DB WARS ÏJPERIING. Schoone Boomvenditien BOO MEN, T AILLIEHO UT, TAILLIE VERSCHILLIG NIEUWS. MARKTPRIJZEN. ALMANAK VOOR HET JAAR 1 8 8 7, Notaris Laurent PüOOT, 2 HECTAREN Specialiteit VI SI KT KAARTJES, Groote sorteemi van SPEELKAARTEN Was er misschien vóór dien tijd in de Toekomst niet gésohreven? Zoowel dan of nu. Hoort ne keer Carlosken, hij loopt u zeker binst den dag niet veel om ver re? Uw werk overlast u ook niet, en indien gij deedt gelijk hem, in plaats van rond te loopen in uw huis blijven, en wat voort studeren, gij zoudt dan misschien geen zulke groote dom migheden meer begaan gelijk de geiienlam- mering die u vermaard gemaakt heeft in gansch Belgie door, want het liedje van de geete is zoowel gezongen te Leuven als hier. Gedurende vijf jaar hebben de kaloten (wij weten wel wie), de lafhertigste en leu genachtigste artikels in Meenenaar of Nieuwsblad geschreven, en nu durven zij onze meestem beschuldigen, die, gerust van geweten, naar al hunne laffe beschuldigingen niet luisteren, en nu, gelijk zij voordezen ook altijd gedaan hebben, werken voor den voorspoed van Becelaere met aan onze kin- ders eene schoone geleerdheid te geven en hun beleefd op te kweeken. Maar het spijt ons dat anderen voor ons moeten lijdenen niettegenstaande dat, is het onze plicht vervolgde ambtenaars te ver dedigen; wij hebben het tot nu toe gedaan, en wij zullen het voortdoen zoolang zij ons geen recht verleenen. Is er onder het bestuhr van onze vrienden, de liberalen, eenen fonc- tionaris afgesteld geweest? Zelfs zijn soms kaloten aangezet geweest tot zekere bedie ningen; en wie zijn werk wel deedt bleef zijnen dienst behouden, tenzij hij hem zelve opgaf gelijk de lanteernman door de kaloten opgemaakt. Maar hoe gaat het nu? Van zoohaast dat de kaloten meester waren, stel den zij met eenen rafel al de bedienden af die hun niet aanstonden, zonder eens acht te nemen of zij het noodig hadden om te leven of niet, en vervaagden ze door mannen zon der bekwaamheid of kennis. Alle ambtenaars van den hoogsten tot den leegsten, van den oudsten tot den jongsten, hebben reeds min of meer in hunne klauwen gezeten en er van hunne pluimen gelaten. Wat doen zij al niet om den veldwachter zijn bestaan af te nemen Waarom Omdat hij een voorbeeldige garde is en zijnen dienst wel doet tot eenieders voldoening; andere redens bestaan er niet. Over die zaak zullen wij later spreken. Voor het oogenblik hier ligt de knoop. Wie heeft er den artikel van Zondago''ge schreven? Wij houden staan en dat op eed, zouden wij het bevestigen dat het onzen vriend T. niet is; waarom moest Carlos dan loopen naar zijn huis om de Toekomst daar te smijten, en te zeggen: ra, es uwe gazette weere Als die menschen willen eene gazette hebben, zij kunnen eene koopen Carloskeen ge moogt de uwe bij uwen Patriate leggen. Wij hebben het reeds meer dan eens ge zegd dat wij kontent zijn al onze artikels te onderteekenen; gij zult dan geene neder ige menschen meer onrechtveerdiglijk moeten beschuldigenmaar de kaloten moeten het zelfde doen. Wij vreezen niet gekend te zijn, maar de kaloten wel; want dat zijn mannen die achter de gordijn en in 't duikertje wer- ken, en daarom moeten zij dikwijls be schaamd zijn van hunne daden. Gij kunt nu nog eens beweren dat liet on zen vriend is die dezen artikel heeft geschre ven en die uwe gazette in den winkel heeft gaan smijten, gij zult dan nog eens nevens de waarheid zijn gelijk overigens meest altijd bij u het geval is; want liegen is uw beste ambacht. In plaats van u met de politieke te bemoei en volgt het voorbeeld van uwe confraters die studeeren, want wij kennen mannen van eenen hoogen ouderdom die meer studeeren in eenen dag dan gij in een geheel jaar. Het is maar door studie en praktijk dat het werk zal komen toegestroomd. Doet gij voort gelijk nu, Carlosken, gij moet u aan niets beters verwachten; want op de wijze dat gij te werke gaat zullen de kalanten u vluchten. Immers, wat voor ma nieren