REPRESENTATION EXTRAORDINAIRE AUX ENFERS. Verschillige lijdingen. THEATRE D'YPRES. Lundi 13 Janvier 1873, lres,2fr. - 2®, 1 fr. - 3es, 50 C. FOïympe. aM—lu v u Sa Manche Direction de M. Ch. Andraud. Malgré les grands frais que nécessite cette repre sentation, le prix des places reste ainsi Messieurs les sous-officiers et soldats qui se pré- senteront en uniforme ne payeront que demi-placc aux premières et secondes. Opéra-Bouiïe, en 4 actes. Musique d'Offenbach. Paroles de Crémieux. M. Ch. Andraud, Aristée et Pluton. Mlle A. Marius, Eurydice. M. H. Cadinot, Jupiter. M. Scarlat, Orphée. Mme Max, l'opinion publique. Mme Destréè, Junon. M. Yalette, John Styz. Mme Cadinot, Diane. Mme Andraud, Cupidon. Mlle Marthe, Yénus. Mme Marius, Minerve. M. Dubiaux, Mercure. M. Max, Neptune. M. Anghel, Mars. M. Delal'osse, Bacchus. M. Ludovic, Morphée. Dieux et Dcesses. Diables et Diabloüns. l'c ACTE. ia mort d'Eurydice. 2mc ACTE. 3„,e acTE. 4me ACTE. ie Royaume de Satan. Orchestre de 10 musiciens, dirigé par M. Hermann. Costumes neufs. Décors nouveaux. Ouverture des bureaux a 6 heures. On commencera a 6 1/2 heures. Zij matten zich af in armen praat; zij verwijten gelijk de vischkraaien, 't geen hun ongelijk bewijst; hunne tempeesten vervangen de goede rede; zij raaskallen nu sedert twee maan den in hun vuilbladje, waarin alles toegelaten is, legen onzen achtbaren Notaris, die tegen hun geen letter op 't papier heeft gesteld, in hoop van hem de verantwoordelijkheid te laten van den slechten uitslag hunner onderneming. Verstaan zij nog niet dat dien heer in het gevoelen van het publiek veel te wel geplaatst is, om in handsgemeen te komen met man nen van dien boord, en dat hij wijzelijk den raad volgt van zekeren filosoof, die zegt 11 ne faut jamais se prendre de bec avec la canaille. Zij dolen zoover in hunne slrijdredenen dat zij alles bewij zen tot daar dat wit zwart is; hoog is leeg; dag is nacht. Wondere logita Zij eischen dat de wetten en de rechter lijke veroordeelingen, maar hunnen uitvoer hebben navolgens hunne fantazijen. Zij verdragen niet dat hunne verkleefde aan hangers gestoord zijn, in hun schelden en verwijten, waarvan men alle Zondagen voorbeelden ziet opleverenzij willen niet dat de rechters zonder hunnen oorlof de toepassing der wetten aan hunne ongeschiktheden doen. Neen, zij zouden moeten iedereen mogen uitjouwen en beschimpen, deuren en vensters inslaan, en daarop zou elk zijne oogen moeten luiken. Men spreekt in het Nieuwsblad van dien deftigen burger die maar twee maal veroordeeld wierd voor diergelijke zaken. Hij had het ongelijk niethij moet niet schaamte rood worden over zijne daadzaken, want hij is katholiek. Het ongelijk is aan de beledigde, misschien aan de Juslicie. Het valt ons pijnelijk van een weinig te moeten afwijken van de plans die wij aangenomen hadden in het verhaal die wij te doen hebben om aan de apenschrijvers voortaan te leeren wat voorzichtiger zijn. Doch wij zijn er toe gedwongen. En wat gebeurt er Van den zeiven avond dat dezen persoon zijn grooten lof in het blad je gelezen had, haalt zijne niet kranke maar oude bedroefde moeder, zeer diep in den nacht hem uit een krakeel, om verdere ongelukken te voor komen. Bovendat geheel het apenspel is te Passchendaele gekend bijzonderlijk van deze die