SCHOONE; KOOPDAG, BOOMEN, MEUBELEN, Woensdag 23" December 1874, verdere roerende voorwerpen, Briefwisseling der Toekomst. A VELG HEM, Verschillige Tijdingen. Kunst- Letternieuws. jty ARKPRIJZEN Notaris EI.I.UISOI DT juist 112 koopen KOOPDAG WINKEL-4 ELLEGOEDEREN, O HEM ARKTEN TE LANGEMARCK. om 12 uren 's middags juist, op de hofsteden, landen en weiden ge bruikt by Levin Vandamme-Marco, Leonard IVHhouck, Mattheus Goddyn, Emmanuel Muyssen en de weduwe van Karei Marco, te Langemarck, naby de dorpplaets, van zeer zware POPEEIEREN, WILGEN j IEPEN ABEELEN, ESSCIIEN EN EIKEN waeronder een extra schoonen MOLENAS, verscheide van 2 M. tot 2 M. 80 cent,, omtrek. Gemakkelyk voor den transport by middel der digt aengelegene steenwegen. Vergadering ter hofplaels van voor noemden Vandamme-Marco, alwaer de venditie zal aenvang nemen. Langen tyd van betaling. Op Maandag 28 December d 874-, om 9 ure 's morgens, zal er, namens den heer en meester Hilauie Joye, ad- vokaat, wonende te IJpercn, als bezorger ter bankbreuk van sr Henri Boutlery, winkelier en koopman, wonende te Lan- ghemarek, wijk S1 Juliaan, en wel ten dezens huize, overgegaan worden tol de openbare verkooping van al de Meubels, Winkel- en Ellegoederen, alsmede ver der Roerende Voorwerpen aldaar te be vinden, te lang om te melden. Met den gereeden gelde en verhoog van 40 p. door 't ambt van den Deurwaarder E.-L. STRAGIER, te IJ peren. J&ts* MEESSEW. Een ongehoorde daad is hier op Woensdag der verledene week gepleegd geweest. Het tienjarig zoontje van zekeren Menu, werk man, wonende tergehuchteS' [vo, wederkeerende van Wytschaete, waar het van het Armbestuur de wekelijksche onderstand van twee kilos brood ontvangen had, werd onder den weg, tusschen deze laatste gemeente en die van Meessen, aange sproken door eenen aan hem onbekenden per soon. Deze,na gezegd te hebben dat hij langs den zeiven weg moest voorbijtrekken dan den jongen, bood zich aan om het brood te dragen. De kleine Menu gaf het hem af en zij zetteden hunnen weg te samen voort. Op de brug der Doviebeek, ter plaats genaamd den grooten God gekomen zijnde, greep de vreemdeling den jongen knaap bij de borst, smeet hem in het water en nam de vlucht met het brood. Haasten wij ons te zeggen dat hetarm kind er uit geraakt is, maar Godweet hoeer was ten minste 1 1 /2 meter hoogte water in de beek en de loop was er geheel straf. Ware het beeld dat op deze plaats gesteld is in beteren staat geweest, men zou zeker aan mirakel doen gelooven hebben, maar 't en kan niet zijn. Het valt in duigen. Men zegt dat de dader van dit schelmstuk reeds in hechtenis genomen is. 18 December 1874. Mijnheer de Bestuurder der Toekomst, Ik verzoek u allervriendelijkst mijn laatste ar tikel over Avelghem niet te willen drukken en zijne plaats te verleenen aan deze eenige lijnen welke ik op de laatste seconden opstel. Ik zuil in het lang het verhaal moeten doen van een voorvel dat afgrijselijk is doch de tijd ontbreekt mij heden. Ik zal dus alleenlijk zeggen dat dinsdag avond, 15 dezes, na de instelling van den nieuwen Cercle Catliolique (Sirooplap) hon- Xeverianen in eene liberale estaminet zijn binnen gedrongen en al de aanwezige