FERME PIANOS. INSTEL INSTEL HOFSTEDE TE WOUMEN, Donderdag 2» October 1877, Guano der Peruaansclie Regering. Dinsdag 16 October 1877, Verschillige Tijdingen. Etude du Wotaire Butaye. 21 heet. 78 a. 5© e. a vendre publiquement a Warnêton. Adjudication definitive BERTRAM* en O, Zeer voordeel aanbod Notaris Laurent PROOT, en h. 5-74-84 c. ERF, Tweede leugen. Hel is valschgeheel en gansch valsch, dat ik afstand gedaan heb van mijne kandididatuur toen ik ontrent zeker was van niet te gelukken immers ik morst niet meer lukken, want mijne benoeming was alreeds ge daan; anders moest ik geen afstand doen. Ik heb dan vrijwillig, geheel en gansch vrijwillig afsland gedaan ten voordeele en op het verzoek van de weduwe Polley. Derde leugen. Het is valsch, geheel en ganschvalsch, gelijk ik hetu in mijnen eersten brief zeide, het gene gij nog eeps ophaalt, dat een priester T is gelijk welkdanig eenen slap gedaan of een enkel woord gesproken of geschreven heeft om mij deze plaats te bekomen. 40 2G 22 15 24 2 3 58 44 28 25 17 28 52 27 27 50 7 9 2 86 5 12 1 46 1 64 52 50 22 21 50 10 A MESSIN ES. D'ORIGINE PATRIMONIALE STAVELE et ROUSBRUGGE, (arrondissement de Furnes), Le Notaire BUT AYE, résidant en la ville de Messinesexposera en vente publique, en une séance, la ferme sus-dite, située a Stavele et en petite partiesurRousbrugge-Haringhe,con- tre le harneau Den Waeyenburga 300 mètres nord du pavé de Crombeke a Rousbrugge et a 3 kilomètres des agglomérés de ces communes et de celui de Staveleoccupée par Benoit Deschodt, fermier en cette dernière commune, pour 3,6 ou9années, avec option réciproque, commencées le lr Octobre 1876 pour les terres en la bour et le 11 Novembre suivant pour les bailments et les paturages, au fermage annuel de 3,000 francs, par dessus l'impöt et la prime d'assu- rance. Cette ferme, qui sera présentée en 5 lots et en masse, est située a. 5 kilo mètres dela frontière francaise, a 10 kilomètres de la gare de Poperinghe et a proximité du pavé de cette der nière ville vers Dunkerque. a 1 heure de relevée, a l'hötel des TROIS AMIS, tenu par Mme veuve Beun, a Warnêton, prés la station du chemin de ter. La vente commenceraa heure indi- quée, pour être finie avant le depart du dernier train pour l'intérieur de la Belgique et de la France. Le cahier des charges et les titres de propriété sont deposes, a l'inspec- tion des amateurs, en l'étude du notaire BUTAYE, susnommé. Qu'on se le dise. Door eenen enkelen huurprijs re gelmatig te betalen, men wordt eige naar van eene zeer goede PIANO van Parijs. Zich te vervoegen bij M. H. EMMERY, Hoek der Boterstraat, te Yperen. De -verzendingen zijn franco gedaan. om 4 ure juist namiddag bij Pieter Taeyman-Cartrysse (overslag den 8 November daarna,) van 1° h 1-48-50 c: allerbeste Zaai land te Woumen, langs de steen- of sintePietersstraat, kadaster sectie A, nummers 6033 en 612, in 3 koopen verdeeld. 2°h: 0-91-00: zeer goed Maaigras te Woumen, in de Rhillebrouck, pa lende aan den houten sluisvaart kadaster sectie C, nummers 654 en 655, in 2 koopen. Al gebruikt door Louis Deschoe- maker en zusters, tot 1 October 1878. 1/2 0/0 instelpenning op eiken koop. De veilvoorwaarden ten kantore van den notaris Laurent PROOT, te Woumen. van de Heeren Dreyfus Frères en Cie, te Parys. Concessionnarissen voor Europa en de Koloniën. 