MMSÏÈING ROÜVHRONEN VRÜCHTMERG, piiyi'osr BELLEN ELECTRIEKE BERICHT Laalsle politieke berichten. Gcmeenie f&eliivcl!. BERICHT. Aan de Eigenaars en Vijveraars. Briefwisseling der Toekomst. Yei'schillige Tijdingen. MET PAARDEN MUILEZELS. Te koopen UIT WATERPERS, PLAATSEN, Op verzoek stuurt men prospectussen en prijzen. o centiemen Eene depeche uil Conslanliiföpcl, die volledigi is door eene depeche uil Berlijn, mankt ons eindelijk de voorwaarden bekend, waarop Turkije zijne goedkeu ring aan eenen wapenstilstand wil ver- leenen. Behalve de krijgsmaalregelen die in dergelijke gevallen worden genomen, dringt Turkijen aan dat alle invoer in de prinsdommen van bijsland in mannen, wapens of oorlogsmunitiën, streng zou verboden worden tijdens de wapen schorsing. 21 14 8 7 3 1 28 19 21 20 23 20 5 2 29 20 20 50 a 22 50 50 15 11 50 9 4 25 1 90 50 50 75 a 50 21 25 50 90 4 85 3 75 a 50 50 50 39 70 10 2^ m De Ringsteking die aangekondigd was op Dinsdag 26 September laatst is verschoven tot op ZONDAG 15" OCTOBER. 1876, ten 2 ure namid dag', en zal plaats hebben aan de herberg la Bonne Espér'ance. De prijzen bestaan in Er is geen inleggeld te betalen. Gheluvelt0 October 1876. Men kan zich aan zeer geringe prijzen, alle slach van verschaffen bij engel cere, be stierder der lijkstatien, SVJanstraat, N° 14, te Ypre. lste HOEDANIGHEID, geladen op wagens, wagons of sche pen; verzendingen in October, No vember en December. Voor de conditiën zich te vervoegen in de suikerfabriek van Swevegliem bij Kortryk. Door eenen enkelen huurprijs re gelmatig te. betalen, men wordt eige naar van eene zeer goede PIANO van Parijs. Zich te vervoegen bij MHEM M ERY, Hoek der Boterstraat, te Yperen. De verzendingen zijn franco gedaan. eenvoudig en gemakkelijke Zich le vervoegen bij CRETON-FEYS, Bolerstraat, 5'4, te Yperen, of bij I.-J. Lescauwier, le Bixsehote. Plaatsing van Donderschermen. ABIN KERKE* "Wij hebben kennis genomen van het ons inge zonden artikel. Dit artikel is goed gedraaid en komt van een liberaal van echten bloede het is luimig, goed gezouten en allesinds wel geschreven doch, daar wij niet goed de localileit met zijne inwoners kennen, en erin eenige bijnamen en zinspelingen komen die voor ons een raadsel zijn, zouden dezelve kunnen aanleiding geven tot moeilijk heden en de schrijver zou het ons ten kwade kunnen duiden er hem de opmerking niet over gemaakt te hebben. Daarom zullen w ij liever het artikel geheel en al daarlaten. Er dient hier opgemerkt te worden dal, in alle polemiek tusschen liberalen en catholijken, het dikwijls de personen zijn die men op het spel zet in plaats van de princiepen, en de correspon denten die ons eenige artikels inzenden, missen dikwijls tegen dit, dat zij meer personaliteiten dan politiek ten berde brengen. Dit is toch niet gezegd over het schrijven van het bedoelde artikel maar w ij nemen deze gele genheid te baat om onze correspondenten aan Ie manen meer in den algemecnen trant politiek te schrijven en maar in buitengewone gevallen de personen af te schilderen of in het spel te zetten alzoo zullen onze vijanden geene kans hebben ons onnoodige onkosten van advokaat aan te doen. De redactie. Bij koninklijk besluit is de prijs der plaatsver vanging door het departement van oorlog voor 1877, op 1,000 fr. brpaald. Woensdag aanstaande 1 I October, was het 26 jaren dat de eerste koningin der Belgen, is overleden. Te dier gelegenheid heeft een lijkdienst in de kerk van Laken om Tl uren plaats gahad. Men meldt dal de burggraaf de Nieuport, zijn ontslag