OVERSLAG GRQNDGOELEREN GETEERD KARTON Studie van den Notaris DEBOO, guano der Periiaansehe ftegering. Briefwisseling der Toekomst. Vei'schillige Tijdingen. VOOR G0EDK00PE DAKEN EIKEN, IEPEN, ESSCHEN, ABEELEN Fopelieren en Beuken 1 BERTRAM en Cie, BURGERSTAND Huwelijken. Sterfgevallen. PRIJZEN DER KOLEN genomen in de Magazijnen. MONSCHE 'KOLEN. Gailletterie per honderd kilos fr. 3-35 per hectoliter 2-65 Tout-venant pr honderd kilos 2-40 per hectoliter 1-90 Fijne per honderd kilos 2-00 per hectoliter 1-60 FREINE KOLEN. Gailletten p. 100 k. fr. 2-60 en 3-30 Gailletterie 2-50 en 3-20 volgens de kwaliteit. Gailletins of mosseltjes 't 100 k. 2-40 het te huis doen a part betaald. De leveringen per wagon aan den prijs der koolmijnen. De magazijnen zijn voortdurend voorzien van allereerste soorten van Koeken en van Chemische Guano en andere landvetten aan de leegste prij zen mogelijk. Het kantoor der Handelsvereeni- ging is bij M. Ate Vonck-Clement, Bankier, Sterrestraat, n° 4, IJperen. Cab onus. Aangenomen door het Gouvernement voor Magazijnen, Hangars, enz. 444 KOOPEN waaronder verscheide van 2m en 2m 30c omtrek, alle zeer dienstig voor wagenmakers en voor timmerlieden. ten 12 ure 's middags, ter hofstede gebruikt door Frederik Dalle te Sint- Jan, langs den steenweg van IJperen naar Brugge. ook ten 12 's middags, ter hofstede gebruikt door de kinderen Vanheule te Sint-Jan, aan den oostkant van den steenweg van IJperen naar Pil- kem. De koopers zullen voldoende hor gen moeten stellen en tien ten hon derd gereed betalen in handen van den heer ontvanger BÖEDT. De notaris VANDERMEERSCH is met deze verkoopingen heiast. om 2 ure, ter herberg-brouwery be woond door de weduwe Synaeve, te WOESTEN, VAN DE VOLGENDE aldaer gelegen langs en by de Steen- straet. 1° Een Hofstedeken groot 2 h. 45 a. 20 c. Gebruikt door Pieter-Francis Se- dein. Maar ingesteld 7,250 fr. 2° 2 parceelen Zaeiland, groot 70 a. 40 c. Gebruikt door Livin YVulleman. Maer ingesteld 2,300 fr, 3° Een Plantsoen- en Taiïlie- Bosch, groot 2 h. 1 a. 90 c, Maer ingesteld 6,600 fr. 4° Een idem, groot 62 a. 50 c. Maer ingesteld 3,400 fr. 5° Twee idem, groot 2 h. 05 a. 30 c. Maer ingesteld 6,200 fr En 6° Een idem, groot 74 a. 40 c. Ingesteld 4,250 fr. van de Heeren Dreyfus Frères enCie, te Parys. Concessionnarissen voor Europa en de Koloniën. Maatschappij. Den 26, ten 8 ure, prijsspelen voor de leden en tombola voor de damen. Katioualc Milicie. Art. 6, 7, 10, 11 en 12 van de wet op de milicie Elke belg is gehouden, in het jaar dat hij de 19 jaren bereikt heeft, zich Ie doen inschrijven, ten einde deel te nemen aan de loting van de lichting van hel contingent van het volgende jaar. Degene die, gehouden zijnde wegens een an der land aan opgelegde verplichting, spruitende uit de wet op de lichting, zal de hoedanigheid van belg bekomen hebben met dezelve rib-i te vervullen, zal zich, binnen het jaar dat hij deze hoedanigheid verworven heeft, moeten laten in schrijven, indien hij den volledigen ouderdom van 25 jaren voor het einde van dit jaar bereikt heeft. De inschrijving gebeurt op de aanvraag van den vader, de moeder, den voogd of den in te schrijven in persoon, volgens h l verschil aange duid in het vorige artikel. Geene redenen kunnen ingebracht worden om zich aan de inschrijving te onttrekken. Zal als refractair aanzien worden degene die niet ingeschreven is op de alfabetische lijst, vóór de sluiting aangehaald bij art. 16 der wet. Er zal ten gemeente-huize een register geopend worden om de belgen (gehuwd of ongehuwd) die die in 1858 geboren zijn, in te schrijven, alsook de vremdelingen, die, volgens art. 6 en 7 boven gemeld, geroepen