'W'glanoF aan de handelaars. Over te nemen aan factuurprijs, in 't klein en met groote hoeveelheden, Fabricatie-Koopwaren tot het maken van Genever, Brandewijn, Cognac, Rhum en in 't algemeen ai de fijne likeuren, met het gerief om ze te be reiden niets dan tonnen. De liefhebber zal met de fabrikatie he kend worden gemaakt, en op den aankoopprijs 60 t. h. winst doen. Groot gemak van betalingvolgens beliefte 6 of 8 maanden krediet. Zich te bevragen hij M. J. MARÉE, rue Thier de Cornillon, 40, te Luik. KASTOOR TE WOUMEN (nabij Dixmude). (30 October overslag) ten 2 1/2 ure juist namiddag te ZARREN, hij weduwe Toebat-Rom- melaere, in Zarren-dorp, van EENE SCIIOONE EN GOEDE te Zarren (wyk Ter rest), langs de binnenstraat, nabij de steen weg van Zarren naar Staden, kadas ter secktie B, nrs 592,593,594a/2, 597, 598, 617, 618, 619, 620, 631, 680, 692, 694, in 7 koopen verdeeld. Bewoond en gebruikt door Marie- Therese Lefief. 1/2 0/0 instelpenning op eiken koop. aan u en aan al zijne klein kinderen den raad ge geven liegt maarliegt gelijk de duivels, er zal altijd eentwat van overblijven. Hel is om die oneerlijke laak eenigzins wat moeijelijker Ie maken dat ik in korte woorden en voor de laatste maal hoop ik, uwe leugens kom weerleggen. Eerste leugen. Het is valsch, geheel en gansch valsch, dat ik voor de dood van M. Pol ley gezorgd had gelijk gij het zeg! voor mijne benoeming. Het is immers van iedereen geweten en gekend dat de gewezen agent van de sociëteit Primes de B'ruxelles subiet overleden is. Het slechts achl dageri na deze haastige dood (loen alreeds een tiental kandidaten zoowel liberalen als katholijken deze plaats gevraagd hadden) dat ik den eersten stap gesteld heb om dit agentschap te bekomen; en bemerkt het wel, op dit oogeu- blik was er nog niet de minste spraak van Achille Vandelanotte Niettegenstaande de voordeelige en gunstige voordeelen die gij kent, door mij gedaan, heeft de weduwe Poll y mij de begeerte uitgedrukt, Achille Vandelanotte liever te zien noemen om dat hij haar, benevens de helft (en niet geheel) de opbrengst der assurantie, beloofde de plaats van agent aan haren zoon over te laten zoo haast hij tot zijne jaren zou gekomen zijn. Op het verzoek van de weduwe Polley heb ik mij in persoon naar Kortrijk begeven om in han den van M. den Inspecteur mijn ontslag te geven en Achille Vandelanotte grootelijks aan te beve len. De heer Inspecteur heeft mij op eene vriende lijke wijze verzocht mijn besluit te veranderen, zeggende dat de Sociëteit voor geene bedreigin gen kon wijken, zelfs niet voor deze van uwe vermaarde petitie, waarvan hij maar kennis heeft gekregen dooi- mijne onderhandeling. Verders gij neemt de stoutmoedigheid te spre ken over de zaak van Charles Pyck en daar nog eens is de waarheid verre van u neen, de kort- broeks (gelijk gij in uwe uitgelezene en schoone taal onze deftige en dienstvolle priesters noemt) hebben er niet lusschen gekomen om den onge- lukkigen Pyck aan te raden op een anders grond te bouwen zij hebben er tusschen gekomen om gelijk vele brave inwoonders van Poperioghe de daad van den rijken heer af te keuren en het hunne bij te brengen om eenen armen werkman aan wie men wettelijk (het kan zijn) zijne middels van bestaan ontrokken had te beletten geheel en gansch in de diepste armoede te verval len en hem op te helpen. Het was met de hevigste veronlweerdiging, dat geheel Poperinghe, ja zelfs vele liberalen het gebouw van den armen pijpe- bakker en zulks