heeft geg< ven als arrondissements commissaris van Audenaarde. Op de voornaamste markten van ons land, gehouden durende de week van 2 tot 7 October, was de middenprijs van hel vet vee, als volgt voor ossen 75 c. tot I fr. 05, vooi stieren 53 tot 90 c., voor koeien en vaarzen 53 tol 92 c. en voor kalvers 85 c. tot 1 fr. 25. Vergeleken hij de middenprijs der voorgaande weck. Afslag 2 tot 5 e. Alles per kilo levend gewicht. Markten zeer steik b zet. De middenprijs der vette varkens was 1 fr. 21 tot 1 fr. 29, door elkander gerekend 1 fr. 25. Afslag drie centiemen. Alles per kilo en levend gewogen. Markten middelmatig bezet. De verkoop in granen hield ditmaal nog al aan, doch de prijzen zijn staande gebleven. De prijs van de verschiilige vlassoorten is bijna niet veranderd. Op de voornaamste markten van ons land werd besteed voor vlas 4 fr. tot 5 fr. 20, 5 fr. 07 tol C fr. en 6 fr. 25 tot 7 fr. 50, voor werk 3 tot 5 en voor garen 10 tot 11 fr. Alles per o kilos. Rijsel, 4 oct. Granen opslag 39 cent. per hectoliter. Vlas geene verandering, Garen betere verkoop in de gewone en de grove nu- meros. Te Brussel zal de proef genomen worden met de aanstelling van een kontroleur der ge meentescholen. Deze nieuw ambtenaar moet dagelijks de namen der afwezige leerlingen op nemen en naar hunne woningen gaan om daar de afwezigheid onderzoek te doen. Ook is hij gelast met de opsporing van kinderen, die vol strekt geen onderwijs ontvangen. Zoo wil men, uit gebrek aan eene wet op de leerplicht, door zedelijke middelen trachten het schoolverzuim te bestrijden. De Echo de Bruxelles verhaalt de volgende zonderlinge historie Barön, de landschapschilder bevindt zich op drn buiten bij M. Edmond Picard, te Leefdale. Hij krijgt de Verh dene week in bet hoofd dat hij lijnwaad ontbreekt en gaat naar Brussel naar zijne woning, waar hij vier of vijf hemden neemt die hij in een giauw papier doi l, er een pakje van maakt en zich op den spoorweg zet naar Cortenberg. Hij had nauwelijks de statie verlaten als er twee gendarmen achter hem komen gereden, die hem bevelen hun dat pakje af te geven. Maar het zijn mijne hemden. n Ja, hemden, die gij gestolen hebt. Maar gij neemt mij voor een ander per soon, ik ga bij mijn vriend Picard, enz., enz. a Genoeg, zeggen de gendarms gij moet met ons mede. En men doet de schilder Baron tusschen de twee peerden optrekken nu en dan een stool of een stamp krijgende. Zij wilden be(n naar Brussel terug leiden, toen hij gelukkig zijh vriend Picard ontmoette, die te zanten met den gentsche toonzetter Van den Eeden over den weg kwanten. Tableau De h eer Picard heeft al de moeite van de wereld gehad en zijne hoedanigheid van advokaat moeten inroepen, om aan de gendarmen te doen begrij pen dat zij ntis waren, dal het een eerlijk man was die zij voor een dief hadden aanzien. Maar ook het schijnt dit Baron een hoed aan had zooals de bandieten in Spanje dragen. Die Schilders willen soms al te excentriek zijn. Te rekenen van 18 dezer, zal de Nationale Bank de iutreslkoepons betalen der belgische obligaliën, vervallende den 1 november eerstko mende, aan 3, 4 en 4 l/2 Het huwelijk van Bckelaer en Berquevort Ie Molenbeek mag gemeld worden. De toekomende man is in 1801 geboren de toekomende bruid den 14 februari 1796. De twee ecbtgenoolen tellen te zanten 156 jan n. De koning heeft ialeu weten dat hij ter be schikking van het aanslaande gezondheids-Congres een prijs stelt, bestaande in een gouden beker ter waarde van 5000 franks. Die prijs zal volgens de gedachte des konings