EEN HUIS MEÜBLE S, d'Instniments aratoires, ERU-GUANO OPGELOSTE PERU-GUANO van OHLENDORFF ALLEEN ECHT 1 Becelare. Vlajiertogiie. Mengelingen. Groote Vendition Vota ris Laurent PROOT, Dinsdag 13 Juli 1886, Woensdag 14 idem. GHELUVELT, Vrijdag 9 Juli 1886, BÏSTIAUX RÉCOLTES SUR PIED, A WYTSCHAETE. Nico we concessie Grooitc prijsvermindering: hol zal opengeslagen hebben, dat gevuld was met koolgaz waaruit de ontploffing volgde. Onder de slachtoffers zijn vele huisvaders, onder anderen twee, een die II, de tweede die 8 kinderen nalaten. Afgrijselijke ontdekkingEene vrouw in stukken gesneden. Dinsdag avond, rond 11 ure, weid eene af'grijzelijke ontdekking gedaan in den gang van het huis nummer 17 der Fondsnystraat, te St-Gilles (Brussel). In een soort van zak, gemaakt van inpak- goed, heeft men hes lijk gevonden van eene vrouw, wie de beenen en de voorarmen wa ren afgesneden. Deze ijzingwekkende overblijfselen zijn overgevoerd naar het politiekantoor. Terstond werd een onderzoek begonnen over deze zaak, die te St-Gillis groote op schudding heeft verwekt. Volgens de Chronique zou men op de ge vonden lichaarnsdeelen die men met de loupe heeft nagezien, twee letters S. P., hebben gevonden, het teeken dat de geneesheer, gelast met de dooden te bezoeken in het St- Piétershospitaal, op de lijken zet. Doktor Stienon. die de twee armen heeft onderzocht, denkt dat zij uit de snijkamer van een hospitaal komen. Het kan dus gebeuren dat men het met een zeer droevig lolleken te doen heeft, die de daders duur zouden kunnen bekoopen. (Geknipt.) Bravo! Dat is eene garde champetter in Becelaere. Hij heeft over veertien dagen nog eens preuve gedaan van goeden dienst; se dert eenigen tijd was er uit eenen bosch hout gekapt; hij heeft de zaken onderzocht en persen gevonden juist gelijk de uitgekap te. Wareu het dezelfde, ik weet bet niet; een proces is gemaakt en het gerecht zal het oordeelen. Hier ligt de knoop waar ik wil zijn. De garde was overjaar voor 14 dagen afgezet omdat hij zijnen dienst goed gedaan had, omdat hij in niets te kort gebleven had, omdat hij al de bevelen van den burgemees ter uitgevoerd had, omdat hij dag en nacht loert om de kwaaddoeners van de gemeente te verjagen, en de menschen hier gerust en op hun gemak te laten leven. Daarom moest de hand van de kaloten hem straffen; zij wisten geenen enkelen reden aan te halen, en met eeuen trek van de penne kreeg hij 14 dagen congé, Hoe lang is het geleden dat hij in de bossclien bij de Reutel eenen dief ontdekte die lijnwaad gestolen had Zulke gevallen zouden wij nog kunnen aanhalen; maar wat baat het. Wat haat goeden dienst, als gij om uwe getrouwigheid alle soorten van vervol gingen moet onderstaan. Nu Aloïs. na lij den komt verblijden zegt het spreekwoord; doet zoo voort; gij doet wel en alle Becelaer- naars (uitgenomen 5 of 6) zijn kontent over u Zullen de kalotjes u voor die kostelijke ont dekking geen congé geven met verhooging van solde Gij verdient het, niemand kan het betwisten. Maar zij zijn doof langs die oore. llewel, Aloïs, dat is al aan de ooren gekomen van uwe militaire oversten, en zij hebben er voorzeker note van genomen; gij zijt daar geheel voordeelig gekend. Zoo, in naam van alle Becelaernaars hoop ik u nog eens te mogen gelukwenschen en te bedanken voor de zorge die gij draagt voor het goed van Becelare. Hoe rijmt men dat te saam Over twee jaar nog hadden wij hier eene administratie die zorgde voor het welzijn van iedereen en het profijt van de