NELBLES, INSTIL: STADYPRE. VERKOOPINGEN Kantoor van den Notaris DE BÖO, Verschillige Tijdingen. Laatste Meuws. Vente pablique Notaris Laurent Proot, van den Notaris Degryse, lo Maandag: 17 Juli 1876 2<> Vrijdag 28 Juli 1876 Dinsdag 18 Juli 1876, Delanker, gezegd Lampe, kapel laan te Proven, is beschuldigd van daden, die wij uit eerbied voor onze lezers, niet noemen. De rechterlijke macht doet onder zoek. Lampe is op de vlucht. 'T Nieuwsblad en zal daarvan niet verlegen zijn, bah neen 't't zal zeg gen dat zijn troetelkind nu liberaal is ghanen enz. D'ÉCHAFAUDAGES A TABAC Le LUNDI 31 JUILLET 1876, a 1 heure de relevéeen la maison occupée par le sieur Accou, meunier a Houthem, le long du pavé vers Comines, vente publique de Tables, chaises, commodes, garde robes, horloge, poële et accessoires, toute la batterie de cuisine, cuvelles, tonneaux et cuvelles purin, baratte ou tonneau a battre le beurre, outils de jardinage, herse, 10,000 ficelles pour coudre le tabac, échafaudages a tabac, une grande quantité de paille d'oeuillette, etc. En outre, un beau cochon. Avec crédit sous caution. Me BUT A YE, Not aire a Mes sines, est chargé de la recette de cette vente. TE WOUMEN. DONDERDAG 20 JULI 1876, ten 5 ure juist namiddag, te Woumen- dorp, bij Engel Allemon, van Een WOONHUIS met aan- |hoorige gebouwen, eertijds |een hofstedeke en H. 0-33-03 Erf, te Woumen, langs de Wolve- straat. Gebruikt door Pieter Allemon om door den kooper aanstonds in ge bruik te treden. VRIJDAG 28 JULI 1876, ten 21/2 ure namiddag, te "Woumen, verre zuid der kerk ten sterfhuize dei- vrouw van Allemon-Maeckelbergh van: Huismeubelen, Vruchten, Bees- tialen, Brandhout, enz, De Burgemeester en Schepenen der stad Ypre, maken aan 't publiek kenbaar dat de Jaarmaakt van Tuin dag, plaats zal hebben als naar ge woonte, op de Groote Markt, en be- ginnenzal den Zalerdag 0 August! i876, en eindigen den Woensdag 16 Augusti volgende. De kooplieden en eigenaren van schouwspelen,enz., die wenschen al daar eene plaats te bekomen, worden verzocht bij vrachtvrije brieven hun ne vragen aan het Gemeente-Bestuur te doen geworden, ten minste acht dagen vóór het begin der Foire. De plaatsen zullen uitgegeven worden voor de schouwspelen den Woensdag 2 Augusti, om 2 ure na middag, en -voor de kooplieden den Donderdag 3 Augusti, 0111 10 ure 's morgens. L. VANHEULE. om. 2 ure namiddag, te Zonnebeke, op het hofstedeken aldaar gebruikt op stam, door Karei Baelen, van 70 aren Tarwe, 30 Rogge» 25 Haver, en 10 Maaigras, 600 booten schoon Klaverhooi, Traamkarre, Graanmolen, 2 Rol len, Aalpomp, 4 Aalkuipen en Stoof. om 4 ure namiddag, ter herberg be Slagter, bewoond door Leo Godderis te Zonnebeke plaats, verkooping in eenp zitting, van Een WOONHUIS met Schuur- ken, Geitenstal, verdere gerie ven en 26 a. 06 c. medegaande Erf, gestaan en gelegen binnen de gemeente Zonnebeke, (wijk Broods einde); gebruikt door de wed6 Lorson aan 100 francs, laste vrij, hij dejare, met pachtrecht tot ln October 1877. Het kohier van lasten en hespre ken is berustende ten kantore van voornoemden Notaris. om 2 ure nanoen, op d'bofslede gebruikt door Louis Depuydt-Ferynte Oost- vleleren, by den Verschebrugmolen, zal men openbaerlyk verkoopen De Vruchten op stam 2 H. 64 aren Tarwe, 58 aren Rogge, 88 aren Haver, 1 heet. 52 aren Peerdeboonen en 7 aren Beetrapen. 2 schoone bekalfde Koeijen en twee Drinkcliagkalvers. 'T Kuip- en Kernalaem zoo als: Kern met zyne toebehoorten, Botermyn, Melk- kuipen, Standen, Seulen, eiken ïlael- karleel en Haelkuip. 