personen acht liberale stille gezetene heeren hebben uitge jouwd, dat zij, zonder de wete der andere, Mijn heer Theophile Carpentier Gemeente-Secretaris, (jedurcnde eene uur gestampt, geslagen, bier in zijn aangezicht geworpen en op duizend on- menschelijke wijzen hebben mishandeld. Wij bedanken hartelijk Mijnheer Ilenri Van- derstraten, een katholijke en Desutter insgelijks, die Mr Theophile Carpentier, ten prijze van hun leven hebben durven verdedigen en naar huis ge leid. Tegen Zondag toekomende, breedere uitleg, 't Is schrikkelijk afschuwelijk on menschelijk Uwe toegenegenc, E. A. E. De koophandelrechtbank van Brugge heeft het bankhuis Bujardin in failliet verklaard. Zij heeft tot rechler-commissaris benoemd den heer vanDamme-Mamet. Tot curators zijn aangewezen de heeren Vandermeersch, vader, de Keuwer, Kesteloot en Alphons Meynne. Men meldt uit Kortrijk, 9 december: De bareelwachter bij de oude Doornijkschepoort, te Kortrijk, wilde donderdag avond een jeugdig meisje redden, die onvoorzichtig dwars over den spoorweg ging op het oogenblik dat een trein loe- kwam. De brave man werd zelf door de machien omver geworpen en een zijner beenen werd der wijze verbrijzeld, dal de afzetting noodzakelijk Was. lil een dnitsch blad wordt de raad gegeven om de vogels, die in dezen tijd reeds gebrek aan voedsel krijgen, door liet strooien van eten in raam of tuin te helpen leven, daar zij ons in den zomer niet alleen bet leven veraangenamen, maar ook vele nuttige diensten bewijzen. Men treft in den Annuaire statistif/ue de la Belyique voor liet jaar 187h> zoodanig veel dwalingen aan dat hij maar zal kunnen dienen voor boterpapier of voor liet werk der oude pa- Pieren ten voordcele van den Paus. 't En is maar spijt van al dat schoon geld dat zulke knoeierijen kosten —-Den 11 dezer, rond half acht ore !s morgends werd de genaamde Van de Kerkhove, Jozef, 65 jaar oud, dienstknecht, te Harelbeke, opgcvischl 'ut de Bossutsche vaart in het voorgeborchte van "ent onder Kortrijk. iau de Kerkhove was een weduwnaar, met verscheiden jonge kinderen, M. En geen Van Wiligen, is te Hasselt se- nator gekozen met 756 stemmen op 797 stem mers. M. Van Willigen vervult de plaats, door et overlijden van M. de Pitteurs-Hiegaerts opengevallen. Eene moord gebeurde Woensdag nabij Bergeneen man heeft zijne vrouw met een koterijzer doodgeslagen. Het is de genaamde Aponaire, een koolmijnerhij heeft zijne mis daad bekend en zit vest te Bergen. Als hij uit Quaregnon vertrok, jouwde de bevolking hem uit. De leening 5 p. c. van M. Malou staat aan 72 fr. 50 c. Zij werd uitgegeven 1° 65 miljoen aan fr. 77,26 p. e. /'"'i'' 2° 100 miljoen aan fr. 81 p. c. (sc 11 a J 1 J maats. enz. 5° 65 miljoen ook aan fr. 81 bij openbare in schrijving. Zoo dat deze leening van 8 tot 9 fr. en oneffen gedaald is. Wat vertrouwen, de finantieële operation aan M. Malou toch inboezemen Behoedmiddel tegen de Runderpest. Bij het bedreigen dezer vernielende kwaal, zal het niet ongepast zijn zich een oud en beproefd middel indachtig temaken. Het recept is hoogt eenvoudig. Men neme 1 li ter kreozotolie en schudde die met 100 liters water gedurende eenige minuten, in een vat