hebt gij over vier weken gehad in den Arend, en over veertien dagen op den Mo lenhoek! Indien gij niet zeere zwijgt en onze vrienden gerust laat, die zaken zullen wij publiek vertellen en zij strekken tot uwe eer niet. Wij geven onzen vriend volkomen gelijk van u seffens met den post uwe gazel terug qezonden te hebbenen wij wakeren hem aan. van in het toekomende het, nog te doen als het nog voorenvalt. Niets is beter en treffelijker dan zulke mannen kontante mun- te te betalen. Zoo, Carlosken, het is verstaan niet wa.ar jongen, als gij onze vrienden gerust laat, dan laten wij u ook gerust, en wij zouden het verre liefst hebben; maar gelijk gij te werke gaat, met den besten wil van de we reld is het ons onmogelijk. Vermits gij poli- tieken man zijt, moeten en zullen wij u ver volgen; het is onze grootste plicht. Houdt u tevreden met uw werk, en dan zult gij van ons ook gerust gelaten worden. De tijd van zwijgen is voorbij, de publici teit is aan ons om onze mannen tegen de laffe en onreclitveerdige vervolgingen der kaloten te verdedigen en ze tegen eenen gedwongen hongersnood te bevrijden. Kunnen wij voordeeliger conditiën maken, Carlos? Gij alleen zijt de schuld dat het publiek u bespot. Tracht ,ot leven te schik ken naar de voorschriften van uwe religie, en wij zullen ook onze belofte volbrengen. Woensdag avond is te Aaigem een wreed ongeluk gebeurd. De baanwachter J. Vanderpy- pen, dienst doende op den ijzerweg tusschen Haaltert en Burst, had zich naar zijnen post be geven voor den doortoch van den trein van 6 ure 20. Hem niet ziende terugkomen ging zijne vrouw hem zoeken en vond haren ongelukkigen man aan den voet der helling in een bloed plas liggen. In zijne woning overgebracht gaf Vanderpy- pen nog eenig teeken van leven, doch voor mid dernacht was hij overleden. Zijn lichaam was overdekt met wonden en. kneuzingen. Men denkt dat de ongelukkige door den trein is verrast geworden. Hij laat eene weduwe en zeven klei ne kinderen aehter. Terwijl men dezer dagen te Sentpsi het inhalingsfeest van den nieuwen burgemeester vierdej en hij zijne dorpsgenooten goed onthal- de, heeft men te zijne nadeele eene som van 200 fr. gestolen. De dieven zijn Zondag nacht ingebroken bij M. Fauconnier, wisselaar, Henegouwlaan, te Brussel. Daar M. Fauconnier de goede ge woonte heeft, des avonds goed weg te bergen, hebben de dieven slechts eenig geld, postzegels, enz., alles ter waarde van SOU franks kunnen medenemen. Te Brussel, een jongeling tot den hoogen stand behoorende, heeft zich Zaterdag in een koffiehuis der Schildknaapsiraat met sterkwater zich willen vergiftigen, omdat zijne minnares, een jong schoon meisje, hem verlaten had. Het gevolg zijner dwaze daad was dat hij stuiptrek kend en karmend van pijn naar net hospitaal moest gedragen worden. De geneesheeren heb ben nog eenige hoop hem in het leven te zullen kunnen houden. De Koning zal ter gelegenheid van Nieuw jaar, te middag, in het paleis te Brussel, het diplomatisch korps, de deputation der Kamers, enz., enz. ontvangen. Ontdekking van een menschelijk ge raamte. Eenige dagen geleden, zegt het Journal de Char leroi, werkte de genaamde Hublet, daglooner te Jamioulx, aan de verbree ding van eenen gemeente weg, toen zijne schup in den grond tegenstand ontmoette. Dij meende met eenen wortel te doen te hebben en toen hij de aarde wegruimpe om hem bloot te leggen was hij niet weinig verbaasd op eene zekere diepte, een betrekkelijk goed bewaard mensche lijk geraamte te ontdekken dat, volgens bevoeg de personen, moet toehooren aan eenen jonge ling van zestien tot achtien jaar oud, waarvan de dood tot een twintigtal jaar zou beklimmen. Zijne opzoeking voortzettende heeft de gra ver in de ónmiddelijke nabijheid eenen geldbeu gel gevonden, drij frank inhoudende. Hel geraamte, waaraan eene rib ontbreekt, is naar het gemeentehuis overgebracht. Men verdiept zich in gissingen aangaande de ze ontdekking. Niemand te Jamioulx herrmnert zich de verdwijning