gemeente. Die moeste weg om vervangen te worden door eene administratie die geld breekt met ha mers. Die nieuwe administratie ging de vrede brengen in de gemeente. Nauwelijks aan het bestuur willen zij'omverre smijten al wat rechte staat. Ten tijde van onze vrienden was het een goed werk, een werk van bermliertigheid zelfs, de wereldlijke overneii in den Mee- nenaar en overal elders te bespotten en uit te schelden, en nu zegt men ons dat wij de wereldlijke overheid (de vervolgers) moeten eerbiedigen en herkennen. Wat over twee jaar eene deugd was, wordt nu al met eens eene wraakroepende zonde, en waarom Omdat die partij tnaar uit mannen bestaat die zich zelve niet ken nen van glorie. Als wanneer er eene goede administratie in Becelare was, schreef men gansche kolom men vol in den Meenenaaren nu dat er hier eene administratie is die wat lesse zou mogen ontvangen, zwijgt men. Over tijd waren het al leugens dat gij verteldet,' waarom schrijft gij nu niet? Is er misschien geen nieuws genoeg dat u aangaat? Voor dezen maak;et gij van eenen niet een helsch gerucnt en nu laat gij alle grove zaken passeeren zonder roeren, waarom Omdat gij weet dat gij uw eigen volk zoudt moeten op de duimen kloppen. Voor dezen was de vrede in Becelare onder alle menschen Van waar dat de kweeste komt weet ik heel goed; ik heb het nog ont houden van in hei begin van de jaren zestig van Gusten. En nu, hoe gaat het nu De vereenigde VRIENDEN komen zelve onder elkander in kweeste; zij hebben den Woens dag van de kermisse zoo verdoemelijk ge vloekt en gezworen dat alle menschen die het hoorden er van ijzelden en er met schande van spraken. Zullen wij in den jubilé daar geen sermoen over hebben? Het ware te wenschen. Voor dezen was Pelrus een overdreven kalote; nu zou hij zich willen voor onpartij dig, ja zelfs voor liberaal uitgeven, waarom? Om de menschen te bedriegen. Geloof hem niet, want hij behoort tot de vleiersbende hij bedriegt u als hij zegt dat hij geene kalote meer is. 7.ou hij nog weten wat goeds hij al is gedaan geweest van onzen welbe minden vriend M. Bayart't Als hij dat nog weet., dat hij dus begint met het, ongelijk te herstellen dat hij aan zijnen grootsten weldoener veroorzaakt heeft. Eenen ondankbaren gast is hij en anders niet. Van dees jare zou hij zich willen uitgeven voor eenen die zich niets meer aantrekt, en te naaste jare zal hij zicfi in de kiezinge op rang stellen tegen M. Bayart; aan wien hij alles verschuldigd is. Maar uwe huize ligt gereed, jongen. De mierul zal opkomen met eenen kolteraar en eene ge- pinte geite zonder staart om ze te versle pen en u naar de gendarmerie te leiden voor wat lesse te nemen. En dan die groote verandering in het volk ziende; zult gij mogen uitroepen gelijk over twee jaar als eenen die bezeten is op den dag van de stemuiinge. Hoe rijmt men dat te saam den 30 Juni 188G. Madame de pompadour, of de wandelaar der joden, om te bespieden wat er om gaat of wat er in de herbergen gesproken wordt, speelt hare rol in 't stille, niettegenstaande wij hare vernuftige daden kennen, te gelijkertijd haren naam en faam. onder den naam van Krr. 