l'Industrie et le Commerce DE BOIS-TAILLIS, BOOMEN DeTegen - Rhtimatische WATTE van Do Pat is son Rechterlijk kronijk. Verschillige Tijdingen. ESSAÏ VENTE SAPINS ET PERCHES A HOUBLON, Schoone Venditie TE WOUMEN, leur élat actuel et leur avemr. Le mouvement commercial et maritime des différents peoples. Les marines mar- chandes et militaires et le droit maritime. Densité de Ia population des Etats et 1'Emi gration européenne et oriëntale. Création <l'une .marine beige et les progrès économi- ques de la marine A vapeur. Les voies de communication et le canal de Terneuzen. La voie des Flandres et les anciens ports flamands. La navigation intérieure de la France et les cours d'eau. Les agences consulaires et les Empires de Cliine, du Ja pon et du Brésil. LTn'doustan, l'Angleterre, la Prusse. La France frappée d'impuissance dans la production de la vie, SIenki hoi f vin, avec de nombreux Tableaux statistiques, une carte des voies naviguables, une carte physique de la France et de la Belgique et une carte des Cotes maritimes beiges. PRIX: 4 FRANCS. En vente au bureau du Journal, rue de Dixmude, 39. R°ggp) PLMCONS, dans les bois de I'Institution Royale de Mcssines, Situés a WYTSCHAETE. Le Notaire BUT AYE, résidant a Messines, procédera a midi précis, dans les bois ci-après, situés a Wytschaete, prés le pavé de Sl Eloi, a Messines; a la vente pu- blique de 1. Dans le bois nommé Starbosch, et sur la bordure dit Buffel et Ezehoalbosch 104 Hêtres, 4 Mélèzes, 1 Orme et 1 Chêne, divisés en 35 lots. 2. Dans les bois nommés den Drie hoek, Buffel et Middelbosch 67 Sapins (pijlboomen et combles), 2603 Perches a houblon et pour com bles, et 4 Hêtres, divisés en 23 lots. 3. Dans le bois nommé Middel bosch 3 hectares 51 ares de Bois-Taillis et 165 Plancons, divisés en 4 lots. Les Taillis et Plancons seront ven dus en parties ou en masse, après les Arbres et Perches, au cabaret le Coq de Paii.le, tenu par Ives Gallens a Wytschaete, le long du dit pavé. Le garde-bois Denturck, a Wyt schaete, indiquera les marchés aux amateurs. Nota. La rèunion a midi précisau dit cabaret Le Coq de Paille. Cette vente se fera avec crédit sous caution solvable. jVjue BUT AYE, susnommé, est chargé de cette vente et de la recette. QiCon se le dise. NABIJ JONCKERSHOF EN CLERKENDORP. WOENSDAG 10 JANUARI 1877, ten 1 ure juist namiddag op d'hofste- de en- landen gebruikt door Louis Soenen, Costenoble Crevits, Beauprez en andere, voor M. Debreyne-Peel- laert en Mev. Dubois-Vanseveren, te Dixmude. Juist 59 koopen zware Olmen, Po pulieren en Eiken BOOMEN (waarin een Molenas). Door 't ambt van den Notaris (Jaurent PROOT, te Wouwen, nabij Dixmude. ringhe .licit, heeft liij, 0111 over dé'prikkeling van 't vleesch le kunnen ^egspraletf, zicji. niet moeien, geheel ongekleed, in de utile)».en distels wen telen Maar om in d'hedendaagsche lijden en uitslui- telijk in ons diocesie te blijven, hoelang is het geleden dat de naaslbestaande geheel 'l erfdeel kwijt gespeeld hebben van eemn pastor vau Hol- lebeke en dat hij alles aan zijne «dienstmaagden» gejond heeft, alhoewel men hem, in zijne oude jaren, geen ander vermaak kende dan met haar, op zijne knien, Jutekokow te peerdetje te spelen. t\rat zegt gij daarvan, Pale-Prinsje Aape-Klinkje. Ik zeg dat gij nogeens de polten breekt en de melk stort, volgens uwe loffelijke gewoonte. Basilius. 