zijn om mede te loten voor de lichting van 1878. Dit register zal gesloten zijn den 51 December aanstaande, ten 4 ure des namiddags. De lijst dei- ingeschreven zal afgekondigd worden den 5 Ja nuari en aangeplakt blijven tot 10 derzelfde maand, De reclamatien over onbehoorlijke inschrijving of vergetelheid zullen moeten den Burgemeester toegestuurd worden vóór 12 Januari. Degene die zouden nagelaten hebben zich te la ten inschrijven van 1 tot 31 December, zullen gestraft worden van 26 tol 200 fr. boet (art. 92). Plaatsvervanging. Wij herinneren nog dat, om te kunnen aangenomen te worden om zich te doen remplaceeren, de loteliugen zich moeten aan de volgende schikkingen gedra gen Art. 64/4.De ouders of voogden dergeenen die zich zouden willen doen remplaceeren moeten hun request in het Departement van Oorlog doen geworden vóór 1 Februari, vergezeld van den kwijtbrief van 200 fr., welke som men gestort heeft in de kas van den ontvanger der registra tie, van het bestrek alwaar men zijne woonplaats gevestigd heeft. Art. 64/5. Deze stortingen worden ontvan gen van 2 Januari voort, voor de miliciens der 'nieuwe lichting. Na den 22 Januari kunnen er geene stortingen meer gedaan worden. Burgerwacht. - Maatschappij cijbel- schntters. 3" schieting van 't winter-saizoen, 11 Novembre 1877. 1. Dumon, A. 20 25 25 20 25 115 2. Ligy, F. 20 25 20 20 25 110 5. Poot, H. 25 25 20 15 25 110 4. Lebbe, A. 15 25 20 20 25 105 5. Ligy, A. 20 20 20 20 25 105 6. Swekels, L. 25 15 25 20 20 105 7. Leclercq, T. 20 25 20 20 20 105 8. Deweerd, Ch. 25 15 25 20 20 105 Met genoegen vernemen wij dat de landschap schilder Hendrik Permeke zijne gewrochten in Poperinghe, in den loop dezer maand, in de re- gencie-zaal zal ten toon stellen ten profijle van den armen dezer stad. Wij wenschen te we ten wanneer deze tentoonstelling open zal zijn om er onze lezers kennis van te geven. Den 7 november laatst, een schipper, bij het gehucht de Knocke, Reninghe, heeft in den Yzer het lijk gevonden van een onbekend man. Hij kon een 40tal jaar oud zijn, 1 m. 82 c. lang, met blonk hair, knevels en mouche. Hij was ge kleed met een wit hemd met blauwe strepen, witten saijetten baai met zwart laken frak en gi let, zwarte panen broek, zwarte zijden halsdoek; hij had blauwe saijetten zokken aan en leège schoenen met rekkers. In zijne zakken heeft men een rooden neusdoek met witte vierkanten gevon den, een ijdel geldbeugel, een nummer van den Echo du Nord, 16 October 1877, en een slem briefje waarop er stond: Achille Screpel, candi- dat républicain sortant. Vanden 9 tot den 16 November. 1877. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 4) te zamen 9. Vrouwelijk id. 5) Bouwen, Ludovicus,commissionnaris, en Cout- teure Celina dientsmeid. Clinckemaille Carolus, schoenmaker, en Maillard, Hortentia, kantwerkster.Dertemaeker, Ca.rolus, Schalhe- dekker, en Verschoore, Babara, kantwerkster. - Lebbe, Augustus, werkman, en Slagmulder, Vic- torina, kantwerkster. Princen, Joanna, 79 jaren,zonder beroep, echt genote van Josephus Mortier, Recolellestraat. Nevejans, Amelia, 68 jaren, zonder beroep, echtgenote van Martinus Moniez, Meenenstraat. Mahieu, Barbara, 90 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Kinderen beneden (Mannelijk geslacht I) - de 7 jaren: (Vrouwelijk id. 2) Magazijnen der IJpersclie ïian- delsvereenigïng, gelegen tegen de Statie van den IJzeren-Weg (Quur- tier du Commerce.) Men schrijft uit üosvletercn. Moe men eenen levende zou willen begraven. Over eenige dagen begaf zich een rondleurder naar Cruyseecke en naai- Essen, om er de bloed verwanten van zekeren Gusten van Elsendamme naar zijne begraving uit te