E B U EEN STUK LAND Ilyrgerwaclit van IJ peren. Garde Civique d'Ypres. TE YPEREN, TE PACHTEN aard '12 5 De Bevelhebber der Burgerwacht heeft de eer Mijnhceren Officieren, Onder-Officieren, Korpo raals, Brigadiers en Garden te laten weten dat degenen die begeeren deel te nemen aan de Natio nale Schieting van Septemberzij hunne kaarten kunnen ontvangen bij den Adjudant- Onder-Officier, alle dagen van den middag tot één uur, of in het lokaal der schieting, alle Maandagen van 5 lot 7 ure 's avonds, tot 25 September mede- begrepen. Hij heeft insgelijks de eer hen aan te kondigen dat de Nationale inschrijvings-lijs'l tot hel oprich ten van eene gedenkzuil, ter nagedachtenis van Sylvain van de Weyek, een der grondleggers on- zerBelgische Nationaliteit, open ligt bij M. Maurau, Kaaistraat, nr 8. IJpercn, 4 September 1874. A. HYNDERICK. Lc Chef de la Garde a l'honncur d'informer MM. les Officiers, Sous-Officiers, Caporaux, Brigadiers el Gardes qui désirent se rendre au Tir National de Septembre, qu'ils peuvent recevoir leur carte chez l'Adjudant-Sous-Officicr tous les jours de midi a une heure, ou au local du tir a la cible, les Lundis de 5 a 7 heures du soir, jusqu'au 25' Septembre inclusivement. II a également l'honneur de les informer que la liste d'inscription Nationale pour l'érection d'un monument a la mémoire de Sylvain van deWeyer, l'un des fondateurs de la Nationalité Beige, est dé- posée chez M. Maurau, rue du Quai, nü 8. Ypres, lc 4 Septembre 1874. A. HYNDERICK. 1° Een HOFSTEDEKEN met KOORN- WINDMOLEN en 4 heklaren 95 a. 25 c. GARS, MEERSCII en ZAEILAND; verdeeld in 4 koopen. GEMEENTE EANGEMARCK. 2° Een HOFSTEDEKEN, groot 7 h. 37 a. 52 c..; verdeeld in 8 koopen. 3° Eene partie ZAEILAND, groot 1 h. 32 a. 40 c. En 4° Eene partie LAND, groot een 1 h. 92 a. 90 c. Eenen ZITDAG, bepaeld op zaTekda© 86" september 1874, ten 1 ure namiddag, ter her berg Sint ANDRIES, Botermarkt te Ypre. De voorwaerden der verkooping en de tytelen van eigendom berusten ten kantoore van den Notaris TITECA, te Ypre. Alle inlichtingen te bekomen by den Notaris VANDERMEERSCH, tot hetzelve Ypre. in geheele of in verdeeld voor den 1 October 1875'. gelegen bij POPERINGHE (Zwijnland), groot 4 lijnen, n° 1599 van 't cadaster, nu gebruikt door de gebroeders Deschodt. Voor de conditiën zich te adresseren bij Madame Vander Beek, te Brussel, rue Traversière, 73. beminnelijke Lezeres, als ge, Zondag naastkomende, de ant woord zult lezen ge zult zeggen dat dit kind van 8 jaar en 5 maanden veel belooft, belieft het aan God dat bet zoo mag voort opgroeien. 'K weet niet van wien het zijne rapheid af deelt! Slim, te slim is hij! Rapper dan den advokaat Claeys zal hij worden. In zijné klas moet hij snel leerenWant ziet gisteren, 'k toon hem eene schilderij, hij wijst met zijn fijn, sneeuwwit vingerke en zegt Dat is hier Een Officier. En dat eene kas, Voor geld van pas Van onder stond een woord. Hij spelt klaar BATIVIA. P. S. Willende weten of mijn Géradke zoowel fransch als vlaamsch zal leeren zegde ik hem deze twee reekjes voor. Oogenblikkelijk kon hij, ze per memorie: C'est bien dróle et bien comique: Ce tableau vient d'un qarde civique. E. A. E. BOESINGHE. Lezers wij bidden ul. eenige oogenblikken uwe aandacht op het volgende te vestigen Al de vraagstukken door de scheeve nekke in het Nieuwsblad n° 439 voorgehouden, zijn in de Toekomst volkomenlijk tot ons voordeel opgelost geweest. Wij hebben zonneklaar doen zien wie ons schoon Boesinghe, voordezen zoo eendrachtig, nu in twist, tweedracht, oneenigheden en familie