'T is wel mogelijk, maai' als ik de melk storte, ik mag nog altijd, zonder blozen, verklaren waar, hoe en mei wie deze stortingen geschieden. Zoudl gij 't zelve zeggenmelkbleeken en al le eenzamen Èrmicl Aape-Klinkje. OnbescUoefterijk I als men u hoort spreken een oogslag is genoeg om te be merken dat uwe ooren veel te lang zijn voor de gene van een mensch. Basilius. Wat dat gij zegt I Eh wel, als men u alleenlijk beschouwt, men is verbaasd van te zien dat men zulke korte ooren kan vinden bij een ezel. (Wordt voortgezet). Den Januari 1877. BIC ©CARIENÏS TE ï'dPERIWGHE. Zondag 24 December laatstleden, In bb n wij bij de l'hilharmonie eene allerschoonste en buitengewone muzikale feest gehad, opgedragen door den heer Voorzitter J. Van Merris, aan de leden der sociëteit. In weerwil deze feest uitsluitelijk gegeven werd aan de leden en de vrouwen hunner familie met hen wonende, nooit hebben wij grooler toeloop in het lokaal gezien. Hoe groot de zaal is, was zij te kleiu v"or de menigte men schat op 1200, deze die het eoncert bijgewoond hebben. Eenieder was nieuwsgierig om de bergbewo ners der Appennins te hooren, op hunne in ge bakken aarde gemaakte instrumenten met gaten. Deze speeltuigen zijn gefabrikeerd door een der arlisten M. Mezetti en, wanneer men de bijzondere vormen ervan beziet, men zou nooit kunnen denken dat men daaruit de zuiverste en afwisselendste tonen kan trekken. De samenklank is zeer zoetluidend en vormt een verrukkend orkest. De bergbewoners,in prachtigkosluum gekleed, hebben ons stukken uit verschillige operas zooals Rigoletto, de Trouvère, enz. laten hooren en hebben dezelfde met zooveel juistheid als gevoelen gespeeld. Ook hebben zij den grootsten bijval genoten,zij zijn heviglijk loegejuichd, wedergeropen en ge bisseerd geweest, en het is met den besten wil dal zij iederen keer aan de begeerte van het ver rukkend publiek dat zieh niet vermoeide hun le aanhooren, beantwoord hebben. Wij vernemen dat de zeven bergbewoners der Appennins voor twee maanden naar Weenen zijn vertrokken en dat zij dan naar Londen gaan, om zich in het kristalen paleis le laten hooren. Wij hebben ook het genoegen gehad de heeren Collin, Dekemper en Simonarl, de drij voortreffe lijke Brusselsche komieken, hier weder le zien; hel zijn drie oude kennissen die ons wedergekeerd zijn met gansch een nieuw repertorium liedjes en opei'elten, die de aanhoorders zeer vergeesligd hebben. Ook zijn zij warmlijk onthaald en menigmaal wedergeroepen geweest. De lusschenpozen waren vervuld door muziek stukken uitgevoerd met veel kundigheid door e verschillige leden der Philharmonie, en de piano werd als naar gewoonte, op eene volkomene wijze, door den heer Baratto gehouden. Eenieder is ten hoogste levrede geweest over deze voortreffelijke feest en men hoorde langs alle kanten met den groolslen lof spreken van den beminden en milddadigen Voorzitter M. Van Marris, die noch moeite noch geld spaart om aan de leden der Philharmonie zulke aangename en eerlijke verstrooiingen te verschaffen. Wij hebben onder een groot getal leden van verschillige steden en gemeenten M. Vrambout, gouverneur van Weslvlaanderen, bemerkt, wiens binnenlreding door een donderend handgeklap en de kreten van Leve onzen Gouverneur be groet werd. Wij kunnen niet nalaten in naam der 71G werkende en eereleden, de vurigste dankwcnschen toe te sturen aan den ieverigen en volkslievenden Voorzitter M. Van Merris. Wij mogen ook de priesters van Poperinghe en omliggende gemeenten niet vergeten voor het goed welke zij aan onze maatschappij verschaffen, j wij zijn hun dank verschuldigd over de tegen kanting waarmede zij ons blijven vereeren, want elk sermoen dat zij met hunne gewonelijke