POPEKINGHË WOONHUIZEN EN ZAEILAND VRUCHTEN, AKKERALLAAM Nieuws uil hel Arrondissement. Rechterlijke kronijk en 2 WERKEFEERDEN, TE LANGEMARCK. "burgerstand LET OP MA RITPRIJZEN. Verkoop! og TE WO U MEN. Schoonste kogels en punten. Schoonste roozen. Schoonste loit. lr Pi'ix Spilliaert. Hoogst getal punten. Huwelijken. Sterfgevallen. (gelegen bij de Statie te IJperen) heeft de eer hare klienten kenbaar te maken dat zij rechtstreeks kan af leveren per wagon van 5 of 10 duizend kilos schooneen goede Mon- sche Kolen, Freinen en andere aan dezelfde prijzen en konditiën der koolmijnen. Daarenboven waarborcht zij nog het gewicht met rechtvoor de koopers de Kolen te refuseren, in dien zij aan hunne verwachting niet voldoen. Prijzen voor den verkoop in het klein per 100 of 1000 kilos Toid-Venant (Monsche) fr. 2-50 het 100 kilos Fijne Kolen (id.) 2-20 idem. te huis gedaan. In het magazijn genomen 2-40 en 2-10 liet honderd kilos. In dezelfde magazijnen Grooten keus van Vloertegels in grees en ciment. Pannen, Schaliën, Tegels, Ar duinsteen, Kalk, Ciment en Trass. Eenige Depot van Andennesche Steenen voor trot toirs, cours, poorten en stallingen refractaire Brij ken voor vieringen en hakkersovens. Buizen in potaarde en Grees, enz. Chemische Landvetten Nitraat de Soude, opgeloste Guano, enz., enz. Aan de inwoners der stad Poperinghe. Het kollegie van burgmeester en schepenen der stad Poperinghe. Rogge, BONEN TEER. Den Notaris vets, resideerende te Vla- mertinghe, daertoe in recht benaemd, zal met de tusschenkomst van zynen ambtge noot den Notaris BUTAYE, te Meessen, in het openbaer verknopen in eene zitting de hierna beschrevene onroerende GOE DEREN bestaende in Gebruikt door Livinus Raegheboomaen 48 francs by de jaere, vry van lasten, tot eersten October 1877. 2" koop. Een HUIS met Koeistal en Scheur, en 40 a. 30 c. bebouwden Grond, Hof en Land. Gebruikt door Amandus Blomme, aen 125 francs by de jaere, boven de lasten, tot eer sten October 1894. Grondgebied van Poperinghe. 3" koop. Eene party ZAEILAND, be bouwden Grond, Hol en Meersch,groot70 a. 40 c. Dit goed gelegen by de herberg het Smis ken, is gebruikt door Louis Bollengier, eige- naer der gebouwen aldaer bestaende, aen 75 francs by de jaere, boven de lasten, tot eesten October 1884. Gemeente Diekehuseh. 4" koop. Eene schoone party ZAEILAND, happende ter zuid-westzyde, groot 1 h. 40 a. 60 c. Gebruikt door Henri Doom-Rommens, aen 95 francs by de jaere, boven de lasten, tot eersten October 1880. Deze verkooping zal plaats hebben op WOENSDAG 29" AUGUSTY 1877 ter estaminet, het Hotel de Pays-BasElver- dingstraat, binnen Ypre, om 2 ure namiddag. DONDERDAG 30" AUGUSTI 1877, ten 3 ure juist namiddag, bij Pieter Bondeyn te Woumen, Jonckershove, van Eene schoone en goedeHOFSTEDE en h. 4-12-83 c. erf te Woumen, zuid verre der kerk, kadaster sectie B, nummers 1727 tot en met 1734, in 3 koopen; bewoond en gebruikt door Louis en Francis Boudeyn mits 500 francs 'sjaars. 1/2 0/0 instelpenningen te winnen. Titels bij den Notaris Laurent PROOT te Woumen, ook alle inlich tingen bij den Notaris VERTÉ te Merckem. Door sterfgeval. MERKWEERDIGOE TENöITIE VAN DONDERDAG 16" AUGUSTI 1877, 12 uren 's middags, ter hofstede alwaar de weduwe van sieur Joannes Platteeuw onlangs overleden is te Langemarck, langst de kalsijde naar Bixschote. Door het ambt van den Notaris TITECA,teIJperen,Elverdingstraat. Omtrent middag trok de Koormaalschappij, voorgegaan van hel muziek der Pompiers en ver gezeld door deszelfs korps, naar de statie om de genlscbe maatschappij in te halen. Bij het afstap pen werd de brabanconne gespeeld en 11. de Schepene Vanden Bogaerde voorzitter onzer Koormaatschappij, verjyellckomt de Gentenaars. Van daar begaf zich de stoet naar het Stadhuis alwaar den wijn