Gazelle vaa 'I arrondissement IJperen. N' 798. löe Jaar. Zondag 8n Juli 1877. Politiek. Stads-, Kunst™ en Letternieuws. Verschillige Tijdingen, Markten, Bekendmakingen. Politieke berichten. AANKONDIGINGEN R EC LAM EN ABONNEMENT: Volgens de XIXe Siècle, zou de mi nisterraad definitief den dag vastgesteld hebben, waarop de kiezingen zullen plaats hebben voor de Kamer der Gede puteerden. Ofschoon bet nog niet officieel is afgekondigd, meent het blad dat de kiezingen op 16 september zullen ge schieden. Het ministerie der moreele orde gaat altijd voort met het afstellen van prefVk- ten, onder-prefeklen en algemeene sekre- tarissen. Hel fransch officieel blad kon digi heden een dertigtal veranderingen in die besturen af. Nu, of dit middel zal helpen om die afbrekers op hunne zetels te houden, daar twijfelen wij aan. Het zal integen deel iedereen nog meer aansporen om de mannen, die als ministers eener repu bliek, al wat maar eenigzins republikein is, afstellen, bij Je eerste gelegenheid de beste aan de deur te zetten. Zou men het kunnen gelooven Het bonaparliscb blad Paris-Journal vraagt de volstrekte vrijheid der drukpers En zou men kunnen raden waarom Omdat Frankrijk volgens die mannen te kalm, te rustig is en zij zouden willen dat het land door de onverzoenlijken met de schrikkelijksle schriften wordt over stroomd om alzoo de treffelijke lieden een afkeer van de republiek te doen krijgen. Wat bekentenis van onmacht van wege de voorstaanders der bestuurders van dal land Te Parijs wil men weten, dat de kei zerlijke prins in 't huwelijk zal treden met Dona Maria del Pilar, dochter van de gewezen Koningin van Spanje. De Correspondence provinciale van Berlijn doet opmerken dal de eind-zin snede, van het dagorder van maarschalk Mac-Mahon aan de troepen, de veropen baring is der gewichtigheid van den tegenwoordigen staat van zaken in Frank rijk. Van het oorlogstooneel komen depe- chen genoeg, maar zij blijven voortdurig tegenstrijdig de eene met de andere. Volgens men uit Bucharest meldt, zouden de Russen Tirnova, de oude hoofdstad van Bulgarie, bezet hebben en prins Sechcrkoski tot gouverneur van die provinlie benoemd. En eene latere depeche zegt dat de bezetting van Tirnova voorbarig is. Wal moet men nu gelooven Te Constanlinopel heerscht eene groo- te werkzaamheid alle dagen worden et- troepen naar het oorlogstooneel ver zonden. Aan de Daily-News wordt uit Rome getelegraphecrd, dal kardinaal Simeoni onlangs eene nota heeft gezonden aan de nuntiussen bij de vreemde hoven, waarin hij hunne aandacht vestigt op het aan slaande Conclave. Na hen uitgenoodigd te hebben, gebe den naar den Il'-mel op te zenden voor de gezondheid van Pius IX, wijst hij er op dat de toestand vol gevaren is. Hij verlangt dus te welen, hoe de katholieke mogendheden over hel Conclave denken. Volgens Simeoni zal de Ilaliaansche Regering de ongeregeldheden, door de sectarissen op touw gezet met hel opzet telijk doel om het Conclave te verhinde ren zijn gewichtigen plicht te vervullen, hoogst waarschijnlijk noch willen noch kunnen tegengaan. De nuntiussen zijn niet uitgenoodigd deze nota mede le deelen aan de Regee ringen. bij welke zij den Heiligen Stoel vertegenwoordigen 5 maarSimeoni draagt hun op over deze zaak met haar van gedachten te wisselen en hem hiervan verslag te doen. OORLOGS-TIJDINGEN. Konstantinopel, zondag, 1 Juli. Eene depeche van den bevelhebber van Soukoum-Kalé, meldt dat woensdag de otto- mansche troepen, die de Tchamtchars ves tingen maakten, door 15,000 Russen aange vallen werden. Een hardnekkig gevecht ontstond en duurde gansch den dag. De ottomansche troepen, hulp ontvangen hebbende door het bombardeeren hunner gekurasseerde 'schepen bleven overwin naars. De Russen werden uiteengeslagen. Zij hebben 2,000 doodenhet verlies der Turken is betrekkelijk gering. Eene