scheidingen gebracht heeftop eene schitterende manier hebben wij be wezen, welke schalk onze bloeiende maatschappij zoo diep ondermijnd heeft, dat de meerderheid der leden verplicht is geweest de ontbinding ervan te verklaren, en met vreugde hebben wij bemerkt dat dit door haar aangematigd recht door een arrest van het Hof van Aix (Frankrijk) bekrachtigd is ge weest. Wij hebben ook voor den dag gebracht het karakter, de gevoelens, de handelwijze en het oogwit der scheeve nekke. Gij kent het toóneel zijner heldendaden gij hebt hem daar nog voor uwe oogen, toen hij ul, verwenschte, vervloekte en vermaledijdde tot in uw nakomelingschap Gij kent zijne mildadigheidbedelen doet hij niet, maar ontvangen in bewaarnis geweerdigt hij zich. fhiem is hij, maar wel leven gaat hem. Zeemen kan hij, maar van den jesuiet spelen is zijn ambacht. Alles overmeesteren en overweldigen betracht hij, maar op zijne plaats gesteld zijn, is hij. Opvolger van eenen oprechten waren herder is hij, maar dezens voorbeelden en voetstappen navolgen, verzuimt hij. Van de meerderheid der parochianen verfoeid zijn, is hij hetzelve gewaar geworden, begint hij. Boesinghenaars, gij weet nog wat hij stond te doen met eenen te fraaien man, tijdens het stichten van het nonnen- huis gij hebt daar dat prachtig gebouw zien oprijzen, en meermaals gevraagd wat nut hetzelze ging te wege brengeu... geen het minste nut, maar vele bekommernissen aan bouw meester scheeve nekke; want dat kost kluiten en de inwoners van Boesinghe zullen slim genoeg zijn, hopen wij, om zich in het net niet te laten vangen. De scheeve nekke heeft meer kans gehad met het stichten eener herbergmen kan dat aldijd verpachten; en in kas van nood, zoude de dooren d'eene of d'andere congreganiste kunnen baasinneken maken een propre wit schortje met een wit pijpkornetje, op een schoon smoidtjeen het ware gepast 't Is te zeggen, tot meerdere verzekering, zou hij alvooren nog het kappelleken kunnen wijdende voorzich tigheid is de sleutel van het maagdom Nu wat doet de scheeve nekke hij moeste nog verschillige vraagstukken beantwoorden, en bijzonderlijk 't volgende: u Tijdens uwe voorzate leefde de Gemeente gelukkig in vrede en eendracht, en sedert uwe komst, is Boesinghe een helle geworden 1 aan wie is dat toe te wijten? u 'k En zou niet geern daarop antwoorden, zegde hij, 'k ben t'einde gekart! en hij springt uit de matte al huilende, schreeuwende en tierende, zijnen drijbed in zijne scheeve nekke gedosschen en zijne soutane opgekoppeld, om zijne purpere culote te toonen Boesinghenaars, gij ziet nu wel wat het is van met zulke mannen te redeneren; niet meer wetende wat zeggen, noch van wat hout pijlen maken, spelen zij champ d vue achter een zogerkot, al u uitscheldende. Zulk woedende schuim blijft aan uwen langen rok hangen, scheeve nekkedat kan ons niet besmeuren Nog eene bemerking, scheeve nekke Gij was danig bekommerd met zekere zoogezegde klemmers, en sedert dat men ontdekt heeft, jesuiet, dat gij zelve waren en schade toebrengende klemmers geplant hebt, recht over eenen molen te Pilckem, zijt gij mond toe Bemerkt dat wel, lezers, en gij zult overtuigd zijn met wat voor eenen verwaanden kerel wij te doen hebben. Ah gebenedijde klemmers, welk schoon Engeltje zult gij eens het geluk hebben in de schaduw van uw loqfwerk, zijne eerste slaapkens te zien beproeven hoe zal zijn jong hertje van vreugde overlommerd zijn toen bet stil en zoet gedruisch der bladeren hem zal schijnen toe te roepen: Wees gegroet, Engeltje zonder vlekken. Blijft hier, gij zoude u