door elkander. Zoodra liet grondsop van 't meng sel geloogd heeft giet men het water af en ge- bruike het tot het wasschen der dieren. Men vvassche een of tweemaal daagsch liet geheele lijf, maar bijzonderlijk den kop en den rug. Met liet niet opgeloste overschot besproeit men de slalvloeren, zoodat het strooi daarmee wat door trokken worde. De stallen moeten rein gehouden en van lijd tot tijd met kreozol-water besproeid worden. Het mest moet gauw weg, In de drink bakken doe men een weinig koolzuur, zoo wat 4/10 op 100 liters water; het vee wordt dal in korten tijd gewoon. Daarbij mogen geen van de voorgeschreven middels nagelaten worden om alle gevaar van overzetting of aaustekmg te ver wijderen. Dat middel werd, over eenige jaran, wanneer de kwaal in Holland zulke groote schade aanricht te, door de regering aanbevolen en wel gebruikt op de eigendommen der groote-Herlogin van Weimar en dit met zulk een goed gevolg, dat er geen een stuk vee gevallen is, terwijl in 't ge- buerte, waar het middel niet beproefd werd, het vee bij massa, ja tot 90 per 100 aan de kwaal be zweek. De onkosten van dit middel zijn uiterst onbeduidend. Wij hadden ons niet bedrogen toen wij aan de nieuwe muzikale gewrochten van Jui.es Ki.ein Putte de Velours, wals, en Soupir et Baiser, melody, eenen schitterenden bijval voorspelden. Inderdaad deze stukken worden in al de salons en concertos niet een echt geestdrift onthaald, even als Praises auChampagne, Lèvres de Feu, walsen. Cceur d'Artichaut, Peau de Satin, pol kas. Vergeten wij niet er bij te voegen dat de walsen Pazza d'Amore en Praises au Cham pagne thans prachtig gearrangeerd zijn geworden voor zang. Men ontvangt de werken van Jules Klein fran co, mits 2 fr. 50 c. in postzegels op te zenden aan Deliége, muziekhandelaar, 94, Bergstraat te Brussel. Voor de melodie zende men 1 fr. 70 c., voor de stukken met vier handen fr. 5. MENGELINGEN'. De echtgenoten H., die een prachtig huis in een der schoonste kwartieren van Brussel bewo nen, zijn sedert lang getrouwd. Beiden bedorven kinderen van vrouw Fortuin leven zij zonder kommer noch zorgen voor den dag van morgen. Ongelukkiglijk heeft de Hemel die echlvereeni- ging met geene kinderen gezegend, en dat heeft met der tijd op de zenuwen van Madame gewerkt; zij is jaloersch als eene tijgerin van haar jong. Sedert eenige dagen had zij bemerkt dat Mijn- hee.i vroeger dan naar gewoonte uitging en iets vermoedde, ontbood zij op zekeren dag een coin- missionaris en legde hem den last op Mijnheer na te volgen. De commissionnaris werd in een cabinet opgesloten in afwachting dat Mijnheer zou uitgaan. Maar hel toeval wilde dat Mijnheer dien dag niet uitging en gansch den dag met zijn jaloersch vrouwtje bleef redekavelen. Eerst rond den avond ging hij uit en toen herinnerde de jortge vrouw, die in liefde en geluk verdwaald, alleS vergeten had, zelf den armen commissionnaris, gevangen zittende in liet kabinet. 