PÜPEBINBIE FÊTES OVERSLAG DROÖGKOL E N voor HOPPE, enz. EMILE ÖELOBEL-DERHO, RÉJOUiSSANCES Brillaul Concours <lc Jen de Boules. Verschiilige Tijdingen. HAJ1EAU RL LA POT1ZE A ciiiq henres BALLON. a II lieures Feu d'Artifice. JKGX POPL'LAIRES et .1 EU DE BOULES pour i.es FEMM ES V li li OOF ING te W o iimen-J on k ersho ve, le klas 2e klas Freinen aen Monsche Kolen fr. 88 per 1ÖBÖ kilos. 82 28 24 Kwaliteit en maet gewaèrborgd. In de Magazynen der Ypersche Handels-vereen i- ging, gelegen by de Statie, BURGERSTAND Sterfgevallen. Huwelijken. Sterfgevallen. t (Echo du Parlemedl). REPARATIONS et ECHANGES. actuellement rue de la Bouche, 11Ypres. LES 2 ET 5 gEPTEMRRF, 1877. Dimanchf 2 Soptombrc, A 2 h. de l'après-diner trés précises Vers les qudtre heitres la Société de Musique DIS WITTE KLAKKEN - [era entendre les plus beaux morceaux de son répertoire. A SIX HEUIIES MAT ste t'OCAGNE (Mast klimming). Lunili 3 St'plembre, a 3 li., (Au moiris 40 fr. de prix). ten 4 ure juist namiddag, bij Karel- Louis De Bever-Boudeyn, te Wou- men, Jonckershove van' 1° een onlangs nieuw gebouwd WOONHUIS en h. 0-01-82 c. ERF. Thans onbewoond. 2" Een WOONHUIS met Schuur, Stallingen en h. 0-14-30 c. ERF. 3° h. 0-13-30 c. BOUWGROND, in2koopen, langs de Groenestraat. Al gelegen te Wou men, Jonckers hove. De drie laatste koopen bewoond door David Clauw-Denys, tot 1 October 1877. Instelpenning in cle eerste oproeping. De titels bij den Notaris Laurent PROOT, te Woumen, DONDERDAG 13" September 1877, ten 3 ure juist namiddag, bij Karei-Louis De Bever, van Eene schoone en goedellOFSTEDE en h. 4-12-83 c. erf te Woumen, langs de Heugstraat, bewoond en gebruikt door Louis en Francis Boudeyn, tot 1 October 1883, mits 500 fr. 's jaars. De titels bij den Notaris Laurent PROOT te Woumen, ook alle inlich tingen bij den Notaris VERTÉ te Merckem. alle slaininels dei' slad hel signalement aantrof, alsook der voorwerpen en het beloop der som men geld doorhem ontvreemd. Het is de agent Hoste die hem in de Klaver- straat aanhield. Vrijdag avond heeft men builen de Meenen- poort, bij de Citaclelle, een man opgenomen die aldaar bijna twee men ten gronde lag in de grootste stuiptrekkingen. Men heeft hem naar ons burgerlijk hospitaal overgebracht. Plaatsgebrek dwingt ons den Schoolpenning tot binnen acht dagen uit te stellen. van den 17" lot den 24" Augvxli 1877. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5) J-,., u te zamen Vrouwelijk ui. 4) Soenen, Calharina, 85 jaren, zonder beroep, weduwe van Petrus Descamps, Meenenslraat. Lefevre, Barbara, zonder beroep, weduwe van Petrus Buyse, St. Jacobslraat. Kinderen beneden Mannelijk geslacht 2) de 7 jaren Vrouwelijk idem 2) Van den 24 tut den 51" Augusli 1877. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 4) ,e Hinen 8- V rou wel ijk 10. 4) Herreman, llendericus, hovenier, en Samijn, Maria, dienstmeid. Vertraete, Joannes, 47 jaren, herbergier,echt genoot van Colela Vanhecke, Groole Markt. Bruynsteen, Euphrosina, 58 jaren, kantwerkster, echtgenoot van Ludovicus Landerwyn, Kauwe- kindstraat. Terrier, Lucia, 27 jaren, winke lierster, echtgenote van Alphonsius Wonts, Rijs- selstraat. Kinderen beneden (Mannelijk geslacht 0) j de 7 jaren: (Vrouwelijk id. 1) 50 Augusti 1877. Viering' «Ier 2»jaeige Jubilé van M. Van Merris. Zondag laatst zag men van 's morgens vroeg de nationale vlag aan al de huizen der leden van de Philharmonie wapperen.Men bereidde zich om de vijf-en-twintigjarige Jubilé te vieren van den heer Van Merris, als gewezen mnziek-ofiicier dei' oude pompiers en dan als voorzitter der Philhar monie. Ten 11 ure 's morgens had de plechtige terhandstelling plaats van het geschenk, bestaande