kunnen plekken Nu, dewijl de scheeve nekke den strijd verlaat en zoo open lijk zijne machteloosheid eikeut, gevoelen wij voor hem een misachtende medelijken dat ons de pen doet nederleggen. En wij bedanken u, heer opsteller, over de dienstwilligheid met de welke gij de kolommen van uw achtbaar weekblad geopend hebt tot het onderstaan van eenen strijd, die lot groot voordeel der Boesinghenaars gestrekt heeft. IENGELIMGEN, Trè ter ke té! Trè ter ke tè Trè.... Trè.... Trèl. Qu'est ce que c'est que pa Tiens!'tzijn Belgikenaars!.... Wat duivel komen die naar Armentiers doen op heden zondag 'T zijn zeker dedezen die den Paus gaan verlossen... 'K hen hooien zeggen dat z'hun gereed maken in de Belgique. Ze zijn wel schoone gekleed, he?... Zie die mannen met de pluimen op!... Zijn dat scherpschutters? Neen't zijn artilleurs. En deze daar, met die mokke op hunnen chaco Die? het zijn garde nationalen, zooals men alhier zegt. Bah 't zijn zeker rijke mannen, zie, z'hen witte ge glaceerde handschoèn aan Ja, men ziet wel dat 't geen bucht en is Ko dat volk heeft zeker nooit geen menschen gezien, vluiwt ne keer hoe ze ons bekijken. Ja maar, meent je dat we niet schoon en zijn, thanne! Ja, d'artilleurs en de garde civiek mogen er zijn 't en is maar als men in een vreerad land komt dat we zien wat effekt wij maken Lówij weet gij hier den weg? Neen ik, 'k gaan 't vragen...'... Monsieur, pardon! al waar is't om naar de groote markt te gaan Langs daar, kapitein. Bon, merci! Trè ter ke tè Trè ter ke tè Trè.... Trè.... Trè! Ko! vindt ge niet dat het hier zoo stille is voor n'en kermisdag. 'T is zeker omdat we ten uitkante zijn, laat ons nen keer op de markt komen, "t zal daar iets anders zijn Zeg eens, zouden wij allemale binnengevraagd zijn om den wijn van eere te pakken. Zeker ja, meent gij dat zij in 't Fransche op een glas wijn zien. Eh we!'k ga nen goên hulst binnen duwen, 'k hen grooten dorst. Ik ook. PelotonHalte!Reposez-armes Tiens, wij zijn nog de eerste! 'K ga nen keer gaan zien hoe het zit met den wijn van eere.... Pardon, Mijnheere, maar zou je mij niet kunnen zeggen waar men hier de vremde schutters ontvangt? Daar in het stadhuis, die vier vensters daar die op de markt geven is de zaal waar de receptie zal plaats hebben. Hoe lang meent gij dat we nog zouden moeten wachten voor dat men den wijn van eere schenkt?.... Tot binnen acht dagen Hoe, tot binnen acht dagen?!.... Ja, M. de overste dagen, zie liever het programma. TABLEAU Ze waren acht dagen te vroeg. Ko!... Wukis't?.... 'K gave wel 100 fr. da'k t'huis vlooge En ik danEn gij, M. Decadt? Ik, ik ben nu 52 jaar oud, en heb binnen mijn leven veel menschen gekuld, maar 'k mag zeggen dat ik op mijnen toer ook schoone gek!... ben Matjes! Luistert: laat ons alles wel onder ons houden, anders wij staan Zaterdag in de Toekomst, dat is zeker. En allen hebben gezwegen gelijk karpels. MARKTEN VAN IJPEREN. de schieting is maar binnen acht DER GRANEN ENZ. 5 Sept. ept. verkochttc kwantiteit. midderipr p. 100 kilo verkochtte kwantiteit. mïddenpr. p. iOO kilo. Tarwe 22,200 20-00 24,800 20-00 Rogge 9,900 19-75 8,400 20-59 Haver 0,700 21-50 0,600 25-00 Enveten 0,500 27-25 0,000 00-00 Boontjes 2,100 20-75 1,000 27-00 Aardappelen 10,000 0-75 5,000 7-75 Boter 555-00 345-00 VERKOOPING VAN DE VOLGENDE kortrijk. Per hectoliter. 7 Sept. Tarwe fr. 20 a 22 50 Aard. 100 k. 0 00 a 8 Roode tarwe a Boter p. 1/2 k. 1 57 a 1 75 Rogge 14 a 15 50 Eieren per 25 2 07 a 2 54 Haver 10 a 14 Peerdb. p. h. a GEMEENTE ZONNEBEKE.

De Toekomst (1862-1894) | 1874 | | pagina 3