noodigen. De rondleurder kreeg in beide gemeenten voor zijne boodschap goed eten en drinken en daaren boven nog een goeden dagloon. Op den bepaalden dag kwamen dein den rouw- gedompelde ouders, broeders en zusters met een tweespan in vollen draf en in volle droefheid toe gesneld. Verdere vrienden en kenissen lieten zich per rijtuig naar den treurigen dienst voeren. Te Oostvleteren, aan den Kortenkeer geko men, stonden die goede lieden te gapen en ver wonderd den dienst door de kerkeklok niet te hooren aankondigen. Het zal zeker eene koperen zielmisse zijn, zeg de de eene, anderen dachten dat de teraardbestel- ling mogelijks te Hoogtade kon plaats grijpen en daarmeè huu koetsier Te Elzendamme springt een jongeling eene poort uit om de peerden te helpen uitspannen. Tien monden gapen... en schreeuwen te zamen Gusten 't Is Gusten Treze-moei, die van binnen zat en den dooden Gusten ook eens wilde zien, stak haar hoofd los door de ruit der rijtuig deur, al jankende: Gusten, Gusten waarom zijt ge niet dood dè Hi, hi, hi, hiGe laat ons welen dal ge dood zijt en als wij hier komen leeft ge nog Tableau Mynheer de opsteller der toekomst. In uw geëerd blad van Zondag 4 November, uwen correspondent van Poperinghe handeld over eenen brief door Edmond Vanwlberghe aen het nieuwsblad geschreven en door deze gazet ingelyfd, in welken brief Vanwlberghe my uit markt voor brieschende zot en arme sukkelaer. Ik heb de eer u de antwoord te laten geworden die ik over deze zaek aen de uitgever van het nieuwsblad heb toegezonden en bid u de zelve ook te willen inlyven. Aenveerd Mynheer de Opsteller, de verzekering myner achting. Charles Polley. P. S. Hier benevens de brief welk ik aen het nieuwsblad hebt gezonden Poperinghe, 15 november 1877. Mynheer de Opsteller van het Nieuwsblad van Yperen. In het nieuwsblad van 27 October I. I. hebt gy eenen brief ingelyfd, u toegezonden door sieur Edmond Vanwlberghe, waerin dezen tracht my belachelyk te maken en als brieschende zot en arme sukkelaer uitmaekt. By gebrek aen gegrondere redens, neemt Vanwtberghe zyn toevlugl tot smaedredens, waerschynelyk om aen idereen een staelje zyner goede opvoeding te geven. De denkwyze van Vanwlberghe, nopens my is my geheel onverschillig en ik veracht zyne botte praets alleenelyk begeer ik eenige regels aen zyn gezegde te antwoorden en, mits gy zyne beledi gingen hebt ingelyfd, verhoop ik dat gy ook eene plaets in uw blad van Zondag toekomende aen myne antwoord zult verschaffen. Deze antwoord zal geheel eenvoudig zyn. Het is gy, Edmond Vanwtberghe, die met eene brieschende zotheid van spyt, u bezig houdt in de dagbladeren, om dat gy het agentschap hebt afgestaen op het vragen eens weidenkenden vriends die bezield wasmet menschelykergevoelens dan gy en wiens heerschende magt gy vreesdet. Arme sukkelaer wie meer dan gy verdient dezen naem, ingezien gy achter alle postjes suk kelt van Hospicien tot Assurancien uy zullen u waerschynelyk ook weldra zien sukkelen achter eene plaets in den gemeenteraed, want er is daer nog vyf en dertig franken 's jaers te verdienen. Gy moes voor den dag met komen met te zeg gen Charles Polley heeft ook gepostuleerd, want myn gedacht hier in was een deel der opbrengst des agentschap aen de weduwe over te laten, terwyl uw inzicht was van te mei-ven voor uw eigen zeiven, tot dat gy uit eerlyke schaemte achteruit geweken hebt, wanneer gy gevoeldet dat gy in de openbare denkwyze begondet te stinken bevat gy dit anders, het bubiirk verstart my Overigens heb ik nu myn gedacht gezeid aen eenen pennenknecht (valet de plume) met het vast besluit van in geenen voorderen pennenstryd te volherden en u te laten blyven sukkelen achter postjes of andere ontwerpen zoo veel hel u lust, en of dat er in de gedachten van uw zilvachtig en hooveerdig hoofd doorvliegen. a bon entendeur, salut. Aenveerdt heer opsteller, myne groelenissen. Charles Polley. De Illustration Européenne, na een tijd vak van 7 j. sukses doorloopen te hebben, is in het 8ejaar zijns bestaan getreden. Wij kunnen niet begrijpen hoe het bestuur voor 10 fr. 