KIND SET 4 BEENEN SCHOOL k KANTOORGERIEF, REGISTERS, Kerk- en Gebedenboeken, VERTOON i NG Recht over het hotel de Casselrij. Verschillige Tijdingen. LOUISE LACROIX VAN HET Wonderlijk, zonder weerga, eenigste wonder. Louise Lacroix is levend, het is een lief meisje, blond, geestig zij is 7 jaren oud, springt, danst, gelijk al de kinderen van haren ouderdom. Door hare zonderlinge geschapendheid, heeft zij overal de aandacht tot zien getrok ken van de leden der geneeskunde. Zij heeft 4 beenen volmaaktelijk gevormd, en wat meer is; het begin van het volmaak telijk bestaan van een tweede kind. Het is een wonder, dat vóór haar, nooit in de jaarboeken der geneeskunde beschre ven is geweest. Bewonderensweerdiger dan Millie Christine, zeldzamer dan de broeders Sianiois, zoo is het kind dat wij heden aan uw onderzoek voorstellen. Te zien alle dagen, van 2 ure 's namiddags, tot 11 ure 's avonds; de Zon- en Feestdagen, van 11 ure 's morgens, tot 11 ure 's avonds. Eene som van duizend franks is toegekend aan dengene die kan bewijzen dat de won derlijkheid van dit kind niet echt is. De moeders, vergezeld van hunne kinde ren, kunnen het, zonder vrees, van de min ste onzedelijkheid, komen bezichtigen. PRIJZEN DER PLAATSEN: SO centiemen per persoon. O voor de kinderen. Te bekomen ten bureele van dit blad: GROOTE SORTEERING aan zeer geringe prijzen. bloedzuchtige korlbroekjes zeer aangenaam. Bij gebrek aan denoodige macht om al de libe rale ketters de rampzalige dood te doen sterven welke zij ons schandelijk gewenschl hebben, van te beginnen mei ons en onze huisgezinnen in den grond te helpen, tot nader bewijs dat zij de opvolgers van Jesus zijn Maar, Belgie is, God zij dank, nog niet voor 't geheel een katholiek Spanje geworden en de weusch der zelfsverslaafde leden der jesui- terij, om de algemeene verslaving der rechters te voltrekken, is nog verre van genoegzaam vol bracht te zijn. Eertijds zond de II. Pius V rech ters en inquisiteurs van Rome, 0111 de eer, de fortuin et't leven onzer voorouders te benemen. Maar de geuzen der XVI eeuw hebben die rechters volgens 't hert der H. Jesuitekerk uit't land welen te verjagen. Nu durven wij 't maskertje verzekeren dat de geuzen dei' XIX eeuw ook de noodigc middelen zullen inspannen om de terugkomst van die trouwcleoze kerkamb- tenaren te beletten. De Geuzen zuilen wétten en rechters hebben, niet volgens de schandelijke en revolutionnaire leer van Loyola, maar wel volgens de liberale en Vaderlandsche grondsteisels der hedendaagsche Maatschappij. Ongetwijfeld verhoopt men in 't bisdom en in 'l kollegte, waar J. Cnapelynck de steeds meer en meer doorluchtige Principaal van is, van in het toekomende eenigzints te kunnen drukken (i op 't vrij onderzoek, 't vrij oordeel en de vrije ii uitspraak der rechters Maar, wij komen van te bewijzen hoe vermetel, tol nu toe, zulk voornemen zou wezen Heeft men misschien aldaar de meening opge vat van bij middel van stoute bedreigingen, de Toekomst te verschrikken ten einde haar te beletten van in het toekomende de Belgische Grondwet cn onze openbare vrijheden kloekmoe- dig, tegen den banvloek en de snoode aanvallen der nieuwmoden paperij, te verdedigen? Hola mannetjes, uwe driebuis en Dezutters boekjes jagen ons den schrik niet aan, gelijk aan d'onnoozele verknipte dibben en aan de ver blinde kalotekiezers van te lande. Integendeel, als de Toekomst den zwarten Bijlebauvv, die 't vaderland beroert, ziet opkomen wanneet- zelfs hij versierd is met purperen koussen gouden kruissen en eene, met beide hoorens van Moïses gewapende, slaapmuts dan begrijpt zij allerbest dal er deftig voor 't algemeen welzijn te strijden valt, legen den buitenlandsche papen macht, aan welke de korlbroeks van allen rang zich hedendaagsch schandelijk verslaafd hebben! Wij welen ons alsdan met alle goede en onafhan kelijke burgers te vervoegen, om den algemeenen vijand onzer vrijheden te bevechten. Papeklinkje heeft er eene kleine ondervinding van en, in ons Poperinghe, is de taak ongeluk kiglijk zeer verre