Stads Nieuws. Briefwisseling der Toekomst. Verschillige tijdingen. beknibbelen, liet is omdat zij van ons Goddelijk Geloof oenen geld winkel maken, omdat zij ons Ge loof, door hun.slecht voorbeeld, geheel ten gronde brengen door dat zij den last der zielen verzui men om zich maar bezig te houden met geld te verzamelen en de wereldlijke macht te bekomen 1 S' Esprit. Meenen. 2 Los Eclaireurs dc Noë. Langemarck. 5 L'Union. Poperinghe. 4 3 Les Eclaireurs de Noë. Yprcn. 6 Langemarck. 7 L'A iglo. Mouscron. 8 S' Esprit. Meenen. 9 L'Union. Poperinghe. 10 11 12 15 Prijs voor het groo tste getal Duiven, BURGERSTAND Huwelijken Sterfgevallen. BURGEROORLOG TE PARIJS. IJperen, 10 Juni 1871. Baaikct opgcïlragesü aan K-S. Mena'S Csss'Sobï. M. Henri Carton, gewezen Arrondissemenls-Commissaris, werd Zondag laatst vereerd niet een prachtig banket aan hem opgedragen door de Gemeente-besturen en de hoeren Leden der Landbouwvcreeniging van ons arrondissement, ter gele genheid der overhandiging van zijn Portret, in de Blauwe- Zaal ten stadhnizc alhier. Bij zijne intrede ten I ure'ontving M. H. Carton de leven digste toejuichingen van de aldaar tegenwoordige 112 gcnoo- digdën. BI. Alph. Vandenpeereboom werd, door onpasselijkheid, belet deel aan het feest te nemen. M. Keingiaert,"Voorzitter des Bankets, als oudste Burge meester, stelde eenen toast aan den Koning voor. M. Bayai-t, Burgemeester van Becelaere, in cene gevoel volle laai schetste de diensten af, door M. Carton aan óns ar rondissement bewezen en eindigde met in indrukwekkende woorden zijnen gezondheidsdronk voor te dragenterzelfder tijde werd het gordijn weggeschoven, en het op tc dragen portret trof Jedereens verraste oog. Het ware onmogelijk de begeestering beschrijven welke alsdan in de zaal heerschte. Nadat.de, jubelkreten een weinig ophielden, sprak M. Henri Carton op eene zielroerende wijze eene bedankingsrede uit over die bewezene hulde hem gedaan. Hij herinnerde hoe be rokkend den toestand van het arrondissement bij zijne komst aan het beheer was; wat moeite hij, met het behulp der Ge meente-Besturen, aan den dag had moeten leggen om dien «llendigen toestand te bevechten en te overwinnen. Na 23 ja ren keert hij tot het burgerleven terug, zonder vrok', met geen ander .spijt dan zijne vrienden niet meer van dienst te kunnen zijn nogtans hij zal altijd een dappere soldaat blijven der denkwijze die ons land 23 jaar vrijheid, voorspoed en welvaard verschafte, van deze denkwijze die den naam van Belg in eer heeft doen stijgen bij volken en Koningen. Dan richtte hij zich tot de Landbouw-Maalschappij om haai de voortduring harer medewerking te vragen, haar zijner al tijddurende dienstveerdighéid verzekerende tot het bewerken van het edel doel veel voortbrengen aan den laagsten prijs mogelijk. Hij eindigde met aan allen zijn levendigen dank te betuigen, zeggende dat het Eerbetoog, heden aan hein hewe- zen,voor de toekomst niet zal verloren zijn, dat het tevens eene les en eene aansporing zal zijn voor onze jonge- lieden die geroepen zijn om ons na te volgen. Zij zullen er in zien dat gij het geheugen des hertè bezit en deze die dienst bewe zen hebben weet te bcloonen. Gedurcnd bet feest speelden dc Muziekkorpsen van Zonnc- beke en Becelaere eenige kundige stukken. Daarna stelde M. BaronMazemaneen bedankingsdronk vooraan de inrichtings commissie, alles onder de levendigste toejuichingen. Dan gingen de feestgasten den kofij nemen in de zalen der Con corde alwaar omtrent 7 ure dit echt familjefecst een einde nam. Deze ovatie is weerdig geweest van den man die er het voorwerp van was. Het portret is door iedereen sprekende gelijkend gevonden. Men zegt dat al de inschrijvers een gelithographieerd afdruk sel van hetzelve zullen ontvangen. Onnoodig te zeggen dat iedereen evenzeer verlangt deze belofte te zien verwezenlijken. Bemoemisag. - Door Koninklijk besluit van 5 Juni 1871, is sieur Berghman (E. A..BI.), advokaat suppleant- reehter bij het 2° kanton vredegerecht IJperen, als avoué benoemd bij de rechtbank van eersten aanleg in onze stad zetelende. AanSaoiadiiigcn. - De Gendarmen Steyaert en Van haute onzer brigade, op nachtdienst zijnde ter gemeente 'Vlamertinghe, hoorden aldaar spreken over twee kwaaddoe ners van de ergste soort die zich in de richting van Elverdin- ghe begeven hadden. Zich ter hunner achtervolging stellen, was besloten, en inderdaad te Elverdinghc gelukten zij er de hand op te leggen. Op hun bevonden zij kettingen, :horlo- gien, enz., zonder twijfel voortkomende van gepleegde dief stallen. S«Ï25es»®saweg. - Te rekenen van 5 dezer is er een reizigers-dienst ingericht tusschen IJperen en Parijs, langs Hazebrouck en Béthune, op de volgende uren Gaan. Keeren. 