-o li Verschillige tijdingen. -denkwijze «it en volgens eene correspondentie van Dieppe, zou het wachtwoord overal zijn Heden de vrede ten allen prijze. Later de wraak wat het ook kosten mag. Men verzoekt ons de inplaatsing der volgende regelen Door uitspraak van den Vrederechter v.in Wervick, gedaan den 20 Januari laatst, is sieur J. Ondoux, dei-zelfde stad, veroordeeld tot 23 franks boete en de andere onkosten, voor eene jonge reis-duif geschoten te hebben, toebehoorende aan MM. Delva gebroeders, leden der duiven-maatschappij La I.v.s, van Wervick. (L'Epervier). Runderpest. De ruderpest is in de nabijheid van Gent uitgeborsten/Vrijdag is in den stal van den landbouwer L. Bruvneel, buiten de Heuvelpoort, en Zaterdag in den stal van L. Huys-, aan het Patijntje, die ziekte opgemerkt. Verscheidene dieren zijn afgemaakt. Verledene'week is op den dag der loting, tusschen Gits en Roussela.ere, eene ijselijke moord bedreven door de lote- lingen van Gits, op de personen van Brom en zoon, voerlie den te Rpussejaere. De zoon bleef met de ingewanden uit het lijf ter plaats liggen en gaf welhaast den geestde vader, zeer erg gewond, bevindt zich in denkelijken toestand. De woeste daders hadden zich in het gevecht van hunne messen be diend. De Senaat is tegen Maandag, 13 dezer, ten 2 ure namid. bijeengeroepen. Wij vernemen, zegt de Organe van Namen, dat de klas van 1865 in verlof is gezonden. Een groot ongeluk is in de statie van Oostende voorge vallen. Een werkman is tusschen twee wagons verpletterd geworden. Dinsdag morgend, rond 10 ure, is er eene fabriek van geweerkardoezen, te üuinkerke, gesprongen. Er zouden een zestigtal dooden en gekwetsten zijn. Een persoon die van Sedan terugkeert, verzekert dat er op het slagveld nog nergens een maatregel werd genomen om te voorkomen dal deze poel van menschenlijken voor de open bare gezondheid hoogst nadeelig worde. De lijken liggen op eene bespottelijke.diepte en indien er geene spoedige maatre gelen worden genomen, dan zullen de eerste zonnestralen en de regen niet nalaten verpestende uitwasemingen te veroorza ken, die van dit onmetelijk kerkhof in de verte de dood zullen verspreiden. Zou men er eindelijk niet kunnen aan denken, dien grond, doortrokken van menschenbloed, met levenden kalk te bedekken 800,000 man worden op dit oogenblik te Parijs koste loos door het Gouvernement gevoed. Men schrijft uit.Versailles, dat de stemmingen voor de constituante vergadering zullen geschieden bij lijststemming voor ieder departement. Er zullen 733 afgevaardigden zijn voor geheel Frankrijk. Het komiteit tot onderstand der behoeftige Belgen, welke ie Parijs verblijven, ingericht op het initiatief van den Minister van Binnerilandsche Zaken, is samengesteld uit MM. Fortarops en Woelmont, senateurs, en MM. de Baillet-Latour, Balisaux, Snoy en Wouters, volksvertegenwoordigers. Een spoorwegngeluk is den 3 Februari tusschen Baudoz en St-Nizaire voorgevallen. Het is de ontploffing van een en wagon, met buskruit geladen, Er zijn ongeveer 60 dooden en 100 gekwetsten. Op de merkt van Luik van Dinsdag is de tarwe 25 cen- timen afgeslagen de overige graanprijzen zijn niet veran derd. TOONEELMIEUNVS De maatschappij