van volbracht te zijn Xog iets voor de hooggékruinde jBoogaerden. ACTA SANCTORUM. Men leest in de Flandre liberale van 16 dezer De justitie heeft Zaterdag II. tot Aix-la-Cha- pelle de aanhouding uitgevoerd van de kanonik B... onder de beschulding van verscheide aansla gen op de zeden bij minderjarige kinderen, geschied in de kathedrale kerk genoemd te Dome. Men beschuldigt daarenboven nog, dezen H. man van verscheide andere misdaden van geheel een anderen aard. De kanonik geheel voordeelig gekend zijnde tot Aix, zijne aanhouding heeft een groolen in druk gemaaktOngetwijfeld, na zijn vagevuur op deze wereld gedaan te hebben, en de plaats van bisschop bekleed te hebben, in belooning zijner goede en eerlijke daden, of hij zal de korlbroeks hemelsche glorie genieten. Zondag I I Februarij nam de 9e feest van het winter-saizoen plaats hij de Philharmonie en het lokaal was nogeens, volgens gewoonte, opge propt met volk. De Voorzitter, die alles in werk steld om deze muziekale feesten zoo aangenaam als afwisselend te maken, had, ter dezer gelegenheid, vier artis- ten doen komen gehecht aan het rijperk Ciotti van Brussel waar zij het grootste bijval genieten. Ook zijn de heeren Francelli, Merellers, Au- gusty en Scholty. Niet alleenlijks vier allerkluch- tigste clowns, maar ter zeiver tijde zeer goede muziekanten. M. Francelli prijs van clarinet der muziekschool van Milanen cn M. Mcrelleer prijs van viool van deze van Londen, hebben op hunne instrumenten de grootste moeilijkheden uitgevoerd. De Car naval de Venise door M. Francelli en een stuk van Martha gespeeld door M. Marellers op de viool met eene enkele snaar, hebben bijzonderlijk zeer toegejuigd geweest. Men heeft ook straf bewonderd hel Beiaard spel van Brugge Bij middel der beweging van klokjes, welke zij in handen houden en aan hunne voeten vastmaken, spelen zij alle siacli van arias en vormen eenen oprechten beiaart. De heeren Collin en Staps, de twee volmaakte komieken, hebben ook de omslaanders hartelijk doen lachen met hunne kiuchtzangen en duos en zijn ook vvarmelijk onthaald geweest. MM. Monfeyne, Beheyt, ücvos en Timperman, Philharmoriisten, hebben kundiglijk hunne stuk ken gespeeld, alsook de leden die het orkest vormden en die ons zeer verrukt hebben. 'T was wel eene der schoonste feesten welke bij de Philharmonie zijn gegeven geweest de leden dezer schooue maatschappij doorbrengen alzoo het winter-saizoen op de aangenaamste wijze en met kleine kosten. Men schrijft uit Antwerpen, den 19, aan I'Etoile «.Eene nieuwe politieke manifestatie heeft gisteren te Antwerpen plaats gehad. De leden dei- Koninklijke Koormaatschappij -an Gent, in Geu- zenkosluum, zijn hier gekomen 0111 er eenige zangstukken ten voordeele van den schoolpen ning uit te voeren. Overal zijn de geuzen met vreugde aanvaard geworden. Om 11 ure heeft de manifestatie in het koffiehuis la Sodaliló, 'eene betreurenswaardige wending genomen, ten gevolge der uitdagingen van eenige klerikalen die er zich bevonden. De- liberalen, die in groot getal de Gentenaars volg den, zijn op de uitdagers gevallen en die laalslen zijn allen te midden dt- straat geworpen. De rond- halers van den Schoolpenning hebben zich vervol gens begeven naar het Koningskeneen koffie huis dat uilsluiteiijk door katholieken bezocht wordt. Zij werden er zeer slecht ontvangen. Het gezang A bas Malou werd aange heven waardoor gewoel ontstond. De omhalers, alhoewel in minderheid, hebben dapper weder- staan. a Op alle plaatsen der stad zijn de liberalen die naar huis keerden, aangevallen geworden, door groepen klerikalen op verschillige punten geplaatst. ii Op de Mierplaats, hebben een veertigtal katholieken die van hunnen Cerkel kwamen, drie liberalen aangerand die zij in eenen verschrikke- lijken toestand gebracht hebben. De aanvallers waren voorzien van knuppels, casselêtes, enz. ii De betooging eindigde in de Alhambra waar de Gentenaars en al de liberalen aan het bal deel namen. Dezen morgend met het aanbreken van den dag is de koninklijke Koormaatschappij