van eeie werd gedronken. M. de Burgemeester heeft aldaar den welkomgroet uitgesproken. De groole Hallezaal, waar hel Concert plaats had, was lang vóór hel uur letterlijk vol publiek. Onze enge plaats laat ons niet toe over al de muziekale schoonheden te spreken, die de kenners en liefhebbers hebben te bewonderen gehad in dit merkweerdig concert. Degene die er tegen woordig geweest zijn zullen zich er lang van herinneren. Na het feest hebben de lJperlingen en de Gen tenaars als ware broeders zich verlustigd en men mag zeggen dat zij vermaak hebben gehad. De overkomst der Gentenaren naar onze stad heeft ten nutte gemaakt geweest onzer ijpersche Koormaatschappij om hunne kunstbroeders van Gent een geschenk ter hand te stellen bestaande in het standbeeld la Marguerite van M. Fiers op het voetstuk staat hel aandenken gebeiteld, 0111 den broederband, tusschen Gent en IJperen nauwer en nauwer te sluiten. Na hel koor, l'amitié't is M. Vandenpeereboom, onze Staatsminister en Eere-Voorzitler onzer Koor maalschappij, die zich gelast heeft met het opdracht kompliment. Hij heeft allen weten te élictriseeren en na zijne redevoeringeen donderend handgeklap brak in de zale los. 'l Zou ons verwonderen of het Journal d'Ypres zal zeggen dat het feest een fiasco was. Sc5s«olf»cma»ïtsg.-Vorige lijsten, fr. 9,916-90 Goede gedachtenis der Gentenaren (5 oogst 1877), 50-00 Omhaling gedaan in het hotel Gouden Hoofd (5 dito), 8-02 Omhaling in het hotel de Zon (5 dito), 13-45 Eene partij bak in de Kloosterpoort, 5-00 Voorden brief van Mortier, 0-10 Voor di n Lanleern's-hrief, 0-20 Voor de Bas-Viole's gezeever, door een ander geschreven, 0-70 Eene bruilofts-maallijd in de Kasselrij: 4 boekjes van 5 fr. aan de leerlingen der gemeente-school voor meisjes, 20-00 o boekjes van 5 fr. aan de leerlingen der gemeente-school voor knechtjes, 15-00 Voor de kas, 4-50 Uitgaven tot heden, Blijft in kas fr. 10,033-87 6,477-95 3,555-92 te zamen 10. Uitslag der schijfschieling aangeboden door stads-regeering aan al de heeren burger wachten van het bataljon, der halve batterij en van hel korps Pompiers, den Woensdag 8 Au- gusti 1877 18 iï rger wacht. 1. Hof, A., Maréchal des logis chef, 4 6 8 18 2. Candaelc, J., garde, 4° compio, 5 5 8 18 3 Maillaert, G., ld., 2' id. 5 7 4 16 4. Angillis, A., id., I" id. 2 C 6 14 5. Swekels, L., id., 5" id. 3 4 4 11 6. Deweerdt, C., maréchal des logis, 4 2 3 9 7. Poot, H., garde, le comp'", 2 15 8 8. Coppin, H. lieuten', 2° id. 5 11 7 1. Dumon, G., fourrier, 2" comp'". 2. Vandermarliere, L., arlilleur. Pompiers. 1" prijs II11 bail19 punten. 2" id. Gryffon, 16 id. 3° id. Babau, 15 id. 4" id. Dethoor, Amand, 14 id. 5" id. Vlaemynck, Fr., 11 id. 6° id. Dezwaene, 9 id. 7° id. Vergracht, 9 id. Sc id. Debrouwer, 8 id. 9e id. Fiers, Leopold, 8 id. 10" id. Verstraete, 8 id. 11" id. Dehaene, 8 id. van den 5" tot den 10" Augusti 1877. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5) Vrouweiljk id. 5) Logie, Julianus, wever, en Voisin, Juliana, kantwerkster. Vanhaecke, Ludovicus, schoen maker, en Domarle, Philomena, kantwerkster. Vlaemynck, Julianus, smid, en Desramault, Eu genia, zonder beroep. Aernout, Carolus, lang- zager, en Dumoulin, Maria, kantwerkster. Spinnewijn, Augustus, werkman, en De Gendt, Victorina, kantwerkster. Ameloot, Ludovicus, wever, en Gauquie, Emma, kantwerkster. Riquiere, Leopoldus, werkman, en Vermeersch, Juliana, kantwerkster. Lachat, Joannes, werk man, en Lauwyck, Rosalia, kantwerkster. Ferrand, Henrictts, smid, en Scheirre, Coralia, kleermaakster. Fauconnier, Guslavus, advo- kaal, en Gregoire, Puidenlia, zonder beroep. RosselleNatalia, 43 jaren, kantwerkster, ongi hnwd, St-Pieters nevens IJpre. Vandena- beele, Petrus, 49 jaren, hovenier, echtgenoot van Francisca, Coriort, St-Nicolaus