MEUE Heiberg-Gereedschappen, SALLÊ DE SPECTACLE. UN MARIAGE DE PARIS, Monsieur Vcpscliiliigc lijdingen. Marktprij zen Yrywillige Verkooping EFFECTEN VAN MENAGIE TE ÏPRE, Op Maendag 11 Novemb. 1872? Mercredi 13 Novembre 1872. Veemarkten. Aen ps-ijs ras» 5 centiemen. in de herberg La Boule d'Or, by bet Zaclhof, ten 2 uren namiddag, ten huize van sieur Amand Despiegelaere, herbergier in de herberg La Boule d'Or, Zaelhof te Ypre, zal L. VERHAEGHE, Deurwaerder te Ypre, voortsvaren tot de openbare verkooping van Meubels en Effecten van Menagie in beslag genomen by proces-verbael van 4 en 5 der maend, te welen 5 tafels, 14 stoelen, borlogie, 2 quinqu'ets, 2 spiegels, café-molen, aerdewerk, d accordeon-mu- ziek, tassen, jatten, keukenstove, messen, four- chetten, strykyzers, 4 schoone beddebakken, 4 strooizakken, hoofdeinden, sargien, lakens, plui men hoofdeinden,koper-, tin- en aerdewerk, eenen goeden orgel, stoors, gordynen, snypeerd, kuip, seulen, ressort, 8 manden en andere voorwerpen. Verders pinte- en liqueur-glazen, 1 hectoliter 26 liters bier, 3 liters genevre, 10 liters brande- wyn; tinnen liters, enz. Met den gerecden gelde, Verhoogd van tien ten honderd voor onkosten, betaalbaer in handen van L. VERHAEC-HE, Deurwaerder voorzeid. Direction de M. Ch. Andraud. Ouverture des bureaux a 6 heures. On commencera a 6 1/2 heures. zen en bij het bed van den zieke maar wij verachten hun zoo haast zij hunne goddelijke zending te buiten gaan en door wereldsche buitensporigheden op markten en straten of in politieke kiublen hun heilig kleed bezoedelen. Wij zijn van het advies van den Bisschop van Perpignan, over wiens max- iemen het gepijnd Nieuwsblad de grootste stilzwijgendheid blijft houden, zijne drijmaal gevraagde antwoord uitstellende lot 't jaar Blok. A propos van gepijndheidde fijne correspondent van dit blad heeft zoo veel moeite om argumenten te smeden tegen onze'gezegden dat hij genoodzaakt is onze uitdrukkingen door nieuwgemaakte zinsneden te vervangen, en zijnen toe vlucht te nemen tot een oud vertelling van over zeven jaren waarvan nooit niemand buiten de twee belanghebbenden het geheim gekend heeft. Dusdanige aanrandingen verdienen geen andere antwoord dan de medelijdende optrekking van onze schoeders. X De verledene week had op de parochie van St-Jan te Pope- ringhe een huwelijk plaats dat men waarlijk vuile pot vuile pollepel mag namen. Inderdaad het maagdelijk vrouwtje werd geluk gewenschl door Cesar Grijsebolle, door Florence Caura en door Pappot die met de grootste vreugd die katho- lijke bruiloft helpten vieren. Zondag morgen hebben onze nieuwe pompiers, ten getalle van zeven, gemaneuvreerd in het spuitekot met gesloten deu ren. Een van die katholijke watersoldaten heeft, waarschijne- lijkdoor die lastige exercitie,eene appelflauwte gekregen en is aanstonds naar het hospitaal getransporteerd geweest. Men zegt dat, in afwachting dat het nieuw korps volkome- lijk zal ingericht zijn, al de drietuiten der stad, in geval van brand, zich schei-deling op de daken zullen plaatsen om den brand af te lezen of dood te pissen. Z. N. B. De andere artikels uit Poperinghe kunnen maai bij acht dagen plaats vinden. Westoutre, 2 November 1872. Mijnheer de Opsteller, Ten gevolge der afstelling van den koster in zijne kerkelijke bedieningen door den ootmoedigen en zachtmoedigen