7„ij loopt naar beneden en doet de deur open. De commissionnaris natuurlijk bevond er zich nog. Maar in welke houding Versteven van koude, stervende van honger en dorst Overtuigd van de delikate zending waarmede hij belast was had hij zich niet ver roerd en gansch beschaamd bekende hij dat hij de bloempotten die op de schouw stonden voor een ander gebruik had moeten aanwenden Mevrouw stopte den man eene goede beloo ning in den handen en de man verdween. Mocht de jonge madame II... nu hiermede van hare ij genezen zijn. Een boer die een steekwagen met takkenbussen langs de straat voerden, riep onophoudelijk hela: mij kt a! mijkt dl Een welgekleed heertje, die op liet geroep van den boer geen acht gaf, werd haast overreden, maar kwam er geluk kig af met een gescheurden Aankaart. Daarop, geen klein rumoer De jonge heer wil betaald zijn en doel zijn klacht aan den commissaris. De boer wordt ondervraagd. Hij doet zijn mond wijd open. Kuu-de niet spreken, vriend vroeg de com missaris. Zij-de stom Neen, Mijnheer, zei de klager. Dat en is maar een slimmen streek, 't is om zich uit den slag-te trekken dat hij zich sprakeloos gebaart maar als ik hem op de straat gevonden heb, en hield hij niet op van te roepen: Hela! mijkt a mijkt a Ei wel, waarom en heb-de u dan niet ge- mejen? x> zei de commissaris en hij liet den Aaukaarlnian slaan met zijnen mond vol tanden. De hoer ging en riep al lachende: Hela mijkt a mijkt a EETWAREN. IJPEREN, 49 December. GRANEN ENZ. verkoclme kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. 36,200 25-50 Rogge 9,800 4 9-75 1,100 25-25 Erweten 1,400 25-25 2,000 25-50 Aardappelen 7,000 6-50 540-00 14 December. fr. 27 00 a 20 00 25 50 - 4 25 - 5 56 2 90 18 December. fr.a 27 25 LEUVEN, Tarwe, per 100 kilo, Rogge, Voederhaver, Aardapp. Bofer, de kilo Eiers, de 26, GENT, Tarwe, w., 100 kilos. Id roode, Rogge, Gerst, Haver, Boekweit, de hectoliter, Duiveboonen, Peerdeboonen, Boter, per kilo, Eieren, per 26, St-NIKOLAAS, Tarwe, per hectol., ld, roode, id. Rogge, id. Boekweit, id. Haver, id. Gerste, id. Duiveboonen, id. Aardappelen, id. Boter, per kilo, VEURNE, 16 December. Tarwe (nieuwe), per 145 liters fr. 25 50 Rogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. Booiien, id. ROESELA RE, Tarwe, 150 liters, ld. van Australië, ld. roode, Rogge, Haver, Boekweit, Boonen, Aardappelen, de 100 kilos, Boter, per kilo, Eieren, de 25, KORTRIJK, Tarwe, per hectoliter, Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos, Boter, per 1/2 kilo, Eieren, per 26, 22 16 50 21 50 19 50 5 25 2 40 10 December, fr. 22 15 40 16 80 10 22 50 7 00 5 09 24 50 3 40 5 50 14 60 20 18 25 17 28 45 December, fr. 25 a 23 19 24 28 ----- 6 50 3 55 2 6ü 14 December, fr. 20 a 14 29 25 24 50 19 50 26 24 20 25 50 D 1 54 2 60 6 5 60 5 20 21 50 15 50 7 1 90 5 ROESELARE, 15 December. Koolzaadolie, 1()5 kilos, fr. 65 50 a Lijnolie, 64 GENT, 18 December. Koolzaad, de 100 kilog., fr. 54 a Lijnzaad, id., fr. 54 Koolzaadolie, id., fr. 67 LEUVEN, 14 December. Koolzaadolie, per 4 00 kilo. fr. 68 Lijnzaadolie, 65 KORTRIJK. 44 December. Koolzaadolie, 105 kilos, A 64 50 Lijnolie, 105 kilos, 61 Lijnzaad, per hectol. DENDERMONDE, 14 D.cember. Lijnolie, 100 kilos, fr. 6059 Koolzaadolie, 66 25 66 75 Kempolie, 61 Lijnzaad, 55 50 54 Koolzaad, 34 55 S T U li I E VAN DEN VAN ALSMEDE TE' RAMGHEMARCK (S1 Juuaan). --rr— *-■ "j -frür - -

De Toekomst (1862-1894) | 1874 | | pagina 3