'sa. 'sa. 's m. IJperen Hazebrouck Bethune Ar ras Parijs s m. 6 30 8 20 9 29 -10 40 3 10 s m. 9 03 12 00 -12 39 2 04 C 10 's a. 5 59 4 48 fi 00 7 13 3 50 's 111. Parijs Arras Bethune Hazebrouck IJperen Prijzen der plaatsen IJperen naar Parijs le 2<" 5C 9 00 3 55 0 53 8 20 9 39 's m. klas, klas, klas, 8 00 12 35 1 45 4 05 5 53 's a. 32-90 24-50 17-90 s a. 1 13 7 30 8 51 10 00 's a. B8sï»geiJsw«cM. - Cijbelschieting van den 5 Juni. Schoonste wit M. L. Cardinael, kapitein. Hoogst getalpunten: 'MM. Besaegher, serg'-maj.; Dunion, garde; Podevin, Aug., garde; Leclercq, Thomas, koporaal: Poot, garde. Dnivcnmaakschappij. - Uitslag van den Prijs kamp op Pontoisegegeven door de Maatschappij Les Eclaireurs de Noëgevestigd in de estaminet Grand Monarque, alhier. 211 Duiven werden te Pontoise ten 7 u. 50 m. 's morgens opgelaten, schoon weder noordsche wind. X> Van dcsi 8 lot «lei» GEBOORTEN «ffnni. Mannelijk geslacht Vrouwelijk 4) te zamen, 9. Beirnaert, Theophilus, rijtuigschilder, cn Debruyne, Hen rico,®. b. Duprel, Joanna, 74 j., z. b. wed. van Joannes Baptiste Declerck, Groote-Markt. Lebbe, Maria, 42 j., winkelier ster, weduwe van Guillielmus Masure, Vleeschhouwerstraat. Pattou, Leopoklus, 48 j., werkman, echtg. van Coleta Gisquiere, Groote-Markt. De Coninck, Ludovica, 17 j., kantw., Sterrestraat. Goffyn, Jacobus, 458 j., z. b. wedr. van Regina Vanmeersch, Tourhoutstraat. Goddeliere, Sophia, 19 jkantwerkster, Meenenslraat. Dewitte, de mentia, 22 j., wijnkcldöchtcr, ongeh., Hondstraat. Dc- liuyssere, Maria, 57 j., z. b., wed. van Franciscus Joos, Neerstraat. Verhelst, Maria, 44 j., kantwerkster, echtg. van Petrus Devos, Meenepstraat. Van Acker, Calharina, 74, j,, z. b., wed. van Franciscus Myle, Bollingstraat. Kinderen beneden, de 7 jaren. Blannelijk geslacht, 5. Vrouwelijk idem, 1. tezamen 4. Leievicq, den 7 Juni 1871. M. de hoofdopsteller der Toekomst. Ik heb u laatst mededeeling beloofd over de pelgrimagie naar Dadizeele. De avond le vooren kwam onze Generaal-Suisse met den trein van Kortrijk af twee kandelaars onder den arm dra gende, hij was vergezeld van M. Kasuffel en Jufvrouw X De Suisse, als man van de groote wereld, vroeg om haren ca bas te mogen dragen. De Juffer, te veel beleefdheid bemer kende, aanveerdde zijn aanbod niet. Een slecht voorteeken voor de 2 geleiders der Bedevaart, 's Anderendaags, bij de terugreis der Pelgrimagie van Dadi zeele, zag men de Suisse en Cio den trein afstappen met aan gezichten van 1 1/2 voet lengde en de twee kandelaars nog al tijd onder den arm Het schijnt dat de gift niet rijk genoeg was of, zoo men zegt, men hun ginter niet heerlijk genoeg onthaald had. Ontvang, M., enz. X. A. De Peuple beigeradikaal blad van Brussel, die de ver dediging der Gemeente van Parijs had genomen, kondigt aan dat het blad gedurende eene maand zal ophouden te verschij nen. Het schijnt dat het, gerecht nu de zekerheid heeft dat Van Anderlecht, de kass,ie£, dqr,Zuid«r-statie, wiens verdwij ning wij gemeld hebben, in zijne kas een tekort van ongeveer Go,ooo fr. latende, zich op zijn gemak te Londen bevindt in gezelschap zijner minares. De heer de Perceval, gewezen lid der Kamer als verte genwoordiger van Mechelcn, en die de kamer en het land heeft moeten vluchten wegens zekere feiten, werd dezer da gen te Parijs in hechtenis genomen als aanhanger der commu ne en zou zijn gefusilleerd geworden, indien niet de belgische legatie zijne in vrijheidstelling had weten te bewerken. In New-York heeft men onlangs de werkzaamheden dei- postbeambten aarmerkelijk verlicht door de briefbussen, in de stad verspreid, door buizen met het postkantoor te verbin den. Door luchtdrukking worden de brieven, de in de bussen