teruggekeerd, zeer voldaan over de ontvangst die haar de Geuzen van Antwerpen gedaan hadden. De politie heeft verscheidene personen aan gehouden waaronder een die met een revolver gewapend was. Men leest in een fransch blad van Brugge, dat de gemeenteraad van Blankenberghe, in zitting van donderdag laatsleden, bij hoogdrin gendheid en op het voorstel der heere schepene Van Mullem, ten krediet van 50,000 fr. gestemd heeft om den aankoop te doen eener partij grond, groot ongeveer 1,500 vierkante meters, toebe- hoorende aan den heer Stroyen, eigenaar aldaar, en bestemd tot het oprichten eener meisjesschool. Men schrijft uit Antwerpen Drie personen zijn aangehouden, verdacht van valsche bankbriefjes van 20 franken te hebben nagemaakt. Na een langdurig onderhoor ondergaan te hebben voor den onderzoeksrechter Theyssen, zijn de twee broeders Jules en Gerard Eusinck terug naar de gevangenis gebracht. Tusschen de getuigen die gehoord zijn bevinden er zich die herkend hebben dat die personen hun valsche briefjes in betaling gegeven hadden. Het onderzoek dezer zaak wordt naarstig voortgezet. De Journal de Liège beval het volgende verhaal overeen vreeselijke ramp die moet wor den toegeschrevrn aan petrol Midden in het dorp Ilamet-Ivoz, nabij Seraing woont het huisgezin ForvelJe, landbouwer, bestaande uit vader, moeder en twee zonen, oud 13 en 9 jaren. Hel was ongeveer 7 ure 's avonds toen Forville nabij de stoof wilde komen met zijnen stoel. Om dit te doen wilde hij het meubel tusschen de enge ruimte doorwerken welke tusschen zijne vrouw en het vuur openbleef, echter moest hij den stoel opheffen en dit had voor ongelukkig gevolg, dat daardoor de lamp werd naar beneden geworpen, die boven te tafel hing. Door den slag brak de lamp en de brandende olie liep op de twee kinderen. De verschrikte moe der liep met het jongste kind, dat op dm schoot zat, naar de pomp, maar het water was machte loos tegen den brandenden petrol en een oogen- blik later stonden moeder en kind ten volle in brand. Terwijl dit eerste afgrijselijk tooneel plaats had in huis, liep helandere kind radeloos de straat op, riep om hulp, en terwijl het zelf de brandende lomden van het lichaam rukte, kreet het zooveel het kon, dat zijne moeder en zijn broertje in brand stonden. In weinige oogenblikken waren al de geburen en het heele dorp te been om hulp te brengen aan de slachtoffers. Doctor Dejace beproefde het onmogelijke, maar alles bleef vruchteloos. Het jongentje dat vrceselijk verbrand was aan armen en beenen en een weinig aan het gelaat, bezweek den volgenden dag onder ijselijke pijnen. De moeder, nauwelijks 35 jaar oud, is na ver scheidene dagen vreeselijk lijden bezweken en vrijdag laatsleden ter aaide besteld. Van deze gelukkige familie is dus niemand over gebleven dan eene troosteloos echtgenoot en vader, die het bed niet verlaat van zijn oudste kind, dat nog altijd bedlegerig is ten gevoige van de bekomende wonden. Wij lezen in de Constitution datdoor een der abonnenten van het dagblad uil Moescron bericht is gezonden over eene begrafenis die'sa- vonds ten 8 ure plaats had, onder toezicht van burgemeester, commissaris, vier gendarmen, drij policieagenten en den grafmaker. Een burger begraven als iemand die de pest zou verspreiden omdat hij burgerlijk wil ter aarde besteld worden, is wel de brutaalste schennis van gewelmvrijhèid die kan worden uitgedacht, ook zijn de inwoners van Moescron niet ten onrechte hevig verbitterd over eene dergelijke schennis van het openbaar recht. Eene jonge, schoone onderwijzeres te West moreland in Pennsylvanie wilde bij hare leerlin gen meer ijver wekken en in 't bijzonder hen er toe brengen op tijd ter school te komen. Daartoe maakte zij op eenen morgen bekend, dat zij den leerling, die den volgenden dag het eerste op school kwam, zou kussen. Het gevolg daarvan was dal 18-a 19 jarige knapen, die bij haar ter school gingen, des nachts in den tuin bleven sla pen, om den volgenden morgend T eerste op de school te zijn. De lieve dame moest