van Rhetorika Eikels worden Boomen, te Eecloo, heeft besloten eenen prijskamp te openen op 16 April 1871voor den welken zij de volgende prijzen heeft uitgeloofd: Letterkunde. Proza. Prijseen prachtige zilveren verguld eeremetaal. Te behandelen onderwerp. Een zedenverhaal uit den hedendaagschen tijd, van ten minste 30 gewone bladzijden. Dichtkunst. Prijs een prachtig zilveren verguld eer metaal. Te behandelen onderwerp. Een lierzang op den dichter K. L, Ledeganck. Het dichtstuk moot ten minste 150 regelen bevatten. Tooneelkunst. Fierste afdeeling. - Tweespraken. Deftig vak. Eenige klas.,Eenige prijs: twee zilveren vergulde eermetalen. Boertig vak. Eenige klas. Eenige prijstwee zilveren vergulde eeremetalen. Tweede afdeeling. - Alleenspraken. Deftig vak. Eerste klas. 1" prijs een zilveren verguld eeremetaal2° prijs, een zilveren eeremetaal. Deftig vak. Tweede klas. 1° prijs, een zilveren verguld eermetaal 2° prijs, een zilveren eermetaal. Boertig vak. Eenige klas. lc prijs: een zilveren ver guld eermetaal; 2C prijs, een zilveren eermetaal. De letterkundige gewrochten, door eene onbekende hand duidelijk geschreven, en geteekend met een kenspreuk welke tevens tot opschrift zal dienen aan een verzegeld briefje, ver meldende den naam en de woonplaats des schrijvers, moeten vóór 5 April aanstaande vrachtvrij worden toegezonden aan den geheimschrijver der maatschappij M. Bernard Stevaert. MENGELINGEN. Een groot Bal ging plaats hebben te Dixmude. Drij muziekanten van IJpt-ren waren gevraagd om het or kest te spelen. Maar Korneel, dat wij, in plaats van met de voiture te gaan, een karreken en een ezel namen, wij zouden het veel beter afstoven. -Een goed gedacht, Doke. Met eene uur vroeger deure te gaan, wij zijn er zoo gauw als de voiture. Wat denkt gij er van, Petrus Ik, 't is voor mij altijd wel. Ik weet een goên ezel. Krommen Amandus en vraagt niet beters dan den zijnen te kunnen verhuren. Den dezen die alle dage in de vettekar ligt! ge lacht ze ker En waar gaat gij een bril halen Tot Coos, 'k ben daar geheel goè kennisse. En wiens karre Ja, sakkerloot Weet gij van geene Och neen ik Korneel, en gij, Petrus Ik ook niet, Doke Eu zij zalen alle drij in 't zweet, gen knul niet meer. Op het einde besloten zij de vette-kar schoon af te schuren en het achterberd omme te keeren omdat de meitschen SECTIE P niet zouden gezien hebben. Het sloeg juist 12 op onzen Haile-Toren wanneer zij van Coos vertrokken. Zij hadden krommen Amandus vooren naar builen gezonden met ezel en kar. Langs den weg stonden zij hier en daar om 'oen kapper te drinken, en ju! en nen trek van de zweep en ze vaarden v.oort als slekken. Aan Steenslrate moesten zij rusten, het beest kon bijna niet meer weg. Na een goed kwart gerust wilden zij voort; maar aan de brug gekomen deinsde den ezel achteruit en wilde over het water niet. Petrus kreeg een goed gedacht. Men haalde twee stokken en met behulp van andere men- schen droeg men den ezel over de brug. Dan spande men weère in en ju alzoo naar Dixmude alwaar zij tegen den avond aankwamen. Het was foire en het beest half dood van honger en slagen reed de kramen door.Voor een kruidkoeken- kraam gekomen stekte het een