BEAU I0B1LIE ET VINS. D'OBJETS D'ART SCULPTÈS Y1LLE IF YPRES. Yesife pübliquc et ilêfimthe JOHAN DE BOETELING, w sw im? zm A YPRES. Le LiincSi £11 Juület 1871 3 GOEDE PATRIMONIELE OYGIIEM EN WIELSBEKE, te Harelbeke. V1LLE IF YPRES. Jeutli, 3 Aout 1871, Prijs per allevering: 65 centiemen. 1 et jours suivants, s'il y a lieu, a 2 heures de rele vée, dans la susdile maison, il sera procédé a la vente puplique et délinilive dmnc grande et bolle collection Tulipes, Cruches antiques, Coupes de toutes for mes et dilïérenles grandeurs, Étagères a fruits, Flambeaux, CandélabrOs el Bougeoirs, Statuettes, Animaux, Fruits, Pols a (abac, Prcsse-papiers, Encriers, Vide-poelies et grand nombre d'autres objels en Serpentine, Mosaïque de Rome et de Florence. LE MERCREDI, 2 AOUT 1871, de 10 heures du matin a 6 heures du soir. La vente se fait au comptant, avec augmentatiou de 10 p. par le ministère de e. l. stkagbek, Huissier a Ypres. Le Collége des Bourgmcslrc el Echevins prévient les intéressés que le róle de Pindemnité a payer pat- les propriétaires pour l'établissement de trottoirs de la rue de Thourout, a été arrêlé provisoirement par Ie Conscil Communal en sa séance du 22 cou rant et qu'il sera déposé pendant 15 jours a l'ins- peclion des personnes imposées de ee chef. Les Boiirgmeslrc et Echevins, I». REK.E. consistant en Yases étrusques, Médicis, Pompéë, Veemarkten. godsdienstoefeningen, onder de leiding vnn den wereldlijken priester Kaminsky. M. Langrand-üumonceau heeft uit Londen eene memo rie aan zijne aktionnarissen gezonden, waarin hij zich ver schoont over wat hem ten laste wordt gelegd hij toont breed voerig aan dat degenen die de maatschappijen geruïneerd hebben er alleen prolijt hebben uit getrokken. De memorie is zeer bijtend en stelt eene menigte hooge Belgische en oos- tenrijksche persoonaadjes in scène. Er is te Solothurn een internationaal bureau tot vervaar diging en uitgifte van valsche Oostenrijksche en Russische bankbilletten ontdekt. Turijn, 24 Juli. Het bestuur van den tunnel van den Cenisberg heeft het gouvernement officieelijk verwittigd, dat de werken van den tunnel op het einde van September aan staande geheel zullen voltrokken zijn. Men leest in den Courrier de Bretagne: Jan Tanguy, in religie broeder Beatrix, oud 25 jaren, broeder-Marist, geboren te Quimpes, wonende te Hautefort, arrondissement Perigueux, is door het hof van assisen van Dordogne den 15 Juli, bij verstek, tot 8 jaren dwangarbeid veroordeeld voor aanslagen op de eerbaarheid. Nog een die ontsnapt is en die elders zijne vrome daden zal gaan voortzetten, mogelijks hier in Belgie. Opgepast ouders! zendt uwe kinderen toch bij de broederkcns niet, als gij ze niet wilt bedorven hebben naar ziel en lichaam. Men schrijft uit Jemappes: Mej. Maquerman, over 22 jaren werkster zijnde in de koolputlen, werd verminkt en sedert dien houdt zij eene be waarschool en bereidt de jongens en meisjes tot hunne eerste communie, die altijd aangenomen wierden. Een tiental dagen geleden, weigerde de pastoor van Jemap pes dertien kinderen, de school van Mej. Maquerman bezoe kende, de catechismuslessen te laten volgen in de kerk; hij eischte dat de kinderen naar de broederkensschooi gingen. De moeders van die kinderen hebben den pastoor, in volle kerk, uitgemaakt, zeggende dat zij hunne kinderen naar de broederskensschool niet wilden zenden, voor redens die ge- noeg gekend zijn. Tot hiertoe staan de zaken alzoo. Hoe vaderlijk handelen toch die