'T Zool- en Wagenharnas bestaende in nieuwen Wagen met smal beslag, nieuwe Drywielkarre, 2 goede Ploegs, 3 Eegden Hoezelaer, Bolle, Spaden, Houwen, Vorken, Pekken, 2 Koolstek kers, Houwemessen en verdere Alaem. Een gedeelte iMenagiegoed, goed kope ren Fournois, 2 Haelpompen, Diltpersen, Deklatten, Plantsoenen en meer andere voorwerpen. De verkooping zal gebeuren met dry maenden tyd van betaling voor de koop sommen van 5 francs en daerboven, mits borg. de koopen daerbeneden zullen moe ten gereed betaeld zyn aen den Notaris DE BOO, te Oostvleteren. met de ven- ditie en deszelfs ontvangst gelast. doen wegjagen, uit vrees dat zij de teerdere on- noozelheid der patertjes en broertjes hadden kunnen bekoren! Wij bekennen dat Z. Hooveer- digheid daarin gelijk heeft, aangezien het wel bewezen is dal de dikke reuzinnen, gelijk eertijds onze moeder Eva en gelijk hedendaags de ver- kuipte juffers, rechtstreeks door den slimmen Satan gezonden zijn, om te helpen het manne- volk in den kuil der helle trekken. Dus om de uitstekende zuiverheid der leden van de recht staande macht der H. Kerk te bewaren, valt het zeer geraadzaam, niettegenstaande de ontelbare veroordeelingen tegen broertjes rn patertjes uitgesproken van al die zuivere zielen hun kermis plezier te laten zoeken, gelijk naar gewoonte, niet in het openbaar, maar wel in het gezelschap der onnoozele schoolkinderen van beide geslachten, die niet weten wat zij doen noch vvut hun gedaan wordt. Maar, indien wij aldus met alle weldenkende menschen de kuisching en stepering der foiren en kermissen goedkeuren, wenschen wij ook dat groote Janin zijne hoedanigheid van opperbestuurder der vlaamscbeverklerikalideerde sleden en dorpen, ten minste de menschen een weinig zou willen amuseren met door'l leger der korlbroekjes, elk een brieflje of twee in de gazetten te doen schrijven Wij smeeken dus Z. Hooveerdigheid van, zoohaast mogelijk, aan ons principaalsle sukkelaartje te bevelen van nog eens aan de lezers der Toekomst een lang ker- misbriefte toe te sturen. Maar, 't schijnt dat het bevel reeds gegeven is en dat 't knap abbétje het in 't zin heeft, ons vermaak uittestellen tot op donkeren-ommegangDaarin zou ons oolijk papeklink je misschien geen ongelijk hebben. Het weet immers wel dat de sermoenen van den eersten kermis-Zondag, te samen met het onge- rimd tuitersgeluid waarschijnelijk voldoende zullen zijn, om Poperingnaars en vreemdelingen gedurende de eerste kermisweek te doen lachen dat zij hunnen buik houden en 't ware inderdaad beter !t brieflje uittestellen tot den donkeren- ommegang om 't plezier van de kermisweek een weinig te verdeelen. Wij zouden zelfs in 't belang der neeringdoeners den wcnsch durven uitdrukken dat onze kortebroeken en tuiters geene moeite zouden sparen om nog heviger te preken en nog valscher te blazen als naar ge woonte, indien wij niet bevreesd waren dal zij zouden kunnen bloed spuigen, gelijk op den dag der kiezing. En waarlijk 'tzou onbetaamd zijn dat zij, in tegenwoordigheid der vreemdelingen, nogeens de straten moesten bevlekken, waar zij gewoon zijn zoo godvruchtig met de H. Processie te passeren. Wij zullen 't afwachten De pastoor Multynck of Bultynck van S'-Jan heeft geheel deze "week rond zijne parochie ge weest om paaschbriefkens, en ten zeiven tijde geld af te prommelen voor zoo gezegden S'-Pie- ters penning, zoo van de weldoende als van de werkende klas. Hij was niet beschaamd van bij werklieden met