Gazelle van 'I arrondissement fjfperdn. De Spegel! V 796. 16e Jaar. Zondag 24" Juni 1877. hhmmhm Politiek. Stads™, Kunst- en Letternieuws. Verschillige Tijdingen, Markten, Bekendmakingen Politieke berichten. miiaH p-J ABONNEMENT: AANKONDIGINGEN B EC LAM EN Donderdag is in den franschen Senaat het verslag aangeboden betrekkelijk de ontbinding der Kamer van Gedeputeer den. Het is M. Depeyre, gewezen minis ter van jnsticie, die met het verslag gelast was. Hij geeft er lezing van en eonclueert tot het aannemen van het voorstel om de Kamer te ontbinden. M. Depeyre stelt vast dat de maarschalk Mac-Mahon het recht heeft zijne ministers te kiezen, iels dat nooit iemand betwist heeft. Hel verslag eindigt met den wensch uit te drukken dat het land nieuwe mandatarissen zal zenden, die hem zullen helpen zijne zending tot het einde te vervullen. Na de lezing van het verslag heeft M. de Brogliede dringendheid gevraagd. M. Tolain bestrijdt dezelve. De drin gendheid wordt evenwel aanveerd. De fransche Kamer der afgeveerdigden heeft donderdag geene zitling gehouden. Vrijdag za! zij waarschijnlijk hare laatste bijeenkomst gehouden hebben. De plichlige begraving der koningin van Holland heeft Woensdag plaats gehad onder een grooten toeloop van volk. De koning, de prinsen en de gezanten der verschillige vreemde hoven volgenden den stoet. De stoffelijke overblijfsels van II. M. zijn te Delft bijgezet. De Provintiale Correspondentie van Berlijn zegt in haar nummer van donder dag Alvorens zich naar Ems te begeven, heeft de keizer de leden van het slaats- miniSlerie vereenigd, ten einde hun zijne onrust uit te drukken nopens de pogingen die aangewend worden op het geestelijk en socialitisch terrein. Z. M. heeft ze uilgenoodigd eenparig en met vertrouwen te werken lot de op lossing der taak die hij hun heeft aange duid. Volgens de telegram uil Muncheft aan de Elb Zietung heeft de Beiersche ka tholieke volkspartij in hare buitengewone algemeene vergadering, waarin een groot aantal geestelijken aanwezig waren, dr. Sigl en al de overige leden van het Comité met algemeene stemmen herkozen. De partij heeft alzoo geen gevolg willen geven aan den wenk uit Rome en schijnt dus te willen beproeven ook zonder den pauselijken zegen haar doen te bereiken. Tegelijkertijd de heer von Hafenbradl in de Deggendorfer Bauernzietung he kend gemaakt, dat hij zich heeft afge scheiden van de ultramonlaansche partij in de Beiersche. Kamer van afgevaardig den. Een official telegram van hel russiséh kamp voor Kars, meldt dat het bombar dement der gevorderde forten den 17 begonnen is en des anderendaags is voort gezet. Volgens gerucht zou er sprake zijn van het verleenen van vergunning aan de rus- sische troepen over Servisch grondgebied te trekkenServië zou wel niet met Turkijes vijand gemcene zaak maken, maar aan zijn leger den doortocht niet beletten, omdat deze noodig is in het be lang van Montenegro dal dringende behoefte aan hulp heeft. Trekken werke lijk de russische troepen door Servië, dan wordt voorzeker het geduld van Oosten rijk op eene zware proef gesteld, wanneer deze mogendheid de strijders van czar Alexanderzoo onmiddelijk bij hare gren zen zal zijn. Prins Milan is donderdag teruggekeerd naar Belgrado, na afscheid te hebben genomen van den keizer en zijnen groot kanselier. Over de onderhandelingen die gevoerd zijn tusschen de twee vorsten is niets geweten, alleen is door M. Bistics naar Konslantinople getelegrafeerd, dal Servië zijne politiek van onzijdigheid niet zal verlaten. Hel Koninklijk Pruisisch Gerechtshof voor kerkelijke zaken heeft dr. P. J. Blum, bisschop van Limburg, uil zijn bisschoppelijk ambt vervallen verklaard. 't Nieuwsblad van Zondag laatst heeft wederom de functie van Spe gel uitgeoefend. Al wie de vrijheid genomen heeft van op 10" Juni uit stad te gaan, of wel, in stad zijnde, van zijnen gevel te behouden gelijk op andere dagen, wordt door Boutje- wiel en zijne klieke item over den hekel gehaald. Men is hedendaags schier geen meester in zijn huis meer en men zou welligt aan de koeiwach- ters van uit de Meenen straat de per missie moeten gaan vragen om, op zekere dagen, te mogen 't huis doen volgens begeerte, op straffe, zoo niet, van voor hunnen spegel te moeten staan Be Spegel! wat fijn gedacht! Ge heel de stad komt daarin kijken. De Wisje-wasjes, 7 Schaapstalde Arend, de Konkordede SporeFerdinand M. Jides van Binnen, enz., enz. Maar M. Jules verdient eene bijzon dere melding....omdat hij gehandeld heeft volgens zijnen wil en goeddun ken, en daarmee al. Eh wel, wij hebben ook in den spegel gekeken en daarin aanzichten gezien die ook eene bijzondere melding verdienen, 't Is wat beters of een vaandel in te trekken en lichtjes uit te blazen. De Spegel was versch gewreven en schetste hijzonder schoone het betoo- verend gelaat weder van M. René... ook van binnen. Deze is katholijk, en goede katholijk, zeker van klare te gaan waar, men altijd meer of min katholijk uitkomt. De Spegel was bij zonder properwij zagen René ge lijk of het zou waar gebeurd zijn, eerst, gaande op straat op zijn hoofd, op zijne handen, op zijn achterste, op al zijne lidmaten, uitgenomen op zij ne voeten.... 