in zijn marmeren borstbeeld, welke de leden der Philharmonie, bij middel van inschrijving, aan hunnen welbeminden vooizitter opdroegen. Aan het gestelde uur, meer dan zeven honderd leden, waaronder een groot getal der naburige steden en gemeenten, vergaderden zich in het lokaal en men ging stoetswijs en muziek aan T hoofd den eere-voorzitler uithalen. Dan keerde men terug tot de vergaderingzaal, waar den heer onder-voorzitter Dhont, zich iri uilgelezene be woordingen uitdrukkende, de talrijke diensten afschetste welke M. Van Merris bewezen had, eerst als luitenant der muziek hij de gewezene harmonie der Pompiers van Poperinghe dan als voorzitter der Philharmonie. Hij legde uit door welke politieke oorzaken M. Van Merris, die destijds schepene der slad was, in de kirzing van het jaau 187 niet herkozen werd hij herinnerde de oneerlijke en schande lijke middels in 't werk gesteld door de geeste lijkheid om de liberalen, die alsdan nog in den raad zetelden, te verstoolen waar voorig vrede en eendracht regeerde onder de personen van verschiilige denkwijze, kwamen zij tweedracht, haat en nijd zaaien, ook door alle slach van kui perijen en bedreigingen bereikten zij hun doel en zij lukten de liberalen uit te sluiten. 'T is alsdan dat M. Van Merris zijn ontslag gaf als luitenant der pompiers, ontslag welke dit van meersl al de muziekanten en sapcurs-pompiers medebracht zij wilden hunnen beminden officier niet verlaten en weigerden onder het jok van de gekozenen der priesters Ie buigen. 'T is dan ook lieve voorzitter voegde hij er bij, dal met de elementen uit de oude muziek voortkomende, gij de Philharmonie opgericht hebt, heden zoo schoon, zoo levendig en die blijft voorlbloeien en aangroeien in weerwil der dagelijksche aanrandingen en pogingen welke onze ongedoogzame priesters doen om twee dracht onder de leden te zaaien. Dan sprak hij van den bijval welk onze muzie kanten genieten overal waar zij gaan hij her haalde de reizen van Rijsel, Boulogne, Duinkei ke, enz., waar zij de gulhartigste en grootste onthalen en ovatien genoten hebben. 'T is aan u, lieve voorzitter, riep hij uit, dat wij al deze zegepralen verschuldigd zijn, 't is door uwen onvermoeibaren iever, door uwe ervarene bestiering, en uwe onuitputtelijke mildheid dat wij ten grooten deele de kunstach tige faam bekomen hebben waarvan onze sociëteit, zoowel in ons land dan bij den vreemde, geniet. Is het ook aan u niet dat wij dit prachtig lokaal verschuldigd zijn waar wij ons heden bevinden en waar onze leden de aangenaamste en eerlijkste verstrooiingen genieten Zich alle uwe weldaden herinnerende, deleden der Philharmonie, wilden u een bewijs geven dal het geheugen vereeuwigde van de 23 jaren welke gij aan het welzijn en den voorspoed der oude muziek des pompiers en aan onze tegenwoordige maatschappij hestund heeft. Men opende eene lij t van inschrijving welke eenieder met iever onderteek' nde en men dacht dat niets beter de gevoelens van eenieder kon uitdrukken dan hel oller van een kunstwerk. G. hef dan, beminde voorzitter, in naam van alle de leden, deze betuiging te aanvoerden onzer gevoelens van diepe dankbaarheid. Er blijft mij maar eenen wensch te vormen, 't is dat nog lange jaren onzen welbeminden voorzitter bewaai'd worde aan de toegenegenheid van onze schoone maatschappij. Donderende handgeklap onderbrak van lijd tot tijd deze schoonr redevoering, en de algemeene kreten van L ve onzen President weergalmden in de lucht. De sluijer die het borstbeeld bedekte werd weg- genom n en men bewonderde het werk van den uitmuntenden beeldhouwer Piers, eene der beste artisten onzes lands. Dit gevrocht is een oprecht meesterstuk dat zich onderscheidt