vijf of zes kinderen het weinig geld dat zij bezaten, af te lokken gelijk ernen bedelaar, uit vrees dat zij met de aanstaande kermis eene koek zouden bakken, twas om nieuw stroo voor den II. Vader te verschaffen O dien logenaar, had hij nog de waarheid verklaard dat dit geld moest dienen om hunne perten te spelen in de kiezingen en andere diergelijke farcen. Courage dan, gekruinde kwakzalvers van S'-Ber- tinus en Onze Vrouwe kerk, volgt de voetstappen naar van confrater geldduivel van S'-Jan; maar mistrouwt u van verscheide huizen alwaar gij eene hefte onder uwe onderkruin zoude kunnen krijgen. Grauwe Julie, uit de Gasthuisstraat, is belast, van wegens het bisdom, de biechte gedaan op zijn sterfbed, door den koeiwachter Vandeputte van S'-Genois, veroordeeld als brandstichter tot 15 jaren dwangarbeid, in de tegenwoordigheid van twee getuigen, en op het verzoek van den heer pastor, op al de merkten van Vlaanderen te verkondigen eenieder kan zeer wel begrijpen welke waarde deze biechte of verklaring moet hebben, en tot welk nut zij, voor den heer pastor en zijne medegekruinden, strekken moet. 'T is gemakkelijk als een man onnoozel geko men is hem verlellingjes te doen vertellen.... De genaamde Richard Declerck, oud 24 jaar en Carton, Paul, oud 21 jaar, beide daglooners, geboren en wonende te Moorslede, zijn door den correctionneelen rechtbank van V peren veroor deeld geweest tot elk 4 maal 8 dagen gevang zitting en 4 maal 2(5 fr. boete, als beschuldig van op den Provincialen Steenweg leidende^ van Yperen na Zonnebeke, in den nacht van 5 Mei 1876, 4 boomen moedwillig gebroken te hebben. In den nacht 28-29 Juni laatst, heeft men de schors afgerukt van CO 'a 61 popeliertjes, sinds slechts eenige jaren geplant langs den steenweg van Yper op Dixmude, op eene uur afstand van Bixschote. De daders dezer kwaadwillige guitenstreek zijn nog niet gekend. De Vrijheidsboom bestaat niet meer, bij is Verdwenen van de Paleisplaats te Brussel waarvan hij, gedurende 46 jaar, hel schoonste sieraad was Gisteren om half vijf uren 's morgends, heeft een groep werklieden hem ontworteld en om zeven uren viel het zinnebeeld onzer vrijheid om nimmer meer op te staan. Om hem gemakkelijker te vervoeren, door zaagde men hem, ontblootte hem van zijne takken en kapte hem in stukken welke men naar het magazijn der stad bracht, waar de overblijfsels vqn den doorluchligcn afgestorvene in vrede rusten. De uitdrijving der Belgen uit Frankrijk gebeurt op groote schaal. Men kan er zich van overtuigen door de volgende cijfers: de policie heeft uit Frankrijk, langs Mont-a-Leux, gedu rende den eersten semester van -1876, 473 per sonen gedreven, waaronder 450 Belgen. De algemeene vergadering der zes spoor wegmaatschappijen, welke, zooals wij gemeld hebben, het syndikaat der vlaamsche spoorwegen uilmaken, hebben het ontwerp van conventie goedgekeurd. Ziehier in eenige woorden hoe die conventie in elkander zit. De totale ontvangst voorlskomende van de exploitatie, zal gedaan worden door beambten van het syndikaat na elke maand zal er 55 p. h. van de ontvangene sommen aan de Bassins Houillers worden overhandigd, als aanbeste- dingsprijs der exploitatie 45 p. h. wordt in de kas der obligatiehouders gestort, indien bij de repartitie tusschen de verschillende soorten van obligaliën, die 45 p. h, niet voldoende zijn, om op te brengen. Fr. 6 per obligatie West, 2e serie, n 9 i> Lokeren Selzate. a 12 i> Genl-Terneuzen. i> 8 Duinkerke-Veurne. ii 7 Eecloo-Anlwerpen. ii 