postoors. E EN K ERMISSERMOEN T.IE In den naem des vaders, enz. Vobis Sanctus pro serpentiim, Jerusalem. Luc. kap. enz. Ter gelegenheid van onze parochïekermis, koom ik u, be minde loehoordei s,eenige woorden mededeeien overeenkoms tig met die van eenen brief welken Christus toestuerde aen de kermisgasten van zynen tyd, en getrokken uit het Evangelie. De dagen der kermis zijn ingesteld om zich te verzetten, te verheugèn en te vermaeken; maer alles in den Heer en op eene betamelyke wyze. Ongelukkiglyk het zyn ook dagen van groot gevaer voor ziel en liehaem, wanneer men den Heer niet voor oogen heeft. Eerst, sprekende van liet liehaem, kan men zondigen door overdaed in spyzen en dranken, en alsdan men stelt zich bloot aen buitensporigheden, wanorders, ontuchtigheden en vleeschelykedriften. En't geen meest betrenrensweerdig is, 't is dat men door die driften zyne ziel ten besten geeft aen den duivel. Voor eenen oogslag, voor een gesprek, voor eenen kus, eilaes voor eenen stapWat zeg ik Ja, voor eenen stap gesteld daer in die huizen waar de groote dezer wereld reputatie en eer verkoopen of te huren stellen, in die huizen waer de viool de tael van den duivel spreekt, voor een enkelen stap over de zul van die huizen kan men voor eeuwig zyne ziel verliezen. Ja, beminde parochianen, er bestaet alhier eene soort van mannen die door hunne fortuin en hun vermogen denken slechte gebruiken in te brengenmaer ik voed de goede hoop dat die mannen alleen zullen blyven in hunne werken van ver leiding, en dat de inwooners onzer gemeente niet zullen bin nen treden daer waer men aen het verderf cn de zedeloosheid niet kan ontsnappen. Neen, beminde ouders, gy zult daer uwe zoonen, uwe dochters niet laten eenen voet stellen gy zult alle mensche- lijk opzicht van kant zetten, gy zult de slaven niet willen zyn van eenige ryke verleidersmaergy zult de bedorvenheid der ryke in afkeer nemen en voor afgruwelyk aenzien, want Christus zelf zegt dat de verderfnis van eenen ryken grooter en onvergeeflyker is dan die der qrmen, welke laetste zich dikvvyls maer laten misleiden uit nood en doof gebrek aen tegenstandmiddels. Gy ab jongmans en jonge docters die my aenhoort, gaet niet in plaetsen waer misschien uwe verdoemenis geschreven staet. Er zyn er een getal die niet beschaemd zyn zich daer te vei toogen maer, men spreke er niet van, deze hebben reeds alle schaemte verloren, en hunne eer en zuiverheid ver speeld op den teerlingbak of op de makronkas. Enz., enz., enz., enz. Medegedeeld. Wij komen de vierde aflevering te ontvangen der Biblio theek van Fraaie letteren, een fraai boekdeel van een 80tal bladzijden. Deze uitgaaf heeft voor doel de verspreiding, door goedkoop, der beste gevrochten van de vlaamsche litteratuur. d'ün et jour suivant, chaque fois a 10 heures du matin et 2 heures de relevée, il sera procédé a la maison mortuaire de Madame la veuve Pascal, rue Sl Jacques, n° 28 a Ypres, a line vente d'un Beau Mobilier consistant en Tables, Chaises, Fauteuils Canapés, Armoire a glace et autres, Commodes, Secrétaires, Buffets, Bois de Lit, Tables de nuit et Lavabos en acajou Glacés, Pendules et Lampes de cheminé.e,: Tapis de salon et d'escalier; Matelas et autres Literies, Stores, Rideaux; Porce- laines, Faïences et Cristaux; üstensiies de Cuisine en Cuivre, Etain et Fer; Foyers en Fer et Cuivre, Poëles de salon et de cuisine, Bois a brüler et autres ohjets de Ménage. De plus envirón 1500 bouteilles de Vins de