is dat een kristelijk gedrag. Men leest in de Journal des Landes De heer onderpastoor van Paren cn de bestuurder der ge meenteschool van de zelfde gemeente, broeder der christelijke leering, zich gisteren naar eenen vijver begeven In bbende om te visschen zijn beide verdronken. Het lijk van den onderpastoor is teruggevonden, maar het gene van den broeder-overste heeft men niet ontdekt. Onlangs diende men de gemeente B,.., bij Brussel, het vormsel toe aan de kinderen, die hunne eerste communie heb ben gedaan. De zondag, daarvoor klimt de onderpastoor op den predik stoel. Ik bid) zei'de hij, eene bijzondere aanbeveling te doen aan de jonge lieden, die moeten gevormd worden, alsook aan hun ne ouders. Dit is van niet te veel te drinken voor d - plechtig heid....» En daar hij de verwondering op iedereens gelaat zag, voeg de hij er bij. li Om niet verplicht te zijn al te dikwijls naar builen te moeten gaan De dagbladen van Milaan melden het huwelijk van Me- notli Garibaldi met een jong meisje genaamd Italia Bedeschini, geboren te Smyrna en woonachtig te Padua. Ziehier het geneesmiddel tegen de houdsolheid, dat vol gens den heer de St Paul, directeur-generaal in bet ministerie van binnelandsche zaken in Frankrijk onfeilbaar is: Neemt wijnruit, salie, wilde madelieve en madelirve met wenkelbladeren (eene goede greep van elk). Neemt wiide-roo- ze- schorseneer- wortelen (in evenredigheid) kapt deze wor telen fijn en voegt er vijf of zes knollen look bij. Stampt eerst de wilde-roozen-wortels en vervolgens het overige. Voegt daarbij eene goede greep keukenzout, giet op dit.niles in den mortier een half glas witten wijn. Mengt goed en duwt alles door eenen handdoek. Doet drinken op nuchtere maag, gedu rende negen dagen, cn laat maar drie uren nadien eten. Men kan voor de dieren melk in plaats van wijn gebruiken. Dit geneesmiddel kan met goed gevolg binnen de veertig dagen na de bijting genomen worden. De grondinzakkingen duren in de stad Essen steeds voort. Sedert eenigen tijd zijn er verscheidene gebouwen, onder an der hét stadhuis, geborsten. Een bemerkt er ingelijks talrijke breuken aan de water en gaz-buizen. Het gaz fabriek heeft on langs ten gevolge eener breuk van dien aard 50,000 kubieke voeten verloren. Assisen-IIof van Braband. Moord op den pastoor van Loretten en dieften in het arrondissement Nijvel gepleegd.' Verhoor van 6 Juli. Het hof spreekt een arrest uit, welk Florian Meuret en Leo pold Maque ter dood veroordeelt. En Jozef Pagès tot 7 jaren opsluiting. BIJ STERFGEVAL. VAN Ypres, ce 9 Juillet 1868. Ypres, ce 9 Juillet 18118. IJPEREN. AARD DER GRANEN ENZ. 11 juli. 4 juli. verkoclitle kwantiteit. iniddenpr. p. lOOkiJo. verkoclitle kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe 50,400 55-25 50,000 55-25 Rogge 4,400 21-75 7,500 20-25 Haver 1,400 28-50 1,800 29-50 Erweten f,500 28-50 1,000 29-00 Boontjes 1,700 29-00 1,200 29-50 Aardappelen 2,200 8-00 1,200 8-75 Boter 290-00 280-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 12" tot den 19° juli, is gesteld aan 53 c" per kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1868 | | pagina 3