door de zorg met welk het is afgevrocht en door de gelijkenis. Onze oprechtste gelukwenschingen aan M. Fiers. M. Van Merris, in eene treffende onvoorbereide rede, bedankte de leden der Philharmonie over de schoone gift welke men hem deed alsook over de bewijzen van sympathie waarvan hij het voorwerp was hij zeide dat hel wel de schoonste belooning was naar welke hij had kunnen streven en voegde er bij dal hij altijd alle pogingen zou aanwenden om de Philharmonie op den bloeien- den voet te behouden tot welke zij gekomen was. Ja, riep hij uit, de eeuwige vijanden van alle licht,van allen vooruitgang bevechten ons, te vergeefs wel is waar, met de tronwelooze wapens die zij gewoonlijk en overal gebruiken laat ons dan, indien het nog mogelijk is, ons van meer lol meer vereenigd houden om te blijven strijden, ten einde onze vrijheden te behouden, die zij ons zouden willen onlrooven, en voor de overwinning voor welke onze voorouders hun duurbaar bloed gestort hebben. Zoolang ik kan, zal ik met u den strijd blijven voeren en wanneer ik later aan uwe werken geen deel meer zal kunnen nemen, dit geschenk zal mij altijd de aangename dagen herinneren welke ik in 't midden van u doorgebracht heb en welke ik als de schoonste mijns levens aanzie. De plaats ontbreekt ons om deze redevoering breeder uit te leggen de kreten duizendmaal herhaald van leve de Voorzitter, bejegenden deze welsprekende woorden. Een groep jonge meisjes offerde bloemtuilen en droegen hem hunne gelukwenschingen op in zeer bevallige aanspraken. De ceremonie geëindigd, men leidde stoetswijs dm held der feest tot zijn huis. Het eerste deel der feest was voltrokken. Des namiddags rond 5 uur, vertrokken de leden der Maatschappij, vergaderd in het lokaal, met muziek aan 't hoofd, lot de strate alwaar eene schijfschieting plaats had. Een groot getal prijzen eene waarde van 500 francs bevattende, waren te bekampen tusschen de schutters. Door het groot getal mededingers, moest men op zes verschiilige plaatsen schieten en de toegang der statie bood een levendig zicht aan. Des avonds was den prachtigeil hof der Maat schappij luisterrijk verlicht, duizende glazen glin sterden langs.alle kanten en vormden luislers, kransen en alle slach van afwisselende leekenin- gen,die schitterden in den nacht. Een allerschoonsten transparant hulde aan onzen Voorzitter verschuldigd aan het kunsl- veerdig pinceel van M. Rommens, bestuurder onzer akademie,verwekte de algemeene bewonde- ring. Een voltreflfelijk orkest van 20 muziekanten liet de nieuwste dansen hooren en men sprong vrolijk op hel grasperk en in de wegen. Meer dan 2000 personen waren daar bijeen vergaard en den hof bood een looverachtig uitzicht aan. Tusschen beide deelen des bals, was er eene tombola voor dames waar een vijftigtal aller schoonste prijzen te winnen waren. Men het ft dan zich wederom aan hel dansen gezel lot 3 uur 's morgens. Eenieder die aan deze schoone feest deel geno men heeft was ten hoogste voldaan en men zal er van het aangenaamste geheugen behouden. De hand Gods J Zondag mo g< nd was het een afgrijslijk slecht weder en eenieder zei alreeds: Defeestis mislukt. De dibben die ten dien einde gebeden hadden gestort, waren ten hoogste voldaan en papen en kalolen vreeven alreeds zich in de handen. Maar zij hadden gerekend zonder den God der goeiie lieden, die ook dezen der liberalen is. Op de eerste tonen des klaroens, de regen slaakte en de zon, door hare blijde stralen, kwam het feest vergeestigen Des nachts zelfs, had 0. H. zijne schoonste en giinsterendsle sterren dorn uithangen, om aan de verlichting van het lokaal deel te nemen. Dat men nog zegge dal God met de liberalen niet is