geworpen worden, met eene snelheid van 65 mijlen in het uur uit de bussen door de buizen naar het postkantoor vervoerd, zoodat het ledigen der bussen is vervallen. M. Panis, rijksveearts te Eecloo, meldt het volgende buitengewoon geval, dat hij in zijne praktijk ontmoet Een jachthond zuiver ras, behoorende aan den jager Van Daele, te Assenededorp, had zes jongen geworpen en opgebracht tot ze hem konden missen. Nu wierp eene zeug, toebehoorende aan M. C. Baecke, ook te Assenede, acht jongen en stierf, eene halve uur nadien. Niet wetende hoe de jongen in leven te behouden, en reeds besloten die aan zekeren dood over te la ten, werd door M. Panis voorgesteld, ten titel van proef, (daar hij 't geval nog had ontmoet van kattenjongen te zien opbren- gen door honden), den jachthond in den nest te plaatsen, Dat is nu meer dan drie weken geleden en de hond kweekt de acht jonge varkens op Wij nrmen uit de Liberievan Brussel, het volgende feit over, de verantwoordelijkheid aan het blad latende: ic Wij zijn in staat op de stelligste wijze te bevestigen, dat een der moedigsten onder degenen die hét huis van M. Victor Hugo hebben bestormd, de zoon is van M. Kervyn de Lettcn- hove, minister van binnenlandsche zaken. Geene uitleggingen, niet waar, dat zou eene zoo sclioone tijding bederven. n Een der andere kopstukken van de bende is den heer ba ron Dumesnil. Parijs, 5 Juni. Al dc straten zijn nu tot dc circulatie geopend. De barrikaden zijn verdwenen. De plankieren en straatwegen zijn hersteld. De stad neemt dagelijks een levendiger uitzicht. De rust is in al de wijken volledig. De agenten van politie houden de verdachte personen aan. Tien krijgsraden gaan te Cherburg worden aangesteld om de opstandelingen, naar die haven gestuurd, te beoordeelen. Parijs, 3 Juni, 's avonds. De spoorwegen hernemen hunnen dienst. Het getal perso nen heden te Parijs aangekomen is zeer groot. Er gaat veel volk zien naar de puinhoopen door de brandrampen veroor zaakt. De krijgsoverheid geeft gewillig dc toelating om de schouw burgen te openen. Versailles, 5 Juni. De Nationale vergadering heeft met eenparigheid een kre diet van 1, o35,ooo fr. gestemd voor de herópboiwving van het huis van M. Thiers. Parijs, 5 Juni. De wijken van Belleville, van de La Vilette en van Monlrou- ge, zijn nog altijd door soldaten bezet. Er gaan nacht en dag patrouiljen. Parijs, 5 Juni. Onder dc papieren in dc krijgschoof, in het Bourbon-paleis en bij Delescluze aangeslagen, bevindt zich eene correspon dentie betrekkelijk eene zamenzwering van de Commune-man nen die tc Brussel móest uitbersten. Het zelfde brandstichtend programme dat de Parijs is loc- gepast moest ook te Btussel worden uitgevoerd. Parijs, (j Juni. Scheemackcr, een der moordenaars van de generaals Le- comte en Thomas, is te Belleville aangehouden. Men ontdekt in de riolen elektrische draden, die hesli-md waren om de wijken aan elkander te verbinden en aldus de brandrampen of ontploffingen le vergemakkelijken. Gisteren heeft men aan het huis rir 7 in het voorgeborchte St-Martin, eene mijn ontdekt, die een gedeelte van het Ic. arrondissement in de lucht moest doen springen. Versailles, 6 Juni. De postdienst tusschen Parijs cn den vreemde is geheel hersteld. Parijs, 7 Juni. De begraving van Mgr Darboy en de overige geestelijken heeft gisteren met groote plechtigheid plaats gehad. De drukpers keurt algemeen de benoeming van M. Say, tot prefekt der Seine, goed. /MENGELINGEN. Romaan Och laat mij slapen. Romaan, hoor eens wat gerucht is dat? ik geloof dat zij inbreken.... och Heere, 'k ben zoo benauwd. Onnoozelhoofd, '1 is Mollke die aan zijn kot trekt, fj'j weet wat voor een lastig beest van een hond hij is; 'k zal;hef morgen eene ranseling draaien, het zal hem leeren 's nachts gerust zijn, en de menschen laten slapen. En Romaan keerde zich op eene andere zijde en in twee minuten kon men hem hooren ronken. Eene halve uur nadien .- Romaan Heu -Hoort gij niets Wat zou ik hooren, 'k was in slape. Hel is nogeens den hond die met zijn kot zulk een leven houdt. Ja, ik hoor het ook. En Romaan springt in eene colerie het bed uit en vlieg' 'u zijn nachtpaket naar achter.

De Toekomst (1862-1894) | 1871 | | pagina 2