Eervv. lieer Pastor, hebben de diensten in de kerk op den Allerhei ligen dag veel geleden men meende zich op Goeden Vrijdag! Behalve het geluid der klokken en het geklink der bellen, alles is moeten in stilte gaan, doordien de drie artiesten die vroeger beurtelings den koster op den orgel vervingen, op hunnen post niet waren, dus dat men zich heeft moeten ver genoegen met twee gelezcnc missen, stomme vespers, gevolgd van sermoen en processie De strengheid, van den Pastor jegens den koster spruit voort uit het. drinken van twee pinten bier door dezen laatste in de herberg het Uazenkasteel, herberg reeds door den Pastor hem verboden. Maar daar ligt den knoop niet, zegt men, de jaloerzij mengt er zich onder want iemand om zulke beurzelarij van zijne bediening berooven ware belachelijk. Da koster, door zijn menschlievénd karakter, zijne be kwaamheid en den onvermoeibaren ijver in het onderwijs der kinderen van de parochianen,is meer bemind op de gemeente dan den Eerw. heer Pastor Deze weinige genegenheid tot dien heer spruit voort uit het gezag zijner twee meiden die m niets kunnen misdoen en van wie hij alles kan verdragen. De Pastor is nu te vrede gelijk eene bie, omdat zijne twee meiden de bediening van den kos ter aangenomen hebben. In de sak ris tij plooien zij kassuifels en koorkappen, borstelen ander kerkallaam en maken den al taar kant en klaar. Wat er van zij, de handelwijs van den Eervv. heer onder den indruk van zijne twee meiden, schijnt aan de parochia nen zeer te mishagen. Ontv., Mijnheer, enz. Ziehier een voorbeeld van katholijke trouw Een huis was te Poperinghe ledig geworden, ten gevolge van sterfgeval, nevens het klooster der Benedictinen. De non netjes van dit klooster wensebten dit huis te koopen uit er hand op dat het door eene openbare verkooping hun niet zou ontsnappen, en raadpleegden eenen priester over de middels die hiertoe best zouden te gebruiken zijn. De geestelijke ver trouweling vraagde hoe veel zij voor dit huis zouden willen geven, en" vernomen hebbende dat hunne intentie was van te gaan lot 18,000 of 19,000 francs, hij beloofde hun van met zijnen neef Louistje hiertoe de noodige demarchen te doen. Maar de erfgenaam vraagde maar 9,000 fr. en de geestelijke man met Louistje kochten het huis aan dien prijs voor hunne eigene rekening om hetzelve voorts te verknopen aan de non netjes die het noodig hadden voor 20,000 fr. Zoodanig dat zij voor hunne commissie 11,000 fr. in hunne,beurs staken. MENGELINGEN. In de laatste aanbidding, te Meessen, rond den avond, vertrok een heilige zielenherder naar Waasten. Door zijne zalige oefeningen was hij vervidd met aflaten en verdiensten. Gekomeu zijnde aan het gehucht de Vier Koningen begon zijne heilige maag op haren poot te spelen. Verschillige plaat sen ontvingen een doopsel aan welks reuk men den zaligen bougogne en bordeau vermoedde. Alhoewel er geenen wind was, waaide de driepikke hem van het hoofd en hij kon ze niet meer terug vinden Een overlast kwijt zijnde die hem plaagde en de driebuis verloren, brachten eenige klaarheid in zijne zinnen en hij besefte al het netelachtige van zijnen toestand. Maar wat bij gezet om eenigzins het schandaal van dezen toestand te ver bergen Niets was gemakkelijker: hij ging rechtstreeks bij de politie gaan klagen dat hij aangerand geweest was door dieven 's Anderendaags