in zijne afwezigheid hebben zien aftrekken. Dat uwe lezers nu oordeelen hoe de beschuldi gingen die gij tegen mij en tegen de priesters met uwe galzuchtige pen gedurig opbrengt, ge grond zijn indien zij willen rechtzinnig zijn, zullen zij weten waar er verdrukkers en wree- daars te vinden zijn in Poperinghe. Om te sluiten gij brengt Matje in het spel, zeker voor de klucht. Verhopende dat gij ditmaal mijnen brief geheel en gansch zonder eenige achterlating zult in uw eerstkomende nummer drukken, groet ik u. Edmond VANWTBERGHE. Hier gaat de schrijver buiten zijn recht met een derde persoon aan te randendaardoor zijn wij genoodzaakt deze regelen achter te laten. Twee artikels uit Poperinghe ons te laat toege zonden (waaronder het verslag over de vertoo ningen der Barbaristen), kunnen maar binnen acht dagen overgenomen worden. Het werk der voortplanting van bet geloof, door de jesuiten bestuurd, heeft in 1870 de som van 5 miljoen 950 duizend en 50 franks, opge bracht. Europa alleen heeft daar fr. 5,710,552 in betaald. De klerikale gazelten, die altijd rekeningen -vragen, zouden zij niet eens rekening kunnen geven wat dejesuiten met datgeld gedaan hebben, dat toch niet aan hen, maar aan het publiek, die het gegeven heeft, behoort? De concerten door de vrijmetselaarslogien van Brussel den 12 Oogst en 2 Septembre inge richt, hebben 5510 fr. opgebracht, die onder de kinderkribben der hoofdstad en voorgeborchlen is verdeeld. Men meldt uit Parijs dat Moyaux, die zijn docht, rtje in eenen bornput geworpen had, in zeeov rieden is, gedurende de reis van Brest naar Nieuw-Caledonie. Het schijnt dat de moordenaar van Bagneux aan eene tijphustksorts bezweken is die hem op eenige dagen wegvoerde. De genaamde Frans Van Ghelder, van Brugge, die te Ooslkamp eene diefte van ju weelen heeft gepleegd en te Gent met zijnen buit is aan gehouden, is naar het gevang van Brugge overgebracht. In den nacht van 2 dezer, rond 5 ure ■s'morgens, is er brand uitgeborsten in eene hof- slede gebruikt door de weduwe Phalempen, te Montaleux (Moescrom). In weinig tijds stonden dc schuren en boeien met de vruchten van oogst in vuur de inwoners der gemeente hebben spoedig de meubels uit de huizen gehaald nadat de buren het beestiaal gered hadden. De pompiers van Moescroen zijn ter plaats gesneld en hebben het huis behouden. Niettemin is de schade 20,000 fr., gedekt door verzekering. Men schrijft uit Frameries aan de Gazette de Mons Maandag I October, is men over gegaan tot de benoeming van drij wereldlijke onderwijzeres sen voor de nieuwe meisjesschool. Het is noodig dat wij het bestuur er over gelukwenschen daar de geruchten reeds verspreid waren over de mogelijkheid der benoeming van drij geestelijke onderwijzeressen van het orde van Champois. MENGELINGEN. Wuk doet het Mijnheer, ik kom zien of er somwijlen hier geen werk en is. Wuk kuntje ol Eh Mijnheer, ik werk in de quinquets en in andere gestellen. Ja, quinquets!.... de gaze en de petrole hén de quinquets den duiw gegeên, ten is daarin niets meer te doene, en dat het niet en ware van nu en dan nen lanteern Lanteerns, Mijnheer, het is mijn spéciali- teit, 'k heb er to Robaix wel duist gemaakt. 