goede trouw legen de Philharmonie uitschreeuwen, brengt ons nieuwe leden bij. T is alzoo dal sedert de laatste zending van de Rousselaarsche paters die in T begin dezer maand zoo lievig legen onze schoone sociëteit afgeloopen hebben, een 34tal nieuwe leden nog ingetreden zijn. Dank dan, gekruinde, in naam der Philharmo nie, hertelijken dank Gelieft gedurend het jaar 1877, zooals in den loop der vorige jaren, ons op dezelfde wijze voort te bevechten, wij zouden alsdan mogen hopen welhaast tot 800 leden le geraken I Een artikel over het feest van Proven, binnen acht dagen. Verscheidene vragen tot in failliet verklaring zijn gisteren voor de handels rechtbank te Brussel opgeroepen. De Maatschappij der Kolenbassins was door M. Briffaut, drager van I 95,000 fr. schuldbrie ven en door het huis Briavoine, ten gevolge dei- niet betaling eener som van 50,000 fr., gedag vaard om zich in failliet te hooren verklaren. De advokaat van M. Philipparl heeft gevraagd dal M. Briffaut zou uitgenoodigd worden den eed af le leggen of hij den ernsligen bezitter is der schuldbrieven die hij voorlegt. De advokaat der eischers, M. De Volder, heeft geantwoord dat het middel welke men inbracht een uilvluchtsel was om de failliet niet te doen uitspreken, maar dat de rechtbank noehfans dit recht had, door de Kolenbassins feitelijk hunne betaling hebben opgeschorst. De zaak is in beraadslaging gehouden. M. Dtsmares heeft ook de in failliet verklaring van de Maatschappij Brugge-Blankenherghe, ten gevolge van 'l niet betalen der koepons, gevraagd. De heer Philipparl was niet verschenen en de conclusiën van den eischer werden aanveerd. Bij de ontvangst in het paleis op Nieuwjaardag hebben bijna al de gelnkwenschers van Afrika gesproken om den koning geluk te wenschen over het initiatief dal hij genomen heeft. Die heeren zouden zich toch wat meer met hun eigen land kunnen bezig houden. Met de krisis die zooveel lieden ongelukkig maakt, zou het niet misplaatst geweest zijn de aandacht van den koning er op in te roepen. -M. Frère-Orban is eene reis naar Italië gaan doen, die men veronderstelt een maand le zullen duren. De Progrès van Verviers meldt dat hij sedert den 1" Januari maar eenmaal ter week meer verschijnt. Te Brussel heeft zich een ongelukkige steendrukker, uit armoede verhangen. Hij was zonder werk en zijne vrouw en kinders bevon den zich zonder eten. Ziehier eene kleine geschiedenis, waarin de Journal de Charleroi de waarheid bevestigt en die in de afgeloopen week plaats had te Roux. X. is pachter, bezit tamelijk veel geld, maar bedreef de domheid eene vrouw te huwen die voor allen bruidschat hare schoonheid mee ten huwelijk kwam. In werkelijkheid is vrouw X. een knap wijfje, maar nu is juist dat oorzaak van het ongeluk des mans, want X. gelooft, met of zonder reden, dat hij bedrogen wordt, dat zijne vrouw hem alleen genomen heeft voor zijn geld, enz. enz. Verledene week nu wilde de pachter bepaald weten waaraan hij zich te houden had. Hij gaf voor eene reis te moeten doen en vertrok. De vrouw had echter de handeling van haren man geraden en nam hare voorzorgen. Midden in den nacht kwam X. met eenen zwaren knubbel gewapend het huis ingeslopen, trad het nachtverblijf binnen en.... wat zag hij Twee hoofden die boven het deksel uitstaken Onder het uitbrullen van eenen woesten kreet sprong de man toe, hief zijnen knuppel in de hoogte, en liet dezen vrij onzacht op het hoofd neervallen van hem, dien hij als den verleider zijner vrouw aanzag. Op hetzelfde oogenblik dat de