's jaars alle acht dagen een overschoon geïllustreerd dag blad van 8 bladzijden druks en merkweerdige premien kan geven waarop wij de aandacht onzer lezers roepen. (Zie onze annoncen.) De République frangaise door M. Gambetta bestuurd heeft 20,000 abonnenten de Siècle, waarvan M. Julius Simon d. hoofdop steller is, drukt 35,000 nummers; de Figaro drukt er gewoonlijk 70,000 de Débats drukken 10,000 nummers de France, dag blad van Emiel de Girardin, 35,000; de Petit Journal, 550,000de Univers, van den klerikaal Veuillot, 6,000; de Pays, van den dollen bonapartist Paul de Cassagnac, 4,000 de Const it utionnel, 3,000; d e XIX Siècle, door M. About en Fracisque Sarcey, 20,000 de Événement, 20,000 de Rappel, radi- kaal dagblad, 60,000 de Gaulois, bonapartist, 8,000, de Moniteur universelle, 18,000 de Petit Monileur100,000 de Peti te Presse, 150,000; de Temps, 25,000; de Liberté, 30,000 de Bien public, 5,000 de Soleil, orleanislen dagblad, 35,000; de Union, klerikaal dagblad, 3,000 de Cour nier de France, 2,000 de Ordre, bona partist, 14,000 en de Estafjet, 15,000. IJPEREN, 17 Nov. GRANEN ENZ. verkoehtte kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. Tarwe 11,000 36.-00 2,200 22-25 0,900 22-00 500 25-00 0-000 00-00 Aardappelen •10,000 9-00 Boter 300-00 POPERINGHE, 16 Nov. per hektoliter, Tarwe, Rogge, Haver, Aardappelen, de 100 kilos, Boter, de kilo, Hoppe de 50 kilogr. middenprijs. fr. 27-05 -16-75 11 10 3-60 fr. 51 a 58 MENGELINGEN. Twee vrieden stonden zondag te klappen: Jellen. Maai- Pier, ronkte gij 's nachts Pier. In 't geheel niet, want gisteren bleef ik gansch den nacht wakker om er mij van te over tuigen. Maar Theophiel, zegt eene vrouw aan haren man, hoe komt het dal gij aan het hoofd van uwen brief Beste Marie schrijft, als gij uit de stad zijt, dat wil zeggen dat gij nog andere Marie 's hebt. Theophiel. Wat gaan wij nu krijgen ik be grijp u niet. De vrouw. Wel, als ge thuis zijt zegt ge altijd: Marie, geef mij ne keer mijn beste broek of Marie geef mij ne keer mijnen besten hoed of paletot, dat wil toch zeggen dat ge er verschei- denen hebt...' Beloond met verscheide medalien op de Interna tionale Tentoonstellingen en de eenige Medalie van verdienste op de Tentoonstelling van Phila delphia 1876. Bijzonderlijk geschikt voor daken van stallin gen, remisen, sprren, windmolens, koorn- en hooimijten, enz. Buisi'z.tniaiSieid senaarhoi'gd bij kon(i*akt M. II. Ll'MMEaZHEOI en Cie, FABRIKANTEN TE WONDELGHEM-BIJ-GENT. PRIJZEN ONDER ALLE CONCURRENTIE. BURGERLIJKE GODSHUIZEN «Ier stad IJperen. YEIK O OPOGES VAN Maandag; 3° Bccembre 1877, 2° Maandag 4©n lleeembre 1877 TE OOSTVLETEREN. Woensdag 21 NJovemlier 187 7, Eenige Agenten voor Belgie De zakken zijn voorzien van een volgens neven- staanden afdruk. De Guauo wordt afgeleverd zuiver en zonder mengeling, zooals hij van Peru is ingevoerd, waar hij in de beste depóts is uitgekozen gewor den. Den kooper is volle vrijheid gelaten den Guano in de magazijnen te onderzoeken. Voor prijzen en verkoopscondiliën zich te adresseren aan BERTRAN» ENf O, ANTWERPEN, Pruynenstraal, 8; KORTR4K, Moescroenstraat, 10; Brugge, Café Royal. GUANO PEROU i i£fmvoSE-. looden zerrel 151

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3