van een der bewoners der gemeente. Een oude werkman is komen verklaren dat hij, een twintigtal jaar geleden, zekeren mor gen toen hij zich naar zijn werk begaf, eenen hoogen hoed op eenige stappen vandaar gevon den heeft. Het onderzoek duurt voort. Men schrijft uit Oostende Onze visschersfamiliën verkeeren in doodelij- ken angst. Zeven vischsloepen, die vóór den storm waren uitgevaren, zijn nog niet terugge keerd. Alle dage levert de zeedijk een treurig schouwspel op. Men ziet er ouders, vrouwen en kinders van visschers die naar den horizon sta ren om te zien of een zeil hun de komst van de vermiste nog niet aankondigt. Uren staan zij daar, de zienbuis van de eene hand in de andre gevend en 's avonds gaan zij troosteloos naar hunne woningen, om 's mor- gends weer vol hoop terug te keeren. Dagbladen van Gent kondigen aan dat twee oostendsche sloepen door den storm in de schel de gedreven, de haven van Gent zijn binnen- geloopen. Deze twee booten,overeenigen tijd op de vangst uit geweest,waren door den storm, die verlede- ne week gewoed heeft, verrast geweest en uit hunnen weg geslagen, 5 dagen waren zij op de zee rondgedwaald hun slechts voedende met rauwen visch waarvan zij reeds eene geheele la ding hadden. Slechts na dien tijd waren zij tot aan den Terneusche vaart geraakt en alzoo den terugweg langst Gent rond moeten nemen. Alles was van boord geslagen en zij waren verplicht geweest hunnen visch, hier in de mijn te steken om zich vuur en beter voedsel te ver schaffen. Onder de ekwipagie bemerkte men verscheidene mannen die verwondingen bekomen hadden De beide sloepen waren den boegspriet gebroken, en men bemerkte slechts eenige ge scheurde zeilen en netten. Ziehier nog eenige bijzonderheden Op 3 De cember hadden de sloepen de haven van Oosten de verlaten, om op de vischvangst te gaan, voor rekening van den reeder Jacob De Graeve. De sloepen waren 30 uren noordwaards van Oosten de verwijderd.De wind bloesde verschrikkelijk, de baren sloegen over het dek, doorweekte gansch de kleederen der arme visschers. Zij zijn genoodzaakt geweest, door het onstuimige we der hunne doorweekte kleederen 72 uren aan te houden, zonder deze te kunnen afdoen of te kunnen laten droogen. Het onweder duurde tot in den morgend van deo Vrijdag.De beide sloepen hadden bijna alles verloren touwen en zeilen, alles was in stuk geslagen. Hunne noodseinen werden gezien door hol- landsche loodsen, die oogenblitkelijk in zee sta ken om de ongelukkige visschers ter hulp te ko men. Het gelukte deze moedige mannen de in ge vaar zijnde sloepen te ltelvoetsluis binnen te brengen. Verschrikkelelijke brand. Drie slachtoffers. In de gemeente Polenberg, bij Leuven, is Zaterdag avoud een werkmanshuis je, gelegen tegenover de pastorij, door een brand vernield. Drié kinderen zijn in de vlam men ouigckomen, twee werden verbrand en het derde versmacht. -4 Do Gand heeft Brussel verlaten. Zijn naam staat niet meer op de lijst der ayokaten, wellie thans afgekondigd is. Men verzekert dat De Gand het inzicht heeft zich te Kaïro, in Egypte, tc--vestigen. VVagener en Ruyters, twee leiders der so cialistische onlusten,? welke in het voorjaar te Luik hebben plaats gehad, zijn door het assi senhof van Namen veroordeeld ieder tot 3 jaar opsluiting en 10 jaar bewaking door de policie. Na een verkeering van dertig jaren huwde dezer dagen te Lochem een 38 jarige vrouw haaröOjarige bruidegom.De reden van het veel jarig uitstel was, dat de bruid haar hulp dehoe- vende (nu onlangs overleden,) meesteres niet wilde verlaten. Eene nog al belangrijke diefte is ten na deele van de gouvernante van Juffer H... be gaan in de rue de Comines te Brussel. Deze gouvernante,de weduwe JJ.,had omtrend 10,000 franks gespaard, bestaande in juweelen en titels aan dragen, die zij in hare kamer bewaak te. Zondag avond in hare kamer komende, werd zij gewaar, dat alles gestolen was. Tusschen de naturalisatien, die dezer da gen door de Kamer werden