AISON TERRAINS A BATE i m Briefwisseling der Toekomst. Verschillige lijdingen. 9 ET FONDS EMPHYTÉOTIQÜE blinde. A VESBSE A WYTSCHAETE. Le Nolaire BUTAYE, de résidence a Messines, exposera en venlc publique, avec gains de mise a prix et bénéfices d'enchères, les Biens d'origine patrimoniale, dont la désignalion suil COMMUNE DE WYTSCIIAETE, Sur la Place. lr Lot. Une BELLE MAISON comprenant plusieurs cliambres, voute, cave, elc., avec grange, remise et dépendances, el 5 arcs 50 c. de fonds et jardin. 2* Lol. Un BEAU TERRAIN A BATIR, conlenant 4 a. 20 c. 5e Lot. Un autre TERRAIN A BATIR, conlenant 5 a. 80 c. Ces Irois lols, formant une superficie de 15 a. 30 c. sont oecupés par le colicilant Louis Desreu- maux, rentier a Wytschaete, jusqu'au 1 Octobre 1873, et seront aussi présentés en masse. 4e et dernier Lot. Un FONDS de 1 are 70 c sur lequel se trouve la maison du sieur Foulon- Sanelorum. Ce FONDS est tenu en emphythéose par les dits époux Foulon-Sanctorum. jusqu'au ir Avril 1888, au rendage annuel de 10 francs outre l'impót. MISE A PRIX, LUNDI 26 MAI 1873, 5 heures du soir, chez M. Deeat-Ghys, sur la Place a Wytschaete. Le cahier des charges et les titres de propriélé sont déposés a l'inspection des amateurs en l'élude du Notaire BUTAYE, Messines. MARKTEN VAN IJPEREN. ?se Zie hier deze beslissing zoo als zij akteerd geweest is in het proces-verbaal der vergadering Aangezien de vraag gedaan door degozze, alias krooteter )i om tamboer-major der Manehlusscilers te worden. n Overwegende dal deze bediening moet vervuld zijn door iemand wiens hoofd vast op zijne schouders staat. Overwegende dat, door de beweging of hel minste stuikje x van den staf, de kroot-eter'8 kop zou kunnen afvallen. i> Besluit: in den intrest der gozze zelf, zijne vraag is ver- worpen. Het Nieuwsblad van Zondag II. brengt ter kennis dat 81. Emiie Delbove ontvanger benoemd is te Poperirighe. Volgens bet schijnt, heeft men vele moeite gehad om deze benoeming ie verkrijgen, en hel is maar door de samenwer king van Toilers eri Maneblusschers dat Miilje dit postje be komen heeft. De nieuwe ontvanger, nog onervaren zijnde, vraagt twee commiezen die alreeds au courant der on (vangerij z;jn. Goede occasie voor de heeren Edmond Vauwtberghe en Justin Degeyse indien zij er willen van profitecren. 't Nieuwsblad zegt ook dat ankergehl bij onzen nieuwen ontvanger niet zal teilenmeri moet daarover niet ongerust zijn, want voor 't geen de a/i/fermnnt betreft, er is Zeker wel bekende jongheid die sedert lange jaren ankervast is en die vroeg en laat zulke specie handelt en als gangbaar zal blijven gebruiken. Men make het ruchtbaar. Geheel een handvol mirakels in het Nieuwsblad Niet alleenlijk handen, voeten cn voorhofd van Louise Ba teau missen geen één Vrijdag vol bloed te zijn, zij heeft nu nog eéne nieuwe wonde die bloedthet schijnt nogtans dat deze laatste slechts maandelijks zal loopen, maar waar zou wel deze wonderlijke wonde kunnen zijn Nog een mirakel waarvan wij ooggetuige geweest zijn Felix is bekeerd cn heeft deze week met de grootste god vruchtigheid (leest schijnheiligheid) de stralen van Poperinghe doorloopen met de processie der kruisdagen. Proficias Felix, het is nog niet te laat, en het zal een goed voorbeeld zijn voor uw tuiterszoontje die begost wal door de hoornen te loopen. Mijnheer de opsteller der Toekomst. Ik heb zondag laatst in uw geëerd blad gelezen dat de bri gadier der gendarmerie dezer gemeente naar neerstige op zoekingen erin gelukt is de bijzonderste uitgeefster van de alhier in omloop zijnde valsche vijffrankstukken, aan te hou den. Ten voordeelt' der waarheid moet ik u zeggen dat de bri gadier der gendarmerie nooit achter geheel de zaak gecnen enkelen voetstap gezet heeft, en dat hij er nooit het minste niet van geweten heeft en dat geheel de opzoekingen alsook de aanhouding door mij is gedaan geweest. De Journal de Bruges, Patrie, Progrès, la Belgïque en het Nieuwsblad hebben de feiten aangehaald gelijk ze gebeurt hebben. Gelieft mijne groetenissen te aanvaarden. MENTEN. Brigadier-Veldwachter. fl.