depeche uit Widdin verzekert dat de brug op den Donau nabij Sistova gewor pen vernietigd is. De Russen zijn in den omtrek van Biela verslagen. Simnatza, zondag, 1 Juli. Officieel. Alles gaat goed. De Russen hadden den 28 Juni eene brug begonnen die gisteren moest geëindigd zijn, maar een tem peest is uitgeborsten in den nacht van 29 tot 30 Juni. 26 balkbruggen zijn vernietigd. De brug zal enkel dezen avond afgewerkt zijn. (Agence Russe). Nieuwe bijzonderheden over de eerste kruising van den Donau de Matchin, zeggen dat die plaats had, dat spionnen inlichtingen hadden gegeven over de slechten verdedi ging der plaats en eerste nadat de Russen met hunne booten geland waren werd door de Turken tegenstand geboden. Konstantinopel, 1 Juli. Officieel. Al de rechten der menschlie- venheid met den voet trappende hebben de Russen, zonder eenige militaire noodzake lijkheid de stad Routschouk vernield, die thans nog slechts een enkelen puinhoop is. De Russen spaarden noch gasthuizen noch geestelijke noch openbare gebouwen. Zij hebben zicht plichtig gemaakt aan een ge drag dat door niets te billijken is. Turkije beroept zich op de rechtveerdig- heid op cte openbare denkwijze van Europa. St. Petersburg, maandag 2 Juli. Officieel. Gisteren, is het kwatier-gene- raal van den keizer en den Groot Hertog naar Simnitra overgebracht. In den morgend, heeft de groot hertog, vervolgens de keizer de gekwetsten in de ambulansen van Simnitza bezocht. Ons ver lies is nog niet gekend. Men telt ongeveer 100 dooden en 360 ge kwetsten, waaronder verscheidene officiers zijn. Het orde van St-Jooris van 3" klas is aan het hoofd van den opperstaf verleend, aan M. Nepokaitchitzky, aan de generaals Radesky, Drogrimouw en Richter, aan den groot hertog Nikolaas, zoon, aan den bevel hebber der brigade Tolchine Petronchenski en aan den bevelhebber van het regiment ven Polhynie, Radio. In den namiddag is de keizer den Donau overgetrokken onder de toejuichingen der troepen op de twee oevers gelegen. Hij he-'ft de 14e en 35e afdeeling bezocht. Een detachement der garde is Z. M. gevolg te Sistova. De geestelijkheid en de chris tenen inwoners zijn hem geestdriftig te ge- moet gegaan. De keizer heeft het kruis gekust en den dienst in de hoofdkerk bijgewoond. De vrou wen strooiden bloemen op zijnen weg en wierpen zich ten gronde om zijne kleederen te kussen, 's Avonds is Z. M. met den groot hertog naar Simnitza teruggekeerd. St-Peterburg, 2 Juli. Eene officieel telegram van Simnitza meldt dat de brug geëindigd is en de overtocht van den Donau voortgezet wordt. Naden 17 Juni zijn de Turken op Tirnowa afgetrokken. Niet ofllcieele berichten van den Donau blijken altijd zoo gunstig niet voor de russi- sche wapens als de officieele mededeelingen wel willen doen gelooven. Zoo zegt de korrespondent van den Daily Telegraph, dat verleden Zaterdag de eerste veldslag geleverd is in Bulgarie. De Turken bleven overwinnaars. Langs beide zijden is gevochten, alsof de heele veldtocht van den uitslag afhing. De neer laag der Russen te Biela, waar de samen- tretfing plaats had, is dus bevestigd. De Russen begonnen den aanval met eene groote voortvarendheid, maar van zoodra de turksche artillerie zich in het spel moeide, werden er groote gapingen in de vijandige rangen gemaakt. De aanvalkolommen, welke niet langer hunne posities konden verdedigen vielen achteruit, terwijl het slagveld overdekt was met hunne dooden en gekwetsten. Zooals wij reeds gemeld hebben, schrijft ook de correspondent van den Daily Tele graph, dat de telegraafdraden van Rust- schuk vernield zijn, verder zegt de bericht gever dat de Russen de inwoners van Badadagh dwingen mee te werken aan de versterkingen van die plaats. Tot slot meldt de korrespondent dat de Bulgaren overal de Turken vermoorden waar zij deze aan treffen. De turksche troepen