Gazelle van 't arrondissement Mperen. Het Testament van Antonelli. Bijzondere lijdingen nil Hyssel en Bavichove. Nr 769. 15e Jaar. Zondag 17» December 1876. AANKONDIGINGEN R EC LAM EN ABONNEMENT: Politiek. Stads-, üunst- en Letternieuws. Verschiüige Tijdingen, Markten, Bekendmakingen, Politieke berichten. Frankrijk heeft een ministerie! of an ders gezegd het ministerie is heringericht; wij zijn gelukkig te kunnen melden dat de voorzitter zijnen loevluch lot de rech terzijde niet heeft genomen en in de par lementaire wettelijkheid is gebleven M. Jules Simon, senaleur, wordt voor zitter van den raad en minister van bin- nenlandsche zaken. M. Martel, senateur, onder-voorzitter van den Senaat, wordt minister van jus titie. Deze twee nieuwe ministers vervangen MM. Du fa ure en Marcère. Al de overige ministers behouden hun ne portefoelie. Wat liet behoudt van M. Berlhoul be treft, als minister gebleven is omdat hij de verbintenis heeft genomen zich te zul len gedragen naar het dagorde door de Kamer gestemd, betrekkelijk liet hulde- bewijs aan de leden van het Eere-Lcgion te beloonen. Door de benoeming van M. Jules Si mon, lot voorzitter van den raad, beko men de Kamer der Gedeputeerden de voldoening die zij gereklameerd heeft. Die beslissing is zelfs het programma ge worden van hel gouvernement, vermits M. Jules Simon er de volstrekte voor waarde van zijne oplreding lot minister van gemaakt heeft. De beslissing door Duitschland geno men, zich te onthouden deel te nemen aan de wereldtentoonstelling welke in 1878 opent, zal weldra op officiëele wijze aan het fransch gouvernement worden mede gedeeld. De brusselsche Nord, die in een brief uit Braïla van 9 december meldt, dat. naar hel schijnt. deTurken een brug over den Donau, tusschen Tullscha en Isakl- scha, willen slaan, wijdt een artikel aan den toestand van het oogenblik, en komt tot de houding der mogendheden aan de russische politiek een groote vrijheid van handelen laai. Maar juist dezeomstandig heid zegt hel officialise orgaan der re gering van den czur legt aan Ruskind eene dubbele verplichting op de taak door Rusland aangevangen te voltooien, en niet lot den oorlog over te gaan, dan wanneer geen ander middel overblijft om tol het doel te geraken. Rusland verschijnt terkonferenfiè zon der vooraf een besluit te hebben genomen, en is veeleer bereid goed te keuren elke schikking welke van dien aard zal zijn, dat zij feitelijk zijne voorstellen vervangt. Het bezelten van lurken grondgebeid wordt door Rusland niet als een conditio sine qua non aangemerkt. Het bericht van Daily News, volgens hetwelk Rus land het bezetten van Bulgarie aangekon digd en een manifest aan de Bulgaren uitgevaardigd heeft, is dus zoo ver klaart de Nord ten eenenmale onge grond. Eene depecheuit Conslantinopel meldt dal de conferentie het eens schijnt om een christen gouverneur in Rulgarie te aan- veerden. Zij heeft zich in hare eerste vereeniging, met Bosnië bezig gehouden, maar de gevolmachtigden van Oostenrijk en Duitschland, verzocht hebbende aan hunne gouvernementen inlichtingen te vragen, is er geene beslissing genomen. Uit Rerne (Zwitserland), meldt men dat M. Heer voorzitter der republiek is gekozen met 139 stemmen op 149 slem- mers. M. Schenk is onder-voorzitter ge kozen met 80 stemmen legen 19 aan M. Hammen gegeven. Hel nieuw ministerie in Griekenland is benoemd. Hoelang zal het nu duren. Volgens