DE TEGEN-RHUMATISCHE WATTE SPARREN Vcrschillige tijdingen. Hen Dinsdag 24 Maart '1874, VERKOOPING BUITENGEWOON LANGE ZWARE BEUKEN ROOM EN. Maandag R© Maart 1874, MENGER IN GEN. van O1 Pattisov verzacht oogenblikkelijk de pijnen en geneest voor goed het Jicht en de Rhiirnatische Kwaal van alle slach, de Tandpijn, de Lendenzweer, de Borstont steking, de Keelkwaal, enz. In rollen van fr. 1-50. en halve rollen van 80 e.. hij M. Ch. BETUWE, Apotheker, te IJperen VERPACHTING VAN ten 9 ure 's voormiddags, in de gewone Zittingzaal van het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen te IJperen, Hijselstraat, n° 58, zal men openbaarlijk verpachten voor 9 jaren, in te gaan den ln Octo ber 1871. 60 loten LANDGOEDEREN: A. Eene Meerscli groot 47 aren. te Renin- ghe, laatst gebruikt door Am. Van Biervliet na l)ecap, tegenwoordig zonder pachter. B. Eene Hofstede gelegen te Boesinghe en Sl Jan, groot SI hectaren 64 aren 67 en. gebruikt door sr Vermeulen-Bonte die er vrijwillig van af ziet ten gevolge van verandering van woonst en bedrij f. C. Eene partie uitte roeien Boschland,groo! 27 aren 59 c" geiegen te Zonnebeke, bij het ge bruik van de wed6 Develter. D. Een perceel idem, groot 9 aren, ook gele gen te Zonnebeke, bij het gebruik van sr Philippus Acke. Voor verdere inlichtingen men zie de plakbrie ven. De voorwaarden dezer Verpachting berusten ten kantore van den Notaris VANDERMEERSCII en in hel Secretariaat der bovengenoemde Gods huizen waar de belanghebbenden er lezing kunnen van nemen. ALSMEDE 16 KOOPEN Het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen, zal. ten 12 ure 's middags, openbaarlijk verkoopen 4° TE ZILLEBEKE, in den Schoolbosch. langs den keiweg van Zillebeke naar Zandvoorde 7 koopen SPARREN. 2° In den Capellebosch. oost van de Cromme- bruggestraat, bij het gebruik van Francis Defever, aan het zaailand van den heer doktor Lannoy 46 koopen BEUKEN (waaronder 1 Iep). 5°In den Kwa- of Veldbosch. west aan het gras der hofstede de Kemp, gebruikt door Victor Therry 58 koopen SPARREN (waaronder 1 koop IIop- pepersen en 1 koop Brandhout). 4° TE HOLLÊBEKE. in den Twaalf-Ge meten-Bosch. weinig west van de herberg liet Kleen Zillebeke of Vodde: SPARREN. BRANDHOUT. HOPPE- en IN- LEGPERSEN, verdeeld in 54 koopen. Deze verkooping zal gehouden worden met tijd van betaling, mits door de koopers begoede borgen of medekoopers le stellen. Alle inlichtingen zijn le bekomen bij Karei Delbecque. toeziener, en bij- den hosehwaehku L.-R. Ligncl. beide le Zillebeke. De Notaris VANDERMEERSC.H is met deze verkooping belas! ««Sg ye&xma O....; deze van Leo, den pilaarbijter, en zijne dienstmeid; deze van Mietje Belle, enz., enz. Ga dan naar uw studie-cabinet, overweeg en zien zult ge dat gijin troebel water rnoogt vissollen. Wij verlangen niets zoo zeer. Overtuigd zijn wij dat de goede faam der mannen wier namen gij bezoedelen wilt den toetsteen der strengste en partijdigste Critiek viel eer kunnen ondergaau. 't Zijn mannen wier geweien gerust is, daar zij vóór hen, eene eervolle levensbaan hebben. Daarom richten zij hunne handelwijs naar de princiepen der: eerlijkheid, des rechts en der onafhankelijkheid, hun weinig bekommerende over de goed- of afkeuring van eenjge kleingeesligén en onnoozelaars. Integendeel veel mannen door u geprezen hebben hun geweten zwarter dan uwen driebek en om hetzelve, in den schijn, gerust te stellen zijn zij uwe slaven. Schiet nu maar in't harnas.'k Verwacht u zulde JU De treffelijke menschen van Avelghem weten heel wel dat wij den spot niet drijven met den godsdienst in