Gazette van 't arrondissement IJ peren. GEMEENTE KIEZING VAN 26 OCTOBER 1875. Gemeente kiezingen van Belgie. Nr 710. 14e Jaar. Zondag 31n October 1875. Politiek. Stads-, Kunst- en Letternieuws. Verschillige Tijdingen, Markten, Bekendmakingen. Politieke berichten. AANKONDIGINGEN REKLAMEN ABONNEMENT: as m ssS 1" 2" - 3e TOTAAL BUREEL BUREEL BUREEL Ingeschrevene 345 351 339 1035 Stemmers 252 263 235 750 Geldende stemmen 203 222 215 640 Meerderheid 102 112 108 321 MM. BRUNFAUT-LIEBAERT 190 216 207 613 Chevalier Gustave de STUERS 192 221 209 622 Chevalier Auguste HYNDERICK. 180 207 195 582 VAN ALLEYNNES-SCHOCKEEL 197 217 210 624 YANDEN BOGAERDE, Auguste 193 216 207 616 GRAVET, Advocaat 195 217 209 621 YANDEVYYER, Julien 189 215 207 611 Nietige 3 4 1 8 Witte briefjes 46 37 19 102 De koning van Beieren heeft geweigerd hel ontslag zijner ministers te aanveerden en ze verzocht hnnne portefeuille te be houden, zeggende dat zij op zijne onder steuning mogen rekenen om den vrede in het land te herstellen en heeft ze ook gelast dit aan de bevolkingen bekend te maken. De opening van het duitsch Parlement heeft woensdag te Berlijn plaats gehad door minister Delbruck. De troonrede waarvan hij lezing heeft gegeven, belooft de aanbieding van verscheidene wetsont werpen. Hij heeft de goede betrekkingen met de overige mogendheden vastgesteld en de duurzaamheid van den vrede is verzekerd. Het goed onthaal van den Keizer door het italiaansche volk is daar een doorslaande bewijs van. De Kamer der Gedeputeerden van Beieren is onbepaald uiteen gegaan. Men denkt dat weldra een dekreet zal ver schijnen de Kamer ontbindende. Zoodat er weldra in Beieren nieuwe kiezingen zullen plaats hebben. Cuba is in opstand. De Mooren van Riff, aan de westkust van Afrika, zijn tegen het gezag van Madrid opgestaan. M. Sagasta is te Madrid. Deze wil zijn woord zeggen bij de beweging die begon nen schijnt voor de aanstaande kiezingen cener Cortes constituante, dat iswil het aandeel uitkiezen voor de partij Ser- rano-Sagasta. Voeg hierbij de verdeeld heid, welke heerscht in het kamp der konstitutioneele partij, tusschen de mo- derados en progressisten of Alfonisten en Issabellislen,'de bewegingen van re- publiekeinen, cantonnalisten. radikalen en zoovele andere partijen, oordeel wat het geschil met het Yatikaan zal voor geyolg hebben, zonder te rekenen wat de Carlisten nog in hun schild voeren, en bereken dan hoeveel mogelijkheid er bestaat om aan het vormen eener wetgevende Kamer te kunnen denken. Zonnebeke. Bureel: Dixmiidestraat, 39. 10 centlcmcu den regel. 25 centiemen den regel. Brieven en pakken moeten vrachtvrij toegezonden worden. fr. 4-00 's jaars voor de stad, fr. 4-50 voor geheel Belgie. Buitenlandsche verzendingen't port daarboven. 10 centiemen het nummer. Men schrijft in op alle de postbnreelen. DE TOEKOMST. WESTVLAANDEREN. IJperen. Zegepraal der liberalen. Brugge. Er zijn II klerikalen gekozen. Balloteering tusschen MM. De Busschere libe raal en M. De Thibault de Boesinghe, klerikaal. M. Thiebanlt, klerikaal is in de balloteering gekozen met 1333 stemmen tegen 1322 aan M. De Busschere gegeven. Dixmude. De liberalen zijn met eene groote meerderheid gekozen. Ostende. Geheel de liberale lijst wordt ge kozen met eene meerderheid van 60 stemmen, ondanks de samenspanning van de klerikalen met eenige afgevallen liberalen. Meessen. De uittredende liberalen zijn ge kozen. Veurne. Geheel de liberale lijst is ge kozen. Nieuport. Schitterende