uitgereikt worden aan de stad, aan de plaatselijke overheid, aan de vereeniging of aan den bijzon dere, die de woningen der noodlijdende klassen verbeterende er zal toegekomen zijn op de klaar- blijkendste en minst kosllijke wijze het middel matig der sterfgevallen onder die zelfde volksklas te verminderen. - De Liberal van Leuven meldt dat een con- greganist, die gewoonlijk in de processiën figu reert, veroordeeld is geworden lot 7 dagen gevang om ontucht in zijn huis toegelaten te hebben. In dc trekking der leening van 1872 der stad Brussel, is het groot lot van 25,000 franks aan het nummer 171,560 te beurt gevallen. Eene eerlijke daad, die verdient gemeld te worden, is dezer dagen door den heer Lodewijk Vanderhaeghen, voerman, in een der voornaamste papierfabrieken der hoofdstad, verricht geworden, Vanderhaeghen bracht koopwaren naar een der voornaamste opvoedingsgesticht dezer stad, toen hij in de voorkamer eene poriefoelie vond die 600 franks bevatte. Die man verhaastte zich zijnen vond te veropenharen welke aan den eigenaar terug gegi ven werd. Er zijn meer mossel- dan oestereters. Om de wijze van bereiding onzer liefhebbers te veranderen, zullen wij het middel aanduiden om het best mossels gereed te maken, volgens hel voorschrift van eenen goeden kok, ten tijde van Lodewijk XIV. Het is geheel eenvoudig en de mossels zijn uitmuntend. Na de mossels gewas- schen te hebben, leg ze droog in eenen pot met eenige gekapte ajuinen, een weinig peterselie muskalnoot en witte grove peper, en plaatst dat alles op een goed vuur. Als de mossels zullen open zijn, laat ieder in de helft harer schelp aan welke zij vastgehecht is, en werpt de ijdele helft weg, legt ze vervolgens in den pol half vol van het water hetwelk zij gegeven hebben en doet er eene z kere hoeveelheid boter bij, in evenredig heid met het getal mossels. Voegt er een vollen lepel hloem bij; laat dit alles gedurende tien mi nuten koken en dient ze met het sap van eenen citroen op. Men verhaalt ons uil Morialmé eene wel droevige geschiedenis Twee meisjes, twee zusters, waren hevig op den zelfden jongeling verliefd. Deze was zoo laf- hertig van haar beiden te bedriegen. Op het oogenblik dat zij alle twee moeder gingen wor den, besloot hij de oudste te trouwen. De jongste dochter hare oneer niet willende overleven wierp zich op de spoorwegriggels tusschen Morialmé en Pavilion op het oogenblik der aan komst van eenen trein. Men heeft slechts een wreed vermorzeld lijk opgeraapt. (Progrès de Charleroi). In den Jardin desplantes te Parys trekt thans een fraaie leeuw bijzonder de aandacht om zijn kurieus gezelschap. Hij heeft zich name lijk gefamiliariseerd mei een rat, die hem eerst ontvluchtte, vervolgens van lieverlede möed vatte en terug keerde, en nu de vriend des huizes is geworden, den gevangen koning der woestijn den tijd kort, en op verfrouwelijken voet met hem omgaat. Het koninglijk bezoek te Leuven op. Zondag laatst is met een schoon weder begunstind ge weest. De onthulling des standbeelds van Van de Weyer heeft veel vreemdelingen uitgelokt, en Leuven buitengewoon bevlagd en versierd, heeft schoone feesten gegeven en een goeden stuiver ontvangen, hetgeen de neeringdoenrrs met genie slechte oog aanschouwd hebben. Redevoeringen, een banket, bezoek naar de schouwburg en verschiilige voorname gebouwen, hel uitvoeren een er cantate, lanteerbstoet, zooals er maar te Leuven alleen kan gezien worden, maakten van deze stad als een tooververblijf. Otn 9 ure verliet de koninklijke familje de stad Leuven begeleid