nam de politie inlichtingen over deze zaak en kwam tot de overtuiging dat er eene groote vliege in des onderpastors ooge gevlogen was, waardoor hij eenige water galletjes had gelost, en dat de dieven niets anders waren dan de windmolens die langs de kalsijde staan en deze zaak bleef dood. Noglans er zijn nog Waastenaars, sukkelachtig genoeg om te gelooven en te houden staan dat hunnen zielenherder beschermd geweest is door hun nieuwen heiligen Sintjan, den mededinger van den ouden S' Jan van Nederwaasten Men moet "geenzins verwonderd zijn zulke onnoozelaars in eene stad als Waasten te ontmoeten, aangezien een doktor- schepene de paters van IJperen bij zijn ziekbed ontboden heeft om hem te onttooveren van de kozijne kwaal, welk in de beenen gezonken was! P. C. L'ILLUSTRATION EUROPEENNE. L'Administration de ï'BUüjstii'fïlIfflsa Esna-ffipéeiiisie a l'honneur de prier le publiec de ne pas confondre L'ILLUS TRATION EUROPEENNE qui commence sa troisième année d'existence et dont Ie succès va grandissant tous les jours, avec l'Europe illustréequi n'a rien de commun avec la première de ces publications. SOMMAIRE DU N® 52, 2° ANNÉE Gravures: Pont de Marcinelle. Les deux veuves. Visite malinale a la fontaine. Au revoir. Texte: Causerie. De l'Allantique au Paci- fique. - C orrespondance d'Italie. Les tribulations d un homme franc. -Monseigneur l'Ennui et Monsieur le Plaisir. La légende du jour des Morts en Basse Brelagne. Le Cilice de Paille. Suite et fin. - Au revoir. IJPEREN. AARD DER GRANEN ENZ. 2 Nov. 9 Nov. verkoclitte kwan li lull. middenpr. p. lüükilo. verkochlte kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe 39,100 51-50 58,900 52-00 Rogge 5,600 19-50 4,700 19-00 Haver 600 18-50 1,800 18-75 Erweten 1,100 20-00 0,500 19-62 Boontjes 200 21-25 1,700 21-00 Aardappelen 5,000 7-50 5,000 7-50 Boter 510-00 305-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 10" tot 17" November is gesteld aan 52 c. per kilo. Rousselïti'e. Per 100 kil. 5 Nov. Zaai-tarwe fr. Nieuwe tarwe Oude tarwe Roode tarwe Rogge Haver Boonen, fr. 18 SO a 20 21 a 22 7 25 a 7 SO 3 a 5 20 54 40 52 a 34 Aardap. 100 k 29 a 53 Boter p. kilo 19 a 19 SO Koolzaad-olie p. 105 kilo. Lijnzaad-olie p. '105 kilo Koolzaad-olie, fr. 85 75 a 85 50 86 50 a Koi'h'ijb. Ter hectoliter. 4 Nov. Tarwe fr. 25 fi7 a 2G Roode a. 100 k 7 50 a Roode tarweaBoter p. 1/2 k. 1 45 a Rogge 13 17 a 13 67 Eieren per 25 2 50 a Haver 9 50 1 63 5 50 7 64 a 12 Peerdb. p. h. a7 Veurue. Per 145 liters. 6- Nov. 50 Oct. Tarwe (nieuw) 25tot 37 50 lot 57 Tarwe van fr. 00 40 44 Rogge 2022 20 22-50 Sucriocn 1921-50 18 21 Haver ■1214 12 14 Boonen 2024 21 23 Ï.CÏ5TCH. Per 100 kilo 4 Nov. Tarwe fr. 34 a Aardapp. fr. a Oude tarwea Boter, de kilo 5 15 a Rogge 19 25 a Eiers, de 26 2 20 a Boekweita Koolzaadolie 86 a Haver a Lijnzaadolie 88 a Kortrijk, 4 Nov. 290 hoornbeesten zijn te koop ge steld, waarvan er 285 zijn verkocht geweest. Brugge, 5 Nov. -Ter veemarkt van heden telde men 530 hoornbeesten. i'etta SseeSen af litin tuci» fff Vabelle (See rt'fS ran Uen :»•»•€•»»- Ssefmsnet» Sen btes-eeSe van etsut SslatS aan VAN 12^3 OS? 3 EN Comédie en 5 actes de MM. Edmond Gondinet et De Majac. Comédie-Vaudeville en 1 acte, de M. Labiche, PRIX DES PLACES lre>, 2 francs. 2<les, 1 franc. Parterre, 50 centimes.

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3