Gazelle van 't arrondissement IJ peren. lenlelwllen. Altijd mirakels! Nr 785. löe Jaar. Zondag: 8n April 1877. Politiek. Stads-, Kunst- en Letternieuws. Yerschillige Tijdingen, Markten, Bekendmakingen. Politieke berichten. ABONNEMENT: AANKONDIGINGEN RECLAMEN De protocol welke zaterdag door de zes mogendheden geteekend is, zal on- middelijk aan Turkije bekend gemaakt worden. De definitieveoplessing voor den vrede ligt nu aan Konstantinopel. De drij kwestiën die nu nog hangend zijn, bevatten de volgende punten de ontwapening, de hervorming, den vrede met Montenegro. Prins von Bismark heeft zijn ontslag gegeven als keizerlijke grootkanselier. Het bericht heeft groote opschudding verwekt. De oorzaak is niet goed ge kend, maar schijnt voort te spruiten uit zijn verschil met admiraal von Stoseh. De kroonprins heeft gepoogd den grootkanselier van voornemen te doen veranderen. De keizer weigerde het ontslag aan te nemen en drukte tevens in de vleienste bewoording zijnen dank uit voor de groote diensten die den kanselier zijn land heeft bewezen, met bijvoeging dat het land die diensten nog niet kan mis sen. De keizer heeft eindelijk een verlof toegestaan van 12 maanden aan prins von Bismark, welken tijd door den grootkanselier zal gebruikt worden tot herstelling van zijne geschokte gezond heid. De aftreding van prins von Bismark maakt veel gerucht in de engelsche en fransche dagbladen. De Morning-Post drukt er zijne vol doening over uitDeZe aftreding zal, zegt het blad, eene bestendige bedreiging van stoornis uit de europesche gouverne menten verbannen. De Eranschen, die in M. von Bismark hunnen ergsten vijand zien, toonen ook hunne tevredenheid over die aftreding. Volgens de Correspondance provin ciale van Berlijn zal de prins, ten min ste voor een langdurig tijstip geen deel meer nemen aan het besturen der open bare zaken. Wij zijn van gevoelen dat er achter de rust, welke prins van Bismarck wil genieten, een plan schuilt, welke hij wil in de afzondering tot rijpheid brengen. Prins von Bismarck is voor Duilschland onvermijdelijk geworden en aan of af het gezag, zal men in moeilijke omstandig heden altijd toevlucht lot hem moeten nemen. M. Gambelta is naar Bordeaux ver trokken, waar zondag een balloteering moet plaats hebben voor een lid van de Kamer der Gedeputeerden. De klerikale bladen, die vroeger zoo tevreden waren omdat de voordrachten van M. Loyson niet moglen plaats heb ben, beklagen zich heden overeen bevel van den prefekt van politie, die het ka- tholijk komiteil heeft ontbonden en de algemeene vergadering der katholieken, die moest plaats hebben onder het voor zitterschap van M. Chesnelong, in eene strenge bijzondere vereeniging heeft doen veranderen. De klerikalen zullen wederom roepen dat zij verdrukt worden en noglans vin den zij hel goed dat men de vrijheid aan andere personen ontneemt. Altijd twee maten en twee gewichten. De fransche ministers Jules Simon en Leo Say, die zich tegenwoordig in Italië bevinden, moeten er de voornaamste poli- leike mannen van dat land ontmoeten de eenen zeggen dat het is om over de grondslagen van een handelstraktaat te spreken, anderen beweren dal er kwestie is van schikkingen te nemen in het voor uitzicht dat de Paus moet sterven. Men meldt uit Rome dat de Paus al zijne verhooren heeft opgeschorst. Generaal de Charette, die in last had aan den Paus een album uit Frankrijk te overhandigen met de aanleekening van meer dan 30,000 