zich zeiven beschouwd noch met zijne wore Ministers. Wij hebben de overtuiging dat onzen schponen godsdienst nog, veel goeds kan slichten als hij zich beperkt bij het vijl: der zielen alteen. Wij aanvaarden dat zijne waï-e afgezanten, deze die in alles de voetschappen van hunnen goddelijker» Meester navolgen, wij aanvaarden, dal zij hel raenschdom onontbeerlijk zijn. Maar van eenen anderen kant hebben wij ook het innig bewustzijn dat de Godsdienst met de politiek verbonden, veel haat, nijd en veeten, moet voortbrengen. Door de ge schiedenis, deze raadgeefster en onderwijzeres der menschen, zoeals Cicero zegt, kunnen wij bewijzen dal het volk steeds lecdt wanneer de Ministers van God zich met de Politiek bezig hielden. En dezelfde oorzaken hebben altijd dezelfde uitwerk selen. Wij lachen dus alleenlijk met de politiek van eenen poli tieker) Ruwaart, met de politiek van een mentebol- en taartje onderpasterjce en tutti quanti. En, is het niet belachelijk te zien dat die kwakzalverkes aan treffelijke en eerlijke burgers, zonder redens, den grpet weigeren en tot aan den grond aatueeren voor mannen die hoewel zij achter de grniet gezeten hebben, nogtansEn is het niet belachelijk onderpasterkrs te zien, die als ze moeten uitgaan hun haar goed pommadeeren en parfumeeren en twee drie straten omweg doen om naar de statie te gaan ten einde, hun door Hortenske, te doen admireeren? Is zulks niet belachelijk? Ware ik Mijnheer de Bisschop 'k zou eens aan mijn draadtje trekken en die meikevertjes langs een anderen kant hunne bladeren zenden zoeken. Maar hij ook is politiek en daarom mogen zijne mannekes hier, zooals de oude menschen zeggen, de religie vernietigen in plaats van ze te verbeteren, 'k Zou ik ze zenden, om, zooals Franciscus Xaverius, patroon van den armen tap, geloof ik, 6000 Indianen te bekeeren in: u une ile déserte. Een ongezalfde papa. Op 15", 16° en 17° Februari laatstleden hadden wij het vermaak een nieuw Evangelie te hooren verkondigen. Een heilige leugenaar, die met een keers de dansers beleest, sprak over de commune van Parijs en wilde doen verstaan dat al wie de slaaf der kwakzalvers niet wil wezen een communard, dit is, een booswicht, een brandstichter, een moordenaar is. Iets dat mij verwondert is dat men nooit spreekt van Mei 1790 wanneer Van Der Noot en Van Eupen, een Aartsopper priester of kanonik, aan het hoofd der Vijgendesschersver slegen werd door veld-maarschalk Bedin. Verstaat ge twistmaker? De geschiedenis dier tijden a;egt: De muitmakers van het Eedgespan aanzagen zonder pijn of gevoel de schrikkelijke menschenslachling zij aanhoorden versteend het treurig gekerm de broeder was besmet met het bloed van den broeder de Zoon vermoordde zijnen Vader de Vrouw vervolgde haren Manen hunne armen waren gewapend door PriestersHiervan zult ge de waarheid niet betwisten. Er zijn menschen die ervan ooggetuige ge weest zijn en die vreezen dat gij, abétjes, den weg inslaat uwer voorzaten. En scribe. Bij ministerieel besluit van 26 Februari, is de sneppen- jacht in de bosschen, in al de provintien open, van 1° Maart af tot 15 April aanstaande, inbegrepen. De fransche bladen kondigen eenen aanzienlijken afslag aau op den koffie, alsmede op het meel en het vleesch. Het war e te wénschen dat hel eindelijk beterkoop leven werd. In eene eslaminet, wijk Gêntpoort, te Brugge, is eene kring ontstaan van tien personen, onder de tijtel van zwijgers of nietzeggers. De zwijgers die elk eene som gestort hebben, moeten zwijgen dat ze zWeeten, als ze inde eslaminet zijn, doch lachen mogen zij, en die