't Was cocasse au possi ble, zoo alsJultje zegt. Wij hebben dan nog eene vreeve op den Spegel gegeven, en hij wierd zoodanig klaar en blinkend dat wij René... van bin nen, zagen kaatsen met zijn huisraad gelijk Trewez met zijne teiloren en kommen. Hij deed dit zoo uittennate wel dat de gebeurs vol verwondering stonden over zijn talent, 't Is waar... zij en zagen niets, maar zij hoorden 't nog al wel... En 't Nieuwsblad heeft dat niet ge zien in den spegel, die nochtans zoo klaar was Er waren er nog al andere te zien, maar dat zal later te passé komen, 't Nieuwsblad en zal ze ook niet gezien hebben-, maar wij zul len die muiletjes u eens doen bewon deren, wij beloven het u. Onlangs in een koffihuis van Chi- may, was een priester, die de regels der gematigdheid vergeten hebbende, zich veroorlofd had van uit te vallen tegen de liberalen en hunne druk pers, en in zijne opgewondenheid had hij de liberale dagbladen ge scheurd welke zich aldaar bevonden. De meester des huizes die handel wijze naar zijnen zin niet vindende deed eene aanklacht hij de Justicie. De correctionneele rechtbank van Chimay heeft de' pootspeler met naam Magnus, pastoor van Rièzes- bij-Chimay, tot 10 fr. boet veroor deeld voor scheldwoorden, 10 fr.voor scheuren van gazetten en 10 fr. hij verstek en tot de onkosten. Zaak van de pastor van Slc Marie, te Luik, De raadkamer van de rechtbank van eersten aanleg, heeft Jules-Marie-Oscar Pirard 40 jaar oud, catholijke priester, geboren en wonende te Luikvoor de correc tionneele rechtbank verzonden. Hij is beticht van, op 15 Januari laatstte Luik zich pii'clitig ge maakt te hebben van eenen aanslag tegen de eerbaarheid, zonder geweld noch bedreigingen op den persoon of met de medehulp van Augustine X., lij. oud, en van misbruik gemaakt te hebben van zijnen geestelijken staat en zijn gezag dat hij over de fa- milje van dit kind had tot het vol voeren van dezen aanslag. Sieur Pirard, die laatst te Parijs woonde en waarvan het fransch gou vernement de uitlevering komt toe te staan, is thans opgesloten in het cel gevang van Luidt. (Meuse). Het Nieuwsblad van IJperen zal hem zijne koelte gaan boteren en de verdediger gelijk stellen met dien welk hij verdedigt. (N. V. D. R.) Het hof van beroep van Gent, na twee dagen debatten, heeft tot 20 maanden gevang en 10 jaren beroo- ving der burgerlijke rechten voor aanslagen op de zeden met geweld op den persoon van twee jonge meisjes en eene getrouwde vrouw, Frans Lie- vinus Janssens, zaakwaarnemer en gemeente-sekr etaris tot Meire, veroor deeld. Gezegde Janssens was voorzitter der Xaverianen (tjeefkens) en opper hoofd der stokslagers't is hem die de eer toekwam het feest in te richten ter inhuldiging van den nieuwen pastoor van Meire. Het hof van Gent, de onmiddelijke aanhouding van dien heiligen man hevelende, heeft hem voor eenigen tijd belet zijn schoon werk voort te zetten. M. de graaf Georges de Buckuoy, lid der Heerenkamer van Weenen (Oostenrijk), voorzitter der katholieke associatie van Bohemen, wordt op dit oogenblik vervolgd om zich aan schandelijke daden plichtig gemaakt te hebben op den persoon van eenen kleinen jongen, die in hoedanigheid van groom in zijnen dienst was. In de maand maart laatst, sprak de graaf de Buckuoy te Praag eene redevoering uitdie de volgende plaats bevatteKatholieken, vaders van familie, staan wij open bestrij den wij als een man, die schrikkelijke i ft ftft&J JIST fr. 1-00 's jani's vo«c de slacl, fi'. -4-50 tooi- geheel Belgle. Builenlandsche verzendingen, 't porl daarboven. 10 centiemen het nniniiscr. Men schrijft in op al de poslbureelen. liureel: üixniudcslraat, 30. 10 centiemen den regel. 'IS centiemen den regel. Brieven en pakken moeten vrachtvrij toegezonden worden. IJZEREN-WEG. VERTREKUREN VAN IJPEREN NAAR Poperinghe-Hazebrouck. 6-50. - 12-07. - 6-50. Poperinglie. 6-50. - 9-07.- 12-07. - 5-57. - 6-50. - 8*45. - 9-50. Kortrijk. 5-54. - 9-46.- 1 i-20- - 2-55. - 5-25.- Roeselare. 7-50. - 12-25. - 6-45. Langemark-Oosténde. 7-18. - 12-06. - 6-20. Langhemarck, den zaterdag, o-oO.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 1