nevens IJpre. Speybrouck, Sosephus, 24 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Sl-Jacobs nevens IJpre. Martens, Clement, 51 jaren, lieutenant bij het 1° Reg1 linie, ongehuwd, Groote Markt. Devos, Roma nia, 18 jaren, kantwerkster, Sl-Nicolans nevens I J pre. Kinderen beneden Mannelijk geslacht 4) g de 7 jaren Vrouwelijk idem 2) I)e Mpeïselie Èlandelsvereenlging Voor de hcstcllingen sr.ich te be voelen kantoor Sterrestraat, 4. den 10 Augusti 1877. Alle weldenkende burgers, voor wie de dank baarheid geen ijdel woord is, hibben grootelijks verontwaardigd geweest over de handelwijze onzer regentie-mannen die, ter gelegenheid het diepbetreurend verlies door onze stad gedaan in den persoon van den heer Gouverneur Vramhout, alleenlijk geene rouwvlag aan het Stadhuis heb ben uitgesirken. M. Vramboul was hel hoofd der provincie en daarbij een kind van Poperinghe, die eer aan zijne geboorteplaats deed, een dienstwilligen en en hoog ambtenaar, altijd bereid om zijne mede burgers alle slag van dienst le bewijzen; maar hij behaagde niet aan Jan van Leffinge en zijne zwar te bende en 't is waarschijnlijk uit die reden dat de door hem gekozene raadsheeren niet goed hebben gevonden officiëele rouw uit te hangen, zoo als het hunne plicht was. Tot in de kleinste dorpen der provincie zag men aan de gemeente-huizen en lot op kerktoo- rens zelf, het in rouw bekleed nationaal vaandel, maar hier hebben onze edilen zich van alle rouw- teekens onthouden. Ware Poperinghe zijne geboorteplaats niet ge weest, de welvoegelijkheid eischte nog dat men deze laatste hulde bewees aan hem die het behee- rend hoofdeling van het gemeentebestuur was. Maar neen, de politieke driften hebben bij onze tegenstrevers alle goede gevoelens uitgedoofd en men vindt bij hen, naar het voorbeeld der zwar ten, waarvan zij de geliefkoosden zijn, niet anders meer dan haat en nijd, zelfs lot op een graf Wij bevelen deze schandelijke onthouding aan het openbaar gevoelen. Al wat gedaan is geweest bestaat in den volgenden plakbrief welke men aan de hoeken der straten kon lezen en waarvan de koddige opstel iedereen had doen lachen, ware het niet het droevig geval waarvan dit opschrift de oorzaak was. Het is niet genoeg te zondigen tegen de welschikkelijkheid, men moet het nog doen tegen zijne eigene taal. Leest en oordeelt Heeft het ongenoegen ul. te berichten dal M. Benedictus Vrambout, Gouverneur der provincie Weslvlaanderen, geboren te Poperinghe den i!lcn dezer maand, ten 7 ure's avonds is overleden. Bekwaamde en beproefde bestuurder, heeft M. Vramboul meer dan dertig jaren zijns levens toe gewijd aan de ontwikkeling der morale en stoffe lijke belangen der Provincie. Het vroegtijdig verlies van dezen uitstekenden ambtenaar zal zich diep doen gevoelen, (sic). Poperinghe 5 Augusti 1877. De voorzitter, Bij bevelBERTEN. De secretaris BONTE. Hoe vindt men deze melding: geboren le Pope ringhe, den 1" dezer maand en, (volgens den plakbrief) den zelfden dag leu 7 ure 's avonds overleden Daarbij had men zeker wel een vlaamsch woord kunnen vinden en gebruiken in plaats van dtze fransche morale. Voor 't geene de beproefde bestuurder aan gaat, ja zeker, hij heeft door uwe gelijksgezinden aan harde proeven gesteld geweest, is het dan uit spot dat men melding doel van den beproef den bestuurder? Ja. hij heeft alle slach van be proevingen onderstaan van wege al de klerikalen der provincie, waaronder wij schamen sommige Poperinghenaars te moeten melden; ja, hij heeft beproefd geweest door de lastertaal en de woede waai mede men hem vervolgde en door welke men lot zijne eer toe heeft trachten te bevlekken, maar hij is kloekmoedig op het slagveld gestor ven, strijdende voor zijne denkwijze, en duizend muil eerlijker en treffelijke!' dan