de MM. G0UB.AU Pils et C* De Jongen van Ruiselede, Verseiiiiiige tijdingen. A MESSINES. Chez in. I, VERGRACHT-MURTOIS, Entrepreneur, Sömmaire du numéro du 17 Aout de FIllustiution Européf.nne. Yeeniarklen. L'Adminislralion locale prévicnl les intéressés que les listes révisëes des électeurs Patrons et Ou- vriers pour le Conseil des PrudTIommes, sefout afliehées pendant trois jours a l'endroit habiluel (Nieuwcrk). Les personnes qui croiraicnt avoir a faire des observations au sujet de cetterévision, sonl invitees a Iransmettre leurs reclamations dans le délai de six jours a la Deputation Permanente du Conseil Provincial. Ypres, le 14 Aoüt 1872. Pannes etFaitièrès rouges et plombées, Tuyaux de drainage el Tuyaux a collet pour Cheminées, Ponts, Egoüls el Acqueducs; Briques moulées et pour voütcs: Briques ereuses; Carreaux el Bri quettes pour fours; etc., etc. DÉPOT A YPRES', Prés la Porte de Meoin. Om eerstdaags le verschijnen Schetsen uit bet leven van eenen Kweekeling der Hervormingschool. was. Hij voegde er bij dal zij den zegepraal in de slad be tracht hebben min in hel belang van J'operinglie dan in het belang van het ministerie, 't welk in dien zegepraal eene ver sterking moesl vinden Schoone princiepen die den on dergang eener slad doen strekken lot de verheffing der man nen die op dezelfde wijze het land besturen Wij verslaan dat elk zijne politieke denkwijze doe gelden in eene kiezing der Kamers waar de politiek van gansch het land in kwestie iSmaar de klerikale princiepen willen toe passen aan het bestuur eener stad of gemeente, en de belan gen barer inwooners willen slachtofferen aan den zegepraal van zulke dommigheden, dit is iets dat alle gezonde reden lastert en tegenzweerl. In een land waar de Constitutie geen onderscheid van gods diensten maakt, de protestanten en de joden hebben zoo veel recht als de kathoiijken van hunne princiepen te doen aan nemen, én wij verslaan met dat het burgerlijk gezag, "t welk onafhankelijk is van alle religiën, volgens de princiepen van de eene of de andere,buitenwettelijke leering zon moeten uitgeoefend worden. Dusdanige politiek is tegenstrijdig aan de vrijheid van geweten en van geloofsbelijdenis gewaarborgd door de Cons titutie zij bestrijdt de gelijkheid van alle Belgen voor de wet, dewijl zij, waar zij zegepraalt, een gedeelte der burgers uit sluit uit alle administratieve bedieningen; zij belet de samen werking der bekwaamste en dienstwilligste burgers aan den algemeenèn voorspoed der stad zij verlamt de pogingen die in dit doel zouden kunnen gedaan worden door andere wel denkende maar machtelooze mannen; zij onderhoudt, om de zaligheid der ziel te verzekeren, eene gedurige twist, haat en vijandsshap ouder de bevolking, en verwekt in het land eene aanhoudende onrust die vroeg of laat ons onafhankelijk be staan zóu kunnen in gevaar stellen. Gelukkig Poperinghe die, door middel van dusdanige poli tiek, op den weg van den Hemel gesteld is De Provenaars zullen de voordeden hiervan ook gewaar zijn den aanstaanden winter. Broeder Marlialis. De burgerlijke rechtbank van Gent heeft Woensdag uitspraak gedaan in de zaak van broe der Martialis legen den Journul de Gand, de Slat Gent en Vader Cats. De eischen van broeder Martialis tegen den Journal de Gand zijn van de hand gewezen en broeder Marlialis is tot de kosten verwezen. Wat de Stad Geut en Vader Cats betreft, de rechtbank beeft beslist dat die dagbladen aan broeder Marlialis eene ze delijke schade hebben veroorzaakt en zij Ivefl aan den eiseher de opneming van het vonnis in de twee dagbladen toegestaan, alsook !iOÜ fr. voor Onkosten van