-H. 22/5 1875. van vriendschap of genegenheid; hij word onverschillig aan zijne belangen; en het leven, verdoofd door de oabermher- tige praming die het gebrek veroorzaakt, hebben wij meer dan eens zien eindigen met een ongeluk. Wij zijn niet geschikt de verdediging van deze te onder nemen, die over acht dagen in harrewarring met tien koster geweest zijn, op het aanhouden ven een hunner makkers. Dat raakt ons niet. Dc lijd zal loeren of deze aanhouding willekeu rig of niet gedaan was, en of de politie do oorzaak gezocht heeft, van dezen ongemakkelijken oogenblik. Wanneer wij ter goeder trouw de gevolgen voorzegden welke eene onvoorzichtige toepassing van het politierecht, dal aan de gemeenteoverheid gegeven is, moest teweeg bren gen, men wierp ons met steenen wij waren revolution- nairen, liberalen, franq-niaccns, vrijdenkers, communards, kerk- en .priestervervolgerswij stonden op legen de wereld lijke overheid; tegen den gemeenteraad, omdat wij aauwee zen wat er in Pa .schendaele ontbrak om het oogwit eener zoo dierbare instelling te bereiken. Wij hadden juist geslagen, aangezien men hedendaags lie t nieuw reglement van politie op muzitken. dansvergaderingen sluiting aangeplakt vind in de pastorij! Men had deze ge meente tot voorbeeld gekozen als van a! de hoofdstof bezit tende om den eenvoudige?! biiilenmensch te ketenen en te muilbanden, om hem levend ui hel graf te houden. Zal men nog het oog niet openen op het gebeurde en de goedtrouwige aanmerkingen die wij destijds op de stof maak ten in acht niet nemen? Zal men nog ontkennen dat het bij gebrek aan kennis is dat men meer als eens faalt den mensch in zijne verschillige klassen te verzedelijken Ware het anders dan beklagen wij de mannen die de zamenleving willen ver basteren alsook de gemeenten waar zij hunnen dwang uitoe fenen. Z. Passcheodaele, 20 Mei 1873. Mijnheer de Opsteller, In eene beknopte behandeling over de herberg politie ten platten landegaven wij niets dan de historie dezer praliek m alle plaatsen hoe zij ten allen tijde gepleegd werd, hoe zij eindigde; welke gedachten, welken aard degene die zich daaraan toelegden, moesten bezitten wie men van dit belangrijk ambt zorgvuldiglijk moest verwijderen, wensclite men dat deze instelling met voordeel en na den geest der wet hare toepassing ontving. Wij hielden namelijk staan, dat het werk der politie niet was van vreedzamige menschen te storen en te tergen dat zij in tegendeel bescherming ver schuldigd was aan iedereen en dat deze instelling te weerdig was om beleid te worden door mannen die liet waar geniet onzer eenvoudige buitenlanders miskennen, en the bovenal niet gerekend hebben met den burger die zonder in dronken schap te verkeeren, door eenen ambtenaar, dien hij verfoeit, uit de herberg" wordt gedreven cn hem zijne vrijheid ont neemt. Zulk een mensch is gekwetst in zijn zedelijk vermogen, en geraakt daacdoor in een onophoudelijken staat van graiti- storigheid, vergallende de eenige verzetlelijke oogenblikken, die aan den buitenmensch den moed geven om zijn zware be zigheden met iever voort te zetten. Beneemt men hem weke lijks dien dag van waar geniet, men maakt er een moeilijken werker van, wiens liefde voor vrouw en kinderen verlauwd die het leven maar meer beschouwd als slavernij, zonder ge luk of vrijheid. Hij word