gestamd, vinden wij die van M, Alvin, wiens hoedanigheid van Franschman oorzaak was dat het eerste vonnis in de zaak Van der Smissen verbroken werd. Eenige dagen geleden heeft men in den omtrek van Malter, het vervrozen lijk gevonden van eenen schaapherder, 's Avonds te voren was die man te Oudenaarde gezien geweest in staat van dronkenschap. Men denkt dat hij, in het naar huis keeren, heeft willen uitrusten en in slaap gevallen is. Men heeft in zijn bezit het geld nog gevonden, voortkomende van het bezit zijner schapen. IJ PER KM 31 December 24 December Tarwe 7,600 18-30 12,400 f 8-50 Rogge 900 14-62 2,400 14-37 Haver 3,200 14-5:» 1,200 14-50 Erweten f,000 I 18-00 900 '17-00 Boontjes 000 00-00 1,300 18-00 Aardap. 4,000 6 00 1,500 6-00 Beter 11,153 245-00 8.105 225-00 ROUSSELAERE. 28 December 21 December Zaaitarwe fr. 24,00 k 23 00 24,00 k 23.00 Rogge 17,00 19,00 17,00 f8,00 Haver 18,30 18,00 16,30 17,00 Boonen 21.00 21,30 21,00 21,30 Aardap. 100 k. 7,00 7,50 7,00 7.30 Boter per kilo 2,30 2,60 2,35 2 60 Koolz.-olie 100 k.63.00 67,00 67,00 67.30 Lijnz.-olie k.46,50 47,00 43,00 46,00 VEURNE. 29 December 22 December Tarwe fr. 18.0C k 19,30.18,50 k 19,75 Rogge —00 ,15,00 16,00 Sucrioen '13,75 16,00 Haver f4,00 17,00 14.00 17,00 Boonen 17,00 18,05 17,00 19,00 Erwten 18,00 20,00)18,00 20,00 te bekomen bij E.-H. MINNEKEER, DRUKKER-UITGEVER. DIXMUÜESTRAAT, 18, IJ PEREN InhoudVoorwoord. Historische tijdre keningen; jaargetijden; vastendagen; geboden feestdagen almanak. Koninklijke familie Nationale verjaarfeesten. Geestelijke over heid. Gemeente Kermissen. Voorteekens der jaargetijden. Voorschriften van gezond heidsleer. Eenige dagteekeningen uit IJpe- ren's verleden, vanaf haar eerste ontstaan. Allerlei kluchten. Huishoudkunde. Gedichten. IJperscke Kronijk. Prijs: SO eesitieaieu. Kantoor van den TE WOÜME8I. te WOU MEN en MERCKEM. 1° Dinsdag 11 Januari 1887, ten 1 1/2 ure juist namiddag te Wou- men, noord-west bij 't dorp. Voor mevrouw de douairière Cop- pietérs-Arents te Brugge, Mr Baron de Coninck de Merckem te Woumen en d'heeren Philippe Hosten-Defever en René Joye te Woumen. Juist 63 koopen POPELIEREN-, EIKEN-, WILGEN-, OLMEN— EN ESSCHEN waaronder vérscheide Eiken en Po pelieren meer dan 2 meters dik. 2' Dinsdag 18 Januari 1887, ten 1 ure juist namiddag te Woumen en Merckem. Voor Mr Baron de Coninck de Merckem te Woumen, Mr Fredericq- Woets te Gent en andere np de lan den gebruikt door Aloise Dewulf, Henri Taveirne, Dayid Vanstechel- man, Francis Boudeyn, Karel-Louis Maechelbergh, Philippe Decaeste- cker en andere, wijken Serpenthoek en Rooneverdriet. Juist 31 koopen Esschen, 18 idem Eiken, 13 idem Wilgen, 7 idem Po pelieren, 4 idem Olmen, 1 idem Abee- len. Veel boomen meer dan 2 meters dik en 20 koopen bij Merckem. De vergadering om 12 1/2 ure, wijk Serpenthoek, bij Devos-Decar. LU1STERLIJKE PRIJSKAMP met het Bij DE W° DEPUYDT, DIXMUDESTRAAT, 81, IJ PEREN, Zondaz S Jlauonrl SS#7. P IJ FT I EN FRANKEN PRIJZEN. le prijs 7 franken. 2® 5 3® 3 De inschrijving zal plaats hebben van 5 tot 6 uren 's namiddags, daarna de lo ting, om ten 7 ure juist le beginnen spe len. Verdere voorwaarden als naar gewoonte. O PENBARE VERKOOPING van allerschoonste op stam, verdeeld in koopen, TE YPER, St-Jacobs-builen, in den bosch genoemd: Bommelooze, deel makende der hofstede: de Ree broek, gebruikt door sieur Auqustin Delva. Deze verkooping zal geschieden door het ambt van den Notaris DE- GRYSE, te Becelaere, op DONDERDA G 6 JANUARI 1887 (HH. Drie Koningen), om 2 ure na middag, met tijd van betaling mits borg. De vergadering bij koop een. van bij Engel-Hendrik MINNEKEER, Graveerder-Steendrukker. te bekomen ten bureele van dit blad. .V5eu kan hekociicn. teu bitreele van dit blad. labellen der vertrekuren van den ijzeren-weg. aan 5 ceatiroeu. GRANEN enz. vrrkochtte kwantiteit naiddenprijs p. iuOkiiu. vei kochtt*» wan U lei t midden prijs p. 100 kil«. i «eO-

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3