door de heilkreten der menigte en de donderende stem van bet geschut. Die schoone dag zal lang in hel geheugen blij ven van al degenen die Zondag laatst te Leuven zijn geweest. MENGELING. Geerke ontmoet Bèta aan den omdraai eener straat. Ik groet geene domkoppen, zegde hij luid genoeg om door Bèta gehoord te worden. En ik, antwoordde deze laatste, ik doe juist hel tegenovergestelde. Hij deed voor Gi erke zijnen hoed af. In een hospitaal. De dienstdoende dok- toor bezoekt zijne zieken. De zieke van 't bed nummer 15 is overleden. De doktor roept den ziekendiener, die bij ongeluk een weinig te diep in het glas gekeken had, en zegt hem van nummer 13 naar het doodenhuiske te dragen. De ziekendiener gehoorzaamt, maar in plaats van nummer 15 werpt hij nummer 14 op zijne schouders. Ehwel, roept deze, wat gaat gij met mij doen Hoe, zegt de diener, u naar hel dooden huiske dragen. Ja maar, ik ben niet dood. Goed zoo, ge zult het beter gaan weten als de doktor. Karlo was drager, in de processie, van Onze- Lieve-Vrouw. Onderwege zag hij eensklaps een half frankske tusschen de slecnen blinkendaarop geen wonder vergetende dat hij het voetstuk van O.-L.-V. op den schouder draagt, valt hij op hel geldstuk en waant het reeds zijne prooi. Maar, o wee! O.-L.-V. verloor het evenwicht en viel hals over kop op Karlo, die, terwijl hij op 't hoofd eene groote buil voelde, een onbeschrijflijk nij dige blik ter zijde op het beeld wierp en mom pelde Eeeks! I! ze had het nog eerder gezien dan ik Onlangs op eene kermis op den buiten, ging Geerke bij eenen brillenkoopman met het inzicht dezen eens op echt christelijke manier voor den gek te houden. Kijk, zegde het, een bril nemende en den- zeiven op zijnen neus zettende, ik zie er niets an ders door dan deugenieten. - Inderdaad, zegde de koopman na op zijne beurt den bril opgezet te hebben en terwijl hij Geerke slerlinge bezag, ik moet getuigen dat gij de waarheid zegt. Aan ta fel Garcon! die champagne is af schuwelijk Dal is er geen van de Weduwe Cli- quot. Drommels, Mijnheer, zij is misschien her trouwd I IJPEBEN, 14 October. GRANEN ENZ. Tarwe Kogge Haver Erweteu - Boontjes Aardappelen Boter Tarwe per 145 liters Kogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. Boonen, iil. Er weten, id. KORTRIJK, 9 Oct Tarwe, per hectoliter, fr. Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos, Eieren, per 25, Boter, per 1 /2 kilo, GENT, 100 kilos. verkocht Ie mkidt nprijs kwu ill Heil. p. 100 kilo. 74,600 28-00 8,000 1,200 21-50 22-50 000 00-00 1,200 23-50 12,000 7-50 400-00 Oct. fr. 28 - 54 20 - 24 18 - 21 14 1(5 26 - 30 28 - 52 13 oct. fr. Tarwe, w., ld roode Rogge, Gerst, Haver, a Boekweit, de hectoliter Duiveboonen, Peerdeboonen, Boter, per kilo, Eieren, per 26, LEUVEN, 9 oct. Tarwe, per 100 kilo, fr. Rogge, Voederhaver, a Aardapp. Boter, de kilo 5 Eiers, de 26, 2 St-NIKOLAAS, 12 oct. Tarwe, per hectol., fr. 25 ld. roode, id. Rogge, id. 16 Boekweit, id. 19 Haver, id. 9 Geerst, id. Duiveboonen, id. 24 Aardappelen, id. 14 Boter, per kilo, 2 1° Èesien Toom, S° K;'<i paar Spooron, SS" Ëeue Zweep, 4° 4 Cravaelieu. Bij bevel DE SEKltETAIilS, J. VUYLSTEKKR. niJtlGMEF.S'i Eit EN SCHEPENEN, .Allies. !)el.»vclf,vc. 70 50 79 A A A RE i. V ADBtll WKRS. zeer voordcelig voor de waakzaam heid cu (le gemeenschap biiiuen huize. SAMENSTELLING. ZEER LAGE PRIJZEN. GEWAARBORCIIT. I f»»* heden af /inti tnen t/e Tubetle der vertrekuren mn den IJzeren—Weg bekanten ten bitreele van o»«* blad aan den /trijst van

De Toekomst (1862-1894) | 1876 | | pagina 3