men ons verzekert zou het Nieuwjaar van den Paus dit jaar af geschaft zijn Ja maar, zoo zeere niet. Gij moet niet peizen dat de zwartjes dit doen omdat het zoo nen slechten tijd is, en zij liet doen om den armen en schamelen man wat te ontlasten, gij zijl er wel meê, het is omdat zij eene andere geldklopperij uilgevonden hebben en dat zij meenen dat liet eene hel andere schaa zou doen. Weet gij wat zij nu uitgevonden hebben F De verjaring der 50jarige benoe ming van Pius IX tot bisschop Haal maar julder centen uit, onnoo- zelaars Zij en zuilen niet vele moeten wisse len van de lezers der Toekomst en ander hellegespuis. De legende van den gevangenen paus is reeds door gansch de wereld verspreid. Hel is een uitvluchlsel dal alle dagen in den predikstoel ingeroepen wordlom aan de arme geloovigen eene gift af te persen ten voordeel*' van den S'-Pieterspenning. De uitvinder dierscliooiery, die ieder jaar miljoenen op den budjetder ongelukkigen neemt, is kardinaal Antonelli. Hij is over leden, eene onberekenbare fortuin achter latende. Men wachtte ongeduldig in liet Vatikaan de opening van liet testament van den kardinaal. De heilige vader had zijn beentjes op eenige miljoenen te wee ken gelegd. O teleurstelling Antonelli staal aan den heiligen Vader enkel... het kruis beeld af dat op zijne werktafel ligl En daarmêe al En nu,arme boeren, berooft u van een stuk brood om aan den paus vijftig cenli- men op te zenden, ten einde hem te hel pen; en zijn kardinaal, die 80 miljoen achterlaat, geeft hem een... kruisbeeld. Wal zedeles is daaruit te trekken! De kardinaal Antonelli heeft zich ook edelmoedig geloond voorde liefdadigheids gestichten. Hij hoeft aan het San Spirilo hospitaal 25 frankenbezet en een gelijke som aan de heilige plaatsen van Jerusalem. Kan men meer den spot drijven met den paus en zijne instelling als den kar- naal doet. Hij, de uitvinder van den St. Pieterspenning geeft er geen CENTIEM voor. Hij moet wel weten dal er een slecht gebruik van dat geld gemaakt wordt, an ders zou hij er toch ook iels hebben aan gegeven al ware het ook maar 25 fr. Het gerucht dat men onlangs heeft verspreid dal de koning David dood was, is valseh, want men verzekert dat hij heden in een handelshuis te Ryssel is. Ëmelietje stelt hel ook zeer goed, zij is weer bij haar Oom, en is zeer god vruchtig zij gaat alle dagen zeer zedig gekleed naar de eerste mis. (Stad Gent). De herstelling in ons schouwburg voordert zichtbaar en het is te hopen dat men in het kort deze zaal zal kunnen ten dienste laten voor de Tooneelverloo- ningen 't zij van fransche of van vlaam- sche gezelschappen, die voor onze stad een tijdverdrijf zal verschaffen zeer noo- dig om het vervelend winlersaizoen door te brengen. Hel is jammer dat men, dewijl men bezig is, niet de parterre in amphitheater gemaakt heeft opdat de laatste aankomers, zoowel als deze op den voorsten rang, zouden kunnen de voorstelling zien. De planken vloer zou daartoe moeten veranderd zijn, in dien zin dat telken male er een concert, bal of andere feest aldaar zou plaats hebben, men deze ver hooging zou kunnen wegnemen. Dit bovenstaande is een gedacht dal ik aan de beoordeeling onderwerp van dezen die hel betreft. Wanneer talrijke vreemdelingen onze stad komen bezoeken en onze schoone gedenkgeboowen bewónderen, wat moet hun dit gers'plein in betoog springen dat zoo weelderig groe il tusschen twee der