die tegen Montene gro in het véld zijn geweest, rukken met verdubbelde dagmarchen op naar Sofia, om daar een reservekorps te vormen. Het bezonderste doel van het turksch gouvernement is op dit oogenblik een reser vekorps te krijgen, Mahmoud-Pacha, Damir- Pacha en Redif-Pacha, doen alles wat moge lijk is om dat doel te bereiken. Volgens verhaal is de brug over den Donau, te Sistova niet door onweer, maar wel dooi de turksche monitors verwoest, die zich tot dan toe hadden schuil gehouden onder de batterijen van Rustschuk. Het schijnt dat het de Russen moeilijk zal vallen het ver broken verkeer weer te herstellen. Konstantinopel, Maandag, 2 Juli. Officieel. De russische afdeeling die langs den kant van Alihgherd aan 't werk was is verplicht geweest ten gevolge van de hevige aanvallen onzer troepen te wijken. De Russen begaan op hunnen doortocht overal gruweldadenal de muzelmansche of christene dorpen door dit legerkorps be zocht worden verbrand naar verwoest en aan de plundering overgeleverd te zijn. Niet te vreden met die misdaden hebben de Russen onmeedogend drij onschuldige vrouwen van 't leven gebracht. Die feiten die ons door den bevelhebber de Van gemeld zijn, worden bevesn'gd dooi de telegrammen van de korrespondenten der vreemden dagbladen die zich in Azië bevinden. Dinsdag, 3 Juli. Officieel. 12 bataillons Turken, heb ben 18 bataillons Russen in de omstreken van Sistova verslagen. De Russen hebben hebben groote verlie zen ondergaan. Men verzekert dat de Russen het beleg van Kars opgeheven hebben. De Engelsche vloot is heden te Besika aangekomen. St. Petersburg, Dinsdag 3 Juli. Dervich Pacha die te Batoum bevel voert heeft versterkingen ontvangen. Generaal Oklobojo heeft ze den 29 Juni ontvangen. Hij heeft een groot getal vijandelijke lij ken begraven en heeft zich naar Nomtche- sat begeven. Generaal Alkhasow heeft den 27 den vijand te Otchamthari aangevallen en hem groote verliezen veroorzaakt, niettegen staande het vuur van 9 turkscqe schepen. Het verlies beloopt op 250 man. Depeche van het kwartier-generaal te Simnistza. (Officieel). De brug is vol trokken. De overtocht van den vloed wordt voortgezet. Sedert den 27 Juni verlaten de Turken Ternova. De turksche monitors nabij Nico- polis aangevallen zijn zoodanig beschadigd geworden dat zij niet meer kunnen varen. Routschouk is gedeeltelijk verbrand door het bombardement. Het is hetzelfde met het turksche gedeelte vau Nicopolis. (Agence télégr. russe). Een officieel telegram van Simnitza 2 Juli zegt dat den 29 Juni 7 turksche monitors het dorp Schebriany gebombardeerd heb ben, dat aanzienlijk beschadigd geworden is. Vervolgens zijn de monitors tegen deBa- labandowka gericht. Den 1 Juli waren zij in 't zicht van Odessa in richting naar Se- bastopol. Weenen, 3 Juli. De turksche troepen die in den Montene gro vochten, zijn in aftocht. Bucharest, 3 Juli. Niettegenstaande de tegenslag te Biela gaan de Russen voort met zich vooruit té begeven, op die wijze zoekende Roustchouk van Schumla af te snijden. Van hunnen kant zenden de Turken onder stand op onderstand om tegen die bewegin" eene hinderpaal te stellen. Btu-celftixmudcstrnat, 39. 10 centiemen den regel. •25 centiemen den regel. Brieven en pakken moeten vrachtvrij toegezonden worden. fr. 2-00 's jaars voor de stad, fr. 4-50 voor geheel Belgie. Builenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 10 centiemen het nummer. Men schrijft in op al de poslbureelen. TOEKOMST, IJZEREN-WEG. VERTREKUREN VAN IJPEREN NAAR Poperinghe-ITazebrouck. 6-30. - 12-07. - 6-50. Poperinghe. 6-30. - 9-07. - 12-07. -3-57. - 6-50. - 8-45. - 9-50. Kortrijk. 5-54. - 9-46.- 1 1-20. - 2-55. - 5-25.- Roeselare. 7-50. - 12-25. - 6-45. Langemark-Oostende. 7-18. - 12-06. - 6-20. Langhemarck, den zaterdag, 5-50.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 1