'i Gaat zoo verre vrienden, dat die riftje, raftje, onder voorwendsel eenen schijnheiligen masker aan te trekken en ons tot stof zouden brengen indien wij onze barrikaden niet bereid hadden. Och, pompadour, wij trotseeren u, en uwen slechten aanhang omdat wij weten dat uw ge broed tot uwe school moet komen ten einde van den zwarten wortel gelijk den tabak niet gegre pen te zijn. De proef is er dat gij en uwe zuster goed de théorie kent. Zoodus, madame de pompadour, gij durft beweeren dat alwie in de Toekomst staat, eerlijk of treffelijk volk is Ik, Gusten, wil u, en heb reeds aan uwe aanhangers het tegenstrijdige doen kennen en zelfs goed laten verstaan, dat gij en uwe zuster de schande van Vlamertinghe waart, en nog in den schijn, al uwe vuile en snoode daden voor den dag te hooren brengen, maar 't gaat boven uwen neus niet, het gewaande vermaak als gij er aan denkt,. Gij weet toch wat gij met braam- bijer in zijne gloriette deed, en niet te min, dat die historie u de hersenen moet doorgrieven wanneer gij naar de kapel gaat en de gloriette voorbij trekt; oh! die heilige maagd zonder voering in haar kleed. Lietje, heeft een brandmerkt gekregen onder haren onderrok van haren Heven Charles, omdat zij (eene goede les gehad hebbende) van hare sc/tf/nheilige en schijneerlijke zuster, ook wilde haantje kraaien, zooals de groote maagd met haar Jantje doet(m het aangezicht spuwen als Jan spreekt). Kwildibbe, uwe taal of manieren dienen ons niet, gij veracht en versmaad brave lieden zooals wij hooren en zien. Gij beticht met uwen geliefkoosden blaasbalg, mannen, vrouwen, dochters zelfs, die u nooit kwaad wilden en zie kwildibbe hoe ik tot heden gezwegen, hetgeen ik met mijne eigene oogen ondervonden heb gij loaart eene heilige maagd ten dienste eener oude blinde dameivanneer gij toandeldet met haar aan uwe zijde, was uwen vrijer nevens u, en in 't stille telde hij de beiers van uwen roozenkrans op den Boidevard du bois de la Cambre Antwoord als 't u belieft in het vuilbladje... terwijl gij nu juist weet wie ik ben Mijnheer drinkebroer begint wat te stillen, zijnen lintworm laat hem een weinig rust,, maar zijn hert klopt gedurig bij het overdenken zijner heldendaden die wij hem voor handen hebben gelegd. Weet dus, drinkebroer, dat bij ons geen afslag meer te bekomen is, en dat gij en uwe gansche kliek, ons niet meer zal tergen. Vous blaguez sans gloire, el cherchez vainement sans succès. Ons Heer Hemelvaart heeft veel aan 't licht gebracht, door de verrijzenis van St-Eloi krullebolle, en de geheimzinnige daden van Emma 'k en wil niet die haren rendez vous in den katholieken winkel van Eud.... gaf met eenen getrouwden man (leest jongen), en voor haren reden zegt zij; men moet het ijzer smeden als het heet is. Dus houd u maar langs den kant der oude en jonge katten, wij zullen u welhaast eemgé staal tjes in het geheugen brengen; en ik verzeker u, vrienden, dat gij dan zult weten hoe de Paus zijne intrede in Romen heeft gedaan. Houdt u bereid, ik weet nog wat anders, want de klokken zullen luiden en de poppen aan 't dansen gaan. (Acta Parcorum). Gusten Nieuwsgierig. Eene riame van de stad, had haar kind buiten gedaan bij eene voedster.. Zij ging haar kind bezoeken en vond de voedster op haar gemak nevens het vuur zitten zonder hel kind. Wat is dat, waar is mijn kind? Wel, het is eens naar het veld gegaan met de kleioe van ouzen gebuur. Hoe, die kleine, zij is maar acht jaren oud en gij durft haar mijn kind toevertrouwen. Ehvvel, waarom «iel, ik vertrouw haar wel mijne, vaikens om te bewaken Dit den broekzak van mijnheer den Pastoor. r Verleden week was het den feestdag van den II. Petrus. De pastoor van D., eene ge meente die bijna aan Uper paalt, diajgl den naam van dien heilige en ter dier gelegenheid werden hein tal van geschenken door zijnen paro chianen gebracht. Nu, zijne