spoedig met de toepassing harer methode ophoudin. Uil Charleroi wordt gemeld da t te Couillet een werkman, vader van een talrijk gezin bezwe ken is na zich geruimen tijd met niets dan beet wortelen te voeden, ten einde zijne vrouw en kin deren het weinigje brood te laten dat er in huis was. Hel schijnt dat deze ongelukkige alles in 't werk heeft gesteld om zijnen treurigen toestand te verbergen, zonder welke men hem zou gehol pen hebben. Op de laatste zitting der geneeskundige academie van Belgie verscheen de meestergast eener ijzersmelterij te Couillet, met een toestel van zijne vinding, met behulp van welk personen die beide handen kwijt zijn, verscheidene werken kunnen verrichtten. De uitvinder heeft eenen per soon voorgesteld, die met zijne uitvinding onder andere goed gebruik kon maken van lepel en vork. Dat de veepest ook vroeger veel offers rischte, blijkt daaruit dat in 1717 in de kerkelijke staten 26,000, in Piëmont 70,000 en in Nederland 300,000 stuks aan de veepeslslierven. In heijaar 1770 verloor Nederland andermaal 300,000 run deren aan dezelfde ziekte. Dat die ziekte, trots de krachtigste beslrijdings maatregelen zich gedu rende eenige jaren in hetzelfde land kan voordoen, daarvan levert Denemarken een bewijs in de jaren 1745-49 verloor dal land meer dan 280,000 runderen aan de ziekte. De laatste tijdingen uit Australië melden dal de zomer, die overeenkomt met onzen winter in dit gedeelde der aarde, dit jaar uitmuntend heet is geweest. Op sommige plaatsen was de ther mometer 42 lol 43 graden. In Nieuw-Zuid Wal lis stelde men 48 graden vast. In Australië heeft men nooit grootere warmte gehad. De Paus heeft op het einde der verledene week de geestelijken ontvangen dieden vasten zul len preëken in de kerken van Rome. Hij heeft hun gezegd dat zij, ondanks de wet tegen de vrijheid der gerstelijken, de deugd en de waarheid moe ten verkondigen. Wij zouden wel willen weten welke wel hun het predeken der deugd en waarheid verbiedt Eene vrouw van Castellina Marilima (Italië) heeft het leven geschonken aan een kind met twee hoofden. Het kind is zeer goed ontwikkeld. Het heeftlwee handen, twee voeten, eene breede borst en de twee hoofden scheiden op eene zeer gelijke wijze van het lichaam. Beide hoofden zijn versierd met eenen weelde- rigen haartooi al de zintuigen zijn overigens goed gevormd en ontwikkeld. Het kind, dat van het mannelijk geslacht was, heeft omtrent een uur geleefd. De doctor Fran cesco Pieranlitii hei ft van de ouders de toelating bekomen om dit wonder kind in alcool te bewa- IJ PEREN, 24 Februari. GRANEN ENZ. verkoehllc kwantiteit. middenprijs p. 400 kilo. Tarwe Boontjes Aardappelen 17,400 3,300 5,100 1,000 6,900 9,000 27-62 21-25 23-50 23-50 26-00 11-50 380-00 POPERINGHE, 23 Februari. Tarwe, Rogge, Haver, per liekloliler, middenprijs. fr. 16-25 12 Aardappelen, de 100 kilos, 11 Boter de kilo, 3-80 Hoppe de 50 kilogr. fr. 100 a 1 13 VEURNE, 21 Febr. Tarwe per 145 liters fr. 28 34 Rogge, id. 23 25 Sucrioen, id. 16 50 20 50 Haver, id. 14 16 Bootten, id. 23 50 28 Erweten, id. 26 30 KORTRIJK, 19 Februari. Tarwe, per hectoliter, fr. 21 a 23 50 Rogge, 14 14 25 Haver, Aardappelen, per 100 kilos, 8 10 Eieren, per 25, 1 81 2 34 Boter, per 1/2 kilo, 1 81 2 LEUVEN, 19 Febr. Tarwe, per 100 kilo, fr. 28 75 a Rogge, 20 j Voederhaver, 21 50 Aardapp. 9 Boter, de kilo 3 50 Eiers, de 26, 2 10 St-NIKOLAAS, 22 Febr. ïarwe, per necioi., ir. 23 80 Id, roode, id. Rogge, id. 15 80 19 <10 Hockweit, td. Haver, id. 10 60 Geerst, id. 14 30 Duiveboonen, id. 20 30 Aardappelen, id. 8 60 Boter, per kilo, 3 03 GENT, 23 Feb. Tarwe, w., 100 kilos. fr.a Id roode 28 29 50 Rogge, i» 20 21 Gerst, Haver, 22 22 50 Boekweit, de hectoliter 17 50 Duiveboonen, 21 Peerdeboonen, 19 25 Boter, per kilo, 3 53 5 65 Eieren, per 26, 2 20 2 50 OLIEMARïvTEN LEUVEN,19 Febr. Koolzaadolie, per 100 kilo. fr 91 Lijnzaadolie, 64 GENT, 23 Feb. Koolzaad, de 100 kilog., fr. 45 a Lijnzaad, id., fr. 35 53 Koolzaadolie, id.. fr. 90

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3