'K zou u we! aanveerden, maar ik zou willen verzekerd zijn dat uw gedrag en uwe zeden Als T maar dit is, Mijnheer, zie hier mijne certificaten, en het is maar omdat het in Frankrijk zoo slecht gaat dal ik zonder werk gevallen ben wij zijn met zeven op mijnen winkel die in eens congé gekregen hebben. Nu, kunt gij uwen onzen vader Mijn onzen vader Wel zeker Mijnheer onzen vadar die in den hemel 'T is goed, en uwen catechismus Mijne catechismus a ja, 'k heb een broêre die den eersten geweest is toen hij leerde om zijne eerste communie. Hoeveel goden zijn er Twee. Hoe twee Ja twee, God denVader en God den Zone... En den heiligen Geest? Tiens, ja 'k had den dienen vergeten, afin eene distractie. Nu, liii't is wel. Ik aanveerd u maar gij moet u gedragen dat ik nooit geen klachten van u en hoore. Bon, Mijnheer. Gij moet alle weke te biechte gaan.... en kunt gij muzieke 'K was to Roubaix in de liberale muzieke, 'k speelde er den bas. Liberale muzieke, is slecht hier is er een beter muziek, waarvan ik vieze-president ben, gij zult daarin gaan en den bas spelen. Ik heb geen instrumeul Mijnheer. Ik heb een, dal ik over tijd doen komen heb. Bon, Mijnheer,'k zal blazen om verdomd te komen. Ust, ustgeen blasphemie Lenslepijïi. Aamboi'stig'Sieid. Vele personen lijden aan iendepijn en aam borstigheid, deze kwalen komen dikwijls voort uit groote vermoeijeuissen, van werken boven zijn krachten, van zwakte, van koude waaraan men is blootgesteld geweest. Indien deze personen een goede raad willen volgen zullen zij er zich goed bij bevinden. Stort een weinig Eau d'Anvers (Royale) of double in de hand en wrijft daarmede hel pijndoende gedeelte in, dit herhaalt men 5 of 4 malin telkens nadat het vocht door de poriën van de huid gedrongen is. Men bedekt het ge kwetste deel met een stuk flanel, en men gevoelt zich na eenige oogenhlikken veel beter, men doet dat lw.ee- of driemaal per dag en men za! zien dat de kwalen na eenige dagen of opgehouden of veel verminderd zullen zijn, niets versterkt meel de wrijvingen met het Eau d'Anvers van Aug. Marbaix, niets herstelt beter de bloedsomloop. Duizende persontn zijn het leven verschuldigd aan het Eau d'Anvers van Aug. Marbaix gestookt op Aromatische planten. IJPEREN, 15 Oct. GRANEN ENZ. verkochlte kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. 98,800 57-00 1 9,400 24-00 1,200 20-50 Erweten 500 25-00 Boontjes 500 24-75 Aardappelen 15,000 9-00 505-00 VEURNE", 10 Oct. Nieuwe tarwe per 145 liters, fr. Oude tarwe, Rogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. Boonen, id. Er weten, id. KORTRIJK, 8 Oef. Tarwe, per hectoliter, fr. Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos, Eieren, per 25, Boter, per 1/2 kilo, LEUVEN, 8 Oct. Tarwe, per 100 kilo, fr. Rogge, Voederhaver, Aardapp. Boter, de kilo Eiers, de 2fi, POPERINGHE, 42 Oct Tarwe, per hektoliter, Rogge, i. Haver, Aardappelen, de 100 kilos, Boter, de kilo, Hoppe de 50 kilogr. middenprijs. fr. I 7-25 1 1-50 10 5-80 fr. 55 a 57 UJVE EXCELLENTE ET BELLE DE LA CONTENANCE DE située a EE JEU»! 22 NOVEMBRE 1877. Eenige Agenten voor Belgie DÉPOSÈpA De zakken zijn voorzien van een iooden zegel volgens neven- staanden afdruk. De Guano wordt afgeleverd zuiver en zonder mengeling, zooals hij van Peru is ingevoerd, waar hij in de beste depóts is uitgekozen gewor den. Den kooper is volle vrijheid gelaten den Guano in de magazijnen te onderzoeken. Voor prijzen en verkoopsconditiën zich le adresseren aan BER I R WD EN O, ANTWERPEN, Pruynenstraat, 8; KORTRYK, Moescroenstraat, 10; Brugge, Café Royal. VAN DEN

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3