afkondiging van hetzelfde vonnis. Het schijnt dat de oogst, die op dit oogenblik in Frank rijk voltrokken wordt, eene ware gebeurtenis zal zijn in de landbouwkrpnijk van Frankrijk. Beauce et Touraine, die vruchtbare streken, welke, even als Hongarie, onuitputbare overvloedzolders zijn, hebben eenen onverhoopten oogst gele verd. Kr word verloopig gerekend op 53, 900,000 hectaren, wat een kapitaal uitmaakt van 1 milliard 500 millioen I Dit jaar zal Frankrijk genoeg graan opleveren voor zijn eigen gebruik, en in den vreemde ge,enen voorraad moeten zoeken. In Spanje schijnt de oogst buitengewoon gunstig te zijn. Men meldt dat in de haven van Antwerpen talrijke ladingen tarwe uit dit land verwacht worden. Men meldt uit Oostende, Har een koopman van S' Nico- laas, na een had genomen te hebben, zoolang in zijne kalven bleef, dat de bad-politie ongerust werd. Men vond den onge lukkige dood. Hij was bezweken ten gevolge eener hartader- breuk. Volgens de statistische berichten zijn in den tijd van zes jaren in de Vereenigde-Staten van Noord-Amerika meer dan drij honderd duizend menseden, ten gevolge van dron kenschap overleden. Jaarlijks sterven ten gevolge daarvan in Duitschland gemiddeld 40,000, in Rusland 15,000, in Belgie 4000, in Spanje 5000, in Italië 1800 en in Frankrijk 1500 personen. - Men schrijft uit Brussel: Volgens eene korrespondencie uit Brussel aan het parijsphe blad Ie Francais, heeft de krankzinnigheid der ongelukkige prinses Charlotte een woedend karakter aangenomen, en zou men eerlang eene treurige onlknooping te gernoel zien. De plechtige opening van de a'lgenieene tentoonstelling van Schoone Kunsten te Brussel, heeft Donderdag lij Oogst, om twee ure en half plaats gehad. M. heeft deze plechtig heid met zijne tegenwoordigheid vereer.d De bisschop van Sanies heeft gebeden bevolen om van den hemel schoon weder te bekomen. De bisschop heeft des te meer kans zijne gebeden verhoord te zien, daar hel wéder sinds eenigé dagen zeer goed is. MO&EJAHIGEY. NOOD ZOEKT TROOST. De welbeminde Julie van den verlooren kapellaan van Woesten heeft haren toevlucht genomen hij M. den pastor om hulp, troost en bijstand le bekomen, en vvaarschijnclijk om eene {gelukzalige bekeering te dorn. Deze goede herder, dien ootmoedigen voetval met eene gunstige oog aanziende, doet, met de toestemming van hel bisdom, dagelijks een be zoek ten huize van de bedrukte dochter, en den invloed wel ken de zachtmoedige man uitoefent niet alleenlijk op Julie maai- ook op hare zusters is zoo krachtig gewoimen dat zij reeds al te samen wekelijks naderen tot den tafel des Ileeren. Men zegt dat, indien deze bekeering alzoo blijft voortduren en dat de verlooren kapellaan niet uitkomt, zij welhaast al te samen dagelijks zullen mogen nutten tnet 51. den pastor, dit nogeens met de toestemming der bevoegde overheid van het bisdom. Dank zij aan dézen goeden herder over zoo eene groole weldaad hij moet een buitengewoon vernuft hebben om zulk eene gewichtige zaak tot zoo een onverhoopte n uitslag te bren gen. Ook T is een persoon vol karakti r en verstand, rri dit is niet te verwonderen dewijl hij langen tijd den post van kan- tonnalen schoolopziener bediend lueft. Hij houdt zich gedu rig bezig met de mcnschelijke gebreken te studeeren en be steedt al zijnen lijd lol het welzijn zijner schapen en bijzon derlijk tot het placeeren der jonge dochters in de kloosters, om bun alzoo tot goeden staat te brengen. Onlangs heeft hij de dochter van Emmanuel tot Wervicq in het klooster ge plaatst, en liet scheelde niet veel of hij had er nog twee of drij andere aan zijne koorde. AHe zondagen na de goddelijke diensten mogen de jonge dochters van 18 tot 21 jaren, hel zij in de sakrislij, het zij in het huis van 51. den pastor, hunnen naam gaan opgeven om eenen slaat le bekomen. Welk een geluk voor zoo eene arme gemeente van eenen herder te bezitten die, door zijne groote werkzaamheden cn zelfsopoflrringen lot het welzijn zijner parochianen bijna g#en tijd vindt om zijne dagelijksche mis te lezen. 