schoonste en indrukwekkendste gebou wen van ons land Zou er niet een middel kunnen gevon den worden tol hel voorgoed wegmaken van dit onlijdelijk groen?... Of, nog beter, indien inen eens deze plaats bor sch ie po in eene square., het ware niet moeilijk en niel kostelijk daar iels aan genaam te maken, en, eer,en weg latende voor de rijtuigen, die in geval van trouw- of andere feesten, zich tol bij de stad huisdeur moeien kunnen begeven, zou cr nog grond genoeg overblijven om eene beplante wandeling en eene aanlrekkc- lijke hoving te maken. Dit ware eene echte verfraaiing voor onze stad, door iedereen goedgekeurd. Ons Stadsbestuur welk zooveel doet voor onze werkende klas, door hel lager onderwijs op zoo eenen voortreffelijken voel in te richten, welke zoo wel zorgt dat de volkskinders een onderwijs ont vangen waarmede zij later gemakkelijk door de wereld zullen geraken; welke de kinderen in zulke gezonde lokalen her bergt en alles aanwendt om hel lichaam en den geest te ontwikkelen der opko mende generatie, zal daarvoor den dank van allen rechtschapen en weidenkenden Yperling ontvangen. Waarom zou hetzelfde Stadsbestuur niet alles aanwenden ter verfraaiing on zer stad, die, hélaas, verstoken is voor koophandel en nijverheid. Zij die nu zooveel gedaan heeft voor de stad en hare inwoners, zooals de voorlanden, de stads-wandelingen, de sl raat verlichting, enz. enz. die nu in werke is met de nieuwe spijzing van water; zou zij ten halver wege willen blijven met de ver fraaiing onzer stad F Wij durven houden slaan dal zij liet doen zal, dat zij het eene na het andere zal doen uitvoeren, cn van onze stad een aangenaam verblijf maken. Ziehier eenige verfraaiingen, verbete ringen en noodigc inrichtingen Een nieuw sijsleem waler-verdeeling; Eenige stralen verbroeden; De Rysselslraal met kandelabers voor zien De voorgevel der Hallc een breed voor land geven waarop insgelijks kandelabers geplaatst zouden worden; Het onderste gedeelte der Halle openen om eene overdekte markt te hebben; Tusschen S'-Maartenskerk en de Halle eene hoving maken Eene behoorlijke komedie-zaal bouwen; Een blijvende kiosk op de Groote Markt plaatsen om eenige dagen der week er eene der talrijke muzieken Ie laten spelen; Eene zwemschool bouwen waarvan hel noodige water zou getrokken zijn van Dickebuseh-vijver, nadat Zillebeek- vijver voor stadsspijzing zou toegepast zijn BureelDixmurfestraat, 39. 10 centiemcu den regel. 25 ceiitienicii den regel. Brieven en pakken moeten 'vrachtvrij toegezonden worden. i. A i fr. i-00 's jaars voor de stad, fr. 4-50 voor geheel Sïelgie. Builenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 10 centiemen het nummer. Men schrijft in op al de postbureelen. DE TOEKOMST IJZEREN-WEG. VERTREKUREN VAN iJPEKEN NAAR Poprringhe-nazebrpnck. 6-30. - 12-07. - 6-30. Poperinghe. 6-30. - 9-07. - 12-07.- 3-57. - 6-50. - 8-4o. - 9-50. Kortrijk. 5-34. - 3-46.- l i-20. - 2-35. - 5-25.- Iloeselare. 7-50. - 12-25. - 0-45. Langemark-Oostende. 7-18. - 12-06. - 6-20. Eangheinarck, den zaterdag, 5-50. BERICHT. De personen die een abonnement nemen voor een jaar, te rekenen van eersten Januari 1877, zullen ons blad, tot dit tijdstip, kosteloos ontvangen. Alle vraag tot abonnement moet vergezeld zijn met een post-man- daat of S>et bedrag in postzegels, zonder dit zal er geen gevolg aan de vraag gegeven worden.

De Toekomst (1862-1894) | 1876 | | pagina 1