De roep der gruweldaden dezer priesters en paters lit eft zich van méér tot meer vei heven i> voor den heer en hij heeft ons gezonden om ze te vernietigen. Genesis kap. XIX V. 15. In zijnen zitdag van Zondag II., het Assisen- Hof der Chareole-Inférieure, zetelende teSainles, heeft genoemde Amelineau (Francis-Marie-Jose- phus) broeder, onderwijzer in bet gesticht van den H. Ludovicus van Gonzague, te Saojon, ver oordeeld lot 20 jaren dwangarbeid, voor aansla gen op de eerbaarheid, gepleegd op kind. reu van min dan 15 jaren oud, van wie hij de zedelei raar was. De plichtigen was vi chteliug. En zeggen dat dezen sodomiler, zoo als vele van zijn's gelijke, waarschijnlijk in het eene of an der klooster van ons land, onder een anderen heiligen naam, zijne krislelijke oefeningen voort- pleegt Ouders! zendt maai; uwe kinderen bij die z - debedervers Ziehier het getal briefjes opgenomen bij de aankomst in de staatsstalie te Antwerpen-Bor- gerhotil, tijdins de eerste feestdagen aldaar: Zondag, 19 Oogst, 80,000 Maandag, 20 90,000 Dinsdag, 21 25,000 Woensdag, 22 40,000 Aan de statie van het Land-van-Waas heeft men gedurende de vier dagen 50,000 briefjes genomen Voegt daarbij de talrijke aankomsten met steamers, de dorpelingen der omliggende plaatsin van Antwerpen, de vreemdelingen die daar zich reeds sedert de voorgaande week bevondden, en mén zal de cijfer bereiken van 500,000. Dinsdag laatst heeft de plechtige uitreiking der diplomas aan de leerlingen der Normaalschool van Brugge, die liet uitgaansexaam hebben afge legd, plaats gehad. Allen zijn gediplomeerd. Ziehier den uitslag Maximum der punten750 Hebben het diploma van eersten graad (de grootste onderscheiding) bekomen Minium in590 p. A. Vermast, van Leyscle, 652 punten. 11. Coiisinne. van Pepinghen, 602 punten. Hebben het diploma van tweeden graad (de on derscheiding). Minimum550 p. J. Debock, van St. Amands, 578 punten. J. Lansens, van Aerseele, - 568 punten. J. Dcvvanckel, van Becelaere, 554 punten. Hebben het diploma van derden graad (op vol doende wijze) Minimum450 p. H. Decour, van Ghéluvelt, 524 punten. E. Lammens, van Kemmel, 515 punten. A. Lazeure, van Proven, 505 punten. H. Braekevelt, van Aerseele, 478 punten. A. Craenen, van Aerschot. L. D'Hondt, van Lisseweghe. L. Vanhove, van Westkerke. B. Kindermans, van Leeuwarden. A. Van Laeke, van Harelbekë. Sl. Pil, van Veurne. IJPEREN, 1 Sep. Mané. Ihecel, Phares e De roep der ondeugdi n van Sodoma en Go- ii morrha vermeerderd van meer tol meer en hunne zonde is ten hoogste gerezen. Gmesis kap. XVIII V. 20. GRANEN ENZ. verkoel) He k wan II tei l. mid dun prijs p. 100 kilo. 20.500 35-57 Rogge 2,100 22-50 0,600 25-00 300 24-50 600 25-50 Aardappelen 4,000 8-50 515-00 per hektoliter, POPERINGHE, 51 Aug. middcnpi ijs. fr. 25-29 17-25 12-23 10-00 5-80 fr. 00 a 00— Tarwe, Rogge, Haver, n Aardappelen, de 100 kilos, Boter, de kilo, Hoppe de 50 kilogr. joaillier, bijonliei', oi'fèvre, geavcui', Yia.I.i: D YPRKS. 110NNÉES Al! avec un subside de l'Admioistralion Communale, A 6 heitres du matin la Fèle sera annoncée li coups de canon Ir p: ix60 fr. 4" prix. 10 fr. 2e prix. 40 fr. 5" prix. 10 fr. 5" prix. 20 fr. 6° prix. 10 fr. Une prime de 10 fr. sera accordée au peloton de 4 hommes venant du point Ie plus éloigné (pris a vol d'oiseau), fatil de la Belgique que de Félran- ger, el une prime de 5 fr. a l'amatiur prenant part au concours, qui, dans Ie coi'tège, aura ex- hiba Ie costume Ie plus élégant et Ie plus origi nal. (Pour les conditions voir les programmes). IN ÉÉNE ZITTING, VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1877, Ingesteld fr. 2i,©GÖ-00.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3