vrijwilligers, die be reid zijn hun bloed te storten voor de katholieke Kerk en voor de wereldlijke macht des Pausen, is vrijdag jongst leden op het Valicaan gekomen. Daar Pi us IX ongesteld was en mitsdien Clareltc niet ten gehoore kon ontvangen, is het album aan kardinaal Simeoni overgereikt. Dat zijn zeker 30,000 van die man nen zooals wij naar Lourdes hebben zien gaan en die, als ze een slok zien op heffen aan 't loopen zijn Uit Bucharest meldt men dal er in de Twee Kamers een boodschap is gelezen van den prins, die den Senaat ontbindt en de zittijd der Kamer van gedeputeer den sluit. Een partikulier telegram in de Allg. Zeit. meldt dat de Bank van Frankrijk aan de russische regering voor een kor ten tijd twintig millioen pond goud heeft voorgeschoten, waarschijnlijk ter beta ling van de April-coupons voor builen- landsehe leeningen. Rusland had aan Frankrijk een gelijke dienst bewezen, tijdens de betaling van de milliarden- oorlogsschadeloostelling. Eergister avond zijn te Belgrade, tij dens den taptoe, de ruiten verbrijzeld van het konsulaal van Italië. Het officieel dagblad drukt vandaag zijne spijt uit over het voorval dal zonder voorbedachtheid gepleegd is door twee vreemdelingen. Er is eene bijzondere commissie be noemd om een wetsonderwerp op te ma ken voor een nieuwe inrichting van hel leger. De verkeerde wereld.Het Nieuws blad van IJperen, vindt dat het de ver keerde wereld is in Belgie omdat de liberalen zich verzetten tegen de handel wijze der mannen die aan het roer zijn en die, moesten wij hun laten geweer- den, welhaast zouden gedaan maken met de vrije instellingen van ons Vaderland De katholijken die aan 't hoofd zijn, en bij gevolg 't recht hebben de wet te gevenvolgens 'l Nieuwsbladmoeten weten dat om de wet te geven men eerst aan de wet moet gehoorzamen en degenen die de Constitutie verkrachten, opentlijk tegen hare wetten opkomen en door noesche werkingen het onderwijs dooi den Staal ingericht,vernietigen,geen recht op wellen geven meer hebben. Ten anderen, hoe zijn die mannen, die aan 't hoofd zijn, daar gekomen? Eene partij, gelijk in wat spel, welke men wint met zuren is niet gewonnen, maar wel gestolen. In hunne electien hebben zij gezuurd, dus zij hebben niet gewonnen En wat zij zeggen over het versmaden van God, O. L. Vrouw door 't slijk trek ken en het H. Sacrament honen, dit is al praatsom hunne lezers blauwe bloem- tjes op hunne mauw Ie speten. De Ca valcade waarin men de carotiers en hunne mirakels aan de schandpaal klamp te, zijn noch legen God, noch legen O. L. Vrouw, noch tegen hel H. Sacra ment gericht, maar wel tegen de man nen die van deze heilige personen en zaken gebruik maken om geld te slaan en 't volk te bedriegen en te fanatiseeren. In eene herberg. Wat al arm zalige praats om deze mentebolle te doen slikken. De vaders en moeders die heden een kind hebben die moet loten, weten maar al te wel wanneer het in liet lot valt, zij hun kind moeten zien vertrekken omdat zij in state niet meer zijn een remplacanl te koopen. De verschillige verbeteringen door de fameuze kopstukken aan de mi- licie-wel gebracht is de oorzaak dal er goene mannen meer te vinden zijn min dan 3000 of zelfs 4000 fr. Dal liet van morgen moest kiezing zijn, die propere schrijvertjes van het Nieuwsblad zouden nog den toupé heb ben de afschaffing van de militaire las ten te beloven. Geene loting meer De kiezers die voor u gestemd hebben, bedrogen door