de nachtaklien naspeuren. Wij hopen wel naderhand dit vraagstuk meer omstandiglijk te kunnen ontvouwen, met aan algemeenheden waarover men zoo gemakkelijk handelt, tegenover zekere afzonderlijke gevallen te stellen. Nu moet het ons vergenoegen, van met de apenschrijvers den moed van den koster te bewonderen in het doorloopen der gansche gemeente ('t gene niet waar is) om inwoners uit zekere herbergen te jagen. Laten wij ook wat zijne mouw vagen, en hem met hun den verdienden lof toezwaaien, en op nieuw zijne driften opwinden, willen wij zijne ondernemingen niet zien vallen. Z. NOTA. - Een niet ondergeteekende briefis ons uit Boe- singhe toegezonden; wij behouden de postzegels ten beschikke van den inzender, tot hij zijnen brief komt onderteekenen. Het spijt ons in dit nummer deze inzending niet te kunnen overnemen; maar iedereen blijft verantwoordelijk voor zijn eiqen artikels. De Redactie. 7. Op den Brandhoek, te Vlaraerlinghe, is er Donderdag 11 ten 5 1/2 ure's morgens, een schelmstuk ontdekt. IJzeren rails waren dwars over den ijzeren-weg gelegd alsook ver schillige stukken hout. Wanneer het 1° convooi uit Poperin- ghe ter dezer plaats gekomen was gevoelde de machinist eenen schok en gelukkiglijk zijn er geen ongelukken te betreuren. De policie is druk op zoek om op het speur van die onge looflijke booswichten te komen. Bij koninklijk besluit van 27 December 1872 is M. J. Moulaert, ontvanger der direkte belastingen en accijnsen te Ramscappelle, in dezelfde hoedanigheid te lloogstade be noemd. Bij koninklijk besluit is het kontingent van het leger van 1875 op 100,000 man bepaald en het kontingent der milicie van het zeifde jaar op 12,000 man (11,000 man in actieven dienst en 1000 man in de reserve.) De gewezen keizer der Franschcn, Napoleon IH, is Don derdag laatst te Chislehurst (Engeland) 'overleden. Indien dit drij jaren vroeger ware voorgevallen zou die gebeurtenis eene groote opschudding hebben gemaaktnu zal hij inte gendeel eene meerdere zekerheid aan het tegenwoordig fransch gouvernement geven. Men schrijft uit Avricourt, 4 Jannari, aan den Cour- rier du Bas-lihin dat de pastor van Seranville, in de spoor wegstatie vi«i Avricourt is aangehouden, voor hetzelfde feit, waarvoor de jesuit Dufouren Mev. de markgravin de Valmont voor het hof van assisen werden gebracht. De dame die zich nut den beminnelijken pastoor in den wagon bevond is ook aangehouden. Zij was aan de statie van Deinze in den wagon gestapt. Beiden zijn met den trein van drij ure bij den commissaris van Sarreburg gebracht. VïEVGELINGEV Dag Madameke. Dag Menhêere. Wat belieft er u als j'u belieft? Madameke, bedde geen bougien 't Doet Menhêere, maar 't zijn groote, zie. Geeft m'eene. Met plezier Menhêere. Ja, ze zijn een beetje groot, dat gij ze wilde in tweeën snijen, ais 't u belieft Madame Ghu ghu I't is verduiveld hard. 't Is nog wat groot, dat ge ze nog in tweeën sneede? 'k Wil welGhu ghudaar ze. O I ze zijn nu te kleene, 'k en kan er niet mêe doen, dag Madameke Ja maar, Menhêere.... En Mijnheere was al lang weg. Sophie da'k dien leutemaker moest kennen, 'k zou hem leeren bougien koopen zonder betalen I 't Is en twa 'ne voyageur, dier hiernevens in 't hotel logeert. In het hotel zat men aan tafel. 