erkentelijkheid willen de toonen, liet hij eenige dier geschenken na tuurlijk de geringste onder de meisjes der door hem brstuurde congregatie verloten. Wil men nu weten waaruit die meisjes de lotjes moesten trekken Uit den broekzak van Mijnheer Pelrus! Gelukkig is de man dieniets bezit, want hij zal niets ontnomen worden. Gelukkig is de man, die geen geschenken doet, want hij zal niet met ondank helooad worden. IJPEREN 3 Juli. 26 Juni. ll.ooo; 19-75 4,300 20-00 2,200; 15-25 3,200 15-25 700 17-75 000 00-00 ooo: 00-00 000 00-00 ooo; oo-oo 900 19-00 7,000 6 00 8,000 6-00 19,150: 250-00 20,775 260-00 Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Boter Op de markt van heden zijn er 90 zwijne- jongen verkocht geweest van 25 tot 30 fr. het stuk te fV O V 31 E IS, zuid bij 't dorp. Door 't ambt van den ALDAAR. ten 1 1/2 are juist namiddag, ten verzoeke van Henri Vandamme- Duron, op peerdsn-hofstede aldaar, van Menagiegoederen, Landbou wers halaam, Strooi, Hout, 2 Peer den. 6 Melkkoeien, 6 Jaarlingvaar zen en Kalvers, en veel zwijns in soorten, enz. H. 16-04-23 c. tarwe, rogge, haver, aardappels, vlas, boonen, beeten, chi- coreien, klaver en boomgaardgras. Onmiddelijk daarna nog H. 2-42-06 c. tarwe, rogge, haver en klaver, en voor de weduwe Jacob Dewulf- Depuydt, te Woumen, H. 2-00-00 c. tarwe, rogge en haver. openbare NERKOOPING BIJ LICIT AT IE van VAN TWEE WOONSTEN, met 30 aren medegaande erf te verre Zuid-West van het dorp, aldaar bekend op het kadaster sectie B, n™ 186b, 186c, 187b en 193b, palende noord en west Mevrouw de Crombrugghe, te Ruijen, zuid Adolphe Waignon, ie Zonnebeke en oost Joan nes Pattyn.te Gheluvelt, gebruikt door Henri Blankaert en Edouard Tileca, te samen mits honderd vijftig fr. 's jaars, zonder pacht. Deze verkooping zal plaats hebben, ter her berg het KRUONTJEN te Gheluvelt, op de plaats, door het ambt van den Notaris DE- GRYSE, te Becelaere, ten overstaan van JE Gravet, Vrederechter van het eerste kanton van IJper, op om 4 ure namidddag. VENTE PUBLIQÜE ET VOLONTAIRE Le Notaire EUTAYE, résidant h Ypres, rue de l'Etoile, n° 2, procédera le MERCREDI 21 .1UILLET 1886, a 1 heure precise de relevée, a la ferme occu- pée par le sieur Jean-Frangois dlRondt, h Wy'.schaete, un peu au nord du cabaret La Garde Dieu1c long du chemin la Caleute ii Bas-YVarnèton, k la vente publique des biens dénommés ci-dessus. II sera commencé d heure fixe. Cette vente aura lieu sous crédit moyennant caution solvable. M° BETYE. susnommé, est chargé de cettc vente et de la recette. Talrijke ladingen van de schoonste kwaliteiten zijn reeds van de eilanden aangekomen, en gedeeltelijk nog in lossing. Prijs gebaseerd op «ükifelc analyse. OIRciëele vergoeding voor stecnen. Onder controle der landhonw-statiën van den Staat. fiHWIIRBBRSIt <1 E H A 3. T E 7 stikstof. 10 in water oplosbaar phosphoorzuur. 2 "j„ potasch. fr. 53,» per 100 kilos te Antwerpen genomen voor de landbouwers tegen contant VOQRTVERKOOPERS GENIETER! RARAT indien de halen als volgt geteckcnd en gezegeld zijn. en wel de hoorn van overvloed in roode kleur. C8KT.W ANGLQ-CONTINENTALE (VORM. OHLENDORFFSCHEl GIJANO-WERKE SOCIÉTÉ ANONYME AGENCE D* AN VERS Eatsleziteade impoHenrrn van de Pern-Stiano in Betjjië, IIoHa ad. enz., mei machtiging der regering van Chili. Antwerpen, Juni 1886, 8, Pruinenstraat, 8. GRANEN enz. verkochtte kwandteit middenprijs p 100 kilo. verkochtte kwantitei t middenprijs p. 100 kilo. DISSOUS 7X10

De Toekomst (1862-1894) | 1886 | | pagina 3