slag getroffen had, ontstond een woedend gebrom en snel als de bliksem vloog een ruig lichaam uil het bed op den aanvaller toe, wierp dien op den grond en sloeg zijne scherpe tanden in het vleeseh van X. tot dat op bevel van de meesteres den wachthond zijne prooi losliet. De les die de vrouw aan haren man heeft willen geven, was wel verdiend maar wat hard, ook is X. nog niet hersteld van den schrik die hem is op het lijf gejaagd. MENGELINGEN. Een jongen Tijk ze vaclei*. HIe 28 decembre 1876. Myn heer den burgemeester ik kan niet nalaeten u een gelukkig nieuw jaer te wenschen Myn heer den burgemeester ik kom de weelen le laeden dal ik een ouden lievere hebt en dat hy versieeten is, en ik kom u te vraegen of gy de goedhedt zout willen hebben voor my een ander te geeven. Myn heer den burgemeester ik heb al dikwels werst zien om eenen andere le krygen en ik kan geen ander krvgen om dat ik niet werkt, Myn heer den buigen meester, als gv wilt dat mynen oudin lievere opzend ik zal hem op zenden, en als hel niet van doen is myn heel den burgen meester zyl zoo goed my een ander op te zenden. Myn heer den burgen meester ik speel met een rnuseik en nu myn museik is ver sieeten en ik weel niet meer waer nu mvn broodl te gaen verdienen Myn heer den burgen meester ik zoo nog wel gaen werkken maer ik kan niet meer want ik zyn kort van borst grlyk of myn vader geweest heeft en nu Myn heer den burgen meester ik weet niet meer wat gedaen sedert dat myn museik versieéten is. en si myn heer den burgen meester hier is Myn adres Myn heer VLeo bruno, rue du L'épée N° 6 B IJPEREN, 6 Januari. GRANEN ENZ. verkoelt tie kwantiteit. miüdritprjjS p. 100 kilo. Tarwe 13,600 50-00 5,500 22-25 300 22-50 1,300 24-00 1,500 24-75 Aardappelen 15,000 11-25 Boter 590-00 POPERINGHE, 5 Januari. midden pr fr. 22.- fr. ijs. •79 16-25 11 -75 12 3-60 a Tarwe, per hekloliler, Rogge, Haver, Aardappelen, de 100 kilos. Boter de kilo. Hoppe de 50 kilogr. VEURNE, 3 Januari Tarwe per 145 liters Rogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. Boonen, id. Erweten, id. 28 32 fr. 50 - 54 25 20 24 18 21 14 26 16 30 KORTRIJK, 2 Januari. OLIEM AIlïvTEN LEUVEN,2 Jan. Koolzaadolie, per 100 kilo. fr. 91 Lijnzaadolie, 64 50 DENDERMONDE, 2 Jan. Lijnolie, 100 kilos, fr. 59 25 59 Koolzaadolie, 90 50 Kempolie, Lijnzaad, 55 50 55 Koolzaad, 43 42 GENT, 5 Jan. Koolzaad, de 100 kilog., fr. 46 a Lijnzaad, id., fr. 36 Koolzaadolie, id.. fr. 88 SUR HET.fiES,FRANCAIS ET ÉTRAXGEKS, PAR Tarwe, per hectoliter, fr. 50 a 24 Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos, Eieren, per 25, 8 00 10 3 5 50 Boter, per 1 /2 kilo, 1 86 2 St-NIKOLAAS, 4 Jan. Tarwe, per hectol., fr. 23 10 Id. roode, id. Rogge, id. 16 30 Boekweit, id. 19 50 Haver, id. 9 70 Geerst, id. Duiveboonen, id. 21 80 Aardappelen, id. 14 50 Boter, per kilo, 2 70 GENT, 5 Jan. Tarwe, w., 100 kilos. fr. 29 30 a Id roode 29 50 50 21 22 Gerst, Haver, 22 50 23 Boekweit, de hectoliter •17 Duiveboonen, 21 75 Pecrdeboonen, 19 25 Boter, per kilo, 3 90 4 Eieren, per 26, 5 20 5 30 LEUVEN, 2 Jan. Tarwe, per 100 kilo, fr. 50 50 b Rogge, 21 50 Voederhaver, 22 Aardapp. 7 Boter, de kilo 3 90 Eicrs, de 26, 2 29 Ie Lumli 89 Janvier 1877, VAN verzacht oogenblikkelijk de pijnen en geneest voor goed het Jicht en de Rhumalische Kwaal van alle s lachde I and pijn, de Lendenzweer, de Borstontsteking, de Keelkwaal, enz. In rollen van fr. -1-50, en halve rollen van 80 centiemen, iu de Apolhekerij Ch. BECUWE, te Yperen,

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3