'k Heb ik nog eene bouteille champagne gewonnen met eens naar eenen winkel te gaan om een half pond boter. Als er eene bouteille champagne te verdienen is ik zou ook overal durven gaan om iets te koopen. Ja dat ge zoo fier niet en ware, gij zoudt nietmendalle durven koopen. Voor eene bouteille champagne ge zoudt het zien Allo een wedding. 'k Ben content. Voor een flesch champagne dat ge hierneven in den winkel geene keers zou durven gaan koopen, maar ge moet ze door de menschen van den huize doen in tweeën snijden. En ge meugt aan 't venster komen zien of ik niet zal tförven. Men vertrok Dag den baas, dag Madam! hedde daar geene keers? Wat voor eene, als 't u belieft. Een heele groote. Zie hier Meneêre. Hoeveel? Twintig centimen. Dat ge me wilde die keers in tweeën snijden Ah, gij milliard de nomsge meent gij nu ook met ons de bale te houden En de man sprong toe en draaide den klant nen vive l'amour of zes dat den winkel klonk. De mannen die aan het venster stonden te lachen, ziende dat de baas maar altijd voort sloeg en dat de bazin zich ook gereed maakte om op zijn vel te vallen gingen, binnen en verlostten hunnen makker. Wij weten niet of hij blijde was zijne wedding gewonnen te hebhen, want vóór dat hij in den winkel ging had hij noch blauwe oog noch dikken neus! Ii'ILLUSTRATIOSf EUROPÉENNE, la seule et unique publication ilnstrée hebdomadaire. DEUX ANNÉES D'EXISTENCE. Jounal de grand format a huit pages, formant a Ia fin de Tannée un splendide volume, renfermant plus de 200 belles gravures sur bois el plus de 400 pages de texte. En cours de publication Les Votes du Chdtiment, roman a grande sensation, dü a la plume féconde et dramatique de Marcellin Lagarde. Bruxelles 10,00 francs, province 10,50 francs. Tout abonné d'un an recoit gratuitement le magnifique tableau, le chef-d'oeuvre de Qustave Doré, La Chute des Anges, d'une valeur commerciale de vingt francs. MARKTEN VAN IJPEREN. AARD DER GRANEN ENZ. 11 Jan. 4 Jan. verkochtle kwaulileit. middenpr. p. lOÜkilo. verkochtle kwaulileit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe 33,700 33-00 29,800 35-00 Rogge 6,000 19-25 6,200 19-75 Haver 000 00-00 200 18-50 Erwelen 800' 21-75 1,800 20-50 Boontjes 1,300 21-50 2,600 21-25 Aardappelen 4,400 7-50 ,0000 7-50 Boter 540-00 335-00 He prijs van het menagie- trood, voor de week van den 2" lot 19" Januari 1873 is gt ;steld aan o2 c. per kilo. Eaojjsselarc. Per 100 kil. 7 Jan. Zaai-tarwe fr. Nieuwe tarwe Oude tarwe Roode tarwe Rogge Koolzaad-olie p. 100 kilo. Koolzaad-olie, fr. 85 a aHaver 19 a 21 aBoonen, fr. 23 a 24 57 a 38 Aardap. 100 k. 7 a 35 a 55Boter p. kilo 3 27 a 3 54 19 a 20 Lijnzaad-olie n. 100 kilo I a Kort rijk. Per hectoliter. 6 Jan. Tarwe fr. 23 52 a 28 67 Roode a. 100 k 8 a 9 50 Roode tarwe a Boter p. i/2k. 1 65 a 1 81 Rogge 14 34 a Eieren per 25 2 50 a 3 Haver 8 a 10 Peerdb. p.h. a Veurne. Per 145 liters. 8 Jan. 24 Dec. Tarwe (nieuw) 26 lot 35-50 27 tot 35-50 Tarwe van fr. Rogge 20 21-50 19 22 Sucrioen 18 20-25 18-75 21 Haver 12 14 12 14 Boonen 21 24 20 24 Gent. Tarwe, fr. a Rogge, 15 75 a 16 Haver, 12 50 a 15 Peerdeboon. 17 75 a Koolz. 100 k 42 a Lijnzaad. 40 a Per hectoliter. 10 Jan. Kempz. 100 k. a Koolz. olie, guid 87 a Lijnolie, 83 a Lijnkoeken, fr. 24 a 26 Koolzaadkoek. 18 a 19 Kempkoeken. a ORPHÊE

De Toekomst (1862-1894) | 1873 | | pagina 3