51cn zegt dat het bisdom, tot medehulp in zijne groote óndernemingen, hem eenen coadjutor zal toezenden: zij zullen alsdan te samen doen van vogelnesten. Nos Gravures: L'entrée du bois de la Cambre a Bruxelles. Les jeunes défensrurs de la patrio. Le capitaine Boba- dii. Le joner de fltile. Texte: Causerie. Les expositions de peinture. Corres pondence de Norvvège. Lettres sur Baden-Baden. Suite. La veuve du soldat. L'héroïne du mal. Suite. Miscella- nées La production arlificielle des paries par les Chinois. Le chien du décrotteur. Nctloyage des la rapes ou des vases a pétroie. ÏJPEREN. AARD 10 Aug. 17 Aug. DER GRANEN ENZ. vcrkochtte k wan ti tuit, middennr. 1>. i OU kilo. vcrkochfle kwuulilcil. middonpr. p. 100 kilo. Tarwe Kogge Haver Erwelen Boontjes Aardappelen Boter 1,600 1,300 5,000 0,500 0,900 6,000 .->7-75 20-50 19-50 18-50 18-75 0-30 250-00 10,300 5,400 1,200 000 1,800 7,000 35-12 18-73 18-00 00-00 18-87 0-00 275-00 De prijs van liet menagie-brood, voor de week van den 18" tot 25" Aug. is gesteld aan 53 c. per kilo. Kortrijk. Per hectoliter. 12 Aug. Witte tarwe fr. 24 h 28 07 Roodea. 100 k 9 -a 10 - Boode tarwe -a Bo'er p. 1/2 k. 1 50 a 1 03 Kogge 14 a 14 00 Eieren per 23 2 56 a 2 03 Haver 9 a 9 08 Peerdb.p. h. a - K«sassel;sre. Per 100 kil. /.aai-tarwe fr. Nieuwe tarwe Oude tarwe Iloode tarwe 13 Aug. Kogge aHaver 17 50 a 18 50 aBoonen, fr. 19 a 20 36 a 58 Aardap. 100 k. a 55 a 34 -Boter p. kilo 2 73 a 2 91 18 a 19 Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 105 kilo Koolzaad-olie, fr. 82 30 i) 82 25 87 a 86 30 fi.envcu. Per 100 kilo - 12 Aug. Nieuwe tarwe fr. 34 a Aardappi fr. 0 00 ;i Oude tarwe a Boter, de kilo 2 18 a Rogge 17 50 a Eiers, de 26 2 25 a Boekweit a Koolzaadolie 80 a Haver 15 30 a Lijnzaadplie 87 a Venrnc. - Per hectoliter 7 Aug. Tarwe (nieuw) Tarwe van fr. Tï firrcrf 99 14 Aug. tottot 40435940-50 21- tïent.Per hectoliter. 16 Aug. Tarwe, fr. aKempz. 100 k.a Rogge, 15 a 13 25 Koolz. olie, gold 83 50 0 Haver, 13 25 a 13 Lijnolie, 88 -a Peerdeboon. 15 a Lijnkoeken, fr. 23 a 25 - Koolz. 100 k 40 a Lijnzaad. 38 a Koolzaadkoek. 18 a 17 Kempkoeken. --3 Kortrijk, 12 Aug. 302 hoornbeesten zijn te koop gesteld, waarvan er 291 zijn verkocht geweest. Brugge, 15 Aug. Ter veemarkt van heden telde men 019 hoornbeesten. Sucrioen Haver Boonen 3 43 Les Bourgmestrc rt Echevins, J3EK.E. PAH ORDONNANCE Le Secrétaire, .19. de €®<St. BIET EENE PLAAT, moon A.-C. VAAT SïER (JillS§£3. !n ons land bestaan verschillige verbeteringshuizen, waar jonge lieden die den eersten stap op dwaalspoor zetten, ge plaatst en tot betere gevoelens opgeleid worden.Deze gestich ten, en vooral die van Ruiselede en Beernem, nader te doen kennen de jammerlijke vooroordeelen bestrijden, waaronder de kweekelingen dier schoone instellingen in de maatschappij gebukt gaan, ziedaar hetgeen dc schrijver zich in hei ver vaardigen van dit werk heeft voorgesteld. De Jon (jen ran Ruiselede zal een schoon boekdeel van om trent 200 bladzijden'druks uitmaken en eene plaat behelzen, die de Hervormingschool van Ruiselede voorstelthet zal den hoeren inteekenaren aan den prijs van 2 franks vrachtvrij toegestuurd worden.

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3