stuk en speelde het binnen. Kromman Amandus had zijnen ezel geen eten gegeven omdat de huurders hem moesten onderhouden en de huurders had den het vergeten. Men mag zeggen wat men wil, 'nen ezel heeft toch maar een beestenleven En de muziekantenzijn 's anderdaags 's navonds terug gekomen, zij waren heel vroeg uit Dixmude vertrokken om aan tijds te IJperen te zijn. Sedert dien vovageren zij liever te voele. De ziekten en kwellingen, de gevreesde gezellinnen des ouderdoms, bestaan niet meer, sedert dat de smakelijke Re- valenta-Arabica, gezondheidsrme.el,, alle kwalen gdneest zon der hindering nog onkost en zonder medecijnen, de slechte spijsverteering, maag-ontsteking, gewoonlijke verstoppingen, speen, winden, zenuwkwaal, ontsteking aan de lever en het slijmvlies, snot, het niezen, het braken na eten en in zwan gerheid, het maagzuur, de afgang, kramp, spama, slaaploos heid, hoest, kortborstigheid, teering, borstkwaal, zweeren en puisten, moedeloosheid, rhurnatism, jicht,uitgeputheid, Wegsmelting, kleurloosheiden zenuwflauwte, witte vloed, enz. 72,000 genezingen, waaronder deze van Z. H. den Paus, des hertogs van Pluskow, Mme de Bréhan,enz., enz. Genezing n" 68,743. Malzien (Lozere), TI Nov. T866. Mijnheer, ik ben gelukkig een nieuw bewijs te voegen aan de krachtdadigheid van uwe uitmuntende Revalenia-Arabica du Barrysedert ik ze ken heb ik ze altoos met veel voordeel gebruikt. Ontvang, enz. Zuster Maria-Justina, kloosterlinge der Presentatie van Maria. Genezing n" 58,716. Besancon, 15 September. Mevr. Reverchon geneest, na 15 jaar braking en ongeloof lijke pijnen en wegsmelting, waaraan al de geneesmiddelen onmachtig waren. Voedzamer dan het vleesch, zij geeft de gezondheid vveêr en kost 50 maal minder dan den prijs van allen geneesmiddel, in doozen: 1/4 kil. 1 fr. 25; de kilo 7 fr.; 12 kilo 60 fr. Du Barrij en C°' 12. keizerstraat, Brussel. Eetlust, spijsverteering, slaaplust en kracht, wederverkre- gen door ht-l Revalenta chooolaad, aan de persoonen en kinde ren van flauwe gezondheid,het is drijmaal meer voeden dan Wet vleesch, in tabletten van 6 Tassen, 1,25; voor 12 tassen 2 fr. 25; 24 t. 4 fr. Doozen poeder van 12 lassen, 2,25 18 t. 7 Ir. 120 t. 16 fr; 576 t. 60 fr. of omtrent 10 C. de tasse. Du Barrij en C10, keizerstraat, 12 Brussel, en te IJper bij Ch. Becuwe, apotheker, Botermarkt; II. Frysou, apoth.,Dix- mudeslraat; G. Veys, apoth., Rijselstraat; II. Mahieu, bakker, Botermarkt. IJPEREN. AARD 1IER GRANEN ENZ. 11 Febr. 4 Febr. verkochtle kwantiteit. middmpr. p. lOOkiJo. vei'kochlte kwantiteit. nnddenpr. p. 11.1) kiJu. Tarwe 8.000 34-73 17,500 35-75 Rogge 3,500 24-57 6,000 23-75 Haver 200 25-00 400 25-25 Erweten 200 26-00 200 25-75 Boontjes 1,500 26-25 1,200 28-00 Aardappelen 1,000 8-75 5,000 8-00 Boter Ol O O 340-00 De prijs van hel menagie-brood, voor de week van den 12" tot 19" Febr. is gesteld aan 32 c. per kilo. Vcurwc. Per hectoliter. Tarwe (nieuw) I Febr. tot. 8 Febr. tot - Tarwe van IV. 36-50 39 36 39. Rogge 26-00 26-50 26 28 Sucrioen 22 25 Haver 14-00 18— 14— 18— Boonen 29 32— 27 31 ©«©©«©©©©<>©©©©©©©©©©©a er InS V p i w 'Q £•- &-Q Q-£ v •£"£•*-« e v w -£ £-•£

De Toekomst (1862-1894) | 1871 | | pagina 3