15 ii Brugge, Blankenberghe tot de gansche voltooiing der linie, verbindt de maatschappij der Bassins-Houillers zich tot het leveren van het ontbrekende, in geld. Voor het overige, dat wil zeggen voor het verschil dal er bestaat tusschen deze cijfer en de 15 fr. intrest, welke heden aan de obligatiehou ders worden betaald, zullen de Bassins-Houil Iers biljetten zonder dagleekening, afleveren doch welke betaalbaar zullen zijn, alvorens er eenig dividend aan de aklionnarissen zal worden uitbetaald. MENGELINGEN. De groote Napoleon, zekeren dag eene revue makende over zijne oude gereformeerde garde, zag een grenadier met één arm, op wiens borst geen enkel eereteeken blonk. ii Waar hebt gij uwen arm verloren vroeg Napoleon. a Te Austeriitz, sire, ii En gij zijt niet gedekoreerd geweest a Neen, sire, men heeft mij vergeten. Daar, is mijn kruis, ik maak u ridder, ii En de Keizer deed zijne decoratie af en over handigde ze aan den grenadier. ii Oh, hernam de oude soldaat, Uwe Majes teit maakt mij ridder, omdat ik maar één arm verloren heb wat hadde hij mij gemaakt indien ik mijne beide armen hadde verloren Ik zou u officier hebben gemaakt. Terstond trok de grenadier zijnen sabel uil en kapte zijnen anderen arm af. Jan had maandag zoo diep in 't glas gekeken, dat hij des avonds als hij naar huis ging voor zich alleen geheel de straat noodig had. ii Hola, mijnheer, riep hij tegen eenen heer, die in zijne buurt woonde en hem zeer wel kende: Weet gij niet waar Jan Pypaert woont? Maar gij zijt Jan Pypaert ii 'T is waar ik ben Jan Pypaert zelve, maar ik weet niet meer waar ik woon.... Polvdorke, die mede geweest was om grootvader te gaan besteken, ging tegen zijne gewoonte laat te bed. De maan scheen helder in zijne slaapkamer. ii Maar, mama, riep hij in eens uit, om wat uur gaat Tjeeseke maar slapen, dat hij zijn licht niet uit doet IJPEREN, 8 Juli. verkocht te kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. Tarwe 21,200 27-00 6,300 20-00 000 00-00 000 00-00 Boontjes 0,800 26-50 Aardappelen 0,900 11-50 Boter 320-00 POPERINGHE 7 Juil. per hektoliter, Tarwe, Rogge, Haver, Aardappelen, de 100 kilos. Boter de kilo. middenprijs. fr. 21-89 16 12-75 11 5-60 51 22 24 18 30 28 29 20 00 21 21 59 18 50 24 27 VEURNE, 5 Juli. Tarwe (nieuwe), per 145 liters fr. 28 Rogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. 16 Boonen, id. 28 GENT, 7 Juli. Tarwe, w., 100 kilos. fr. 27 a ld roode 28 Rogge, ii n -19 Gerst, ii ii Haver, 26 Boekweit, de hectoliter 17 50 Duiveboonen, 22 25 Pecrdtboonen, 20 Boter, per kilo, 2 90 Eieren, per 26, 2 10 KORTRIJK, 3 Juli. Tarwe, per hectoliter, fr. 20 a Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos, 10 Boter, per 1/2 kilo, -140 Eieren, per 25, 2 ROESELARE, 27 Juni. Tarwe, 150 liters, fr. 26 a ld. van Australië, ld. roode, Rogge, Haver, Boekweit, Boonen, Aardappelen, de 100 kilos, Boter, per kilo, Eieren, de 26, LEUVEN, 3 Juli. Tarwe, per 100 kilo, fr. 29 a Rogge, ii 19 50 Voederhaver, 24 50 Aardapp. 0 Boter, de kilo 2 36 Eiers, de 26, 2 MQPPEMARIkTEN. IJPEREN, 8 Juli. Hoppe de 50 kilogrammen, fr. 60 a 62 POPERINGHE, 7 Juli. Hoppe de 50 kilogr. fr. -a POUR CAUSE HE I> P A R T. DE ET ATJTRES OBJETS, 18 24 27 5 50 3 3 19 25 29 6 3 3 50 57 20 van den 1/% Instclpenning te wiuuen. Gedaan ten Sladhuize te Ypi'e, den 22 Juni 1876. Be. Burgmeester en Schepenen, TER ordonnantie: De Sekrelaris, FERD. VA NDAEI.E. DOOR 'T AMBT TE ZONONEBEKE. TE OOSTVLETEREN.

De Toekomst (1862-1894) | 1876 | | pagina 3