zegepraal der li beralen. Kortrijk. De klerikalen hebben ongeveer 900 en de liberalen 726 stemmen bekomen. Dat is een goed begin voor ons liberale vrien den. Binnen drij jaren zullen zij op het Stadhuis zijn. Poperinghe. De liberalen onthouden zich. Te Meenen en te Moescroen zijn de kleri kalen gekozen. St-Jan. 63 stemmers. Liberalen: MM. Vanwonterghen, 34stemmen Opsomer, 34; Baelde, 52.Klerikalen MM. Debandt, 29; Bolle, 29; Wonterghem, 31. Wijtschaate. Twee liberalen, Beseme- Tertzweel en Florimond Joye, zijn in den raad genoemd de overige uittredende leden zijn zon der tegenwerking herkozen. Oosvleteren. MM. De Boo en Dequeker, liberalen, zijn met groote meerderheid gekozen. Locre. De clericale lijst is met 26 stemmen boven. Waesten. Door eene schandalige druk king gepleegd door fransche grondeigenaars hebben de klerikalen gewonnen met 40 a SO stemmen. Er zijn gebruikers die moeten afzien hebben ran eene candidatuur Stemmers, 199. Geldende Staden.Een liberaal is gekozen, M- de notaris Vanden Boogaerde, de andere zijn afge stemd door een stemme meerderheid. Becélaere. De geheele liberale lijst gaat door. Gheluvelt. De liberalen winnen. stemmen, 195. Comyn, Emile, 194; Vanden Bulcke, Augusle, 194; Godderis, Leon, 194; Develter, Charles, 194; Vandevyvere, Désiré 189. OOSTVLAANDEREN. Gent. De 15 liberalen zijn gekozen. Ledeberg. De uitslag der kiezing van Ledeberg is een schoone zegepraal voor de liberalen. St-Amandsberg. De klerikalen hebben nog eens gezegepraald. Heusden. De klerikale lijst is geslagen met eene meerderheid van 40 stemmen. Audenaarde. De klerikalen zijn met eene meerderheid van 40 stemmen gekozen. Evergem. De klerikalen hebben de meer derheid bekomen. Deynze. Het is slechts na een hardnekki- gen strijd dat de klerikalen in die plaatse hebben gezegepraald. Lokeren. Ondanks de hevige drukking der klerikalen hebben deze maar met eene meerder heid van 50 stemmen gezegepraald. In de laatste kiezing hadden de klerikalen 73 stemmen meer derheid. Ronse. Er is geene kiesworsteling geweest. De klerikalen zijn zonder oppositie gekozen. Dendermoude. De klerikale lijst heeft met eene kleine meerderheid overwonnen. Cherscamp. De strijd was hier zeer hevig. De geestelijkheid heeft zich tot over het hoofd in de kiezing geworpen en nogtans is geheel de liberale lijst met eene groote meerderheid ge kozen. Te Wetteren, te Calchen en te Sotteghem hebben de klerikalen gezegepraald. De strijd is zeer hardnekkig geweest in die drij plaatsen en het is maar dank aan de ongehoorde drukking en medewerking der geestelijken, dat ze eene meer derheid hebben kunnen bekomen. Selzaete. De liberalen hebben de zegepraal gehad te Selzaete. Bottelaere. De liberale uittredende leden zijn zonder oppositie gekozen. Geeraarasbergen. De klerikalen hebben na een hevigen strijd gewonnen. ANTWERPEN. Er waren meer dan 9000 kiezers opgekomen. De liberalen zegenpralen met meer dan 600 stemmen meerderheid. Geheel de stad is bevlaagd en verlicht. De straten waren vol volk. De geest drift is onbeschrijflijk. Mechelen. Geheel de klerikale lijst is gekozen. Berghem. De liberale lijst is gekozen. Borgerhout. De liberalen zegepralen. Contich.De liberalen bekomen 20 stem men meerderheid. Boom. De liberale lijst bekomt 150 stem men meerderheid. Hove. De liberalen zegepralen met 7 slem- men meerderheid. BRABAND. Brussel. Stemmers 3,030. Volstrekte meerderheid 1,965. Hebben bekomen: MM. Allard, 2731 stemmenDelecosse, 2646 id.Guillery, 2641 id.; Orts 