moedeloos, lui, eigenzinnig, otige- spraakzaam, hoofdig, dwarsdrijvend. Het huwelijk is hem eenen last; het onophoudelijk werk, zonder eenige vergelding van vermaak, verbitterd hem; hij heeft geen gevoelens meer Een koninklijk besluit van 12 Mei 1875, veroorloft het vergrooten der kerk van Dickrbusch en het bouwen van eenen toren voorzien van eene naaide. De assisen van West-Vlannderen zullen den 21 Juli aan staande, te Brugge openen onder het voorzitterschap van M. De Schryver. Volgens een Gnanlie-biad zouden de inschrijvingen op de leening van 5 p. h. (65,000,000 fr.) door het publiek en de wisselaars gedaan, maar tot 22 miljoen beloopen.;Het overige is door de groote bankhuizen aangevuld geworden. Men schrijft uit Brussel, 17 Mei De Patrie van Brugge meldt uit zekere bron vernomen te hebben, dat hel gouvernement de herneming der exploi tatie van het spoorwegnet der Vlaanderen, mits 50 t. h. der brulo-ontvangst, geweigerd heeft. MENGELINGEN. Het was revisie-raad. Een jongeling moetende de visiet passeerea stond geheel ontkleed vóór het bureel. De kolonel vroeg hem Jongen, waarom houdt gij nog uwe klak aan M. de kolonel, 'k zijn en beetje verkoud I Perrukier, wil gij mijnen baard afdoen Ba jaak, vriendschap. 't Is schoo weêre, he, barbier en de kolen zijn •chrommelijk diere ook.... 't En is niet meer levelijk Ge moet er mij van zwijgenmaar baasje, waarom zit uwen hond daar mij altijd zoo aardig te bekijken. Dat is tegen dat ik den eenen of den anderen een stuk van zijnen neus of een schelle van 2ijne oore afsnijdeu, dat is voor hem, en hij speelt het algauw binnenhij wacht nu ook om een broksken Slaar, Melanie, ik meende dat Madame Xover een jaar grijs hair had Het is zoo, Arthur, ik heb er oók opgelet toen zij hier op soirée gekomen is. Iloe zou dat komen dat zij nu zwart hair heeft Maai- Arthur, hebt gij vergeten dat haar man sedert dien is kouicn te sterven Men weet dat er aan dc kerk van 0. L. Vrouw te Parijs, sinds vele jaren een blinde man zit, die eea opschrift bij zich heeft, waarop in groote letters staat k Hebt medelijden, met een armen blinde, die eene familie heeft te onderhouden. Gisteren was er een menschlievend man dis hom vroeg: Hoeveel kinderen hebt gij wel, mijn goede man? n Ik kaa het u niet zeggen, ik zie nietantwoordde dc L'ILLUSTRATIGN EUKOPÉENNE, SOMMAIRE. N° 28. 3« ANNÉE. Gravures .- Entree du palais de ('Exposition de Vienne. Chaussure ct douleur. Une course de chevaux en Angie- terre. (D'après Gustave Doréj. Le baron de Schw3rz-Sen- born, Texte Nos gravures. Lettres Viennoises. Une ex cursion dans une hoiiilli&e. (Suil»). Le joueur d'orgue. Traduit du flamand d'Aug. Snieders. Les animaux pour- vtzs d'armes. Un tableau de "VYierlz a ['Exposition de Vienne. Les voies du chatimenl. (Roman). FAR SUITE HE ÜÉCÈS. AARD 17 Mei. 24 Mei. UKÜ GRANEN ENZ. verkochtte kwantiteit. mlddonpr. p. tOOkilo. verkochtte kwantiteit. middenjir. p. 100 kilo. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 12,700 3.700 '200 0,900 2,700 7,000 52-00 22-57 22-50 22-25 22-00 8-50 235-00 22,000 4,500 000 1,700 3,500 7,800 52-50 22-00 00-00 22-57 22-00 8-50 255-00 Tarwe (nieuw) Tarwe van fr. Rogge Sucrioen Haver Boonen fcurac. Per 145 liters. 21 Mei. 1 27tot. 38— 14 Mei. 28— tot 57 21 14 21 23- 18— 24- 2 0 2 1 12 22-. 22 22-50 17 24-50 B.cnvcss. Per 100 kilo 19 Mei. tarwe fr. Oude tarwe Rogge Boekweit Haver 35 75 3 Aardapp. fr. 6 a - 3 Boter, de kilo 2 20 'a 21 50 3 Eiers, de 26 1 75 3 a Koolzaadolie 84 a 3 Lijnzaadolie 793 kortrljk. Per hectoliter. - 19 Mei. Tarwe fr. Roode tarwe Rogge Haver 24 54 3 26 34 Aard. 100 k. 8 a 3 Boter p. 1/2 k. 1 22 3 14 66 3 15 32 Eieren per 25 1 80 3 10 3 10 34 Peordb. p. h. a 8 50 1 41 2

De Toekomst (1862-1894) | 1873 | | pagina 3