hunne valsche beloften, hebben hun sedertdien meer dan duizend maal verwenscht. Die doet wat hij kan, Die is eerlijk man't Is hetgeen ieder liberaal of geus moet doen, in de macht zijner macht om tegen te werken alles wat ge daan wordt tegen onze Constitutie en te gen onze liberale instellingen; hel is hetgeen ieder echte vaderlander als eenen plicht zichzelve opgelegd heeft. Uwe aanwakkering Nieuwsbladje hebben de liberalen niet noodigook welen wij wel dat die voor de uwen ge schreven is. De II. Absolutie. Dit artikel is uitkramerij om abonnenten voor zijn blad je le winnen. De Toekomst is aller- sleclits, liet Nieuwsbladje is allerbest, 'l en is wel niet genoemd, maar die een neus heeft kan liet gerieken. Kundiglijk mengt men er nogeens liet Geloove in en men doet de Toekomst blasphemeeren dat hel een plezier is maar als zij hier e.i daar een woord uit kippen hel naar hunne mode aankleedcn dat is maar voor hunne lezer. De lezers van de Toekomst weten wel dat al wat zij in de Toekomst lezen waarheid is en zij zien het dagelijks voor hunne oogen. De mentebolle over de patronagie is heel flauw, want van jongs af de kin deren haal en nijd inblazen legen de andere helft der Belgen, die zij geuzen noemen, isgeenen toer: maar later zullen zij er de vruchten vanontvangen. Het geqrol der zwijns, tijdens de cavalcade alhier, moet hun wel aange naam geweest zijn opdat de vermufle redaklcurs er met zoo eene voorliefde op terug komen. Maar ligt de cavalcade toch zoo op hunne maag dat zij nu nog niet geteerd is Ja, 'l is om V. nogeens te kunnen bemodderen of zij peizen het 't is schrikkelijk slim van hunnen wege! En dan nog slimmer is die dobbelzin- nigedraaierijen legen eerlijke Jufvrouwen die in hunnen weg loopen. Men ziet wel dat die heerkens, eenen hekel hebben tegen eerlijke vrouwen, zij zien liever jongens of kleine meisjes, dezen luisteren naar hunne zede:slessen! De Magister. Het is tegenwoordig, zegt de Stacl Gent eene nijverheid geworden het mirakeldocn, niet alleen bij de geeste lijkheid, maar bij de wereldlijke fanalie- ken. Zoodra er een kind geboren wordt, dat iels zonderlings oplevert, roept men het is een mirakel Is er een persoon, die een ziekte krijgt, die door niemand gekend is hel is een mirakel en men exploiteert dit terstond, lot meerdere eere en glorie Gods en ten voordeele van den zak der belanghebben den en geestelijkheid. Vroeger liet men zulke personen op de foore zien voor 5 of 10 centiemen en zij waren daar op hunne plaatst, maar nu heeft men het beter uitgevonden, men maakt er heiligen van. Had Louise La- teau 23 of 30 jaren vioeger beslaan, wij zijn zeker dal de eene of andere barak man, haar zou geëxploiteerd hebben en men zou op geen mirakel gedacht hebben. fr. 4-00 's jaars toop de stad, fr. 4-50 toot geheel België. Biiilenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 10 centiemen het nummer. Men schrijft in op al de poslbnreelen. Bureel: Dixmiidestraat, 39. 10 centiemen den regel. 25 centiemen den regel. Brieven en pakken moeten vrachtvrij toegezonden worden. DE TOEKOMST, IJZEREN-WEG. VERTREKUREN VAN IJPEREN NAAR Poperinghe-IIazebrouck. 6-50. - 12-07. - 6-50. Poperinghe. 6-50. - 9-07. - 12-07. - 5-57. - 6-50. - 8-45. - 9-50. Kortrijk. 5-54. - 9-46.- 1 i-20. - 2-55. - 5-25.- Roeselare. 7-50. - 12-25. - 6-45. Langemark-Oostende. 7-18. - 12-06. - 6-20. Langhemarck, den zaterdag, 5-50.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 1