de best geheel de maand Maart zal gezwegen hebben, krijgt dan geheel den pot. Men moet Bruggeling zijn om zoo iets uit te vindén. In Hanover worden vele paarden aangekocht voor reke ning van het belgisch leger drie transporten van 70 paarden zanten, zijn de verledene week naar Namen gezonden. Een generaal was dezer dagen bezig met klapper» met mevr. D. Met een enkel woord, zegde de generaal, kunt gij veel kwaad doen, mevrouw. K Maar, generaal, onze tong dat is voor ons onzen degen. Dat is goed' Eb wei, dat is een wapen die stellig niet zal roesten. Het was in 184... ia eene Waamsclie gemeente. Marie D'joanne was ziek, en Kó, de hoer, ging den doktor halen. Dag vrouwe. Dag Menheere. Laat mij ne keer uwe longe zien!*... goed. Vriendschap. O bluifje, Menheere. Gij moet uwe vrouw tweemaal daags chocolade geven en nogal straf. Maar Menheere toch, chocolade Doe wat ik u zeg, als gij wilt dat uwe vrouw geneze. Maar God van den Imogen hemel (och De geneesheer vertrok en dacht in zich zelve, 't is schande zoo gierig te zijn, wanneer men zijne vrouwe voor zoo eenen kleinen onkost kan genezen. Nieuwsgierig om te weten óf de boer de remedie gegeven had, ging hij 's anderdags haar hel hofstedeken zien .Toen hij op het hof kwam hoorde hij binnen schreeuwen en kermen en derschen gelijk als op kaf. Hij verhaastte zich, stak de deur open en zag den boei' bezig met zijne vrouw eene ferme ram- nielinge te draaien. Maar ongelukkige toch, wal doet gij? gij gaal uwe vrouw dood slaan Eh, Menheere, t'es uwe schuld, gij hebt gezegd dat ik haar chocolaad moest geven, en nogal straf! |Maar dit is geen chocolade De boer vertelde alsdan dat er in 1815, twee tambours op het hofstedeken gelogeerd waren. 7-ij speelden op en wilden ehocolade hebben. Mijn vader, zegde hij, niet wetende wat chocolade was, zond mij naar het gemeente om er te halen. Toen ik op de plaatse kwam zag ik den heuverheere bij den Burgmeester te kouten staan en vroeg hem wat dat het was chocolade, hem zeggende dat zijne twee logementgasten ferm opspeelden en dat zij niet wilden gaan slapen tot dat zij er- hadden. Ha! zij móéten chocolade hebben! Wacht manneken 'k za! mede gaan. Toen hij alhier aankwam nam hij een be zemstok en gaf hun alle twee zooveel chocolade dat zij 's an derdags zwart en blauw waren. De doktor begreep alles en hij heeft eene andere remedie voorgeschreven.... Dat men deze pachters op chocolade moest inviteeren zij zouden zeker,niet komen MARKTEN VAN IJPEREN. AARD sap. GRANEN ENZ. 7 Maart. vei'kochtte middenpr kwantiteit. 1 P- iOOkilo. 14 Maart. verkoeld lc kwantiteit. middenpr: p. 100 kiio Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 10,400 2,700 5,300 900 13,700 6,000 58-50 27-50 29-50 28-00 29-25 7-25 360-00 24,200 3,100 5,100 f,400 9,800 6,000 58-50 27-50 29-Bo 28-50 28-50 7-25 570-00 kortrijk. Per hectoliter. 9 Maart. Tarwe fr. 51 a 32 67 Aard. 100 k. 7 5 7 Roode tarwe a Boter p. 1/2 k. 1 72 a 1 81 Rogge 19 a 19 52 Eieren per 25 1 72 5 2 Haver a Peerdb. p, h. a Venrne. Per 145 liters. 4 Maart. 11 Maart. Tarwe (nieuw) ■38- tot 41-73 38- tot 45-50 Rogge 30- - Sucrioen 25- 27-25 25- 27- Haver 18- 20- 18- 20- Boonen 26- 31- 27- 32- F.rweten 27- 51- 27- 52- Leuven. - Per 100 kilo 9 Maart. 58 25 a Aardapp. fr. 7 73 a 27 a Boter, de kilo 2 80 a 23 50 :t F.iers, de 26 2 20 a a Koolzaadolie 71 a a Lijnzaadolie 70 a Tarwe fr. Rogge Voederhaver Boekweit Haver ï3«rgerli|kc <J«dah8jlzet» van Mgscreas. Burgerlijke Godshnizen van IJtperen- VAN DIENSTIG VOOR Timmerhout, kepers eu Tabakpersen,

De Toekomst (1862-1894) | 1874 | | pagina 3