zijne schaamte- looze vervolgers, die ten grooten deele de schuld zijner dood zijn Waarom ook wachten tot dat hij gestorven is om ie bemerken en le openbaren dat hij eenen uilsli kenden ambtenaar was die zijn leven heeft toegewijd aan al de belangen der Provincie. Is dal gekkernij of wal is het Na dat men hem gedurende zijn leven door alle slach van oneerlijke middels bevochten heeft, zoo als de gansche klerikale partij handelde, men komt dan, waarschijnlijk door de blijdschap ver blind, zijne telaalkomende lofrede uitgalmen O klerikalen, uwe handelwijs is stichtend Nog eenige andere artikels uil Poperinghe, ons te laat toegekomen, kunnen maar binnen 8 dagen overgenomen worden. Passchendaele, 6 Augusti. Nauwelijks komt de onveibiddelijke dood ons onzen beminde Gouverneur, den eenigen steun lol het behoud onzer vrijheden, le ontrukken, of onze vijanden steken het hoofd op en stouter en (engender dan te voren, willen zij ons terug- sloote'n mar de afgrijselijke middel-eeuwen, in weerwil der bescherming onzer nationale Grond wet. Alle jaren geeft men alhier eene ringsteking; zooals andere jaren was dezelfde aangekondigd en ging op Zondag laatst plaats hebben. Eene omstandigheid leverde zich op om het ge wone genot, dat ons dorp bezit, te ontnemen. Een groot vernuft, dat niet vreemd is aan zeker spel dat men hathalsen noemt, maakte er eene publieke feest van, uit te voeren in de gemiste misse. Het was een subliem gedacht de kathalsers le doen vergezellen door de Gemeente-fanfaren, en daardoor e<n brouille te doen ontstaan om de ringsteking te verhinderen en dezelve le doen ophouden door de macht van gendarmen en veldwachten, met een geweld gelijk of men ge zien heeft toen de steenezels de gemeente wilden bestormen. Deze klucht is vereerd geweest door de tegen woordigheid van wal jongens en zotten Het parket van Veurne, vergezeld door de HH. Wetsdoklooren, heeft zich Woensdag laatst naar Rousbrugge begeven, ten einde een onder zoek te openen tegen eene 67 jarige pilaarbijter dier gemeente, beticht van schandelijke broeder- kenszonde gepleegd te hebben, op kleine kinderen van min dan 8 jaren oud. Dien getrouwen voorstaander en dienaar van pernonkula heeft de grenzen tusschen hem en de hairemulsen weten te stellen. IJPEREN, 11 Aug. Proces Piercot. Het beroepshof van Luik heeft uitspraak ge daan in zake van M. de Montpellier, bisschop van Luik, tegen M. Piercot, Burgemeester. Het hof bevestigt het vonnis van den eersten rechter en veroordeelt M. de Montpellier tot de kosten. Rlienmatisme. Wij zijn thans in het saizoendal velemenschen lijden aan rheumalisme aandoeningen.Er isechter een zeer eenvoudig middel om zich daarvoor te vrijwaren. Men verzekert ons, dat het Eau d'An- vers van Mr. Aug. de Marbaix, uitvinder te Ant werpen, het meeste heilzaamste is dat er bestaat legen rheumalisme. Herhaaldelijk doet men er van eenige droppels in de holle van de hand en wrijft daarmede herh laldelijk het pijnlijke ge deelte, en dat ten minste 2 a o maal per dag, voornl. des morgens en des avonds. H»t Eau d'Anvers dringt door de poriën van de huid ver warmt, verzacht en sterkt de zenuwen. Zoodra de wrijving geschiedt i<, bedekt men hi t lichaam met flanal en na eenige wrijvingen houdt de pijn ep. GRANEN ENZ. verkochtte kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. Tarwe Erwelen OOOO OOOO co tT 36-75 23-25 00-00 00-00 Boontjes Aardappelen Boter 000 7,000 00-00 '7-25 300-00 per hektoliter, POPERINGHE, 10 Aug. middenprijs. fr. 00-00 17-25 12-00 12-00 5-70 fr. 80 a 00 Tarwe, Haver, Aardappelen, de 100 kilos, Boter, de kilo, Hoppe de 50 kilogr. VAN Gemeente "Vlsvmerting'he. ln koop. Een HUIS met 4 a. 26 c. be bouwden Grond en Hof. Gemeente Eïverdïnghe.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3