2640 id.; de l'Eau, 2635 id.; Trappeniers, 2651 id.; Depaire, 2612 id.; Bauffe, 2608 id.; Beyaert 2602 id.;Becquet, 2595 id.; Funcq, 2591 id.; Walter, 2580 id.; Hochsteyn, 2575 id.; Mommaerts, 2567 id. en Vanderstraeten, 2554 id. Deze liberale kan didaten, zijn als gemeenteraadsleden uitgeroe pen. M. Bochart bekomt 1171 stemmen en M. Dar- tevelle 675. St-Joost-ten-Noode. De kandidaten der Liberale Associatie zijn gekozen. Schaarbeek. - De lijst der Liberale Asso ciatie is gekozen het was die lijst die door M. Bergé werd voorgestaan. St-Jans-Molenbeek. De lijst van den liberalen Cerkel bekomt 560 stemmen meerder heid. St-Gilles. De lijst der kandidaten voor- deelig aan het gemeentebestuur zegepraalt. Elzene. De lijst der Liberale Associatie gekozen. Etterbeek.Zijn gekozen: MM. Delvaux, Limauge, Olinger, Sterckx en Van Zele liberale kandidaten, tegen MM. Wellens, Vlemincx, Massart, Wery en Delobbe. Uccle. De klerikale lijst is zonder strijd doorgegaan. Zijn benoemd: MM. Vandenperre -187 Van Tilborght 185' Assche.Een liberaal in de gemeente van M. De Lantsheere is gekozen met 2 stemmen meerderheid. Diest. De liberalen zijn gekozen met eene verpletterende meerderheid. Hal. De uittredende liberale raadsleden zijn zonder tegenkanting herkozen. Nyvel. De klerikale lijst is doorgegaan. Leuven. Volledige zegepraal. Bij de eerste stemming is de liberale lijst met eene ver pletterende meerderheid doorgegaan. Algemeerie geestdrift in de stad. Peruwelz. Al de liberale kandidaten zijn gekozen. Aerschoot. De klerikale lijst wint. Leau. Geheel de liberale lijst is gekozen. Grimbergen. De liberalen overwinnen. Tubize. Op 150 stemmers, bekomende liberalen 150 stemmen. Waver. De liberalen zijn gekozen zonder ernstigen strijd. Wespelaar. De liberalen zijn gekozen. HENEGOUWEN. Bergen. Geen ernstigen strijd. De geko zenen zijn liberalen. Een klerikale kandidaat heeft 100 stemmen bekomen. Doornijk. Geheel de liberale lijst is geko zen. Braine-le-Comte. De liberalen zegepra len met eene meerderheid van 80 stemmen. Het klerikaal bestuur is omvergeworpen. Charleroi. Zijn gekozenMM. Dupret, Vandam, Dourlet, Croquet, Dailly, Cornil. Al liberalen. Ath. De liberalen zegepralen met eene groote meerderheid. Lessen. De liberalen zijn gekozen met al- gemeene stemmen. Binche. -De liberalen zijn gekozen. La Louvière.De liberalen zijn zonder tegenkanting gekozen. Soignies. De liberalen zijn met 210 stem men meerderheid gekozen. Jumet. De zeven uittredende liberalen zijn met eene groote meerderheid herkozen. Flobecq. De liberalen zegepralen. Ellezelles. De liberalen bekomen de meer derheid. Houding Goegnies. De liberalen en één kalholijken worden gekozen. Leuze. De vijf liberale uittredende leden zijn zonder tegenstreven herkozen. LUIK. Luik. De liberalen zijn gekozen. Verviers. De liberale lijst zegepraalt met 500 stemmen meerderheid. Spa. De katholijken zijn gekozen. Hoei. De liberale lijst zegepraaid. Hannut. Drij liberalen en een klerikaal zijn gekozen. Waremrne. De liberalen zijn gekozen zonder tegenkanting. Tliienen. De liberalen zijn zonder tegen kanting herkozen. LIMBURG. Hasselt. De klerikale lijst behaalt eene meerderheid van 42 stemmen. Bourg-Leopold. De liberale lijst behaalt de meerderheid. De twee uittredende klerikalen zijn niet gekozen. Looz. Zegepraal der liberalen. Maesyck De liberale meerderheid heeft eene stem gewonnen. De raad bestaat nu uit 8 liberalen en 5 kleri kalen.

De Toekomst (1862-1894) | 1875 | | pagina 1