Bordeau, Bourgogne, Champagne, Rhin, Scherry, Porto et autres, et environ 50 litres de Rhum et Schiedam. NOTA. On commencera la vente par le Mobilier; les Vins seront vendus le deuxième jour a 5 heures de relevée. Cette vente aura lieu au compfant avëc augmentation du 10" par le ministère du Notairé VANESESSMEEHSCSS, a Ypres. HOFSTEDEN GELEGEN TE OPESBAARLIJR TE ROOl'ES De Notaris CtsnsUlc-CBiar'Scs GKEÏSEIVS, reside rende te Harelbeke, met de tusschenkomst van zijnen ambt genoot .Kaalcs-JtascpSs VE'EfS, Notaris, residerende te Vlamertinghe, zal overgaan, onder het gewin eenér Premie van Instel, tot de verkooping van 5 zeer goede HOFSTEDEN, zoo volgt Nr 1Eene Hofstede, gelegen Oyghem, bevattende huis, plaats, hof, boomgaard, land, meersch, dreef en bosch, en een perceel land en bosch gelegen te Wielsbeke, te samen groot h. 4-2G-44, verdeeld in 10 loten. Boomprijs 520 fr. Nr 2.Eene Hofstede gelegen te Oyghem, groot onder huis, gebouwen, hof, boomgaard en land, h. 5-70-50 c. verdeeld in G loten. Boomprijs 150 fr. Nr 5. Eene Hofstede gelegen te Oyghem samengesteld uit huis, hof, plaats, boomgaard, meersch, land en dreef, en een perceel land gelegen te Wielsbeke, te samen groot 5 h. 41 a. 96 c., verdeeld in 10 loten. Al deze goederen zijn wijdloopiger beschreven op het plan en aanwijzingstafel zich op de uitgegevene plakbrieven bevin dende. Deze Verkooping zal geschieden binnen de stad Harelbeke, in twee openbare zittingen, vastgesteld voor den INSTEL op Woensdag 16" Augusli 1871, ter herberg Den Savoyard, bewoond door Henri Dewaele, cn voor den OVERSLAG op Woensdag 50" Augusti daarna, ter estaminet De Statie, be woond door Charles Janssens, telkens om 2 ure namiddag. INSTELPREMIE: 1/2 P. 0/°. De tijleis van eigendom berusten ten kantoore van gezegden Notaris GHEYSEIX8. D'UNE RIC1IE COLLECTION ikuis Ia iiialsoti Crasücï'pïace, n" 23 ii Vprcs. EXPOSITION! PURI.IQUE Fait ii Ypres, le 2G Juillet 1871 Par ordonnance Lc Secrétaire, Jf. «Sc C®«St. IJPEREBJ. AARD *29 Juli. 22 Juli. DEK GRANEN ENZ. verkocht Ie k wan li leil. iniddenpr. j>. lüükilo. verkochlle kwanli teil. miridenpr. p. 100 kilo. Tarwe 53,100 54-57 56,600 54-00 Rogge Haver 5,800 55-50 11,500 25-25 1,700 24-75 700 2G-50 Erwt1 ten 700 25-75 900 25-75 Boontjes Aardappelen Boter 1,900 4,000 25-00 7-00 280-00 1,000 2,800 26-00 5-50 280-00 De prijs van bel menagie-brood, voor de week van den 50" Juli tot G" Aug. is gesteld aan 52 c. per kilo. venrne. Per hectoliter. Tarwe (nieuw) Tarwe van fr. Rogge Sucrioen Haver Boonen JLeuven Nieuwetarwe fr. 55 50 a Oude tarwea Rogge 24 50 a Boekweit a Haver 21 50 a 19 Juli. lot. 2G Juli. lot 56 58-25 56 58-25 27 27-50 27 27-50 16— 19-50 16 19-50 50 55— 51 1 to lO ft -3 O O kilo - 24 Juli. Eï«MSseIaa»e. Zaai-tarwe fr. -- - Nieuwetarwe ■- Oude tarwe Roode tarwe Rogge Aardapp. fr. 7 a Boter, de kilo 2 5G a Eiers, de 2G 1 80 a Koolzaadolie 99 a Lijnzaadolie 79 a Per 100 kil. 25 Juli. a Haver 25 -a 2G aBoonen, fr. 28 1 a 29 50 35 00 a 55 00 Aardap. 100.k. 65 7--- 2 81 a 5 52 a 55 00 Boter p. kilo 21 00 a 22 90 Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 105 kilo Koolzaad-olie, fr. 103 40 a 1 S3 -a kortrijk. Per hectoliter. 24 Juli. Witte tarwe fr. 25 a 28 G7 Roodeaard.IOOk 9 50 ii 11 Roode tarweaBoter p. 1/3 k. 1 54 a 1 G3 Rogge 15 54 a 17 Eieren per 2a 1 90 a 2 Haver 10 a 1 84 Peerdb.p. 1/2 n. a Kortrijk, 24 Juli. - 202 hoornbeesttn zijn te koop gesteld warvan er 17G zijn verkocht geweest.

De Toekomst (1862-1894) | 1871 | | pagina 3